Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Erre a megoldásra viszont várnám az ötleteidet. :D

Így még oké is lenne a dolog.

A legegyszerűbb az lennem, ha Ahsoka megkapná a Jedi lovag címet, és szépen elválnának útjaik Anakinnal. Ez lenne a trauma mentes megoldás, mert minden hepi. Ezzel az a baj, hogy lehet reklamálni az EP3 kapcsán, hogy miért nincs benne Ahsoka? Legalább háttérelemként... Anakin volt padawanja fel se tűnik? Na ne. Ez teljesen jogos óhaj lenne. A másik verzió(k) az az, hogy megromlik a viszonyuk Anakinnal, vagy a jedikkel és nem lesz belőle Jedi. Eben az esetben elbújdosik, vagy valami hasonló. De ez meg azért nem reális, mert eddig asszem 20 Jedi lépett ki a rendből 1000 év alatt. Marad a halála, ami meg tudjuk miért nem lenne az igazi... Nem irigylem Lucasékat, jól megszívatták magukat Ahoskával. :D De ahogy egyre jobban belegondolok, annál biztosabb vagyok benne, hogy nincs jó megoldás a karakterre nézve. Nagyon kíváncsi leszek mit találnak ki. Lucas nagy varázsló, és itt szükség is lesz minden tudományára. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legegyszerűbb az lennem, ha Ahsoka megkapná a Jedi lovag címet, és szépen elválnának útjaik Anakinnal. Ez lenne a trauma mentes megoldás, mert minden hepi. Ezzel az a baj, hogy lehet reklamálni az EP3 kapcsán, hogy miért nincs benne Ahsoka? Legalább háttérelemként... Anakin volt padawanja fel se tűnik? Na ne. Ez teljesen jogos óhaj lenne. A másik verzió(k) az az, hogy megromlik a viszonyuk Anakinnal, vagy a jedikkel és nem lesz belőle Jedi. Eben az esetben elbújdosik, vagy valami hasonló. De ez meg azért nem reális, mert eddig asszem 20 Jedi lépett ki a rendből 1000 év alatt. Marad a halála, ami meg tudjuk miért nem lenne az igazi... Nem irigylem Lucasékat, jól megszívatták magukat Ahoskával. :D De ahogy egyre jobban belegondolok, annál biztosabb vagyok benne, hogy nincs jó megoldás a karakterre nézve. Nagyon kíváncsi leszek mit találnak ki. Lucas nagy varázsló, és itt szükség is lesz minden tudományára. :D

Igen, ezekkel a verziókkal az a gond, amit Te is leírtál. Ráadásul nagy pofon lenne Vadernek, ha találkozna a 66-os parancs egyik túlélőjével, aki nem rég a padawanja volt (ő lenne Ahsoka) és végeznie kellene vele.

Amúgy én még nem hallottam olyan Jediről, aki 3 év alatt kiérdemli a Lovagi címet... mert elvileg Ahsoka a TCW mozifilmben lesz padawan. (illetve nem sokkal előtte)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezekkel a verziókkal az a gond, amit Te is leírtál. Ráadásul nagy pofon lenne Vadernek, ha találkozna a 66-os parancs egyik túlélőjével, aki nem rég a padawanja volt (ő lenne Ahsoka) és végeznie kellene vele.

Amúgy én még nem hallottam olyan Jediről, aki 3 év alatt kiérdemli a Lovagi címet... mert elvileg Ahsoka a TCW mozifilmben lesz padawan. (illetve nem sokkal előtte)

Ez is érdekes, mert Anakin pl. már a Naboo-i csata után padawan lett. Bár lehet, hogy ő sem egyből Obi mellett kezdte.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, a kilépés és az eltanácsolás az két különböző dolog. Ahsoka egész egyszerűen nem lesz megfelelő lovagnak és eltanácsolják, mint gondolom jó pár padawant aki nem felelt meg. Ez így elég humánus megoldás ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legegyszerűbb az lennem, ha Ahsoka megkapná a Jedi lovag címet, és szépen elválnának útjaik Anakinnal. Ez lenne a trauma mentes megoldás, mert minden hepi. Ezzel az a baj, hogy lehet reklamálni az EP3 kapcsán, hogy miért nincs benne Ahsoka? Legalább háttérelemként... Anakin volt padawanja fel se tűnik? Na ne. Ez teljesen jogos óhaj lenne. A másik verzió(k) az az, hogy megromlik a viszonyuk Anakinnal, vagy a jedikkel és nem lesz belőle Jedi. Eben az esetben elbújdosik, vagy valami hasonló. De ez meg azért nem reális, mert eddig asszem 20 Jedi lépett ki a rendből 1000 év alatt. Marad a halála, ami meg tudjuk miért nem lenne az igazi... Nem irigylem Lucasékat, jól megszívatták magukat Ahoskával. :D De ahogy egyre jobban belegondolok, annál biztosabb vagyok benne, hogy nincs jó megoldás a karakterre nézve. Nagyon kíváncsi leszek mit találnak ki. Lucas nagy varázsló, és itt szükség is lesz minden tudományára. :o

