Ugrás a kommentre

1x08 - The Acolyte


Ajánlott hozzászólás

38 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát én átfutottam azt az interjút, abban sem mondja sehol konkrétan, hogy Qimir mestere lenne Plagueis

Mi a valószínűbb? Az, hogy Plaguies-re célzott, vagy inkább Vernestrára? Továbbra sincs múlt idő az interjúban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mi a valószínűbb? Az, hogy Plaguies-re célzott, vagy inkább Vernestrára? Továbbra sincs múlt idő az interjúban. 

Amiről Szisz beszél, az egy másik interjú, nem az ahol azt mondja, hogy "Qimir mesterét meg akartuk mutatni"

 

Az inverse-esben annyi van, hogy Qimirt és Oshát mint "tanítvány és akolitus" nevezi meg, de ebből még mindig nem következik, hogy Plagueis tanítványa lenne.

 

De a kérdésedre válaszolva, egyik valószínűbb szerintem. Inkább jöjjön egy második évad és válaszoljon az :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Meg Plagueis mozdulatai is azt sugallják nekem, hogy ő settenkedik utánuk. Mintha nem akarná, hogy Qimir észrevegye.

Vagy csak azt nem akarja, hogy a közvetlen Qimir mellett álló, még Sötét Oldal felé nem elkötelezett és a Jedi Rendben hívő ex-Jedi növendék, Verosha Aniseya vegye észre. De ez csak egy tipp. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát én átfutottam azt az interjút, abban sem mondja sehol konkrétan, hogy Qimir mestere lenne Plagueis

„...tudjuk, hogy Palpatine Plagueis tanítványa, és tudjuk, hogy ez a két ember nem fog illeszkedni majd ebbe a sorba. Ez Osha számára diadal, sőt diadal mindkettőjük számára. Ám az komplikálja a dolgokat, hogy a mester és a tanítvány – vagy hát ebben az esetben a tanítvány és az akolitus – között soha nincs egyensúly. ”

 

Az Idegen tanítvány. Lehet még Tenebrous titkos tanítványa, Venamis, aki azt a feladatot kapta, hogy ölje meg Plagueist, a másik tanítványt. Plagi életben tartotta Venamist, hogy kísérletezzen rajta. Hagyta meghalni, majd feltámasztotta, egészen addig, amíg ez már nem sikerült. Venamisnak volt egy listája, gyűjtötte az erőérzékenyeket. Ezekre van utalás a 4. részben. 

 

"The Rule of Two means one thing for sure — because Palpatine goes on to murder his master, Qimir cannot do the same. So somehow, a rift needs to form between Plagueis, his apprentice, and his acolyte in order to drive Plagueis towards Palpatine. That could, unfortunately, be through Qimir’s demise, but it also could be through a dual apprentice face-off or even Qimir and Osha walking away after realizing Plagueis’ true intentions with her."

 

Itt: https://www.inverse.com/entertainment/the-acolyte-darth-venamis-the-stranger-qimir

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Szisz írta:

Az Idegen tanítvány. Lehet még Tenebrous titkos tanítványa, Venamis, aki azt a feladatot kapta, hogy ölje meg Plagueist, a másik tanítványt. Plagi életben tartotta Venamist, hogy kísérletezzen rajta. Hagyta meghalni, majd feltámasztotta, egészen addig, amíg ez már nem sikerült. Venamisnak volt egy listája, gyűjtötte az erőérzékenyeket. Ezekre van utalás a 4. részben.

Ez elég vad (nem Michelle :P ). Qimir azt mondta tartozik a mesterének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez elég vad (nem Michelle :P ). Qimir azt mondta tartozik a mesterének. 

És ezt is: - Tudod milyen, embereket gyűjt.

Ha többször feltámasztotta az megmagyarázza a nagyon régen voltam jedi mondatot is. Solnak is ismerős, talán gyerekkorából, ezért halvány az emlék. Vernestra halottnak hihette. 

Azért tartozik a mesterének, mert visszahozta az életbe? Ezért nem fél a haláltól?

