Ugrás a kommentre

3x07 - Extraction


Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valószínűleg a klónok között a legalja. De ezt majd megerősíti a szerző. Vagy nem. :D 

 

 Megerősítem.:D A lényeg az hogy nálam a parancsra tettem meg, a katonának az a dolga hogy végrehajtsa a parancsot a vörös posztó. Ezt @Dzséjt tudja. :DIlyenkor ingerültebben fogalmazok. Engem szerintem

a háború első napján agyonlőnének a parancsnokaim, mert én biztos kérdeznék.:D

 

A legalja nálam azon klónok halmaza akik a chip hatása nélkül kritika nélkül szolgálták a Birodalmat. Azért fel kéne szerintem tünni hogy a Köztársaságért harcoltak(amit többször is kijelentettek a háború alatt, sőt a Köztársaság haderejének feltöltése miatt léteznek egyáltalán) a Jedik oldalán. A Jedik elleni propaganda miatt hihetik azt hogy árulók voltak , a Köztársaságot árulták el. De a kérdést csak fel kéne tenni. Még pedig azt ha a Jedik a Köztársaságot árulzák el akkor miért nem maradt meg a Köztársaság és miért vált Birodalommá ami egy diktatúra? 

Nekem ezek hiányoznak ebből a sorozatból. Egyetlenegy klón sem említi a Jediket egymás között. Mintha nem léteztek volna. Nekem kicsit olyan hihetetlen.

Nem tesznek fel kérdéseket önmaguknak sem. Nyilván tragikus sors az övék, de nem kéne gondolkodás nélkül mindent elfogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Frenkie írta:

A legalja nálam azon klónok halmaza akik a chip hatása nélkül kritika nélkül szolgálták a Birodalmat. Azért fel kéne szerintem tünni hogy a Köztársaságért harcoltak(amit többször is kijelentettek a háború alatt, sőt a Köztársaság haderejének feltöltése miatt léteznek egyáltalán) a Jedik oldalán.

Ez tiszta sor. De azért a TCW alapján lenne olyan klón, aki Rex érvelése ellenére továbbra is követné a parancsot és elhozná Omegát.  Vagy a Bad Batch első évadában Crosshair is ilyen lenne. Ők azért lejjebb vannak Wolffenál aki meggyőzhető volt a szituációban, nem?

 

Summa summarum nekem akkor lenne kerek ez a "legalja" minősítés ha nem venné figyelembe Rex szavait Wolffe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Ez tiszta sor. De azért a TCW alapján lenne olyan klón, aki Rex érvelése ellenére továbbra is követné a parancsot és elhozná Omegát.  Vagy a Bad Batch első évadában Crosshair is ilyen lenne. Ők azért lejjebb vannak Wolffenál aki meggyőzhető volt a szituációban, nem?

 

Summa summarum nekem akkor lenne kerek ez a "legalja" minősítés ha nem venné figyelembe Rex szavait Wolffe. 

 

Persze ebben igazad van. De én jobban becsülöm azt aki magától rájön hogy ez nem helyes és nem kell neki mondani. Wolffie-val is csak az a bajom hogy mondani kell neki a nyilvánvalót.

Magyarán ha nem találkozik Rex-kel akkor ugyanúgy folytatja tovább a Birodalom szolgálatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Persze ebben igazad van. De én jobban becsülöm azt aki magától rájön hogy ez nem helyes és nem kell neki mondani. Wolffie-val is csak az a bajom hogy mondani kell neki a nyilvánvalót.

Magyarán ha nem találkozik Rex-kel akkor ugyanúgy folytatja tovább a Birodalom szolgálatát.

Hát igen. Nem túl eszes szegény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 15. - 19:15, Frenkie írta:

Egyetlenegy klón sem említi a Jediket egymás között. Mintha nem léteztek volna. Nekem kicsit olyan hihetetlen.

A 2x03 The Solitary Clone-ban Crosshair és Cody egymás közt említik a Jediket. Nem mennek bele a témába mélyebben, csak annyit mond Cody, hogy egyre több klón kérdőjelezi meg a 66-os parancs jogosságát és emiatt dezertálnak. Erre mondja azt Crosshair, hogy akkor ők ugyanúgy árulók, mint a Jedik. Ebből Cody rájön, hogy ezt a témát jobb nem feszegetni Crosshair jelenlétében, és lezárja azzal, hogy "a jó katona követi a parancsot". Ezzel nyilván azt a benyomást akarta Crosshair számára kelteni, hogy ő nem kérdőjelezi meg a 66-ost, de a rész végére azért kiderül, hogy ez látszat, hisz ő is dezertált.

