Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

Hogy szószátyár, a szeme mintha egy fényképező gép lenne, annyit pislog, és túl sokat mosolyog. Megismerkedhetne a fésüvel, és kimehetne kicsit napozni, mert semmi színe nincs. Amúgy szerintem jó napközifelügyelő lenne egy ovódában. :)

 

Na, félre a tréfával. Szerintem Darth Sidious mellett a legjobb, legfélelmetesebb, legeredetibb Sith. Annak idején sokan írták, hogy nem olyan félelmetes, karizmatikus, stb, mint Darth Vader, de hát nem is Darth Vader a neve. Bírtam a kétpengélyű kardját, és a vívótechnikáját, félelmetesen jó harcos volt. Érdekesen alakulhatott volna a történelem, ha átvészeli az ep1-et és végig ő állt volna Sidious mellett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy szószátyár, a szeme mintha egy fényképező gép lenne, annyit pislog, és túl sokat mosolyog. Megismerkedhetne a fésüvel, és kimehetne kicsit napozni, mert semmi színe nincs. Amúgy szerintem jó napközifelügyelő lenne egy ovódában. :)

 

Na, félre a tréfával. Szerintem Darth Sidious mellett a legjobb, legfélelmetesebb, legeredetibb Sith. Annak idején sokan írták, hogy nem olyan félelmetes, karizmatikus, stb, mint Darth Vader, de hát nem is Darth Vader a neve. Bírtam a kétpengélyű kardját, és a vívótechnikáját, félelmetesen jó harcos volt. Érdekesen alakulhatott volna a történelem, ha átvészeli az ep1-et és végig ő állt volna Sidious mellett.

 

 

A kardforgatása nekem is naon tetszet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlságosan sok volt benne a gyűlölet és az elbizakodottság, melyeket nem volt képes kellően kontrollálni. Végül ez lett a veszte. Neki volt a leglátványosabb a kardforgató technikája. Csak az Ep3-as Darth Vader vívott hasonlóan látványos módon. Ez nekem is tetszett, de szerintem Vader sokkal hatásosabb volt a félelmetesség terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, amint Palpatine fogadja Coruscanton Padméékat, rögtön megérzi, hogy a kis Ani nem egy hétköznapi ember. Persze szeme se rebben, mikor a kiválasztott köszönti. Előbb utóbb Mault is lecserélte volna, bár...........Eszembe jutott az, hogy Maul nem volt oly hatalom vágyó, őt csak a gyűlölet és a fanatizmus vezérelte. Lehet, hogy végül az öreg Sidinek két tanítványa lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom! Az egész Saga-ban ő a második sith lovag Sidoius után, aki velejéig gonosz. Ez a kinézetén és majdnem minden megmozdulásán látszik. Őt szerintem nem vezérelték mögöttes szándékok, tisztán látszik rajta az alázat mestere iránt. Kicsit olyan mint Vader. Vakon teljesíti a parancsokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Vader, mint aki vakon követi a parancsokat? Ez most komoly? :)

 

"...Elárulhatom a főkancellárt, ha akarom..."

 

"...Állj mellém, s mi ketten véget vethetünk ennek a pusztító háborúskodásnak..."

 

Pár sziporka Vader nagyúr ténykedéséből és hűségességéből. Persze biztos csak a családi szeretet beszélt belőle. :)

 

Továbbá az EpVI végén is megszegi Palpatine parancsát, amikor visszatér a Halálcsillagra, hogy elmondja, megérezte Luke közelségét. Bár talán az inkább szolgálta Palpatine érdekeit, mint a sajátját.

 

ON

 

Ami Mault illeti, hisz ez a topic mégis csak az övé, s nem Vaderé, én is szeretem. Egyszerűen árad belőle mindaz, amit a Sötét oldallal párosít az ember, egyedül talán az ész és a ravaszság (meg persze az utcahossznyi monológok) hiányoznak belőle. De a gyűlölet, a harag, az elvakultság csak úgy süt belőle, és ezt nem azért mondom, mert piros a feje...

 

A fénykardja pedig megfelelően egyedi teszi, még a SAGA-n belül is!