 

Egy okos elemzés itt, nem a fenti elméletről, hanem a mitológiáról:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plagueis adatlapja felkerült a starwars.com-ra: https://www.starwars.com/databank/darth-plagueis

 

"A bizonyos körökben Darth Plagueis, a Bölcs néven ismert Sith Nagyúr egykor Darth Sidious mentora és mestere volt. A legenda szerint Plagueisnek akkora hatalma volt, hogy az Erő segítségével képes volt befolyásolni a midichloriánokat, hogy életet teremtsenek, és birtokában volt olyan tudásnak, hogy még a halált is elkerülje. A Köztársaság Fénykora idején Plagueis már aktívan dolgozott a Jedik ellen, sok évvel a Rend bukása előtt. Plagueist azonban tanítványa, az egykori Sheev Palpatine megölte, miután megtanította tanítványának mindazt, amit tudott..."

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol előfordul olyan, hogy erővel fojtogatnak erőhasználót? 

Sol miért nem tud védekezni? Meglepődik, először tán nem is érti mi történik és mivel szereti Ohsát elfogadja tőle a halált? 

 

Szerk.: Közben eszembe jutott, hogy hol van ilyen, Vader a Kenobiban, Reevát. Egyéb?

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Asajj Ventress Anakint és Obi-Want egyszerre a TCW-ben. Dooku Obi-Want az ep3-ban.

És az előbbi milyen durván meglepett annó. Mondjuk rohadt mérges Ventress a jelenetben. 

Szerintem ezzel az a helyzet, hogy aki előbb kezdi nyert ügye van. Fojtogatva nehéz lehet kinyúlni az erőért, meg egyáltalán bárhogy is védekezni, ha már megvagy. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Szisz írta:

Sol miért nem tud védekezni? Meglepődik, először tán nem is érti mi történik és mivel szereti Ohsát elfogadja tőle a halált? 

 

A hétvégén néztük meg meg a sorozatot egyben itteni sw-s barátokkal, és szóba került ez is. Nekem az a véleményem hogy Sol az elején meglepődik, de a közepén már beletörődik, sőt arra jön rá hogy neki ez a halál megváltás lesz. Ezért mondja Oshának hogy nincs semmi baj. Egyfajta öngyilkosságot követ el amit Osha hajt végre. Gondold el mi várt volna rá. Megszégyenülve távozot volna a Rendből ami az élete volt, illetve még sittre is vágták volna szerintem. Ugyanakkor az állandó gyötrő lelkifurdalás sem jó éveken keresztül. Tudta ő hogy borzalmas dolgot tett, de eddig eléldegélt vele és a tudatalattijába nyomta a bűntudatot, és azzal áltatta magát hogy ő jót tett. Viszont mikor Oshának bevallotta hogy igen megölte az anyját akkor ez a bűntudat teljes mértékben a felszínre tört és nem tudott ezze együtt élni.

Mert nekem is eszembe jutott ami neked hogy miért nem védekezett Sol? Hisz ahogy megérzi a fojtogatást egy Erőlökéssel kibillenthette volna a zegyensúlyából Oshát aki így elengedné. Erre @Dzséjt azt mondta hogy a fojtogatás kezdeti pillanatában már roppanak össze a légcsövek így szinte esélytelen ellene védekezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is meg akart halni Sol. Már akkor éreztem ezt a beletörődést, amikor a khofari mészárlás után magába roskad és onnantól már egyenes az útja lefelé. Borzasztó tragikus karakter, nagyon sajnáltam. :( 

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

a fojtogatás kezdeti pillanatában már roppanak össze a légcsövek így szinte esélytelen ellene védekezni.

Mire felfogja mi történik már késő is.

 

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem is meg akart halni Sol. Már akkor éreztem ezt a beletörődést, amikor a khofari mészárlás után magába roskad és onnantól már egyenes az útja lefelé. Borzasztó tragikus karakter, nagyon sajnáltam. :( 

Engem is fojtogat a jelenet, ha Sol-ra gondolok, fojtogat a sírás. Anakin ep 6. végi halála érintett így meg, nemrég mikor megnéztük a lányommal, akkor is előcsalogatta a könnyeket. És most Sol.:(

 

Ahogy leírtam a nevét, jöttem rá, hogy egy betűre vagyunk a Solo-tól. Ez is jellemző rá, hogy egyedül van, mivel nem beszélhet 16 évig arról, ami valójában történt. Többször külön utakon jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.