Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

Ennyi a befolyása a sztorira, de ezek minimális erőfeszítéssel kivédhetőek, mivel a Sith visszatérése alapjáraton a filmekben nem okozott nagy törést a Jedik részéről. A legkönnyebb, hogy az ep2-ben Dooku vallomásában fedik fel a Sith-ek létezését, aztán legfeljebb a film végén Windu, Obi-Wan és Yoda beszélgetésébe beiktatják azt a pár sort, ami az ep1-ben elhangzik ez ügyben - persze nem szóról szóra, megfelelően módosítva.

Sajnos arra, hogy a Sith visszatért, nem épült sztoriszál a filmekben, nem nyomoznak utánuk, csak az ep3 közepén jön igazán képbe a kérdés. Addig viszont jelentősebb módosítások nélkül is pótolható eme nagy felfedezés. Darth Maul lénye a TCW-nek köszönhetően nem vált lényegtelen szereplővé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious nem véletlenül irányította így a szálakat. A cirkálót keresni szinte bárkit küldhetett volna (akiben persze tökéletesen megbízik), helyette a tanítványa ment, okkal. Évezredek elteltével fedték fel magukat, mert ekkor jött el az ideje. Az első újonnan felbukkant sith pedig Darth Maul volt, ami fel is korbácsolta a Tanácstagokat. Ha nem is építettek erre jelentősebb szálakat, de nagyon fontos volt. Sidious nagy tervének része volt, hogy a jedik tudjanak a sithekről és meglegyen a nagy fenyegetés. Ki lehetne húzni a történetből, át lehetne hidalni, de az már más sztori lenne.

 

Ennyi erővel Qui-Gon se fontos, mert Anakin másképp is kerülhetett volna a Rendbe. Padmé se fontos, mert Anakin bárkibe beleszerethetett volna. Dooku helyett is ott lehetett volna bárki. Han helyett is elvihette volna Obi-ékat valami nímand, aztán Leia meg kavart volna valami random lázadóval. Maul az Ep.1 kulcsszereplője, csak erre a részre koncentrálva van olyan jelentős, mint pl. Obi-Wan vagy Padmé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon szép, de ez egy olvasó/néző fejével való, a karakterek motivációit fejtegető gondolkodás, nem egy alkotó fejével. Ezek viszont belőled jönnek, te látod bele őket a nagy egész ismeretében, alkotói szempontból viszont szabadkártyás figura Maul. Viszont ha nem ismernéd a nagy egészet, ha nem gondolkodtál volna a témán 15 évet, hanem az ep1-et most látnád, és Darth Maul helyett egy droid csinálná ugyanazt, nem vennéd észre a különbséget, hiszen alig lenne módosítás a történetben. Ugyanúgy működne Sidious, ugyanúgy zajlanának az események, csak pár párbeszéd, meg egy szereplő módosulna.

 

Qui-Gon azért fontosabb szereplő, mert lázadó személyisége létfontosságú a cselekmény szempontjából, nyitottsága az Erőre pedig későbbi eseményekre van hatással. Ahhoz, hogy őt nem helyettesíthetjük egy teljesen más karakterrel anélkül, hogy ne nyúlnánk bele jelentősen a történetbe. Magára Qui-Gonra épülnek fontos történeti szálak, mint a tény, hogy szembe mer szállni a Jedi Tanáccsal, hogy olyan nyitott az Élő Erőre, hogy képes meglátni a Kiválasztottat és meglelni a halhatatlanság kulcsát. Ráadásul, Qui-Gonnak sokkal-sokkal több interakciója van más szereplőkkel azon kívül, hogy yes masterezik és kardot forgat, például Obi-Wannak és Anakinnak is apafigurát ad, ezzel megalapozva a két szereplő közötti testvéri kapcsolatot. Őt legfeljebb egy nem Qui-Gon Jinnek hívott Qui-Gonra cserélhetnéd ki, vagyis max átnevezheted a karaktert, de az meg más tészta: az átnevezés, nem csere. A többiek ugyanez, és ez az, amit láthatóan nem értettél meg: nem az számít, hogy mennyit van jelen, vagy, hogy máshogy is megoldható. Az számít, hogy ha kiragadod onnan a karaktert, mennyit kell változtatnod a történeten. Egy fontos szereplő kiiktatásával baromi sokat kell változtatnod. Egy nem fontos karakter esetében épp csak hozzá kell nyúlnod a történethez.

