Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Iqvi írta:

A visszanézés is opció:D, mellesleg a szövegét részben én írtam.:whistle:

Megnéztem. Teljes kötözködés attitűdömmel mondom, tök jó lett. Nincs tárgyi tévedés, elnagyolás, sallang, mindent meg lehet tudni belőle, amit tudni kell. F*sza! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, mivé nőtte ki magát Ahsoka karaktere. Pedig a TCW előtt igencsak borsózott a hátam a gondolattól, hogy Anakinnek egy "rejtett" tanítványa volt az EpII-EpIII között, akire soha semmilyen utalás nem történik később. Aztán ma meg ott tartunk, hogy Ahsoka lekkui miatt akár félbeszakadhatna egy baráti kártyacsata is. :D

 

7b1bd7d180e96c7f93d82d82eca2970e.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Akkor lehet, hogy onnantól a Leány valamiképpen mindig is vele volt. Ebből még valami eszement is kisülhet, ismerve Filonit, ki is fog. :D Főleg annak tükrében, amit a TROS után nyilatkozott Ahsoka halálról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebből még valami eszement is kisülhet, ismerve Filonit, ki is fog. :D Főleg annak tükrében, amit a TROS után nyilatkozott Ahsoka halálról.

Az mindenképp érdekes, hogy eddig mit tudunk Ahsokáról:

  • a Mortis-on (értelmezzük is bárhogyan az ott történteket) túlélt egyfajta halált, de ez nem változtatott rajta, önmaga maradt, bár azért Morai személyében vele maradt vmi a Leányból, kapott egy különleges, kitüntetett szerepet
  • járt a világok közti világban, ezzel olyan lehetőségeket megismerve, amiket jelen tudásunk szerint rajta kívül csak Ezra és Sidious tudtak, de utóbbi már halott
  • pont Ezrát keresi, egy teljesen más szálon, mint ahol a filmek futnak, más utat járva, mint Luke vagy Leia
  • a 9-ben halljuk a hangját az Erőn át, és noha a többiekről már tudjuk, hogy eggyé váltak az Erővel, a Lothal óta azt is tudjuk, hogy ez nem szükséges feltétele annak, hogy vki tudjon az Erőn át kommunikálni

Ezekből elég sokfelé lehet építkezni vele kapcsolatban. Sok olyan különleges tapasztalata és tudása van, ami másnak nem feltétlenül lehetett meg. Közben ugye a 9 végére Leia, Luke és Ben is halottak, szóval maradt egyrészt Rey, másrészt a nagy kérdés, hogy mi van Ahsokával és Ezrával. Na és persze Groguval, akinél biztos vagyok abban, hogy nem fognak egy ekkora potenciállal rendelkező, ráadásul ennyire népszerű karaktert elpocsékolni azzal, hogy meghalt az akadémián, aztán annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beláthatatlan távlatoknak adna a karakternek. Elvileg az időben bárhol kilyukadhatna, ha akarna. Persze ehhez előbb bent kell ragadnia. :) Mindenesetre az az érzésem, hogy vele valami különleges terv szövődik a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Beláthatatlan távlatoknak adna a karakternek. Elvileg az időben bárhol kilyukadhatna, ha akarna. Persze ehhez előbb bent kell ragadnia. :) Mindenesetre az az érzésem, hogy vele valami különleges terv szövődik a háttérben.

Lehet valahogy talán még összekapcsolhatnák Groguval és Rey-el a kilencedik rész után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most már csak azt lenne jó tudni, hogy ez a jelenet mikor játszódik? A Mandi előtt, vagy után?

Erre egyelőre leginkább Jacen korából tudnánk következtetni egyelőre. Elég fiatalnak tűnik a srác, illetve az összes többi látott szereplőn se látszik, hogy olyan sok év eltelt volna. Tudom, hogy ezekből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, de ha tippelnem kéne, inkább azt mondanám, hogy előtte.

(Ahsoka is még a lekkurövidítéses szépítkezése előtt van. :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, pb69 írta:

Erre egyelőre leginkább Jacen korából tudnánk következtetni egyelőre. Elég fiatalnak tűnik a srác

Mondjuk tippre én azt mondanám, hogy olyan 10 év körüli az epilógusban, ami pont összeegyeztethető lenne a The Mandalorian idejével. Az ugye biztos, hogy Jacen az ep4 idején született. Hogy mennyivel a yavini csata előtt vagy után, az jó kérdés. A jakkui ütközet idején Jacen olyan 5 éves lehetett, a The Mandalorian idején 9 éves körül van.

