Ugrás a kommentre

1x05 - Night


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csak itt Qimir abszolút nem mutatta még csak jelét sem a védtelenségnek, épphogy 1 perccel korábban mutatta be, hogy puszta kézzel is képes végezni egy Jedivel.

De abban az egy percben Sol alaposan megverte. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez után azt mondom, ha valamire utalni akartak ezzel, akkor arra utalhattak, hogy valójában Oshából lesz az Akolitus?

Van rá esély.

 

Amúgy ez a rész megint csak afelé viszi a történetet, hogy Osha lesz az Akolitus. Ugye ő a 3. részben azt mondta Maenek, hogy szeretne olyan dolgokat csinálni, amit nem kell megosztania a testvérével. Valamiféle szabadságot szeretne, nem akart a boszorkák közé se tartozni, a galaxist akarta látni.

Mit mond Qimir/az Idegen Solnak? Ő szabadságot akar, a jedik beleszólása nélkül akarja gyakorolni az erejét. Ha a következő részben szépen elbeszélget a lánnyal és még ki is tudódik a 16 évvel ezelőtti események igaz története, akkor Osha nagyon megváltozhat. Meg eleve, jövöget vissza az ereje, de szerintem mindezek hozzásegítik majd ahhoz, hogy tényleg erős legyen és hát a sötét oldal megadhatja neki ezt.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osha viszont senki jelét nem mutatja a legkisebb gonoszságnak se. Bár utalást kaptunk arra vonatkozóan, hogy nem tudta feldolgozni a veszteséget és ezért lépett ki a Jedik közül. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg ezt a pálfordulást. Már ha lesz ilyen. Szerintem meg fognak halni az ikrek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 06. 27. - 1:57, Dzséjt írta:

De miért használna egy Sith tanítvány 16 éven át egy akolitust? Ez túl sok idő tesztelésre, meg arra is, hogy csak úgy legyen egy ilyenje is a polcon.

Igen, ez az egyetlen, ami számomra is gyengíti a teóriát, mert 16 év nem kevés idő az akolitusi szerepkörben. De lehet, hogy Qimir olyan szinten különlegesnek tartotta Mae-t a Brendokon látottak alapján, hogy ennyi időt szánt a tesztelésére/képzésére, és a tökéletes alkalomra várt, hogy átvegye a mestere helyét. Ebből mondjuk következik az a kérdés is, hogy Qimir mestere (már ha tényleg van neki), miért tűrte el ennyi ideig tétlenül a tanítványa akolitusának a létezését. Darth Sidious elég gyorsan halálra ítélte Ventresst Dooku által, amint a nő hatalma átlépett egy bizonyos határt. De lehet - sőt valószínű - hogy ennél többről lesz szó.

 

2024. 06. 27. - 9:13, Ody Mandrell írta:

Viszont akkor ott van a másik ellentmondás, hogy mit csinált ezer éven keresztül az aktuális két sith? Csak az alkalomra várt? Vagy a saját kis pecsenyéjét sütögette? Nehéz elképzelni, hogy 1000 év alatt sose volt olyan lehetőség, amikor a sith-ek egy meggyengül Jedi renddel nézhettek volna szembe. Mi is tudunk egy ilyet, a Nihil krízis. Tökéletes alkalom lett volna a színrelépésnek, de se hírük se hamvuk nem volt akkoriban. Legalábbis a mostani tudásunk szerint. 

Én úgy képzelem, hogy ezer éven keresztül folyamatosan gyarapították a tudásukat és hatalmukat, a tökéletes alkalomra várva, amikor nem csak megtizedelhetik a Jediket, hanem ténylegesen kiirthatják őket. E közben igyekeztek beszivárogni azokba a politikai szférákba, ahonnan belülről gyengíthették a Rendet. A Nihil konfliktus idején inkább külső ellenségként, Nihil szövetségesként tűnhettek volna fel (noha már ekkor is volt egy-két sáros személy a Szenátusban), viszont a Köztársaság és a Jedi Rend között ekkor még nagyobb volt a harmónia és egyenrangúság, plusz a közvélemény is inkább tisztelte/csodálta a Világos Oldal lovagjait. A Sith szemszögéből ez az időszak még korai lehetett, hogy felfedjék magukat. 