Vannak további problémák is. Ha Ahsoka elnyerné a Jedi lovag címet, akkor Anakin reklamációja a Tanács felé, amiért nem kapta meg a mesteri címet, teljesen jogos lenne. Ugyanis azt a Jedi lovagok egy padawan sikeres kiképzése után automatikusan megkapják (pl.: Obi-Wan is azután lett Jedi Mester, hogy Anakinból Jedi lovag lett). Így az ep3-ban Anakinnak nem jogos a felháborodása, úgy viszont már tisztán szemetek lennének a Tanács tagjai.

A másik megoldás jobb. Egyrészt azért, amit Oldi is írt, nem minden padawan jut el a Jedi lovag címig, megeshet az eltanácsolás (bár a hagyományos Jedi oktatás folyamán szerintem a padawanokat már ritkán tanácsolják el, ez inkább az azt megelőző időszakra jellemző). Másrészt, van különbség kilépés és kirúgás között :D Harmadrészt, húszan léptek ki az ep2-ig, de ez nem jelenti azt, hogy utána, főleg a háború alatt, nem növekedhetett ez a szám.

Negyedrészt (de ezt csak úgy említés szinten, mert engem sem érdekel), az "elveszett húszak" EU, hiszen az ep2-ből kivágták őket, csak a szobraik maradtak, de azokat akár azért is állíthatták, mert tettek valami nagyot (kiléptek :D ).

 

Igen, ezekkel a verziókkal az a gond, amit Te is leírtál. Ráadásul nagy pofon lenne Vadernek, ha találkozna a 66-os parancs egyik túlélőjével, aki nem rég a padawanja volt (ő lenne Ahsoka) és végeznie kellene vele.

Amúgy én még nem hallottam olyan Jediről, aki 3 év alatt kiérdemli a Lovagi címet... mert elvileg Ahsoka a TCW mozifilmben lesz padawan. (illetve nem sokkal előtte)

Szerintem az nagyon jó lenne, ha Vader szembekerülne Ahsokával, de már az ep3 és 4 közötti időszakban. Ezért tartanám jónak a sorozatba beleszuszakolni. Bár, ha én lennék Lucasnak, Ahsoka lenne a sorozat egyik főszereplője ;)

Mondjuk pont eme három év miatt hiszem, hogy Ahsokából nem lesz Jedi lovag. Pláne nem azzal a jellemmel, ami neki van.

 

Ez is érdekes, mert Anakin pl. már a Naboo-i csata után padawan lett. Bár lehet, hogy ő sem egyből Obi mellett kezdte.

Na de ő csak padawan lett, Ody, nem Jedi lovag. Az egyből lehet az ember gyermeke, csak Jedi lovag nem :D Anakin mindig is Obi-Wan mellett tanult.

 

Ody, a kilépés és az eltanácsolás az két különböző dolog. Ahsoka egész egyszerűen nem lesz megfelelő lovagnak és eltanácsolják, mint gondolom jó pár padawant aki nem felelt meg. Ez így elég humánus megoldás :D

Szerintem is ez lenne a legjobb megoldás. Ahsoka már összeakasztotta a bajszát a Tanáccsal a második évad elején. Még pár ilyen, és máris lenne ok a kicsapására. Ez trauma lenne Anakinnak, de nem olyan súlyos, mint az, ha meghalna. Anakin és a Tanács viszonya is tovább romolhatna általa (pláne, ha Windu csinálná :o).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is érdekes, mert Anakin pl. már a Naboo-i csata után padawan lett. Bár lehet, hogy ő sem egyből Obi mellett kezdte.

Szerintem az EP1 végéből lerí, hogy az emelvényen egy mester (lovag) és tanítványa áll egymás mellett. Érdekes, hogy Anakin, aki eleve túlkorosan került a Rendbe, rögtön padawan lett, míg Ahsoka és a Jedik zöme szinte csecsemő koruktól kezdve ifjoncok, majd a tizes éveik elején válnak padawanná, ha alkalmasnak találják őket... ha meg nem, mehetnek a mezőre kapálni. ;)

 

Mondjuk pont eme három év miatt hiszem, hogy Ahsokából nem lesz Jedi lovag. Pláne nem azzal a jellemmel, ami neki van.