Volt szerencsém mindkettőt tapasztalni. Az Igazság, mely álarcot visel című kisregényemben volt egy szereplő, aki a folytatásban fontos szerepet kapott, de magában a kisregényben nem volt jelentős szerepe. Végül terjedelmi okokból kivettem ezt a szereplőt, de a történeten nem kellett változtatnom - holott egy egész naprendszer kancellárja volt. Hiányában a cselekmény mégis ugyanabban a mederben folyt (a sors iróniája, hogy végül mégis egy új történet született, de ez a számítógépem bekrepálása miatt történt, nem azért, mert kihúztam a szereplőt). Összesen annyi volt, hogy egyes mondatait más szereplő szájába adtam, vagy komplett töröltem, mert még az sem bírt jelentőséggel, amit mondott. Viszont a kisregényben volt egy szereplő, aki fontos volt a folytatásban is, de végül úgy hozta a sors, hogy szándékaim ellenére megöltem a kisregény végén. Ez körülbelül három hónappal kitolta A júdás császár hagyatéka megírását, mert személyének hiánya miatt újra kellett gondolnom az egész sztorit. Azért, mert amiket tesz, azt csak ő tehet meg, akikkel beszél, ahogy azokkal beszél, azt csak ő teheti meg, amit mond, azt csak ő mondhatja (és ezeket végül is, egy felvételnek hála végül el is mondta, ennyire fontos volt a jelenléte). Egyszerűen nem foghattam egy másik karaktert, hogy az ő szájába adjam a szavait, hogy ő kerüljön interakcióba azokkal, akikkel, hogy ő vigye véghez azokat, amiket. És ezzel dominóeffektus indult, hiszen eztán már eltűntek cselekményszálak, bejöttek újak, és így tovább. És ez csak egy példa, mert a regény írása közben számtalan ilyen helyzet adódott, amikor egy karaktert vagy teljesen hanyagoltam, és komplett cselekményszál kihagyása nem okozott különösebb átírni valót, és bizony megesett, hogy egy másik szereplő kivonása az egyenletből komoly változtatásokat eszközölt.

És Darth Maul is az ilyen színesítő, de nem fontos karakterek közé tartozik. Ha lecserélném egy droidra vagy akárki másra, nem kéne a cselekménybe belenyúlni sehol. Qui-Gon, Padmé, Sidious esetében bele kéne, hiszen nincsen cserekarakter, akik betölthetik az ő funkciójukat. Maul fontosságát már csak az olyan szereplők múlják alul, akiket lecserélni sem kéne, hanem egyszerűen törölve őket működne tovább a történet. Ilyen az ep1-ben C-3PO, Daultay Dofine, Panaka. Ők már csak színesítő elemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Maul fontossága abban rejlik, hogy ő ölte meg Qui-gont, így nem volt rá lehetőség, hogy ő tanítsa Anakint. Qui-gon volt az akire Anakin tényleg apjaként tekintett, a jedi mester feltétlenül bízott a fiú képességeiben és ő maga is lázadó szellemű volt. Az ő tanítása mellett Palpatine-nak esélye sem lett volna áttéríteni Anakint, mert az apafigura szerepét nem tudta volna átvenni Qui-gontól és jellemileg sem használhatott volna ki olyan ellentéteket mint ami Obi-wannal volt a fiúnak. De mivel Maul megölte így Anakin mellett nem volt olyan személy aki megfelelően tudná kezelni és így sokszorosára nőtt az esély arra, hogy rossz útra tér. És ki más ölte volna meg mint egy sith lovag? Nem volt olyan egyszerű elintézni egy jedit, a sith-eken kívül csak túlerővel voltak képesek legyőzni őket (kivéve Coleman Trebort :D ). Az ep1 idején nincs olyan harcos aki reális eséllyel szállt volna szembe egy jedivel, Maul mondhatni elindított egy lavinát. Keveset beszél, de szerintem többek közt ettől is lett annyira badass, félelmetesebbb a szótlan gyilkológép mint a harc közben folyamatosan dumáló egóbajnok :D

Igazából itt még nem is volt mit mondania, csak egy eszme hajtotta amit a mestere állított fel elé, nem voltak személyes indíttatásai, csak tette a dolgát. A TCW-ben pedig már hallatja a hangját is mikor személyes ügye van Obi-wannal, ott már megkívánta ezt a jelleme és a történet is, és így lett a Maul szál a kedvencem a sorozatból (pedig előzetesen nagyon ellene voltam a visszahozatalának).