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy ez a rész megint csak afelé viszi a történetet, hogy Osha lesz az Akolitus.

Nekem annyi a gondom ezzel, hogy az eddigi 5 rész alapján egyértelműen Osha karaktere a jó/világos oldali (akiben jelen van némi sötétség), míg Mae karaktere a rossz/sötét oldali (akiben jelen van némi világosság). A két karaktert amúgy is jellemző Yin Yang mintájára. Persze elképzelhető, de nekem mostani ismereteink szerint erőltetett lenne kettejük "póluscseréje". Osha kapcsán mondjuk el tudom képzelni azt, hogy a Sötét Oldalhoz fordul, miután megtudja a teljes igazságot annak kapcsán, amit a Jedik eltitkoltak előle - amit ugye Sol majd "megmagyaráz". És lehet, hogy a két testvér sötét oldali csatájából kikerült győztes lesz az új Sith-tanítvány. Azt sem ártana tudni, hogy Osha pontosan miért is hagyta el a Jedi Rendet (illetve tiltakozott ellene némely Jedi-mester).   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, ez az egyetlen, ami számomra is gyengíti a teóriát, mert 16 év nem kevés idő az akolitusi szerepkörben.

Nem csak akolitus szerepkörben, még Sith tanítvány szerepkörben is bőven elég, ha azt vesszük, hogy Maul kb. 8 évig volt tanítvány, Dooku meg 13 évig. Vader húzta a legtovább a maga 23 évével.

Az biztos, hogy már egy jó ideje ismerik egymást, hiszen Qimir elég jól kiképezte Mae-hót, ugyanakkor 16 évnyi képzéssel inkább lenne már Sith tanítvány, semmint akolitus. Már csak a természetes önfejlődés miatt is átlépheti azt a képesség és erő szintet, ami elválasztja a kettőt egymástól.

Az is érdekes, hogy úgy tűnik, a Qimir alteregót Mae-ho nem ismeri régóta, hiszen tipikusan olyan kérédseket tesz fel neki, amit az ember az első találkozások során és nem évek óta tartó ismeretség után tesz föl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

4. részben konkrétan bosszút akar állni Mae-n, ez mi, ha nem gonoszság?

El akarják fogni, azért mentek. De bosszút állni? Itt is csak el akarja fogni és nem bántani. 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igen, ez az egyetlen, ami számomra is gyengíti a teóriát, mert 16 év nem kevés idő az akolitusi szerepkörben. De lehet, hogy Qimir olyan szinten különlegesnek tartotta Mae-t a Brendokon látottak alapján, hogy ennyi időt szánt a tesztelésére/képzésére, és a tökéletes alkalomra várt, hogy átvegye a mestere helyét. Ebből mondjuk következik az a kérdés is, hogy Qimir mestere (már ha tényleg van neki), miért tűrte el ennyi ideig tétlenül a tanítványa akolitusának a létezését. Darth Sidious elég gyorsan halálra ítélte Ventresst Dooku által, amint a nő hatalma átlépett egy bizonyos határt. De lehet - sőt valószínű - hogy ennél többről lesz szó.

Talán azért nem lépett mert Mae nem volt annyira veszélyes? Tizenhat év tanulás után semmi olyat nem láttunk tőle, ami csúcs extra lenne. Ok, megölte Indarát közelharcban, de csak trükkel! Torbinról nem is beszélve, akihez hozzá se tudott szagolni. Vajon a fénykarddal hogy bánhat? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

El akarják fogni, azért mentek. De bosszút állni? Itt is csak el akarja fogni és nem bántani. 

 