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Mind azok ellenére amit írtál Vader bizony teljesítette Palpi parancsait. Mészárlás ugyebár a Jedi templomban és Mustafaron. A Jedi végén jól tette, hogy visszament a mesteréhez, hisz nem tudta mit tegyen. Palpi csak azért rivall rá, mert nem érezte Luke jelenlétét. Ugye nem ebből a két jelenetből akarod levezetni, hogy Vader-ben nem volt olyasféle szolgaiság mint Maulban? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, Maul megtalálható volt Vaderben, és a kíméletlen, parancsokat feltétel nélkül teljesítő fegyver tulajdonságát örökölte meg. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy Vader még Maulnál is alázatosabb. Anakin az ep1-2-3 alatt senki előtt sem hajolt meg, az ep5-ben térden állva beszél Palpatine-nal, és az ep6-ban is letérdel előtte, mikor Sidi megérkezett a II. Halálcsillagra.

Maul viszont szerintem akkor sem akarta volna elárulni a mesterét, ha társat talált volna rá (mint Vader, amint volt valaki, akivel együtt uralkodhatott volna, egyből fellelkesült, de amint egyedül maradt, máris lanyhult a lelkesedése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul viszont szerintem akkor sem akarta volna elárulni a mesterét, ha társat talált volna rá (mint Vader, amint volt valaki, akivel együtt uralkodhatott volna, egyből fellelkesült, de amint egyedül maradt, máris lanyhult a lelkesedése).

 

Erre próbáltam rávilágítani.

 

Lehet, hogy teljesítette a parancsokat Vader, lehet hogy alázatos volt, de ha lett volna lehetősége, akkor elárulta volna a mesterét. Ezért én nem mondanám, hogy vakon teljesítette a parancsokat. Inkább csak azért, mert nem volt más lehetősége, ez volt a legjobb esélye. Maul tökéletesen elégedett volt a sorsával, Vader nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Tényleg nem arról híres, hogy sokat beszél, mert körülbelül egyetlen egy normális mondata van a filmben, amikor Sidioussal beszélget Coruscanton. Az összes többi csak az "Igen, mesterem!" válaszok voltak. Maga az ötlet, hogy a karakter így nézzen ki, az nagyon jó döntés volt. A Sith tetoválások nagyon durva kinézetűvé tették a szereplőt, továbbá a narancssárga szemei... A tüskéiről meg csak annyit, hogy szerintem csak azért lett Zabrak, hogy a siklós jelenetben ne csússzon le róla a csuklya! :)

Félretéve a viccet, egész komoly rajongótábora lett már a film megjelenése előtt is, meg lejátszunk mellé egy "Duel Of The Fates"-et, és már akármit el lehet vele adni. A vívása pedig... Nos, nem véletlenül a kedvenc párbajom a hat film közül...

Talán az egyetlen dolog, amit elrontottak a karakterével, hogy olyan... Lényegtelen volt. Ahhoz képest, ahogy beharangozták a karaktert, meg minden, komolyabb szerepe nem is nagyon volt a filmben. Hogy is mondjam... Mintha ez a karakter csak egy ürügy lenne arra, hogy legyen egy fénykardpárbaj a film végén. Hiányoltam, hogy a filmből nem igazán bontakozott ki a személyisége, csak egy nagyon kicsi hányada... Nem baj, majd az EU művek pótolják ezt a hiányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már itt tartunk, ennyi erővel én is nyithatnék egy saját topikot Dooku Gróf néven... :)

Nekem ugyanis ő volt a nagy kedvencem. De most nem ezért írok még egy üzenetet, hanem eszembe jutott még valami... Amit írtatok lentebb, hogy a saját dühe lett a veszte. Igaz, igaz... De maga Sidious képezte ki így, de akkori céljainak ez bőven megfelelt. Egyszer Dooku a "Gonosz Útvesztőjében" elmélkedett azon, ahogy Grievous vív, és ekkor mondta azt, hogy ez nem az igazi sötét oldal. Példának okáért Maul és Ventress. Mindketten hagyták, hogy a düh vezérelje őket... Holott ez még nem az igazi sötét oldal. Darth Vader elért azokig a magasságokig. Őt már nem a féktelen dühe vezérli, mint láthatjuk. Persze, van neki is, de nem a düh vezérli minden lépését. Hanem ő uralja a dühöt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az egyetlen dolog, amit elrontottak a karakterével, hogy olyan... Lényegtelen volt. Ahhoz képest, ahogy beharangozták a karaktert, meg minden, komolyabb szerepe nem is nagyon volt a filmben. Hogy is mondjam... Mintha ez a karakter csak egy ürügy lenne arra, hogy legyen egy fénykardpárbaj a film végén. Hiányoltam, hogy a filmből nem igazán bontakozott ki a személyisége, csak egy nagyon kicsi hányada... Nem baj, majd az EU művek pótolják ezt a hiányt.