És ez a kis beszélgetés rávilágít arra, hogy valószínűleg oka van annak, hogy a klónok nem igazán beszélnek erről. Nem tudhatják már a saját testvéreik között sem, hogy kiben bízhatnak. Cody kételkedett, Crosshair ekkor még kétségek nélkül lojális. Ha a parancsnok nyíltan kifejezte volna a Birodalommal és a 66-os paranccsal szembeni kételyeit, akkor annak a kockázatát vállalta volna, hogy Crosshair vagy jelenti ezt Rampartnak, vagy letartóztatja, még rosszabb, lelövi árulás vádjával. És ez a megosztottság az, ami miatt nem beszélhetnek. Sosem tudhatják, hogy egy olyan klón füle hallatára hozzák szóba a témát, aki lojális a Birodalomhoz vagy aki osztja a kételyeiket.

A szabad és kockázatok nélküli véleménynyílvánítás kora már lejárt. Plusz a hadseregekben még normális körülmények között sem szokták jó szemmel nézni azokat, akik megkérdőjeleznek egy parancsot vagy az államot, amit szolgálnak. Egy paranoid zsarnokságban meg aztán pláne rosszúl viselik az ilyesmit.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

És ez a megosztottság az, ami miatt nem beszélhetnek. Sosem tudhatják, hogy egy olyan klón füle hallatára hozzák szóba a témát, aki lojális a Birodalomhoz vagy aki osztja a kételyeiket.

Ez lehet a veszélye az itteni Wolffe cselekedetnek is, mert ha a klónok kközül akár csak egy is jelenti mi történt, a századosnak annyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus epizód volt. Az elejétől a végéig nagyon élveztem. Hatalmas élményt jelentett. Az izgalom és a feszültség itt egész magas szinten volt jelen. Wolffe jelenléte újabb összetettséget hozott a történetbe. Wolffe még a Birodalom hű szolgája, úgy hiszi, a  jó oldalon áll. Amikor szembesül azzal, hogy a lázadók klónok, meginog a hite. Az orgyilkosban sem bízik. Rex és Wolffe párbeszéde elég erős lett. És Wolffe döntése rendhagyó. Mindenféleképpen lesznek a tetteinek következményei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jobb epizód, mint az előző! Számomra két kiemelkedő momentuma volt: az egyik, hogy Crosshair-nek alkalma van bizonyítani, megváltozott. Ezt egyrészt azzal teszi, hogy nagyon vigyáz Omegára, mintha törlesztené a tartozását, hiszen egyedül neki köszönheti, hogy visszatérhetett korábbi bajtársai közé, fizikailag is (hiszen nélküle még most is rab lenne), és olyan szempontból is, hogy jórészt a kislány belé vetett bizalma miatt kapott egy új esélyt a többiektől. Másrészt az X-klón feltartását magára vállalja és kész megvédeni a többieket a saját élete árán is. Nagyon tetszett az a párhuzam (bár sajnos nem emlékszem, ki írta, és most újra visszaolvasva nem találtam meg), hogy Crosshair a saját sötét oldalával is viaskodik, amikor az X-klónnal harcol, és annak legyőzése jelenti mind saját magának, mind a többiek szemében (a tágabb kompániát illetően legalább is) a vezeklése beteljesülését. 

 

A másik kiemelkedő pillanat pedig Rex és Wolffe találkozása. Szép példája annak, milyen mély a klónok egymás iránti lojalitása, aminek eredményét (hogy Wolffe futni hagyja őket) látva érthető, miért nem jó a birodalmi hadseregben alkalmazni a klónokat: mert elsősorban egymás iránt lojálisak és csak másodsorban a "munkáltatójuk" iránt. Valahol talán az is számít ebben, hogy korábban a Köztársaság katonái voltak és a Jedik vezették őket, ez utóbbiak árulóknak lettek kikiáltva, akikkel végezniük kellett, a Köztársaság meg összeomlott és Birodalomként született újjá. Ezek után nem csoda, hogy a hűségük leginkább belül, egymással szemben él, és ezt csak mesterségesen lehet biztosan megbontani, lásd az X-klón esetét, a többiek viszont időzített bombák. Wolffe biztos nem lesz megdicsérve, amiért üres kézzel megy haza, lehet, hogy innen kezdődik majd nála az a kijózanodási folyamat, amelynek következtében ő is Rex mellé áll majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

az a párhuzam (bár sajnos nem emlékszem, ki írta, és most újra visszaolvasva nem találtam meg), hogy Crosshair a saját sötét oldalával is viaskodik, amikor az X-klónnal harcol, és annak legyőzése jelenti mind saját magának, mind a többiek szemében (a tágabb kompániát illetően legalább is) a vezeklése beteljesülését. 

Dzséjt írta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett ez a rész is, végig az az érzésem volt, hogy emelkedik a tét, valami feszültség van ebben az egészben. Nem hozta még el Crosshsshair nagy pillanatát amit előrevetítettem, de meglesz majd az is. Amúgy izgultam érte. A fene vigye megint visszahoztak vakakit a sötét oldalról, akiről nem gondoltam, hogy tudom majd kedvelni és persze lazán a legérdekesebb karakter lett a batch-ben. Ez a fránya Ben/Kylo recept.. Még mindig működik.. 

