Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ha még itt lenne Ariza tudod mit mondana? "Szúrnám" :):D

Szerintem ne is emlegesd a tagot. Fogalmad sincs mekkora erőfeszítésembe telt, hogy ne írjak neki egy-két szép "szakszót", amikor kifejtette a véleményét Ahsokáról. :D

Amúgy jó képek, van olyan helyes csaj, mint amilyen a hangja. Főleg a szeme tetszik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még itt lenne Ariza tudod mit mondana? "Szúrnám" :):D

Ne is mondd... :D Én falra tudnék mászni az ilyen, a nőket egyáltalán nem tisztelő stílustól. :D Undorító. Egyébként itt egy újabb kép Ahsokáról, kicsit talán hasonlít arra a másik erdei képre, amit elküldtem ide. :P

 

sleepingpadawan.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
El lehetne őt pakolni olyan helyre, ahol nincs útban a sztori szempontjából. :evil:

A legésszerűbb megoldás az lenne, ha elbujdosna.

Azt így is úgy is ki kell magyarázniuk, miért nem említik az EP3-ban, mivel annyira nem mellékszereplő, hogy szóba se kerüljön. Nem lepődnék meg, ha egyszer az EP3 Special Edition változatába bepakolnák, legalább egy említés erejéig. Ha ne adj Isten mégis meghal, akkor pedig egyel több Jedit látnánk elesni a 66-os parancs során...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kéne azt megmagyarázni, hogy miért nem említik? Ti az életben minden percben beszéltek mindenkiről? A barátaitok minden beszélgetés alkalmával szóba kerülnek? Hát a szüleitek? Na ugye. Azért nem kerül szóba, mert nincs olyan téma az ep3-ban, amihez kapcsolódna. Vagy hol hozzák szóba:

- Te voltál a kiválasztott. Ahsoka is hitt benned. Szerettelek. Ahsoka is, de én jobban!

 

- Tanácstag lettem, de nem kapok mesteri címet. Ha Ahsoka itt lenne, szétrúgnák Windu fekete...

- Csillapodj Anakin, nagy megtiszteltetés ért. Ahsoka is így gondolná.

 

- Anakin, szeretlek. Majd szétvetett a féltékenység, mikor Ahsokával lógtál. Összetöröd a szívem!

 

Néhány megoldás.

Azért nincs szó Ahsokáról az ep3-ban, amiért nem említenek még tucatnyi más fontos szereplőt. Pl.: Yoda, Windu és Qui-Gon sem sűrűn van emlegetve az ep4-ben, sőt, a két embert az 5-6-ban sem. Pedig aztán, őket is meg lehetett volna itt-ott említeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik az iróniád, de nem ugyanaz a két dolog. :evil:

Persze, meg lehet magyarázni, miért nem említik, ha viszont nagyon keresnénk, lenne olyan jelenet, amibe be lehetne szőni a kis csajt. Akár annál a jelentél, amelyben Obi-Wan megpróbálja visszatéríteni Anakint és megemlíti a padawanját, aki felnézett rá, tisztelte. Bár erős a gyanúm, hogy Ahsoka említése csak olaj lenne a tűzre, az esetben, ha meghal az EP3-ra. Ellenkező esetben viszont egy ügyes húzás. Felteszem Ahsoka van/volt olyan fontos Anakin életében, mint mondjuk Qui-Gon, aki - még ha nem is Anakin kapcsán, de említésre került az EP2-3-ban - vagy megkockáztatom, Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha keresnénk, olyan jelenetet is találnánk, amibe az ewokokat is bele lehetne szuszakolni, akár komplett új jeleneteket is írhatnánk. Más kérdés, hogy mivel a környezetet nem arra találták ki, olyan erőltetett lenne, hogy a falat kaparnánk tőle. Ahsokának köze sincs a filmekhez, ő egy ízig-vérig TCW karakter. Tipikusan olyan, akiről ordít, hogy Lucas sosem gondolt rá és nincs is rá szükség a filmekben. A TCW-be is csak azért szuszakolták bele, mert kellett egy új szereplő Obi-Wan és Anakin mellé, de mint a második évadból kiderült, még így sem tudnak sok mindent kezdeni vele, és inkább talonba tették.

