Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

 

On 12/22/2019 at 2:12 PM , Bence1997 said:

Szóval az kielégítő magyarázat, hogy Maul bevallja Obinak, hogy az ő ellene felgyülemlett gyűlölet volt az oka annak, hogy túlélte? Mert tkp. ezt mondja el neki. Semmi konkrétat nem ad Obi -nak, hogy pl. megkapaszkodtam egy kiálló csőbe vagy beleestem egy mellékvalamibe, amely egy tartályba vezetett, stb. ;)

Akkor nem Obi-wannak mondta el. Nem emlékszem már. De valahogy kitudódott, hogyan élte túl a zuhanást, évekig szenvedett tudom is én hol, valamilyen barlangban, mint egy félőrült, csináltak neki robotlábakat stb. 

De a lényeg, hogy nem csak előtűnt a semmiből x év után, hanem egy konkrét történetszálat építettek fel neki a visszatéréséhez.

 

Quote

Akkor nem igazán ment át a lényeg.  :) 

@Ody Mandrell Yoda József legutóbbi kommentjének köszönhetően most már értem, mi a helyzet. :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Akkor nem Obi-wannak mondta el. Nem emlékszem már. De valahogy kitudódott, hogyan élte túl a zuhanást, évekig szenvedett tudom is én hol, valamilyen barlangban, mint egy félőrült, csináltak neki robotlábakat stb. 

Az a helyzet, hogy nem mondta el ezt senkinek. Egy EU képregényben láttuk azt, hogy hogyan élte túl az egészet és hogyan jutott el a Lotho Minorra. De tudtommal az a képregény már nem kánon, ergo még mindig nem tudjuk a választ, kivéve annyit, hogy Maul a Sidious által tanultaknak köszönhetően + Obi felé érzett haragja miatt maradt életben + Talzin is valamit kavart a háttérben (Son of Dathomir -ban erről van szó ;)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Bence1997 said:

Maul a Sidious által tanultaknak köszönhetően + Obi felé érzett haragja miatt maradt életben + Talzin is valamit kavart a háttérben (Son of Dathomir -ban erről van szó ;)).

Kb. erre gondoltam. :) Szvsz ez már kielégítő és elfogadható magyarázat valamilyen szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Bence1997 írta:

ergo még mindig nem tudjuk a választ, kivéve annyit, hogy Maul a Sidious által tanultaknak köszönhetően + Obi felé érzett haragja miatt maradt életben + Talzin is valamit kavart a háttérben (Son of Dathomir -ban erről van szó ;)).

Annyit tudunk még a kánon szerint, hogy a zuhanás során az Erővel megragadott egy szellőzőnyílást, ahonnan aztán eljutott egy hulladékgyűjtő konténerhez. Onnan került végül a Lotho Minorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Sky írta:

Annyit tudunk még a kánon szerint, hogy a zuhanás során az Erővel megragadott egy szellőzőnyílást, ahonnan aztán eljutott egy hulladékgyűjtő konténerhez. Onnan került végül a Lotho Minorra.

De ezt egy képregényben mesélték el, nem? És tudtommal az már nem kánon. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

season 2 episode 21 GIF by Star Wars

 

Ahhoz képest, hogy Lucas az ep1-ben direkt azért bánt el olyan drasztikusan Maullal, hogy biztosítsa a nézőket afelől, hogy meghalt, eléggé ragaszkodott a túléléséhez pár évvel később. Mondjuk nem bánom. :) 

Azért látszik, hogy a két igazi, zsigerből Sith, mester és tanítványa mennyire összeillettek, se Mault, se Sidioust nem lehetne becsületes hullának nevezni, mindegyik visszapofátlankodott félgép zombiként abból az aknából, ahová egy Jedi lovag bevágta őket. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami, ugyanakkor egy olyan filmuniverzumban, aminek már az első filmjében nyakon vágták a vén varázslót egy fénykarddal, aki három másodperccel később mégis rászólt a legkisebb királyfira, hogy szaladjon, szerintem annyira ez azért nem fura. Ráadásul az állásfoglalás eléggé egyértelmű: a jók csak szellemként, a gonoszok csak zombiként jöhetnek vissza, és egyik fél sem csak úgy pik-pak, megvannak a korlátjai a feltámadásnak. Sidious és Maul a ritka kivételek, amik erősítik a szabályt, de Qui-Gon, Yoda, Obi-Wan, Luke, Leia, Ben és az Atya is a kisebbséghez tartoznak.