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sehogy se látom hogyan lehetne Maul-t úgy kigyomlálni az Ep.1-ből, hogy ne sérüljön komolyan a sztori. Értem, amit Dzséjt ír, de nem látom ilyen egyszerűnek a helyzetet. Azért érdekes lett volna, ahogyan egy droid vagy fejvadász elmegy a Tatooine-ra, megleli a célpontokat, túléli a találkozót Qui-Gon-nal, majd visszasurran a Naboo-ra és mindenki annyira összetojja magát tőle, hogy nem megtámadják, hanem ráhagyják a 2 jedire. Aztán egyedül megküzd velük, mesterien elválasztja őket és megöli a mestert, majd kis híján a tanítványt is. Eleve hogyan párbajozott volna két fénykardos jedivel?

 

Nyilván vannak lehetőségek, de eléggé máshogy kellett volna megoldani. Nem tudom ki lett volna képes ilyesmire. Egyáltalán kire bízott volna olyan feladatokat Sidious, amiket még egy sith se volt képes maradéktalanul ellátni. És akkor most szó nélkül mentem el amellett, hogy a Sith Rend nem fedi fel magát, ami az egész film egyik alapkoncepcióját dönti meg. Hiszen a baljós árnyak azért igazán baljósak, mert a sith-ek sötét fátyla vetül újra a galaxisra fenyegetésként. Ha ezt csak mi, nézők láttuk volna, akkor más lett volna az egész érzelmi töltete. Meg azért egy Qui-Gon jelentőségű jedit csak ne egy jöttment ölje már meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, Jango hogyan harcolt Obi-Wannal és Winduval, Pre Vizsla hogyan párbajozott Jedivel és Sith-tel egyaránt, Grievous hogyan kardozott egyszerre két Jedivel és féltucat klónnal? Hidd el, ezek ujjgyakorlatra sem elegendő akadályok, egy Lucas-féle író nagyjából fél percenként lökné ki magából az olyan karaktereket, amik képesek felvenni a harcot akár két Jedivel is. Rohadtul nem nehéz feladat egy ilyen sík egyszerű és minimális feladattal ellátott karakter helyére egy másikat írni. De mint írtam, mivel nem tudsz attól elvonatkoztatni, hogy 15 éve ismered ezt a filmet és az egészet ismered az ep1-től a TCW-n át az ep6-ig, nem is fogod tudni ezt a tényt elfogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A későbbiekben valóban sokan feltűnnek akik nem sith-ek mégcsak nem is erőhasználok és képesek felvenni a harcot a jedikkel, akár még le is győzni őket. Viszont az ep1-ben szükség volt arra, hogy egy sith ellen harcoljanak, ez a történet kezdete, itt kerül felszínre a nagy jedi-sith konfliktus ami meghatározza a galaxis sorsát, az erő itt kezd el sötétedni. Itt a jedik még tényleg legyőzhetetlennek tűnnek nem lett volna hiteles más ellenfél nekik, a prequel jól megmutatja, a jedik legyőzhetetlen státusza miként dőlt romokba, a TCW-ről nem is beszélve, de itt még a csúcsán volt ez az elmélet. Még ha egy fejvadász ölte volna meg Qui-gont annak is kevesebb súlya lett volna mint így, mert ha őt Obi-wan később levágja akkor a fenyegetés elmúlik, így meg csak a még tovább nő, hiszen a sith-ekből mindig kettő van, azt sem lehetett tudni, hogy a mester vagy a tanítvány halt meg és ott volt a balsejtelem, hogy hamarosan a helyébe lép valaki ami meg is történt de erről a jedik 10 évig mit sem tudtak, csak a sötétben tapogatóztak, mely sötétségnek ez volt a kiindulópontja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hát már nem most volt, de ha jól rémlik nekem abszolút bejött, de ott a funkciója is sokkal egyértelműbb volt a 2. pengének, mint a két kis keresztvas pengének.

Ó, én imádtam! Totál megvett kilóra!

Tátott szájjal néztem a trailert...

De el tudom képzelni, hogy voltak OT fanok, akiknek ez is sok volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit lejjebb olvastam most az egyéves pb-Dzséjt véleménycsrét.

Jó gondolatok mindkét oldalon, tetszett.

Annyi jutott eszembe, hogy én mindig is úgy gondoltam, hogy azért kellett Maulnak menni, mert erőérzékenység kellett a bravúrhoz, hogy megtalálja a Nabooi cirkálót.