 

Qui-Gon is csak az ep2-3-ban lett említve, és mint írtad, nem Anakin kapcsán. Mindkét említés Obi-Wanhoz kötődik. Obi-Wan pocsék példa, mivel ő szerepel minden részben. De ott van Yoda, aki mintha nem is létezne az ep4-ben, pedig azért ő sem egy jelentéktelen szereplő az ep1-2-3-ban. Vagy beszéljünk Darth Maulról, akit örökre elfelejtettek, vagy a Sith szó emlegetéséről, mely csak az ep3-ig hangzik el, utána már senki sem említi a rend nevét (pedig a Sith kifejezés már létezett 1977-ben is). Vagy ott van Owen és Beru, akiket Luke örökre törölt az emlékezetéből, ja, és, hoppá! Padmé Amidala. Hányszor is említik az ep1-2-3 harmadik főszereplőjét az ep4-5-6-ban? Egyszer, egy-két mondat erejéig, de még a nevét sem árulják el. Pedig azt hiszem, Padmé sokkal fontosabb szereplő volt a Star Wars Sagaban, mint Ahsoka valaha is lesz. És a sort folytathatnám Bail Organaval, Mace Winduval, és még Qui-Gon Jinnel is, aki az ep4-5-6-ban szintén elfelejtődött, pedig ha keresnénk, nekik is találnánk olyan szituációkat, amikbe beleerőltethetnénk feleslegesen a nevüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsokának mindenféleképpen meg kell halnia még az EP3 előtt, így lenne a leglogikusabb. Máskülönben semmi értelme nem volt a karakter behozatalának.

Lehetne a halála köré egy jó drámai történetet kerekíteni, amely majd Anakint a Sötét Oldal felé sodorja majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó, Dzséjt, de közel sem ugyanaz a helyzet, mint Ahsoka kapcsán. Persze, mindenkit bele lehetne szőni a későbbiekbe, de miután többségük csak az új trilógiára lett megalkotva, nyilván nem valósult meg a szerepeltetésük. Ahsokával ez a helyzet, hiszen Lucas nyilván nem látott a jövőbe az EP3 forgatókönyvírása előtt és nem tudta, hogy pár év múlva kitalálnak egy togruta kis csajt, akit nem ártana összehangolni a filmekkel (legalábbis az EP3-al) Ezért nem is vetem meg az EP3-at, hogy ugyan már miért nincs benne Ahsoka, viszont a későbbiekben jó ötletnek tartanám legalább a megemlítését. Le is írom, hogy miért: Ahsoka, aki nyilván soha nem lesz olyan fontos Anakinnak, mint Padmé, jelentősen formálta a fiú karakterét és jelentős hatást gyakorolt rá, már csak az eddigiek alapján is. Yoda épp' azért szorgalmazta a padawant Anakint mellé, hogy megfontoltabb, kevésbé önfejű legyen, melyet úgy, ahogy el is ért az EP3-ra. Mint a 2x06-ból kiderült Anakint igencsak megviselné Ahsoka halála, még akkor is, ha náluk a kötődés tabu. Ebből kifolyólag a csaj halála remek löket lenne Anakin sötét oldalra állásában, egy újabb szeretett ember elvesztése. Nem mutatna rosszul a megemlítése abban a jelentben, ahol Anakin lefejezte Dooku-t, majd Palpatine mesél neki a buckalakókról valamint a padawanja haláláról. Ha viszont életben maradt Ahsoka, mint írtam Obi-Wan próbálhatna érvelni vele, a világos oldal mellett.

Arra akarok kilyukadni, hogy mindenképpen pozitívum lenne az EP3-ban való megemlítése, remekül összekötné a filmet a sorozattal, így kevésbé lenne EU. (bár nálam eleve nem az)

Nem azt mondom, hogy "márpedig Ahsokának benne kell lennie az EP3-ban, különben sz*r a film", mert ez nem így van... Amíg azt sem tudtuk, ki ő, ugyanúgy remekül élveztük a filmet, de legalább a megemlítését remek kis kapocsnak tartanám.