Valahogy én sem tudom lovagként elképzelni, tipikus "padawan-os" karakter. Bár, ha Shaak Ti-re gondolunk, máris nem elképzelhetetlen. Persze jellemileg ég és föld a két togruta...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy én sem tudom lovagként elképzelni, tipikus "padawan-os" karakter. Bár, ha Shaak Ti-re gondolunk, máris nem elképzelhetetlen. Persze jellemileg ég és föld a két togruta...

Meg korban is. ;) Plusz, kétlem, hogy valakit is 17 éves korában Jedi lovaggá avatnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashoka szerintem a tcw-be sem illik bele. Amikor meghallottam, hogy Anakinnak lesz tanítványa, már nem tetszett. Hogy miért? A filmek miatt. Semmilyen utalás nincs a filmekben arra vonatkozólag, hogy Anakinnak tanítvány lett volna, sőt a karakterébe sem fér bele. Anakin egy a saját feje után menő Jedi, aki mellé nem illik egy tanítvány. Azóta elfogadtam Ashokát meg is szerettem, de nem kellett volna bele. Sokkal jobban üt az átállás Ashoka nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ő csak padawan lett, Ody, nem Jedi lovag. Az egyből lehet az ember gyermeke, csak Jedi lovag nem ;) Anakin mindig is Obi-Wan mellett tanult.
Ezt most nem értem. Hogy jön a Jediség a képbe? :D Anakin kezdettől fogva Obi mellett volt, gyakorlatilag 1x évig volt padawan. Ahsokából kizárt, hogy három év alatt Jedi váljon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem értem. Hogy jön a Jediség a képbe? ;) Anakin kezdettől fogva Obi mellett volt, gyakorlatilag 1x évig volt padawan. Ahsokából kizárt, hogy három év alatt Jedi váljon.

Én is ezt mondom. :D Én csak azt nem értettem, miért hoztad be, hogy Anakin volt-e valaha más alatt tanítvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt mondom. ;) Én csak azt nem értettem, miért hoztad be, hogy Anakin volt-e valaha más alatt tanítvány.
Először arra gondoltam, hogy ős is Yodától tanult, mint a kis padawanok és csak aztán csatlakozott ténylegesen Obihoz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először arra gondoltam, hogy ős is Yodától tanult, mint a kis padawanok és csak aztán csatlakozott ténylegesen Obihoz.
Ha ez így lett volna, az jó lett volna (bár nem nagyon látszik Anakinon, hogy tanult volna bármit is Yodától ;)). Kérdés, hogy általában mikor kerül át egy padawan a saját mesteréhez. Olyan idősen, mint pl. Ahsoka? Mert akkor van rá esély, hogy Ani is Yodánál kezdett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez így lett volna, az jó lett volna (bár nem nagyon látszik Anakinon, hogy tanult volna bármit is Yodától ;)). Kérdés, hogy általában mikor kerül át egy padawan a saját mesteréhez. Olyan idősen, mint pl. Ahsoka? Mert akkor van rá esély, hogy Ani is Yodánál kezdett.
Én csak abból gondolom, hogy az EPII -ben a kicsik Yodától tanultak. Vagyis nála is volt órájuk. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez így lett volna, az jó lett volna (bár nem nagyon látszik Anakinon, hogy tanult volna bármit is Yodától :)). Kérdés, hogy általában mikor kerül át egy padawan a saját mesteréhez. Olyan idősen, mint pl. Ahsoka? Mert akkor van rá esély, hogy Ani is Yodánál kezdett.

 

 

Anakin szerintem nem tanult Yodától. Az Ep1 végén kiderült, hogy Obi-hoz került. Az EP6-ban mikor Obi mondta Luke-nak, hogy: " Azt hittem, én is leszek olyan jó mester mint Yoda", akkor erre utalhatott. Anakinnál kimaradt a Yodás időszak, valószínü ez is hiba volt a késöbbi események ismeretében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Frenkie-vel, kizárt, hogy Anakin valaha is tanult volna Yodától, vagy bárki mástól. Ő mindig is Obi-Wan padawanja volt.