 

Szóval azért nem kell attól tartani, hogy a felszeletelt, lefejezett és felrobbant Dooku, vagy Arany 1 vagy Poggle visszatér az élők sorába. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

TCW 3. évad 14. rész hozzászólásait olvassátok el, minden szó amit Maulról írtatok arany :D ez volt az a rész, amelyből megtudtuk, hogy valóban életben lehet, és még láthattuk is :)

Azóta sokat változott a Star Wars. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Quote

Ahhoz képest, hogy Lucas az ep1-ben direkt azért bánt el olyan drasztikusan Maullal, hogy biztosítsa a nézőket afelől, hogy meghalt, eléggé ragaszkodott a túléléséhez pár évvel később. Mondjuk nem bánom.  

Én továbbra is ragaszkodom ahhoz, hogy nem kellett volna megölni az első részben - bár ugye utólag mindig könnyű okosnak lenni -, hanem úgy kellett volna elbánni vele, hogy ne legyen teljesen egyértelmű, hogy meghalt vagy sem.

Ezt már írtam a kilencedik rész előtt egy hónappal, akkor Ody írta, hogy nehezen lehetett volna megmagyarázni, hogy mit csinált 10 évig. Hát, a kilencedik epizód megtekintése után, ahol Palpatine feltűnik jóval több mint 10 év után bármi előjel nélkül, azt mondom, hogy nem lett volna olyan nehéz. :D 

 

Quote

Szóval azért nem kell attól tartani, hogy a felszeletelt, lefejezett és felrobbant Dooku, vagy Arany 1 vagy Poggle visszatér az élők sorába.  

És mi van Winduval vagy Boba Fett-tel? :P (Windut kibeszéltük már párszor mondjuk.) Boba a Legendsben vissza is tér. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én továbbra is ragaszkodom ahhoz, hogy nem kellett volna megölni az első részben - bár ugye utólag mindig könnyű okosnak lenni -, hanem úgy kellett volna elbánni vele, hogy ne legyen teljesen egyértelmű, hogy meghalt vagy sem.

Pont azért "nyírta ki" Lucas úgy, ahogy, hogy egyértelmű legyen a halála. Akkoriban esze ágában nem volt visszahozni. Mondjuk egy lefejezéssel jobban elérte volna a kívánt hatást. :) 

Bár lehet, hogy akkor is visszatért volna a Sith valami ilyemi formában. :P

 

EVkdEg8WAAIKEMt?format=jpg&name=4096x409

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Pont azért "nyírta ki" Lucas úgy, ahogy, hogy egyértelmű legyen a halála. Akkoriban esze ágában nem volt visszahozni. 

De nem értem, hogy miért akarta eltenni ilyen hamar láb alól. Nem hiszem el, hogy nem látta akkor, hogy mekkora potenciál rejlik a karakterében. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom azért, hogy változatossá tegye a filmeket. Hogy biztosítson minket, ő nem egy Vader. Nem egy trilógián átívelő sorsú főgonosz. Ó Sidious eszköze. Fogyó eszköze. Be kellett mutatni, hogy bánik az eszközeivel Vader előtt. A "halála" szükséges áldozat volt akkor in és out universe is. Obi wannak is kellett adni valami dicsőséget, mert az 1-ben lássuk be nem szerepelt sokat.

Akkor mennie, aztán meg jönnie kellett, mert (ezt meglovagolva később az ep 9 is megmutatta, hogy) egy halottnak hitt ismert gonosz tudja csak igazán megkavarni az állóvizet.