"..az a hajó már túl messze jár, lehetetlenség megtalálni!..

"..egy sith lovagnak nem!.."

Nyomkövető és egyéb infók híján, más nem boldogult volna.

Ha egy "droid" ment volna, megkérdezhettük volna, hogy mi alapján ment a Tatooine-ra?

Szerintem logikusan és nem helyettesíthetően lépett a történetbe.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy emlékeztem előbb megjött Maul, mint az üzenet.

Akkor felírok neked receptre egy újranézést. :)

Először jön az üzenet, majd Obi-Wan rászól Amidalára Sabéra, hogy ne válaszoljanak az üzenetre, aztán megtárgyalja Qui-Gonnal, hogy ez csapda. Aztán jön a coruscanti bájcsevej a két Sith-tel arról, hogy hőseink a Tatooine-on vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem Maul-nak nem igazán a szökevények felkutatásában volt annyira kiemelkedő szerepe. Ahogyan Dzséjt is utalt rá, technikával és intelligenciával oldotta meg a feladat ezen részét, ezekhez pedig nem kell sith-nek lenni. Egy ügyesebb fejvadász vagy szinte bármely talpraesettebb játékos képes lett volna rájuk találni. Meg amúgy józan paraszti ésszel is bele lehetett nyúlni. Szépen megsorozták azt a cirkálót, jó eséllyel szenvedett némi sérülést és a legközelebbi bolygó a Tatooine volt, amire a Köztársaságnak és a CIS-nek kb. semmi befolyása nem volt. Ha más nem, akkor jobb alternatíva híján sokan ott kezdtek volna kutatni kicsit.

 

Az persze igaz, hogy az idő is számított, hiszen nem tudhatta előre Sidious, hogy majd mennyi időt fognak a delikvensek itt-ott vesztegelni, mennyire sérült a hajójuk stb., szóval nem ártott a legnagyobb bizalmasára hagyni az ügyet. Maul-nál nyilván jóval kevésbé múlott a szerencsén a siker, meg ugye így leleplezhették magukat, ill. minek béreljen fel az ember (még kényes helyzetben, "csak" szenátorként) ilyen-olyan alvilági figurákat, ha egyszer ott a sith tanítványa. De meggyőződésem, hogy ha az öreg még titokban akarta volna tartani a sith-ek létezését, akkor gond nélkül talált volna olyat, aki megleli Qui-Gon-ékat.

 

Mindettől függetlenül, Maul fontossága inkább abban merült ki, hogy kezelje a helyzetet, miután megtalálta őket. Sidious-nak még más tervei voltak és szívesen elintézte volna a 2 jedit, valamint megszorongatta volna a királynőt. Egy ilyen küldetés pedig azért már nem piskóta, pláne a rengeteg ismeretlen körülmény függvényében. Mint ahogy láttuk is, még Maul-nak se sikerült érdemben megoldania semmit, pedig nem mondhatni, hogy akkora hibákat követett volna el, egyszerűen nem úgy jött ki a lépés, nagy volt a feladat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lépés nagyon nem jött ki neki jól. Pechére túl későn lelt rájuk. Ha pár percet késik, már csak a hűlt helyüket leli meg. Az azért mekkora blama lett volna. Maul malmozik a hegytetőn, várja, hogy a kutászai végre jelentsenek, erre megjelenik Sidious hologramja, és közli: "ide figyelj, édes egyetlen tanítványom, süsd meg, Amidala és a Jedik épp most érkezett meg a Coruscantra. Most aztán fújhatjuk az egész felfedjük magunkat tervet. Na ide figyelj, told el azt a vörösre tetovált valagadat a Naboora, megpróbálom visszaküldeni őket. De ha ezt is elszúrod, jobban jársz, ha leveted magad valami mély szakadékba, mert a Sötét Oldal látja lelkem, ketté hasítalak."

Amúgy, Maul milyen hikomatos kutaszdroidokat használt? A Birodalom Viper droidjai fényévekre lévő csillagrombolókra küldtek videóüzenetet, Maul DRK-1-eseinek meg vissza kellett repülniük a gazdájukhoz, hogy elmotyogják a híreket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Maul tesztje is lehetett. Hogy boldogul a jedikkel, és egyáltalán, milyen ügyintéző?

A tcw-ban az egyik kedvencem, mikor szinte sajnálja, hogy nélküle indult be a gépezet.

Ez sejteti, hogy Dooku szerepe az Övé lett volna.