Az jó kérdés, hogy mikor kerülnek a tanítványok egy mester keze alá. Eredetileg úgy volt, hogy 14 éves korukig ki kell őket választani, vagy mehetnek földművelési akárhová. De ezt a TCW rendesen pofán verte azzal, hogy Ahsokát nem választották, hanem kirendelték (pedig az ep1 is azt sugallja, hogy a Jedik maguk választják a tanítványaikat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát először Obi-Wan választotta ki maga mellé, mint új padawant, később azonban Yoda (Obi beleegyezésével) úgy döntött, megpróbálja összehozni Anakinnal, hogy felelősséget tanuljon. Ha Anakin nem fogadta volna el, akkor gondolom - ahogy eredetileg is lett volna - Obi-Wan kezdi el tanítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát először Obi-Wan választotta ki maga mellé, mint új padawant, később azonban Yoda (Obi beleegyezésével) úgy döntött, megpróbálja összehozni Anakinnal, hogy felelősséget tanuljon. Ha Anakin nem fogadta volna el, akkor gondolom - ahogy eredetileg is lett volna - Obi-Wan kezdi el tanítani.

De nem olyan kiválasztás volt ez, mint amilyet eddig sugalltak a filmek, illetve, amilyet az EU leírt. Obi-Wan zsákbapadawant kapott volna Ahsoka képében, hiszen csak a Chrisophsison mutatkoztak be egymásnak. Az EU pedig személyes találkozás utáni választásról írt (konkrétan, a mesterek néha ellátogatnak a Templomba padawant keresni maguknak, nem pedig a Tanácsot kérik meg, hogy passzoljanak már le nekik egy tanítványt). Az ep1 is azt sugallja, hogy a mesterek választják a tanítványt, nem pedig a Tanács választ a mesternek padawant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez így lett volna, az jó lett volna (bár nem nagyon látszik Anakinon, hogy tanult volna bármit is Yodától :)).

Nagyon jók a lenti érvek arra, hogy nem tanult Yodánál, ami nálam egyértelművé teszi, hogy erre a filmekben semmi utalás nincs :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem olyan kiválasztás volt ez, mint amilyet eddig sugalltak a filmek, illetve, amilyet az EU leírt. Obi-Wan zsákbapadawant kapott volna Ahsoka képében, hiszen csak a Chrisophsison mutatkoztak be egymásnak. Az EU pedig személyes találkozás utáni választásról írt (konkrétan, a mesterek néha ellátogatnak a Templomba padawant keresni maguknak, nem pedig a Tanácsot kérik meg, hogy passzoljanak már le nekik egy tanítványt). Az ep1 is azt sugallja, hogy a mesterek választják a tanítványt, nem pedig a Tanács választ a mesternek padawant.

Ezt jól tudom (a bemutatkozásuk kimaradt ;) ), de erre is csak feltételezhető magyarázatok vannak. Talán a háború miatt Obi-Wan nem ért rá egy efféle hagyományszerű választásra, így megkérte a Tanácsot (esetleg személyesen Yodát) hogy küldjenek neki egy padawant. Lehet, hogy hülyeség, de amíg nincs több infó róla, nem tudok másra gondolni. Bár ami Anakin körül forog (beleértve Ahsokát is) eleve nem szokványos. Elég ha a későn kezdődő padawanságára, az ifjonc korszaka kihagyására vagy a korai Lovag - illetve Tanácstagba választására gondolunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni egy interjúban elmondta, hogy a harmadik évad erősen fog fókuszálni Ahsokára. Talán már tudják mi lesz vele? :D

Örülnék, ha komolyabban fejlődne a karakter jelleme, mert többet is ki lehetne hozni belőle. Remélem nem azt kell néznem az 5. évadig, ahogy szurkálódik Anakinnal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni egy interjúban elmondta, hogy a harmadik évad erősen fog fókuszálni Ahsokára. Talán már tudják mi lesz vele? ;)
Őszintén szólva, ez számomra azt jelenti, hogy valószínűleg elrendezik a sorsát, legalábbis többé-kevésbé. Bármennyire is szeretem a karaktert, de azt be kell látni, hogy minél előbb megtörténik ez, annál kevésbé lesz ellentmondásban az Ep3 történéseivel. Hiszen annál könnyebben hihető, hogy nem él már a főszereplők mindennapjaiban a lány emléke.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, ez számomra azt jelenti, hogy valószínűleg elrendezik a sorsát, legalábbis többé-kevésbé. Bármennyire is szeretem a karaktert, de azt be kell látni, hogy minél előbb megtörténik ez, annál kevésbé lesz ellentmondásban az Ep3 történéseivel. Hiszen annál könnyebben hihető, hogy nem él már a főszereplők mindennapjaiban a lány emléke.
Én is így látom. Bár ahsoka egy népszerű karakter, így nyilván jó sokáig várnak majd az eltüntetésével.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.