Csak míg Maul esetén visszadták Kenobinak a dicsőséget, a Skywalkereknek Palpinál csak közvetve..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli remekül megfogalmazta. Az ep1-ben Maul egy fogyó eszköz, célját és funkcióját tekintve nem több, mint bármilyen más, magasabb besorolású bokszzsák. Grievous, a Magna őrség, a Preatorianus őrség, a Renek, sőt az ep4-ben még Vader is ilyen volt. Ezt a funkcióját betöltötte, és Jar Jarral ellentétben a filmben nem tolták túl. Lucas végül megölte, mert ezzel biztosíthatta Obi-Wannak a győzelmet és az okot, hogy bár a film közepén még azt mondja a nagy Yoda, hogy majd akkor mehet Jedi próbára, amikor ők azt mondják, addig a film végén már nem csak Jedi lovag lehet, de padawant is magához vehet. Plusz szerintem Lucas nem is látta több hasznát Maulnak, az ep2-ben nem is igazán lett volna helye Dooku mellett (Dooku szerepét meg nem vállalhatta volna magára, mert más jellegű figura), egyedül az ep3-ban lett volna újra funkciója, ha őt használják Grievous helyett.

Ugyanakkor pont a karakter jellege akadályozta meg, hogy élve, vagyis inkább egyben jusson ki a filmből. Darth Mault végig Jedi gyilkológépnek, a bosszú eszközeként használta Lucas, ezután elég sokat rontott volna a karakteren, ha az ep1 végig párbajból elmenekül. Megöli a Jedi mestert, de a padawannal már nem bír el és a kevés, de cool szövege után inaszakadtából hagyja el a párbaj területét? Eleve Maul ekkor még nem tűnt annak a menekülős fajtának. Ahhoz túlságosan vérszomjas és arrogáns volt.

A TCW-ben is csak azért tudott végül funkcionálni, mert a karakter nem túl sok jellemzőjét átírták (vagyis inkább mindet átadták Savage-nak). Lecsillapították a vérszomját, használni kezdte az eszét és a száját, adtak neki egy biofegyvert az öcsikéje képében, meg egy hadsereget az Árnyékkollektívával. Teljesen megváltoztatták Maul karakterét, amihez több epizód kellett, aminek fókuszában ő volt. Egy ilyen változást a filmekben nem lehetett volna ábrázolni, mivel Maul még az ep1-ben is tucatmellékszereplő volt. Így iszonyú pocsék lett volna, ha az ep1-ben még néma fegyver, az ep2-ben meg ő tárgyalóasztalnál ücsörgő politikai vezető.

Mault ep1-ben így írták meg. Potenciál sem volt benne, mert a karakter semmivel sem bírt, semmilyen lényeges, kiaknázható tulajdonsága nem volt. Jól kardozott és királyul nézett ki, ez az a két jellemzője volt. Ez a kettő viszont legfeljebb egy csihi-puhi videojátékra elég, egy Mortal Kombat szintű agymenésre, semmi többre. Hogy kiaknázzák, ahhoz a gyökereitől kellett átalakítani Maul karakterét (ha nem így tettek volna, ugyanolyan haszontalan lett volna, mint Savage) - ezért is kaptuk vissza olyan állapotban, ahogy, hogy ezt a teljes átalakulást egy folyamatban látva el tudjuk fogadni. Írói szempontból az ep1-es Darth Maul tényleg halott, azt a vonalzó egyszerűségű karaktert sosem kaptuk vissza. Helyette kaptunk egy sokkal-sokkal jobb Mault.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 minutes ago, Dzséjt said:

Ugyanakkor pont a karakter jellege akadályozta meg, hogy élve, vagyis inkább egyben jusson ki a filmből. Darth Mault végig Jedi gyilkológépnek, a bosszú eszközeként használta Lucas, ezután elég sokat rontott volna a karakteren, ha az ep1 végig párbajból elmenekül. Megöli a Jedi mestert, de a padawannal már nem bír el és a kevés, de cool szövege után inaszakadtából hagyja el a párbaj területét? Eleve Maul ekkor még nem tűnt annak a menekülős fajtának. Ahhoz túlságosan vérszomjas és arrogáns volt.