Az évad is működik, van lüktetése, nagyon érződik, hogy tart valahová! Hajrá klónok, ez a jutalomjátékotok, valószínűleg szem nem marad szárazon ebben a hattyúdalban, de jó lesz látni bármi lesz is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Tetszett ez a rész is, végig az az érzésem volt, hogy emelkedik a tét, valami feszültség van ebben az egészben. Nem hozta még el Crosshsshair nagy pillanatát amit előrevetítettem, de meglesz majd az is. Amúgy izgultam érte. A fene vigye megint visszahoztak vakakit a sötét oldalról, akiről nem gondoltam, hogy tudom majd kedvelni és persze lazán a legérdekesebb karakter lett a batch-ben. 

Crosshair sosem volt a "sötét" oldalon, csak neki mások voltak az elvei, addig a pontig amit először Cody el nem szökött ismeretlen helyre, aztán meg Mayday lényegében a karjaiban halt meg. 

Végül rájött, hogy teljesen egyedül van, mert sehova sem tud beilleszkedni, a Birodalmon belül. Lényegében egy akkoriban még a Birodalomhoz hűséges, de számkivetett klón. Megvetették valamilyen szinten, úgy a reg. klónok, mint a Tk trooperek is......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

És 2x03. :D

 

2024. 03. 16. - 13:31, Yoda József írta:

Crosshair és Cody :)

Naaaaaaaaagyon nem szabadna a reggeli első kávém elfogyasztása előtt írnom. :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy Rex-nek fogalma sincs arról merre van Cody, sőt, Cody is úgy tudja, Rex halott. 

Wolffe se tudta, hogy Rex életben van, amig nem találkoztak ebben a részben, személyesen. 

 

Sajnos, én nem tartom kizártnak, hogy Cody-ból CX-est csináltak, és akivel Crosshair megküzdött az lehetett Cody is akár.

Amig nem veszi le a sisakot a túlélő CX-es, addig nem tartom kizártnak a dolgot. Cody-nak van egy sebhely a fején, szóval könnyen meg lehet ismerni, amint leveszi a sisakot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Cody gyanítom Rex-el lett volna itt ha odatalál hozzájuk. Szerintem se tudnak egymásról.

Azt viszont nem vágom, Crosshair hogy-hogy nem beszélt Rex-nek Cody-ról. Crosshair tudja hogy engedély nélkül távozott, vagy megszökött, de mivel nem látta Rex-ék között a Teth-en, még csak rá sem kérdezett, hogy Cody-ról nem tudtok valamit??? 

Annyira nyilvánvaló lenne pedig hogy megkérdezze Rexéket, de nem... 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nyilvánvaló. Itt már Cody lelépése teljesen irreleváns a történet szempontjából, főleg amiken Crosshair keresztülment. Persze megkérdezhette volna, de kisebb gondjuk is nagyobb volt ennél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért érdekelné Crosshairt Cody? Egyike volt a sok klónnak, akivel ideig-óráig együtt dolgozott, de amúgy ugyanúgy tojt rá, mint az összes többi regre. Rex és Howzer sem érdekelte különösebben, de még Tech-re sem nagyon kérdezett rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 31. - 14:55, Dzséjt írta:

Miért érdekelné Crosshairt Cody? Egyike volt a sok klónnak, akivel ideig-óráig együtt dolgozott, de amúgy ugyanúgy tojt rá, mint az összes többi regre. Rex és Howzer sem érdekelte különösebben, de még Tech-re sem nagyon kérdezett rá.

Szerintem Omega beszélt neki Tech-ről, vagy ezt megtehette Hemlock is korábban. Hónapok teltek el, szóval akár Hemlock is mondhatta Crosshair-nek, csak azért hogy tovább bosszantsa. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tiszta sor, Omega nyilván beszélt már róla. De, ha hónapokig vagy több mint egy évig nem találkozik valaki a testvéreivel, aztán, amikor legközelebb összefutnak, a háromból már csak kettő él, csak-csak megemlíti a halottat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez tiszta sor, Omega nyilván beszélt már róla. De, ha hónapokig vagy több mint egy évig nem találkozik valaki a testvéreivel, aztán, amikor legközelebb összefutnak, a háromból már csak kettő él, csak-csak megemlíti a halottat is.

Crosshair koránt sincs túl még a múlton. Ő pont az a fajta, aki nagyon nehezen nyilik meg, és még akkor sem teljesen, csak éppen csak annyira, hogy körülirja mi bántja. Hunter felé is csak nagy vonalakban nyilt meg, de szerintem itt még ki fognak térni erre az évad végéig. Nem hiszem, hogy ennyivel lezárnák a készitők ezt. 

Már csak Hemlock-ból kiindulva is úgy érzem, ennek még nincs vége. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.