Sidinek kellett egy arc, egy kirakatember, elő akart lépni a homályból, persze nem közvetlenül.

Előbb Maul, majd örököse Tyranus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW alapján Dookué az a szerep lett volna, amit kapott, csak maradt volna Dooku gróf és nem lett volna mellé még Darth Tyranus is. Dooku már együtt dolgozott a Sith-ekkel az ep1 előtt. Maul szerintem inkább Grievous szerepét vette volna magára, katonai vezetőként és Jedi irtóként. Maul ördögi képe nem lett volna megfelelő a Konföderáció posztereire. Egy, a Köztársaság régi elveiért harcoló, jólelkű politikus nem így néz ki. Az inkább Dooku.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW alapján Dookué az a szerep lett volna, amit kapott, csak maradt volna Dooku gróf és nem lett volna mellé még Darth Tyranus is. Dooku már együtt dolgozott a Sith-ekkel az ep1 előtt. Maul szerintem inkább Grievous szerepét vette volna magára, katonai vezetőként és Jedi irtóként. Maul ördögi képe nem lett volna megfelelő a Konföderáció posztereire. Egy, a Köztársaság régi elveiért harcoló, jólelkű politikus nem így néz ki. Az inkább Dooku.

Ez jogos! Mi lett volna ha nem ("hal meg")?

Valószínüleg, amit írsz.

Vesznie kellett mert ronda! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindettől függetlenül, Maul fontossága inkább abban merült ki, hogy kezelje a helyzetet, miután megtalálta őket. Sidious-nak még más tervei voltak és szívesen elintézte volna a 2 jedit, valamint megszorongatta volna a királynőt. Egy ilyen küldetés pedig azért már nem piskóta, pláne a rengeteg ismeretlen körülmény függvényében. Mint ahogy láttuk is, még Maul-nak se sikerült érdemben megoldania semmit, pedig nem mondhatni, hogy akkora hibákat követett volna el, egyszerűen nem úgy jött ki a lépés, nagy volt a feladat.

 

Egyet értek, akármennyire lehet valaki a galaxis legtökösebb fejvadásza egy Jedivel még csak csak, de kettővel elbánni lehetetlen annak aki nem Erőhasználó vagy Grievous. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW alapján Dookué az a szerep lett volna, amit kapott, csak maradt volna Dooku gróf és nem lett volna mellé még Darth Tyranus is. Dooku már együtt dolgozott a Sith-ekkel az ep1 előtt. Maul szerintem inkább Grievous szerepét vette volna magára, katonai vezetőként és Jedi irtóként. Maul ördögi képe nem lett volna megfelelő a Konföderáció posztereire. Egy, a Köztársaság régi elveiért harcoló, jólelkű politikus nem így néz ki. Az inkább Dooku.

Nem biztos. Láttuk mekkora agy Maul, így csupán a kinézete alapján lehetett volna démonizálni is. Elég egy képr óla egy szenátusi ülésen és mindenki izomból nyomja az "igen" gombot a plusz 20 millió klón létrehozásához. Dooku -t még a Jedik se vették komolyan nem hogy a Köztársasági szenátus. Szegény Dooku déminozálásához rengeteg mondvacsinált konfliktus és mészárlás kellett. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ha Maul ott van mint vezető valószínűleg kevesebben vaciláltak volna azon, hogy támogassák a hadsereg felállítását, a homlokára van írva, hogy tőle semmi jót nem lehet várni, míg Dookuról hosszú ideig csak az idealista képe élt az emberekben. Ettől függetlenül a szepratistáknak akkor is szükségük lett volna egy pozitívabb arcra, hiszen nem lehet mindenkit pusztán félelemből maguk mellé állítani, bár olyan szempontból mindegy volt, hogy Sidious fő célja a háború volt, ha pedig Maul marad az élen, szerintem az Ep2 elején már javában zajlottak volna a harcok. Az viszont mindig felmerült bennem kérdésként, hogy Palpatine amikor még nem volt Anakin miként képzelhette Maul teljes szerepét. A háború még oké, de a befejezése után mi lett volna a tanítványával? Persze logikus a Vader szerepkör, de Vader nem testesítette meg a háború alatt a Köztársaság számára a gonoszt, Maul pedig ezt jelentette volna, ha ő is olyan része mint ahogy taglaljuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne felejtsük el, hogy egy küldetésnél nagyon nem mindegy, hogy a szereplőknek mik a céljaik. Grievous vagy mások többször túléltek így vagy úgy találkozásokat akár több jedi-vel is, de legtöbbször menekülés lett a vége. Még ha órákon át viaskodtak volna, az is fényévekre van attól, hogy megöljék őket. Maul-nak végezni kellett volna a két jedi-vel, aztán pedig élve leszállítani a királynőt. Ez utóbbi könnyűnek tűnik, de Boba Fett óta tudjuk, hogy még az elitfejvadászoknak se mindig megy egyszerűen. :D Na meg ugye mi lett volna azzal, hogy a királynő nem is a királynő volt, mert ment a szolgálós játszadozás. Qui-Gon-éknak meg bőven elég volt annyi, ha lelépnek és kész. Finoman szólva se volt ez egy könnyű misszió.