Én nem gondolom azt, hogy el kellett volna menekülnie. Abszolút nem. Mint írtam is korábban, valami olyan jelenetet raktam volna a filmbe, amelyben Obi-wan elintézi őt, de úgy, hogy nem elég egyértelmű a halála - például abban a bizonyos jelenetben az ep. I-ban legyőzné párbajban, Maul pedig az egyensúlyát elvesztve félájultan lezuhan abba a szakadékba, lyukba, vagy nem tudom, minek nevezzem. És ebben a helyzetben nem lett volna egyáltalán probléma, hogy visszatér a The Clone Warsban, mert lehetett volna azt mondani, hogy "hiszen nem volt elég egyértelmű, hogy meghalt-e, csak annyit láthattunk, hogy elgyengülve lezuhan". 

 

22 minutes ago, Dzséjt said:

Mault ep1-ben így írták meg. Potenciál sem volt benne, mert a karakter semmivel sem bírt, semmilyen lényeges, kiaknázható tulajdonsága nem volt. Jól kardozott és királyul nézett ki, ez az a két jellemzője volt.

Ehhez képest annak idején született egy regény (A vadászó árnyék) meg több novella is az ő főszereplésével - ez neken azt jelenti, hogy voltak, akik már akkor láttak benne fantáziát. Szóval, nem gondolom azt, hogy annyira nulla lett volna a karaktere, ha  Michael Reaves meg James Luceno is látott benne fantáziát. 

 

25 minutes ago, Dzséjt said:

A TCW-ben is csak azért tudott végül funkcionálni, mert a karakter nem túl sok jellemzőjét átírták (vagyis inkább mindet átadták Savage-nak). Lecsillapították a vérszomját, használni kezdte az eszét és a száját, adtak neki egy biofegyvert az öcsikéje képében, meg egy hadsereget az Árnyékkollektívával.

Na oké, de ehhez miért kellett ő? Értem ezt úgy, hogy ha be akartak hozni a sorozatba egy ilyen jellemmel bíró figurát, mint amivé Maul vált, akkor miért nem kreáltak egy új karaktert (nyilván egy másik történetszállal)? Miért nyúltak egy halott figurához? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, caseyjones írta:

Na oké, de ehhez miért kellett ő? Értem ezt úgy, hogy ha be akartak hozni a sorozatba egy ilyen jellemmel bíró figurát, mint amivé Maul vált, akkor miért nem kreáltak egy új karaktert (nyilván egy másik történetszállal)? Miért nyúltak egy halott figurához? 

Szerintem szörnyen prózai a válasz, azért mert Lucas így döntött :D A mester döntései mellet meg nem minden esetben kell logikát, koncepciót keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Mint írtam is korábban, valami olyan jelenetet raktam volna a filmbe, amelyben Obi-wan elintézi őt, de úgy, hogy nem elég egyértelmű a halála - például abban a bizonyos jelenetben az ep. I-ban legyőzné párbajban, Maul pedig az egyensúlyát elvesztve félájultan lezuhan abba a szakadékba, lyukba, vagy nem tudom, minek nevezzem. És ebben a helyzetben nem lett volna egyáltalán probléma, hogy visszatér a The Clone Warsban, mert lehetett volna azt mondani, hogy "hiszen nem volt elég egyértelmű, hogy meghalt-e, csak annyit láthattunk, hogy elgyengülve lezuhan".

De nyilván nem így írták meg, mert senki nem tudta akkor, hogy valaha is vissza akarják majd hozni. Akkor van értelme egy ilyen bizonytalan helyzetnek, ha a jövőben kezdeni is akarnak vele vmit. De '99-ben még sehol nem volt a TCW, a filmekkel terveztek csak. A PT-ban pedig Maulnak már nem szántak több szerepet, helye sem lett volna a sztoriban, hogyan láttuk/látjuk is, hogy a filmek tökéletesen funkcionálnak nélküle. Totál felesleges lett volna nyitva hagyni a sorsát, amikor pontosan tudták, hogy "felesleges" lesz később.

48 perccel korábban, caseyjones írta:

ez neken azt jelenti, hogy voltak, akik már akkor láttak benne fantáziát. Szóval, nem gondolom azt, hogy annyira nulla lett volna a karaktere, ha  Michael Reaves meg James Luceno is látott benne fantáziát.

