Ugrás a kommentre

Az Idegen


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

A helyzet az, hogy a Földön is van példa arra, hogy 130 évig élnek emberek, pedig még csak nem is használnak sötét mágiát. Tudtommal. :D 

Az ismeretlen bolygón simán lehet valami forrás, ami fiatalon tartja.

 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes fordulat lenne ha meghalna a z utolsó részben. Sol egyszer  már legyőzte a Khofaron. 

Várható. Ezek a sötét oldali fickók folyton elhullanak. Főleg, ha nem ő a valódi főgoni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Szisz írta:

A helyzet az, hogy a Földön is van példa arra, hogy 130 évig élnek emberek, pedig még csak nem is használnak sötét mágiát. Tudtommal. :D 

Dehogy van rá példa, ezt honnan vetted? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem is azzal van bajom, hogy ha van egy öreg emberi karakter akit átjár az erő és tud durva mozdulatokat véghezvinni, mert oké, ott a misztikus faktor, az erő. Ezt elfogadom. Nekem a tendencia nem tetszik, hogy egyre több a hosszú életű faj a Star Warsban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Dehogy van rá példa, ezt honnan vetted? :hmm:

Off https://hellomagyar.hu/2023/06/04/ki-volt-a-legoregebb-ember-a-vilagtortenelemben/

hitelesített: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jeanne_Calment on

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem a tendencia nem tetszik, hogy egyre több a hosszú életű faj a Star Warsban. 

 

Az nekem sem tetszik, hogy növekszik az ilyen fajok száma, de egyed szinten szerintem belefér pár darab hosszú éltű karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott eszembe, hogy ugye Palpi elmondása alapján Plagueis le tudta győzni a halált, valószínű, hogy Qimir sebe halálos volt (ezért is csodálkozik Vernestra, mikor megérzi a Brendokon) és maga Plagi gyógyította meg, de ahhoz nem volt meg a hatalma, hogy a sebet is eltűntesse, viszont lehet az életét meg tudta nyújtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több mint lehetséges. Sőt ezen a vonalon maradva, azt láttuk, hogy korlátozottan, de Qimir is képes gyógyítani, hiszen valamelyest eltűntette Osha sérülését. Szóval valamit lehet, hogy már el is tanult Plagueistől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Az jutott eszembe, hogy ugye Palpi elmondása alapján Plagueis le tudta győzni a halált, valószínű, hogy Qimir sebe halálos volt (ezért is csodálkozik Vernestra, mikor megérzi a Brendokon) és maga Plagi gyógyította meg, de ahhoz nem volt meg a hatalma, hogy a sebet is eltűntesse, viszont lehet az életét meg tudta nyújtani.

 

Hol volt halálos sebe? Ez most nem rémlik. Az óriáskukacok nem sebezték meg, kinyírta őket mind. Fénykardszúrás meg nem érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hátán van egy jókora seb, amit Vernestrától kaphatott a fényostorával. Vernestra is elcsodálkozik azon, hogy életben van, ez arra utalhat, hogy ő abban a hitben volt, hogy végzett vele

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként életmentő gyógyításokat látunk kásőbb is Grogutó, Rey-től és Kylótól is. Nem tudom mennyiben lehet más Plaguies módszere. Ő mégis csak Sith. 

Papíron a jediféle változat úgy működik, hogy a Jedi átadja az életereje egy részét a sérültnek/betegnek (nyilván ez arányos a sérülés mértékével). Vagyis önzetlenül lemond az élete egy részéről. Ezt vissza lehet tölteni meditálással és pihenéssel, de akkor is sokat kivesz a Jediből, nagy áldozattal jár (a teória szerint Barriss ezért öregedett meg néhány röpke év alatt, mert túl sokat adott át magából a betegeinek, miközben nem tartott elég szünetet két kezelés között). Ben Solo bele is halt, hiszen Rey-t feltámasztani kellett, szóval valószínűleg az összes életerejét át kellett adnia. És mivel lenullázta, azt már nem lehet kialudni.

Na most a kérdés az, hogy egy Sith-ben megvan-e ez a fajta önzetlenség, hogy a saját életerejének egy töredékét vagy nagyobb részét átadja. Sanszos, hogy nincs, mert a csótányok is megirigylik azt, amilyen makacsul ragaszkodnak a Sith-ek az életükhöz. :) Viszont lehet, hogy Plagueis talált valami más módszert. Mondjuk valamilyen módon a környezetből vonja el az életerőt - ez persze csak vak találgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Leslye legutóbbi interjúja. Az Idegenről ugye korábban azt mondta, hogy ő egy 2. évados beharangozó volt, nem igen lett volna nagy szerepe a karakternek ebben az évadban. Azt is elmondta, hogy eredetileg mi lett volna a történet:

- Az Idegen valóban megküzd a jedikkel, mészárszéket rendez, lekerül róla a maszk, magához veszi Oshát és a szigetre megy vele.

- Osha a 6. részben elhagyta volna a szigetet, Qimir pedig maradt volna a bolygón.

- A Brendoki események az Idegen jelenlétét (és persze a fénykardpárbajt) leszámítva úgy játszódtak volna le, ahogy a záró részben: Mae igazságot akar, Osha kristályt véreztet, megöli Solt és az Aniseya-tesók újra "egyesülnek", majd a zárójelenetben Osha visszatért volna az Idegenhez.

 

Őszintén én örülök, hogy Manny alakítása (volt ugye egy tesztfelvétel) meggyőzte őt arról, hogy átírja az évad második felét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nagyon örülök, hogy ez nem így lett megvalósítva. Ha Qimir nincs jelen a Brendokon, szerintem Oshának semmi oka nem lett volna visszatérni hozzá. Plusz az is eléggé necces lett volna, hogy a Sith csak úgy elengedi, miután látta az arcát, sőt a búvóhelyéről is tudja, hogy hol van. Azért ez már több, mint kiszámított kockázatvállalás lett volna.

Ez így sokkal jobb, érthetőbb. Qimir ellenőrzése alatt tartotta a Brendokon mindhárom szemtanút, és ha úgy alakul, minddel végezhet - papíron, mert Sollal ezúttal sem bírt el. És végül az ő jelenléte az, ami kényszerpályára küldi Oshát. Vagy alkut köt Qimirrel, vagy meghal a nővérével együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt magyaráztam az utolsó epizód topikjában, hogy Qimir már akkor sem bírt Sollal, amikor az még érzelmileg instabil volt. Most már összeszedte magát, szóval naná, hogy nem volt partiban a Sith a Jedi mesterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 18. - 22:25, Darth Cupsy írta:

Az jutott eszembe, hogy ugye Palpi elmondása alapján Plagueis le tudta győzni a halált, valószínű, hogy Qimir sebe halálos volt (ezért is csodálkozik Vernestra, mikor megérzi a Brendokon) és maga Plagi gyógyította meg, de ahhoz nem volt meg a hatalma, hogy a sebet is eltűntesse, viszont lehet az életét meg tudta nyújtani.

Nekem ez azért nem tetszene mert jó lenne ha Plagi épp Osha és Mae révén és a brendoki konvergencia tanulmányozásával jutna el a hőn áhított titokig. Akkor viszont a Qimir megmentős idővonal nem stimmel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.