Bár az élőszereplősben való felbukkanásán elgondolkoztam, továbbra is azt tartanám jónak, ha a TCW keretein belül halna meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehem, azért álljunk meg egy szóra. Anakin jellemét nem Ahsoka fejleszti, hanem éppen fordítva. Ahsoka kezd egyre jobban idomulni Anakinhoz. Anakin EP 3-as jellemét meg sokkal inkább az anyja halála és a Padméval kapcsolatos álmai befolyásolták. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig már Ahsoka olyan szinten kötődik Anakinhoz, ami miatt egyszerűen nem halhat meg. Ugyanis ekkor olyan nagy traumát jelentene Anakinnak, amit a karakter ekkor még nem élhet át. Ráadásul ez tompíthatja a későbbi dramatikus események súlyát is, így még inkább óvatosan kell bánni ezzel a kérdéssel. Nagyon nagy eséllyel rosszul fognak kijönni ebből az Ahsoka szálból, de ne legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehem, azért álljunk meg egy szóra. Anakin jellemét nem Ahsoka fejleszti, hanem éppen fordítva. Ahsoka kezd egyre jobban idomulni Anakinhoz. Anakin EP 3-as jellemét meg sokkal inkább az anyja halála és a Padméval kapcsolatos álmai befolyásolták. :D
Bravo fiam! :D Én is erre céloztam alább. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem ugyanaz? Valószínűleg az ep4-5-6 írása közben sem volt Lucas jövőbelátó, hogy majd egyszer megalkotja Luke és Leia anyját, meg egy kopasz fekete Jedit, meg Bail is szerepet kap majd, és azokat nem ártana rendesen beleszőni az ep4-5-6 történetébe, ha már majd egyszer a távoli jövőben az ep1-2-3-ban fontos szerepet kapnak. A TCW is ugyanez, csak az ep3 előzménye, nem egy trilógiáé. Nem értem, mi az a baromi nagy különbség a két helyzet között, ami miatt Ahsoka fontosabb, mint Padmé.

Amiket leírtál meg pont a feleslegességét jelzik. Padmé, Qui-Gon, Palpatine és Shmi pont elég motivációs tényezők, minek ide egy ötödik ember is? Nem utolsó sorban, Anakin minden az ep3-ban, csak nem megfontolt és kevésbé önfejű. Tehát ez a jellemfejlődés kilőve, de tovább fokozza még két tény: az első a TCW kronológiai összevisszasága, aminek hála mindenféle fejlődés nyomon követhetetlen. A második, hogy Ahsoka nincs megfelelő mennyiségben Anakin mellett, vagyis a készítők is kerülik a kötődés kérdését. Mennyit is volt a második évadban Anakin mellett Ahsoka? Tizennégy rész van, ahol Anakin vagy tök egyedül van, vagy Ahsoka szerepel, de nem vele van, hanem önálló küldetést teljesít. Ez egy 22 részes évadnál eléggé azt mutatja, hogy Anakint és Ahsokát szándékosan távol tartják egymástól. És a helyzet rosszabbodik, mivel nemrég Filoni el találta kottyintani, hogy ötletük sincs, mi legyen Ahsokával. Ezek után Ahsoka fontossága a filmek szempontjából az abszolút nulla és a tök fölösleges között konvergál. A filmek szempontjából Ahsoka nem is létezik (ezért sem lesz sosem egyenrangú számomra a TCW a filmekkel, mondhat Lucas akármit).

De egy biztos, soha az életbe nem fogják emlegetni az ep3-ban. Kétlem, hogy Hayden Christensent, Ewan McGregort, Ian McDiarmidot vagy bárki mást becitálnának, hogy plusz párbeszédeket forgassanak a filmhez, amihez aztán kéne egy vágó, meg egy normális trükk-csapat, akik megcsinálják a díszleteket, sminkesek, akik ugyanolyanra formálják a karaktereket, mint öt évvel ezelőtt voltak, stb... stb... stb... Sokba kerülne az a két-három mondat :D Legfeljebb egy Ahsokának beöltözött kis csaj háttérben elvonulása jöhetne szóba, vagy megölése a 66-os parancs alatt. Esetleg egy olyan komplett jelenet, amiben a cameozó Rex megöli Ahsokát a Jedi Templomban.

 

Szerk.: mire végre megmérkőzöm ezzel a sok billentyűvel, ketten is leírják ugyanezt tömörebben. Ilyet... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig már Ahsoka olyan szinten kötődik Anakinhoz, ami miatt egyszerűen nem halhat meg...

Nekem meg egyre inkább úgy tűnik, hogy Anakin el fogja veszíteni a tanítványát. Pl a Weapons Factory végén Luminara mondatának, hogy Anakin nem tud lemondani Ahsokáról, szerintem még lesz jelentősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt...

 

Anakin igenis megfontoltabb és kevésbé önfejű, az EP3-ban, mint az EP2-ben, ami nem jelenti azt, hogy ő a megtestesült higgadtság. Ahsoka rá való hatását is erre értettem. Részben a padawanja révén lesz Anakin megfontoltabb, miután magán kívül érte is felel, nem titkoltan Yoda célja is pontosan ez volt. Tehát maradjunk annyiban, hogy mindketten hatást gyakorolnak a másikra jellemileg...