Sabine narrációja alapján az utolsó képsorok már a jakkui csata után vannak (azt mondja, "after the war", ami hivatalosan Jakku után ért véget). Jacen pedig olyan 5-10 év közé tehető abban a jelenetben, szerintem. És inkább 10 felé kanyarodva.

Ugyanakkor az sem biztos, hogy mindegyik jelenet ugyanakkor játszódik. Zeb lehet, hogy egyből a háború után elvitte Kallust a Lira Sanra, Heráékat néhány évvel később látjuk, míg Sabine még ahhoz képest is pár évvel később találkozik Ahsokával. Szóval szerintem a Rebels végére simán betehető lenne az, hogy a The Mandalorian még Sabine és Ahsoka találkozása előtt van. És Ahsoka azért ment a Lothalra, mert már megvan a forró nyom Ezrához. Az Ahsoka akár kezdődhetne azzal is, hogy látjuk ugyanezt a jelenetet élőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Biztos, hogy nem mert Jacen tűnik inkább 5 évesnek.

Én úgy vagyok vele, hogy a Rebels epilógusa legfeljebb pár hónappal játszódik az Ep6 után, így Jacen kb. 4-4 és fél éves lehet. 

Ki is emelik az endori ütközetet, míg a jakkuit nem, pedig utóbbival semmisült meg ténylegesen a régi Birodalom. Ez szerintem arra utal, hogy az endori és jakkui csata között vagyunk a Rebels végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én úgy vagyok vele, hogy a Rebels epilógusa legfeljebb pár hónappal játszódik az Ep6 után,

Ha csak Sabine nem átvitt értelembe értette azt, hogy a háború után, akkor ez valószínűtlen. Pár hónappal az endori csata után a háború még nem ért véget és azért egy harcos mandalore-inak illik tudnia, mi a különbség egy háború és a béke között. Az endori csatára csak annyit mond Sabine, hogy az volt a sorsfordító ütközet, amit véget vetett a császár rémtetteinek. Ez pedig nem csak átvitt értelemben, de szó szerint is igaz, és ezen még a feltámadása sem változtatott.

Plusz, fontos adalék, hogy Endor és Jakku között Hera még aktívan az új Köztársaság tábornoka volt, és részt vett több hadműveletben is. És bár nem lehetetlen, de kétlem, hogy felelős anyaként a 4 éves fiacskáját egy csatákban résztvevő hadihajón (a Lodestaron) nevelgette volna, vagy magával vitte volna a Birodalom által elsődleges célpontként keresett és kis híján szanaszét bombázott Nadiri  dokkokhoz. Ráadásul, ekkor már az a haderő nem egy szedett-vedett milícia volt, hanem egy galaktikus kormány hivatalos hadserege, és hadihajókon nem szoktak gyerekek élni (legalábbis, ha nem olyan aberrált a hadsereg, mint az Első Rend esetében). Igazából még a Lázadók Szövetségének támaszpontjain és hajóin sem voltak gyerekek. A szülők, akik lázadónak álltak, nem vitték magukkal a kölykeiket, nyilvánvaló okokból. Szóval sanszos, hogy Hera nem is találkozott sűrűn Jacennel a háború befejezéséig. Amit alátámaszt az is, hogy az ep4-6 közötti képregényekben, és az ep6 utáni művekben sem szerepel Jacen, pedig valahol a Lothal felszabadítása és a Scarifi csata közötti hónapokban született, a Lothalon (tippre azt mondanám, hogy a háború alatt Jacenre is Sabin vigyázott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz összeilleszteni ezt a zárójelenetet a majdani Ahsoka sorozattal. Mert a Mandaloriban látott Ahsoka tényleg köszönő viszonyban sincs a Rebels végén láthatóval. 

Arról nem is beszélve, hogy ha itt a Mandi idővonal után vagyunk akkor nem fogják megtalálni Thrawn-t vagy Ezrát a sorozotban, ami nehezen hihető. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.