Mi az, hogy nem volt szerepe? Ezer év után ő fedte fel a Sithek létezését, továbbá ellenfele volt a Jediknek, és Qui-Gon Jinn gyilkosa volt. Plusz általa ismerhettük meg a mester-tanítvány viszony Sith megfelelőjét, ellentétül Qui-Gonnal és Obi-Wannak (mind a kettő az optimális mester-tanítvány viszony), na meg fontos része a Sith működésének ismertetésére. Ennél több szerepe Vadernek sem volt az ep4-ben.

 

nem az igazi sötét oldal

Dooku elég arrogáns fickó volt, de valójában az összes ismert Sith közül ő állt legtávolabb a Sötét Oldaltól, és Sidious és Maul voltak a legközelebb. Erre szerintem a legékesebb bizonyíték, hogy nekik (Palpatine-nak igaz csak miután felfedte valódi létét, de hát ez érthető) folyamatosan "tűzben égett" a szeme, Vadernek csak akkor, mikor igazán eluralta a düh. Tyranusnak viszont sohasem változott meg a szeme, sőt, ő furcsa mód a Sith nevet sem igazán vette fel. Ámbátor ez lehet, hogy csak a mesterkedései miatt volt, mind Sidious esetében a Palpatine név, de Sidious a Szeparatisták előtt a Sith nevét használta, Vadert is azon mutatta be, Mault is, mégis, Dooku, bár a Szep. Tanács tudta, hogy Sidious tanítványa, mégsem használta a Tyranus nevet, még azután sem, hogy a Jedik előtt is nyílvánvalóvá vállt a mibenléte. Maul ellentétben tüzes szemű, Darth nevet használó, és testi változáson is átesett Sith Nagyúr volt (Dooku az egyetlen, aki semmiféle testi transformáción nem esett át).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól kidolgozott karakter. Az a fajta, akiből egy kisebb kaliberű rendezőnél egymaga is elvihetné a hjátán a filmet, erre föl Lucasnak volt bátorsága a háttérben hagyni és a film végére megszabadulni tőle. Az EU meg majd elvégzi a töb bőr lehúzását. Ep2-ben Jango Fett, ep3-ban Grievous járt ugyanígy. (Ep4-ben szerencsére már senki, ugyanis Obi-Wan Kenobi végre meghalt :) )

 

Tetszik a stílusa, keveset beszél, sokat és gyönyörűt vív. És olyan tanítvány, akire Palpinak szüksége volt/lett volna. Uralja a Sötét Oldalt, miközben a mesterének egyszer sincs szüksége ejtőernyőre mellette :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyszerűen imádom Mault. Sötét, félelmet sugárzó, erős, egyszóval: igazi sith. Tökéletesen kitalált/megformált karakter. Plusz a dupla pengés kard nagyon cool :) . Az ep1 végső párbaja szintén a kedvencem. Kár, hogy meghalt, én is kiváncsi lettem volna, hogyan alakult volna a sorsa (meg persze a galaxisé is), ha életben maradt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ez a karakter méltó a Sith-ek nevéhez.Sok sw-fan akit én ismerek ki nem állhatja de szerintem mégis az egyik legeredetibb karakter az egész saga-ban

Az,hogy meghalt az inkább csak annak a műve,hogy Lucas nem gondolta át eléggé ennek a karakternek a fontosságát és gyorsan végzett vele.

 

Szerény véleményem szerint,ha Mault betennék Dooku helyére akkor helyrebillenne az egész.

Gondoljuk csak el,szépen suttyomban mesterkednek éveken keresztül.Maul a szakadárok vezetője(bár,hogy ezt ellhigyjük az kellet volna hozzá,hogy a karakter beszédes legyen,körülbelül mint Dooku,de így sajnos alig szólt valamit)

Obi-Wan mégnagyobb erőbedobással harcolt volna ellene a Klónok Támadásában.

 

Az mekkora dráma lett volna, ha az láthatatlan kézen Palpatine azt parancsolná Anakinnak,hogy ölje meg Mault,holott ő volt neki a legnagyobb társa.

Így még gonoszabbnak látnák Palpit.