Azt egy szóval sem írtam, hogy Ahsoka fontosabb lenne Padménál, érdekes is lenne, miután nem szerepel egy filmben sem, viszont épp' ezért gondolom, hogy az említése összeköthetné a sorozatot a filmmel, a már említett példákkal.

Persze, tökéletesen kerek a 6 film nélküle is, de a sorozat és a film egységesítése szempontjából jó lenne. Mi olyan érthetetlen ezen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg egyre inkább úgy tűnik, hogy Anakin el fogja veszíteni a tanítványát. Pl a Weapons Factory végén Luminara mondatának, hogy Anakin nem tud lemondani Ahsokáról, szerintem még lesz jelentősége.

A mozifilmben Yoda mondandója is sejtelmes: "Alkalmas rá, hogy tanítványa legyen... a neheze akkor jön, amikor el kell engednie."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Azért szerintem Ahsoka jelentőségét se tegyük a zéró ponthoz közel, mert nyilván nem így van. Meglátjuk mit fognak kihozni ebből a kapcsolatból az alkotók.

A filmek szempontjából értettem. A filmek nem úgy lettek megalkotva, hogy abban Ahsokának helye legyen. Ott mindennek más a motivációja, mindennek van összefüggése valamivel. Pl.: Anakin nem ront rá Dookura, mert korábban, mikor így tett, a gróf levágta a kezét. Nem azért lett ennyivel több esze, mert közbe jött Ahsoka, vagy mert úton útfélen összefutott vele a háború alatt, sőt, még egyszer együtt is raboskodtak. Vagy a korábbi Oldi által említett példa is remek, Anakint a Sötét Oldal felé Shmi halála és Padmé iránti félelme viszi, plusz Palpatine "barátsága", nem pedig Ahsoka Tano jelenléte.

 

Mi olyan érthetetlen ezen?

És azon, hogy ez szerintem abszolúte fölösleges, károsan erőltetett és kivitelezhetetlen? :D Fölösleges, mert annyi mindenki tűnik fel a sorozatban, hogy már most piszok erős a kapcsolat. Minek ezt még tovább erősíteni? Lassan már nincs olyan háttérszereplő a filmekben, akinek ne lenne valami szerepe a TCW-ben.

Káros lenne az erőltetettsége. Nem való a filmbe, éppen azért, mert a filmek készítésekor még egy kényes gondolat sem volt. Vagyis nélküle lett felépítve. Beleszuszakolni a sztoriba egy olyan elemet, ami nem bele való, izzadtságszagúvá válik, az pedig rossz. Ráadásul szétcseszi a filmek közti kohéziót, lásd fent említett példák. Ezek így tökéletesek, így működnek, kár lenne szétverni ezeket egy oda nem illő elemmel. Végül a technikai probléma, a film jól működő ritmusát az általad korábban említett részeknél remekül megtörné Ahsoka felemlegetése, mivel nem illenének azok sem a képbe. Hirtelen szóba kerül valaki, akit a hat filmben egy pillanatra sem lehetett látni (és abban megegyezhetünk, hogy az ep3 az ep1-2 folytatása, nem a TCW-jé). Szóval, a készülő sorozat igazodjon a filmhez, ne a már kész filmet igazítsák a sorozathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, a készülő sorozat igazodjon a filmhez, ne a már kész filmet igazítsák a sorozathoz.
Pedig Lucas imádja az új műveihez igazítani a régit. Gondoljunk csak Haydenre az EPVI végén. :D De eddig még semmi kirívó eltérés nem történt, ami annyira elütne a filmektől. Mindenesetre a TCW utolsó évada emlékezetes lesz. Főleg az utolsó pár rész!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakint a Sötét Oldal felé Shmi halála és Padmé iránti félelme viszi, plusz Palpatine "barátsága", nem pedig Ahsoka Tano jelenléte.

 

Hirtelen szóba kerül valaki, akit a hat filmben egy pillanatra sem lehetett látni (és abban megegyezhetünk, hogy az ep3 az ep1-2 folytatása, nem a TCW-jé). Szóval, a készülő sorozat igazodjon a filmhez, ne a már kész filmet igazítsák a sorozathoz.

Nem Ahsoka jelenléte, hanem a halála lenne remek löket az átállása kapcsán, amit már többször leírtam.