Azért a 2. rész vége felé eléggé haragtól torzult arccal lő rá, azt meg tudjuk a harag hova vezethet:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkövetem a készítőket és a legtöbb hozzászólót. Nem tudtam elképzelni, hogy az a nyikhaj Qimir egy lenne a Jedikre évszázadok óta leselkedő legnagyobb veszéllyel. Nem is tévedhettem volna nagyobbat. A Qimirként ismert Idegentől valósággal kirázott a hideg, a színész fantasztikus választás volt a készítők részéről. Qimir (nevezzük így) talán az első Sith, aki teljes valójában megmutathatta magát mintegy kilenc évszázad után. És kegyetlen tekintete nem ígért mást, csak mérhetetlen szenvedést és halált. Hátborzongató volt, ahogy megindokolja célját: szabadságot akar. Szabadságot, hogy azt csinálhasson, amit akar. És Qimir, akárcsak a többi sith, szintén megmutatja, hogy ő miért nem csak egy újabb Erőérzékeny ellenség, mint a többi. Hogy miért nem lehet egy kalap alá venni akár a sötét jedikkel, akár a dathomiri boszorkányokkal stb. Egy sith jelenlétének a vásznon súlya van, és ezt a nézőkkel is érzékeltetik. Qimir, akár csak később Palpatine, az ősi gonosz, az ősi ellenség, a Sötét Oldal manifesztációja, amely nem ígér mást, csak pusztulást. Hogy aztán ki is ő? Darth Tenebrous? Vagy akár Darth Plagueis? Miért is ne? A kánonban nem tudunk semmit Plagueis-ről, nem tudjuk faját, nem tudjuk, hogy mikortól élt. Nem feltétlenül kell, hogy muun legyen. Majd meglátjuk. Céljait illetően továbbra is kérdéses, hogy miért fedte fel magát ily nyíltan. Az biztos, hogy Mae árulását személyes sértésként könyvelte el és elsődleges célja nem a Jedik legyőzése, hanem a lány elfogása volt. Nekem ez ráerősít arra a koncepcióra, hogy Qimir minden bizonnyal Sith tanítvány lehet.

 

Ilyen dinamikus és brutális fénykard-párbajokat talán az EP3 óta nem láthattunk. A Jedik nem is tudtak felocsúdni az általános sokkból, ami érte őket a Sith váratlan felbukkanása okán. Hullottak mint a legyek. Egyikük már az Erőlökésben elhalálozott. Aztán olyan is volt, akivel már-már megalázóan, komikusan végzett (a nyársra való felhúzásra gondolok). Megmondom őszintén, tudtam, hogy nagyon sok Jedi meg fog halni, de azt gondoltam, Yord és Jecki megmenekül. Hát nem. Ezt a sorozatot nem Filoni rendezte. Nem számított többé a jellemkomikum, a szellemes megjegyzések, a szerethető attitűd... Yord egy rövid pillanat alatt bevégezte, ezzel is prezentálva a Sith pusztító kegyetlenségét, mindent elsöprő erejét. Ugyanígy Jecki. Fantasztikusan helytállt. De amikor a lány sikerrel leüti a maszkot, kiderül, hogy Qimir addig jobbára csak szórakozott és élvezte a párbajt. Miután ez megtörténik, és kilétére fény derül, a Sith hamar lerendezi az ifjú theelint. Az ő halála végképp megdöbbentett, hiányozni fog a mosolya. És itt azért tegyük hozzá: milyen hatalmas Jedi-mester válhatott volna Jeckiből, ha ezt túléli? Sokkal inkább helytállt, mint Sol kivételével az összes felnőtt Jedi (beleértve Yordot is sajnos). Qimir számára itt egyetlen méltó ellenfél volt: Sol. Le is győzte volna, ha nincs Osha, aki azonban figyelmeztető szavával visszabillenti Solt az Erő világos oldalára. Mert bár a Sith meghalt volna, azzal a dühödt és bosszúszomjas mozdulattal Sol is végképp elveszett volna. Hogy Qimir mégis levedlette a legyőzhetetlenség mítoszát, azt azér mutatja, hogy egy hathatós trükkel (a bogarak és szegény PIP) meg lehetett tőle szabadulni. Továbbra is azt gondolom, Qimir inkább egy Sith tanítvány, akinek akolitus-projektjéről mestere mit sem tud, maximum csak sejtheti a Kettő Szabálya okán.

 

A végére még csavart is tartogatott a történet: Szerepcsere történik, amelynek a következményei egyelőre beláthatatlanok számomra. Ebbe azonban Bazil még bezavarhat, aki a szagminták alapján a két lányt meg tudja különböztetni. Úgy érzem egyébként, Mae tényleg új életet akart kezdeni és maga mögött tudni ezt az egészet, de Osha túlzottan is rövidlátó volt. Persze neki a velőtrázó emlékei még mindig ugyanazok, az ő szemszögéből Mae egy tömeggyilkos, aki az összes hozzátartozójának halálálért felelős.  A következő epizód minden bizonnyal flashback-epizód lesz, ahol Sol szemszögéből láthatjuk majd, hogyan is történtek (szerinte) valójában az események. Nem is baj, hogy szusszannunk egyet ilyen intenzív, sokak számára tragikusan végződő események után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez igaz, de nekem ott azóta is az az érzésem, hogy nem nagyon akarta eltalálni. Na de mindjárt megnézem hogy volt. :D 

Nekem is ez az érzésem, szerintem eleve ezért talált mellé. Azért nem kilométerekről lőtt rá egy mozgó célpontra, hogy ennyire mellé trafáljon. Ráadásul később mondta is, hogy ő nem tudja megállítani Mae-t.