 

Azon meg hiába filózunk mi lett volna Maul sorsa. Annyi minden történhetett volna másképp (és történt is az eredeti tervhez képest), de Sidious mindig gördülékenyen alkalmazkodott. Nyilván Maul helye is meglett volna a buliban. Na meg Sidious alaposan kihasználta, hogy mindig ott toporgott a háttrében 1-1 tartalékember. Nyugodtan küldhette Maul-t ilyen nehéz küldetésekre, mert Dooku már befigyelt a háttrében. Később Dooku-t is kinyírathatta, Anakin manipulációjára felhasználva, hisz sejtette, hogy képes lesz megtörni a fiút. Meg amúgy is, a terv nagyszerűségéből adódó globális körülmények mindig engedtek elég mozgásteret ahhoz, hogy a legváratlanabb történésekre is elég idő és tér legyen reagálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Vos+Kenobi kettősre gondolsz azt nem nevezném klasszikus elbánásnak hisz Bane végig menekül :), de amúgy is nem sok olyan fejvadász futkos a galaxisban mint ő :P

Elég, ha csak azt az egyet küldik. :P Azért ne feledjük, Cad Bane a Jedik fészkébe is betört és simán kijött onnan, szerintem Amidala visszaszerzését is meg tudta volna oldani a megfelelő eszközökkel. Lehetséges, hogy még akár a Jedikkel való konfrontálódást is el tudta volna kerülni. Maul azért ment, hogy a Jedik végre megtudják, hogy a Sith-ek léteznek. Remek belépő lett volna, kár, hogy Maul peches volt.

 

Nem biztos. Láttuk mekkora agy Maul, így csupán a kinézete alapján lehetett volna démonizálni is. Elég egy képr óla egy szenátusi ülésen és mindenki izomból nyomja az "igen" gombot a plusz 20 millió klón létrehozásához. Dooku -t még a Jedik se vették komolyan nem hogy a Köztársasági szenátus. Szegény Dooku déminozálásához rengeteg mondvacsinált konfliktus és mészárlás kellett. :(

De Dooku feladata nem a Köztársaság halálra rémítése volt, hanem, hogy ideális arca legyen a Konföderációnak, és így több ezer naprendszert szakítson ki a Köztársaságból és nyerjen meg a szeparatista mozgalomnak. Ehhez olyan arc kellett, akiben lehet hinni, akinek elhiszed, hogy ő azokat az elveket vallja, amikre anno a Köztársaság felépült, és nem csak egy újabb haszonleső kis genyó politikusról van szó. Te elhinnéd Maulról, hogy ő demokratikus, békés államot akar? Dooku idealista politikus szerepet töltött be, nem hadvezért, és a Jedik is, a Szenátus is ennek vélte kezdetben, és emiatt álltak mellé azok, akik később a Konföderációt alkották. Szerinted egy Mina Bonteri lepaktált volna Maullal?

Tévedés azt hinni, hogy Dooku szerepe a Köztársaság rémisztgetése volt. Nem, Dooku szerepe a Konföderáció, a Köztársaság ellenségének a létrehozása volt. Ezt Maul azzal a csimbi arcával nem tudta volna megtenni, nem tudott volna a Köztársaságban csalódott, és valóban a Galaxis jobb hellyé tételében reménykedő államokat megnyerni. Grievous helyében viszont remekül szuperált volna.

Lehet, hogy Maul arcát látva buzgóbban nyomogatták volna a gombokat a szenátorok, de kisebb buzgalommal léptek volna ki rendszerek a Köztársaságból. Aztán akkor mit kezd azzal Sidious, hogy a Szenátus megszavazza a klón sereget, de nincs ki ellen harcolni? A kereskedelmiek hadserege ehhez kevés lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.