Az EU-ban mindenről is születhet alkotás, ez semmit nem jelent. Maul egy badass karakter volt, aki nagyon népszerű volt. Kicsit hasonló volt a szitu, mint anno Boba Fettnél. Semmilyen érdemi szerepet nem szántak neki se, volt egy "kifutófiú", egy "verőlegény", aki elvégezte dolgát és ennyi. Csak annyira jól néztek ki, annyira menők voltak, hogy zabálták az emberek. Nyilván ilyenkor felkarolják a szereplőt, írnak róluk mindenféle sztorit. De igazából bmelyik SW szereplőben van fantázia, szóval ez nem nagy szó.

52 perccel korábban, caseyjones írta:

Na oké, de ehhez miért kellett ő? Értem ezt úgy, hogy ha be akartak hozni a sorozatba egy ilyen jellemmel bíró figurát, mint amivé Maul vált, akkor miért nem kreáltak egy új karaktert (nyilván egy másik történetszállal)? Miért nyúltak egy halott figurához?

Ezt én sem értem, de gondolom vmi szenzációt akartak. Meg a "jobb sorsra érdemes, méltatlanul kivágott" karakterrel kezdeni vmit. Én a mai napig azt vallom, hogy szükségtelen volt Maul visszahozatala, az ő szerepét elláthatta volna egy teljesen új karakter is. Vagy akár meg lehetett volna úgy írni a sztorit, hogy Savage egyedül van. De ha mindenképp 2 figurát akartak, akkor tettek volna mellé bki mást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Darth Cupsy said:

Szerintem szörnyen prózai a válasz, azért mert Lucas így döntött :D A mester döntései mellet meg nem minden esetben kell logikát, koncepciót keresni.

 

Engem az nem zavar, hogy ilyen döntés született, mert én csíptem mindig is Mault, és jó volt őt ismét látni a két animációs sorozatban. Viszont az a tény, hogy egy deréknál kettévágott figurát visszahoznak, már zavaró. Innentől már kb. csak annak halálát vehetjük készpénznek, akit 50 felé kaszabolnak. 

Ezért vélem azt, hogy már '99-ben kitalálhatták volna, hogy akarnak még kezdeni valamit a figurával, ezért egy nem egyértelmű halált kellett volna neki adni. 

5 minutes ago, pb69 said:

De nyilván nem így írták meg, mert senki nem tudta akkor, hogy valaha is vissza akarják majd hozni. Akkor van értelme egy ilyen bizonytalan helyzetnek, ha a jövőben kezdeni is akarnak vele vmit. De '99-ben még sehol nem volt a TCW, a filmekkel terveztek csak.

Viszont, mint feljebb is írtam, kitalálhatták volna már akkoriban, hogy ezzel a figurával akarnak még valamit kezdeni.

Azt meg nem hiszem, hogy akkoriban csak a filmekkel foglalkoztak volna, mert rá négy évre már megjelent az első Klónok háborúja-sorozat, amit szerintem nem egy-két hónappal a megjelenése előtt kezdtek el tervezni, rajzolni meg gyártani.  

 

8 minutes ago, pb69 said:

A PT-ban pedig Maulnak már nem szántak több szerepet, helye sem lett volna a sztoriban, hogyan láttuk/látjuk is, hogy a filmek tökéletesen funkcionálnak nélküle.

Ezzel tökéletesen egyetértek. Nem is gondolnám, hogy szerepelnie kellett volna a PT utolsó két felvonásában. Elég lett volna, ha csak a TCW-ben térne vissza, mint ahogy a valóságban is történt. Az meg, hogy miért várt erre 10 vagy hány évet, úgy, hogy csak egy kisebb sérülést szenvedett Obi-wan által, nem hiszem, hogy nehéz lett volna megmagyarázni. Palpatine például sokkal többet várt a visszatérésére - gondolok itt a 6. meg a 9. film között eltelt, igencsak hosszú időszakra. :D

 

12 minutes ago, pb69 said:

Az EU-ban mindenről is születhet alkotás, ez semmit nem jelent. Maul egy badass karakter volt, aki nagyon népszerű volt. Kicsit hasonló volt a szitu, mint anno Boba Fettnél. Semmilyen érdemi szerepet nem szántak neki se, volt egy "kifutófiú", egy "verőlegény", aki elvégezte dolgát és ennyi. Csak annyira jól néztek ki, annyira menők voltak, hogy zabálták az emberek. Nyilván ilyenkor felkarolják a szereplőt, írnak róluk mindenféle sztorit. De igazából bmelyik SW szereplőben van fantázia, szóval ez nem nagy szó.