Ráadásul, azért kábítófegyverrel rálőni valakire nem a sátán manifesztálódása a lélekben. Még akkor sem, ha haragból teszi. Haragot mindenki érezhet, még a legnagyobb Jedik is. Obi-Wan Kenobi arcán sem a nyugodt barátságosság látszódott, amikor Qui-Gon leszúrása után Darth Mault méregette, majd nekirontott fénykarddal.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy valakinek ez lesz rá a kontra, hogy haragot bárki érezhet, ezért is írtam feltételes módban, persze ez így is van, bárki érezhet, de Yoda sem véletlenül mondja Lukenak, hogy a harag, a félelem és az agresszió a Sötét oldal része. Minden esetre az, hogy haragot tükröz az arca, az lehet egy kicsi jelzés (amely akár megtévesztés is lehet) , hogy a Sötét oldalon végzi, pláne a Sollal való beszélgetése után. 

 

Egyébként Obi-Wannak elég friss volt még az "élmény" akkor, cirka 10 évvel későbbmár nem a harag dominál nála, mikor újból találkozik Maullal.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qimirnek a múltbeli szálat kell úgy előadni hogy azzal maga mellé állítsa Oshát. Illetve láthatjuk hogy Osha Erővel való kapcsolata megrongálódott, ha Qimir a sötét oldal révén vissza tudja adni Osha "hatalmát", netán erősebbé is tudja tenni a lányt annál, amilyen Jediként volt, Osha könnyen kifordulhat magából. Arról nem is beszélve, hogy miután a kislány őket választotta, a Jedik végül lemondtak róla és eltanácsolták! Biztos hogy dolgozik benne a bizonyítási vágy, hogy rosszul döntöttek anno a Jedik amikor eltanácsolták. 

 

Ambició, harag (hogy becsapták), elszigeteltség, hatalom: ez a tökéletes kombó Qimirnek amivel maga mellé állíthatja a lányt. Szerintem bőven van rá esély. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem is ez az érzésem, szerintem eleve ezért talált mellé. Azért nem kilométerekről lőtt rá egy mozgó célpontra, hogy ennyire mellé trafáljon

Először álló célpont mellé lőtt, amit még nehezebb magyarázni.

 

10 perccel korábban, Donát írta:

Arról nem is beszélve, hogy miután a kislány őket választotta, a Jedik végül lemondtak róla és eltanácsolták! Biztos hogy dolgozik benne a bizonyítási vágy, hogy rosszul döntöttek anno a Jedik amikor eltanácsolták. 

Osha saját döntése volt, hogy elhagyja a rendet, senki nem kényszerítette. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Először álló célpont mellé lőtt, amit még nehezebb magyarázni.

 

Egyszerűen szar*l célzott, több, mint 2 éve jött el a Jediktől, eddigi ismereteink alapján akár az is belefér, hogy nem nyúlt fegyverhez azóta, ha a Jedi képességei megkoptak, ugyanúgy ezen készsége is elhalványulhatott.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Anakinnak is megvolt az ehhez hasonló próbája amikor a templomba kellett mennie és senkinek nem kegyelmezhetett, Kylonak pedig Han volt.

 

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem (persze ha efelé haladunk) Osha próbája Sol lesz, őt kell majd megölnie.

Bármi is legyen mi van akkor, ha Anakinnal és Bennel ellentétben ő nem tudja megtenni?