Ez kicsit OFF volt de kiadtam magamból :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a karakter méltó a Sith-ek nevéhez.Sok sw-fan akit én ismerek ki nem állhatja de szerintem mégis az egyik legeredetibb karakter az egész saga-ban

Az,hogy meghalt az inkább csak annak a műve,hogy Lucas nem gondolta át eléggé ennek a karakternek a fontosságát és gyorsan végzett vele.

Ami nincs, azt nem nagyon kell átgondolni ;) Darth Maulnak egy szerepe volt: fegyverként ténykedni. Ez a feladat le is lett tudva az ep1-ben, a későbbiekben már egy diplomáciai Sithre volt szükség, aki ugyanolyan megnyerő a külvilág számára, mint Palpatine. Erre Darth Maul csak úgy lett volna képes, ha egy teljesen más jellegű figura lett volna belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nincs, azt nem nagyon kell átgondolni ;) Darth Maulnak egy szerepe volt: fegyverként ténykedni. Ez a feladat le is lett tudva az ep1-ben, a későbbiekben már egy diplomáciai Sithre volt szükség, aki ugyanolyan megnyerő a külvilág számára, mint Palpatine. Erre Darth Maul csak úgy lett volna képes, ha egy teljesen más jellegű figura lett volna belőle.

Maul -on nagyon látszott, hogy csak egy részre lett tervezve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valahogy számomra kicsit vérző dolog, hogy Maul már az első részben ki lett iktatva. Valahogy több látszott a karakterben, nem csak az, hogy oda megy és öl. Ami mondjuk jól állt neki, de szerintem többet is tudott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy számomra kicsit vérző dolog, hogy Maul már az első részben ki lett iktatva. Valahogy több látszott a karakterben, nem csak az, hogy oda megy és öl. Ami mondjuk jól állt neki, de szerintem többet is tudott volna.

Szerintem pedig pont ennyi volt ebben a karakterben. Legalább is úgy érzem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kedvenc Sith karakterem Dooku után. :D

Szerintem még a EpII-be befért volna és ott állt volna bosszút Obi Qui-Gon miatt.

 

Pont ide vág egy kérdésem hogy most az Ep1-ben nem halt meg?

Mert a TCW-ban mikor Savage visszamegy a boszorkákhoz megmutatja hogy életben van de száműzetésben.

Vagy az nem is ő?

 

Erre gondolok:

vlcsnap-2011-05-05-13h39m55s24.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig pont ennyi volt ebben a karakterben. Legalább is úgy érzem. :)

Egyetértek. Maul egy tipikus pálya végi boss karakter, nem volt több benne a csúnya grimaszoknál, csak kellett hogy legyen egy látványos fénykardpárbaj a film végére. De ettől függetlenül badass.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy meghalt, mivel ha valakit kettévágnak, azt nem igen szokta túlélni, pláne, ha még egy feneketlen gödörbe is belehullik.

...ami nem mellesleg egy olvasztóverem. Égbekiáltó baromság nélkül Mault nem lehet "visszahozni", az fix. Bár Grievous is jóformán felrobbant - úgy kaparták össze, később mégis meglehetően elő volt. :)

Én továbbra is a holokronban reménykedek, mint magyarázat, mást nemigen tudok elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit máig ritka nagy baromságnak tartok, mert miért lenne egy olvasztóverem egy katonai gépeket tároló hangárban? Nonszensz.

Én abból mindent kinézek, csak olvasztó termet nem. :) Biztos, hogy az volt, vagy valamelyik fan találta ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abból mindent kinézek, csak olvasztó termet nem. :) Biztos, hogy az volt, vagy valamelyik fan találta ki?

Majdnem, az EU találta ki. Én sem nézem olvasztóteremnek, inkább mondanám, hogy egy reaktor szellőztető járata. Nincs is olvasztó formája, és nincs is értelme annak, hogy az legyen. Eleve, minek védenének időkapcsolós lézerfalakkal olvasztóvermeket? Ez inkább valami szabályozására utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem, az EU találta ki. Én sem nézem olvasztóteremnek, inkább mondanám, hogy egy reaktor szellőztető járata. Nincs is olvasztó formája, és nincs is értelme annak, hogy az legyen. Eleve, minek védenének időkapcsolós lézerfalakkal olvasztóvermeket? Ez inkább valami szabályozására utal.

Szerintem is. Az olvasztóteremben meg van valami olvadt anyag, vagy legalábbis az akna mélyén lehetne ilyet látni. Az azonban láthatóan üres. Ennyit az EU -ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.