Ez szerintem nem feltétlenül igaz, ott van például Grievous: tudtommal nem sok EU-mű foglalkozik vele - én egyedül A gonosz útvesztőjéről tudok. Maul például sokkal több szerepet kapott az EU-ban Grievoushöz képest, de szerintem Bobához képest is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezért vélem azt, hogy már '99-ben kitalálhatták volna, hogy akarnak még kezdeni valamit a figurával,

De miért kellett volna kitalálni, ha egyáltalán nem is volt ez akkor tervben, pontosan azért lett úgy vélhetően véglegesen kiírva, hogy egyértelmű legyen, hogy halott, csak aztán majd tíz-tizenegy-pár évvel később Lucas meggondolta magát, és ok hogy foglalkoztak vele a Legends művekben, de az mind előzmény story volt. Ez is alátámasztja, hogy mivel 10 év alatt senkinek nem jutott eszébe az, hogy őt szerepeltessék a "halála" utáni időben, így egyáltalán nem számolt vele senki korábban, hogy ez majdan meg fog történni és így nem is lett sejtelmesebbé téve a halála. Filoni is elképedt amikor Lucas közölte vele mi a terve pedig addigra Ő már eléggé benne volt az SW vérkeringésében, ha előzetesen ez valaha is bármilyen koncepció lett volna akkor minden bizonnyal értesült volna róla valamilyen szinten.

A másik meg, hogy amíg a film ki nem megy addig egyáltalán nincs kőbe vésve, hogy ez vagy az a karakter sikeres/népszerű lesz, addig meg teljesen felesleges ködbe burkolni az elhalálozásukat akár a művészi koncepció kárára. 
Ha ebből indulunk ki, hogy gondolkodjunk már előre, hogy kivel mit lehet kezdeni majd, akkor kis túlzással az égadta világon semelyik karaktert sem lehet megölni konkrétan, mert hátha népszerű lesz aztán akkor vissza tudjuk már hozni.

 

Így utólag már könnyű okosnak lenni, hogy miért nem találták ki akkor, hogy majd kezdenek vele valamit a "halála" utáni időben is? Azért nem találták ki, mert nem gondoltak rá, azt meg, hogy találod ki ami fel sem merül az emberben? Ez olyan, mint, hogy mi a francért nem mosták/fertőtlenítették a kezüket az orvosok Semmelweis előtt, ma már teljesen evidensnek tűnik, de akkor a kutya nem gondolta volna, hogy annak bármilyen hatása is lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, jogos végül is, amit írsz. Ennek alapján akkor inkább ne hozták volna őt vissza, bármennyire jó történetszálat is kreáltak neki. Én kiegyeztem volna egy másik zabrakkal is helyette, tehát egy teljesen új zabrak karakterrel (értelemszerűen akkor egy teljesen más történetszállal). 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik karakter meg szerintem teljesen felesleges lett volna csak azért, hogy eggyel több "rossz arc" legyen a TCW-ben és azok a más történettel rendelkező részek sem ütöttek volna akkorát, mert a Maulos részek nagyrészének pikantériája pont Maulból fakad és az ő kapcsolataiból, Obi-wannal, Sidious-szal és ebből fakadó Sith mivoltából.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, egyedül Ventress vehette volna át Maul szerepét, de ehelyett inkább egy nagyon szép történetet írtak a számára. Savage meg érdekes karakter volt, de sajnos már a kezdetektől egy báb Ventress és Dooku játszmájában. Maul visszahozása meg lehet sokaknak még mindig szúrja a szemét, de azt nem lehet vitatni, hogy valami hihetetlen történetet alkottak a számára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.