Egyébként én is úgy gondolom ha lesz ilyen próba akkor az Sol ellen lesz 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már az elejétől fogva látom Oshában, hogy némileg fogékony a Sötét Oldalra. Meg sem próbálta megérteni a 16 évvel ezelőtti történéseket, nem volt kíváncsi Mae verziójára, vagy hogy egyáltalán, miképp lehet életben. Mindemellett rendkívül ambivalensen áll hozzá a testvéréhez: amikor Mae hangját hallja a fejében, visszafordul, de aztán mégis ellöki magáról, pedig Mae egyértelműen megnyílik neki és én úgy látom, hogy ott őszinte és tényleg a maga mögött akarja tudni ezt az egész akolitus dolgot. Ám mivel Osha végletesen elutasító, így ezzel a döntésével Mae-t visszalöki a Sötét Oldal karmaiba. Igazából Osha eddigi cselekedetei egy rendkívül ingatag személyre vallanak. Testvérére habozás nélkül rálő, de Qimir életét gyakorlatilag megmenti. Persze utóbbi inkább arról szólt, hogy Sol-t eltérítse arról a bizonyos útról, de furcsa, hogy Osha itt annyira proaktív volt.

 

Ami a Sith-rendet illeti, szerintem ha tényleg az a verzió érvényesülne, miszerint Qimir egy önjelölt Sith és a rend valamikor Darth Bane után, a bujdosás évszázadaiban kihalt, csorbítaná a Sith-ek bosszúját, konkrétan hogy Palpatine egy generációról-generációra örökölt, úgynevezetett Ezeréves Tervet valósít meg, amelyhez minden elődje hozzátette magáét, ki jobban, ki kevésbé, képességeikhez mérten. Az EP9-ben is Palpatine-ban a teljes Sith-rend manifesztálódik, mikor Rey szembeszáll vele, ott "a" Jedi harcol "a" Sith ellen, mindkét oldal felvértezve az elődökkel. Ha Qimir holokronok útján veszi fel újra a fonalat, az óhatatlanul is csorbítja ezt a teljesítményt. Sith-é válni szerintem jóval komplikáltabb folyamat, semmint hogy azt autodidakta módon el lehessen sajátítani.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én már az elejétől fogva látom Oshában, hogy némileg fogékony a Sötét Oldalra. Meg sem próbálta megérteni a 16 évvel ezelőtti történéseket, nem volt kíváncsi Mae verziójára, vagy hogy egyáltalán, miképp lehet életben.

Neki szilárd meggyőződése van arról mi történt a Brendokon. nincs oka kételkedni semmiben, a testvére pedig meg se próbált más verziót elmesélni. Nem hangzottak el olyan szavak Mae szájából, hogy "nem úgy történtek a dolgok, majd én elmesélem".

Az életben maradása se lehet kérdés számára, hisz Sol mentette meg, amit láttunk is. 

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mindemellett rendkívül ambivalensen áll hozzá a testvéréhez: amikor Mae hangját hallja a fejében, visszafordul, de aztán mégis ellöki magáról, pedig Mae egyértelműen megnyílik neki és én úgy látom, hogy ott őszinte és tényleg a maga mögött akarja tudni ezt az egész akolitus dolgot. Ám mivel Osha végletesen elutasító, így ezzel a döntésével Mae-t visszalöki a Sötét Oldal karmaiba.

Nem meglepő. Osha tudása szerint Mae a gonosz aki kinyírta a családját, itt pedig a Jedik halálát előidézte. Nem értem itt mi oka lett volna Oshának bármiben is hinni Mae-nak, vagy ellágyulni irányában. :? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyszerűen szar*l célzott, több, mint 2 éve jött el a Jediktől, eddigi ismereteink alapján akár az is belefér, hogy nem nyúlt fegyverhez azóta, ha a Jedi képességei megkoptak, ugyanúgy ezen készsége is elhalványulhatott.

Pont ebben a részben pont Osha kábé pont ugyanakkora távolságról álló célpontokat simán eltalált két ízben , akik közül egy pont ugyanaz a Mae volt, akit korábban nem talált el. És a lövések között nem hiszem, hogy száz órányi gyakorló idő lenne, ami grantálná, hogy a készségeit visszafejlessze. ;) 

 

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Testvérére habozás nélkül rálő, de Qimir életét gyakorlatilag megmenti.

A testvérére másodszorra lő rá habozás nélkül egy kábító fegyverrel, amitől Mae-nek fejfájása sem lesz. Ezt ne vegyük más egy kalap alá azzal, hogy valakire halálos csapást készültek mérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.