Jump to content

Ahsoka a Rebelsben  

48 members have voted

1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

• Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Én is szeretem Ahsoka karakterét, nagyon jól eltalálták. DE ami kifejezetten frusztrál egy kicsit (bár ez nem a karakter hibája), az az, hogy Ahsoka "Sky srác"-nak nevezi Anakint. Az oké, hogy nagyszájú, meg laza, de hol marad a tisztelet? Anakin mégis csak a mestere. Anakin jellemét ismeritek mindannyian, olyan amilyen, mégis ő mindig megadta a tiszteletet Obi-Wannak. Nem hívta pl: Obi havernek. Szóval szerintem egy kicsit ezt eltúlozták az alkotók.

Én is szeretem Ahsoka karakterét, nagyon jól eltalálták. DE ami kifejezetten frusztrál egy kicsit (bár ez nem a karakter hibája), az az, hogy Ahsoka "Sky srác"-nak nevezi Anakint. Az oké, hogy nagyszájú, meg laza, de hol marad a tisztelet? Anakin mégis csak a mestere. Anakin jellemét ismeritek mindannyian, olyan amilyen, mégis ő mindig megadta a tiszteletet Obi-Wannak. Nem hívta pl: Obi havernek. Szóval szerintem egy kicsit ezt eltúlozták az alkotók.

Ami furcsább, hogy Anakin már nem is kapja fel a fejét erre az elnevezésre. Mondhatni megszokta.

Sőt, ő is becézi. Szerintem ez a kapcsolatuk sajátossága. Olyan bátyó-húgi kapcsolat.

Igen, valóban közel állnak egymáshoz már az első találkozásuk óta. Kiváncsi vagyok, meddig mélyül majd a mester-tanítvány kapcsolat. Vajon Ahsoka rájön e az Anakin-Padmé dologra, és ha igen mit fog reagálni? Ugyanez a kérdés Anakin "sötét oldalával" kapcsolatban is.

• 2 months later...

Nem is tudom, Ahsoka 14, ha jól tudom, ebbe a korba még nem fér bele egy olyan felnőtt szerelem, mint ami már kicsit később elkaphatja az embert. Én inkább valamiféle rajongást vélnék ki abból, amit mondott, ami azért más tészta :)

Nem is tudom, Ahsoka 14, ha jól tudom, ebbe a korba még nem fér bele egy olyan felnőtt szerelem, mint ami már kicsit később elkaphatja az embert. Én inkább valamiféle rajongást vélnék ki abból, amit mondott, ami azért más tészta :)

Szerintem meg könnyen elképzelhető. Elég sok lány lesz szerelmes idősebb fiúkba, főleg azért, mert egy érett, felnőtt gondolkodású párra vágynak.

Azért ha köztük lenne, csak szentelnének neki pár pillanatot. Számomra egyértelmű, hogy az Ep3 idejére el kell tűnnie a Jedik közül. Vagy meghal, vagy eltűnik a végtelenben (mondjuk egy hosszú küldetésre, vagy tudomisén), vagy kilép a Rendből, és eltűnik a Peremvidék, vagy a Vadűr valamelyik bolygóján, akár Depa Billabához hasonlóan.

Biztos, hogy nincs közöttük. Anakin a Sith-ek bosszúja idején megint lovag. A Jedi tanács előtt ki is fakad, mert nem hajlandók megadni neki a Mester címet.

Most is Jedi lovag. Nem fokozták le, nem léptették elő.

Azért ha köztük lenne, csak szentelnének neki pár pillanatot.

Hm... ez azért furcsa rálátás (de értem, hogyan érted :) ). Mivel Ahsoka karaktere jóval az ep3 elkészülte után lett kitalálva, így vajmi nehezen szenteltek volna neki pár pillanatot. Viszont még könnyen bekövetkezhet, hogy egy Revenge of the Sith SE-ben megjelenik.

Ha jól emlékszem az egyik epizódban Yularen mesternek szólította.

Minden Jedi lovagot mestereznek. Obi-Want az ep2-ben, Anakint az ep2-3-ban. Ez az általános megszólítás, de attól még Jedi lovag ő is, Aayla is, mások is.

Hm... ez azért furcsa rálátás (de értem, hogyan érted :para: ). Mivel Ahsoka karaktere jóval az ep3 elkészülte után lett kitalálva, így vajmi nehezen szenteltek volna neki pár pillanatot. Viszont még könnyen bekövetkezhet, hogy egy Revenge of the Sith SE-ben megjelenik.

Hmm... Ez igaz! :hmm:

Én nem hinném, hogy benne lenne. Sőt, hatalmas hibának tartanám. Remélem, hogy Ahsoka szálát elvarrják az Ep3-ig, mert csak így látom értelmét a padawan Clone Warsba szerepeltetésének.

Egyrészt Anakin lovag, és azért mesterezik, mert a kívülállók számára minden Jedi "mester", másrészt pedig mivel van tanítványa, így egyben mester is, de nem a mesterek Yoda vagy Windu értelmében, azaz tanácstag értelmében, hanem mester, mert épp egy padawant nevel.

Én nem hinném, hogy benne lenne. Sőt, hatalmas hibának tartanám. Remélem, hogy Ahsoka szálát elvarrják az Ep3-ig, mert csak így látom értelmét a padawan Clone Warsba szerepeltetésének.

Ez szerintem is így van. Teljesen le kell zárni a karakter történetét, hisz ha valami nyitva maradna akkor elég furán venné ki magát, hogy az EPIII -ban egy deka szó sem esik róla.

Egyetértek Donáttal. Anakint Bibble már padawan korában is Jedi mesternek szólította. Saját véleményem szerint a "Mester" megszólítást akkor alkalmazzák a Jedik, ha az illető Jedi Mester, vagy tanítványa van, vagyis tanító mester. Ez a két dolog pedig teljes mértékben független egymástól.

Másrészt viszont Dzséjtnek is igaza lehet. Nem tudhatjuk, hogy néhány év múlva egy SE-ben nem oldják meg, hogy Ahsoka szerepeljen akár megemlítés szintjén (ezt mindenképp helyénvalónak tartanám), akár élőben, hogy aztán ott varrják el a szálát...

Másrészt viszont Dzséjtnek is igaza lehet. Nem tudhatjuk, hogy néhány év múlva egy SE-ben nem oldják meg, hogy Ahsoka szerepeljen akár megemlítés szintjén (ezt mindenképp helyénvalónak tartanám), akár élőben, hogy aztán ott varrják el a szálát...

Nem lenne rossz, de én jobban örülnék neki ha a sorozatban lezárnák Ahsoka és Anakin viszonyát. Bár erre volt utalás még a mozifilmben, ami Yoda szájából hangzott el.

Én is így látom. Ahsoka számára Anakin példakép, maga a rettenthetetlen hős, akiért rajong és büszke rá. Biztos az is benne van, hogy olyan hasonlóan akaratosak, szájasak és bátrak mindketten, megvan köztük az összhang. De ez nem szerelem. :)