 

Még szép, hogy nem a filmet kell a sorozathoz igazítani, de ha a TCW eleve EP3-as alapokon nyugszik, szerintem ennyi bőven beleférne, hogy megemlítsék a csajt. Ha nem is egyenrangú a mozifilmekkel, a TCW és az EP3 összehangolása szempontjából remek lenne. Biztos vagyok benne, hogy lenne olyan jelenet, ahol nem válna erőltetetté az "Ahsoka" név megemlítése. Az EP3-ban is megemlítik Darth Plagueist, holott egy filmben sem szerepelt. Persze ez nem zavaró, mert elengedhetetlen a történet szempontjából, de ugyanennyi erővel megemlíthetnék Ahsokát is, semmivel sem lenne zavaróbb, a pozitív hatásairól meg már írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez nem zavaró, mert elengedhetetlen a történet szempontjából, de ugyanennyi erővel megemlíthetnék Ahsokát is, semmivel sem lenne zavaróbb, a pozitív hatásairól meg már írtam.
Viszont aki nem láttam a TCW-t az csak lesne, hogy: "Mi van? Ki a franc az az Ásóka?" :D Szerintem se kell a filmekbe. Itt a sorozatban kell úgy lezárni a kapcsolatukat, hogy a filmekbe már ne kívánkozzon bele ez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet nem is mondott senki. :D

Igaz, ilyen hangzott el :D:

Nem Ahsoka jelenléte, hanem a halála lenne remek löket az átállása kapcsán, amit már többször leírtam.

 

Pedig Lucas imádja az új műveihez igazítani a régit. Gondoljunk csak Haydenre az EPVI végén. icon1.gif De eddig még semmi kirívó eltérés nem történt, ami annyira elütne a filmektől.

Pontosan ez az. Hayden, vagy a Naboo nem kirívó, legalábbis a történet szempontjából (megvalósítás szempontjából ugyanezt már nem merném állítani :D ). Ezek nem gyengítik, nem változtatják meg a filmek közti ok és okozatok összefüggését, nem adnak egy plusz szereplőt a képbe, vagy csorbítanak egyes motivációkon, már csak azért sem, mert szó szerint a Saga végén vannak.

 

Biztos vagyok benne, hogy lenne olyan jelenet, ahol nem válna erőltetetté az "Ahsoka" név megemlítése. Az EP3-ban is megemlítik Darth Plagueist, holott egy filmben sem szerepelt. Persze ez nem zavaró, mert elengedhetetlen a történet szempontjából, de ugyanennyi erővel megemlíthetnék Ahsokát is, semmivel sem lenne zavaróbb, a pozitív hatásairól meg már írtam.

Biztos vagyok benne, hogy nem, mert nem így lettek megírva. Max mondatok teljes átírásával lehetne beleszuszakolni. A mondatoknak ritmusuk van, abba nem lehet csak úgy beleékelni egy oda nem illő mondatot, és mint írtam, mindez megtörné a jelent sor ritmusát (mert ugye akárhová nem lehetne beilleszteni). Most képzeld el, hogy Obi-Wan lecaplat a Mustafaron, ránéz Padméra, aztán Ahsokáról kezd el papolni Anakinnak. Minden, ami abban a jelenetben úgy felépült, összeomlik, a kép, a zene, a szövegek, a gesztusok összhangja. Mintha a szobrász megalkotná a művét, aztán egy anyajegyet valaki gyorsan odatesz még a szobor hasára egy vésővel. Ahhoz, hogy ezt így meg lehessen csinálni, újra kell formálni a jelenetet, ami meg mint lentebb írtam, technikailag kivitelezhetetlen.

Plageuis meg mint írtad, a cselekmény része, bele van szőve. Ez a lényeg. Bele illik, mert bele teremtették. Ahsokáról ez nem mondható el. Maximum elsétálhat a háttérben, ez a legtöbb, amit anélkül ki lehetne hozni, hogy jelentősen át kéne formálni egy jelenetet. Ráadásul, aki nem ismeri a TCW-t, annak kiselőadást kéne tartani, hogy ki az (ahogy Plagit is megmagyarázta Palpatine), és máris még tovább romlik a helyzet, mert már nem is egy-két mondatról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont aki nem láttam a TCW-t az csak lesne, hogy: "Mi van? Ki a franc az az Ásóka?" :D Szerintem se kell a filmekbe. Itt a sorozatban kell úgy lezárni a kapcsolatukat, hogy a filmekbe már ne kívánkozzon bele ez.

Erre a megoldásra viszont várnám az ötleteidet. :D

Így még oké is lenne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.