Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Idő híján én is kezdek csúszni az olvasással (főleg, ha ilyen iramban folytatódnak a megjelenések), bár szeretnék felzárkózni. Most fejeztem be a Tolvajbecsületet. Az előzetes "riogatások" után sokkal rosszabb könyvre számítottam, igaz, egy közepesen átlagos regénynél azért nem mondanám többnek. Viszont lényegesen jobban tetszett, mint a Pengeélen, ami kellemesen meglepett. A részletes leírások tetszetősek, Corey fogalmazási stílusa jóval közelebb áll hozzám, mint Wells-é. A történet itt is viszonylag egyszerű, viszont jóval kevesebb karakterrel foglalkozik, így jut elég idő az olyan újoncokra, mint Scarlet és Baasen. Amit az egyedi ötletek terén aránylag széles befogadóképességem ellenére se tudtam hova tenni, az a fő fenyegetés központi eleme...

 

...ez a hipertér-semlegesítő cucc olyan szinten érthetetlen a számomra, hogy még most se nagyon tudom hova tenni. SW-s léptékkel nézve: megértem, milyen logika mentén működik egy Halálcsillag, vagy hogy mi mindenre képes az Erő, de hogy egy bolygóba épített szerkezettel szabályozni lehet azt, ki utazhat és ki nem a hipertérben... hát, ez nekem már a ló túloldala.

 

Az ismert karakterekért nem lehetett izgulni, de az pozitívum, hogy nem minden szereplő úszta meg élve a kalandod, némi súlyt adva a dolognak. Szerintem nem sokra fogok emlékezni a regényből fél év múlva, de egyszeri SW-sztorinak bőven elment. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Pengeélen jobban tetszett. A Tolvajbecsületet én négyes értékeltem.

 

Ez a ky'bakok hiperűri utazást szabályozó eszköze nagyon tetszett.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben elkezdtem a Távoli csillagokat. Az eddigi néhány fejezet után tetszik, kellően érdekes.

 

Viszont van, ami nem világos... ha a regény sztorija YE 25 793-ban játszódik, hogy létezhet már a Jedi Rend? Tudtommal csak YE 25 783-ban alakul meg, a tythoni Erő Háború után. A könyvben szereplő Tythoni közösség a Je'daii Rend, akik a Jedik előfutárai. Lanoree-t mégis mindenhol Jedinek írják, ahogy a mestereket és tanácstagokat is így nevezik. Ez csak a magyar verzió hibája, vagy lemaradtam valamiről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tim Lebbon: Távoli csillagok

Egy különleges és élvezetes regény volt. Tim Lebbon stílusa már akkor is megtetszett, amikor az Árnyékhajsza című Alien regényt olvastam, de ez a könyve még annál is jobban tetszett. Olvasás közben többször is elolvastam a nekem tetsző leírásokat, párbeszédeket, részleteket. Aki egy különleges, átlagon felüli és nem hétköznapi SW regényt szeretne olvasni, annak a Távoli csillagok nagy élmény lehet. A regény eseményei minden eddiginél korábban, még a Köztársaság kora előtt Yavin előtt 25793-ban játszódik. A helyszín: a Tython rendszer, a Jedik őshazája, mely eléggé el van szigetelve a Galaxis többi részétől. Annak idején a rejtélyes Tho Yor hajók ide hozták a világegyetem első erőhasználóit. Ők lettek a Jedi Rend ősei. (A regény magyar változatában a Je’daii kifejezés helyett mindig Jedi szerepel. Végül is lényegtelen, hogy Jedikről, vagy Je’daii-kről van-e szó, ugyanis nincs konkrét magyarázat arra sem, hogy későbbiekben a Je’daii szóból hogyan lett Jedi. ) Egy idő után viszont azokat akik nem tudták használni az Erőt, száműzték a Tython rendszer egyéb bolygóira, a Tython megmaradt a Jediknek. (Az Erő-viharok miatt veszélyben voltak azok, akik nem Erő-érzékyenyek.) Egyébként a Tython bolygó ismerős lehet azok számára, akik már olvasták a Darth Bane trilógiát, vagy játszottak a The Old Republic játékokkal. A történet látszólag nagyon egyszerű. Egy fanatikus csoport, a Csillagbámulók el akarják hagyni a rendszert. Ezzel nem is lenne baj, csak azzal, hogy ezt egy hiperkapu megnyitásával szeretnék elérni. Az eszközt annak idején még a rejtélyes gree faj fejlesztette ki, egy úgynevezett sötét anyag hozza működésbe, ami képes akár egy egész bolygórendszert megsemmisíteni. A Csillagbámulók nem tudják, hogy mivel játszanak, milliárdok élete a tét. A szekta felkutatásával Lanoree Brock Jedi Őrzőt bízzák meg. A történet során Ironholgs, a droid és Tre Sana, a simlis twi’lek gazfickó áll rendelkezésére. A regény cselekménye két részre oszlik. A jelenbéli szálban Lanoree és társai a rendszer több bolygójára is elmennek – elég változatos és érdekes helyszíneket ismerhetünk meg: a Coruscant-szerű Kalimahr szigeteit, a Nox-ot, melyet az ott lakók szinte teljesen tönkretettek, valamint a Sunspot-ot, végül az üldözés a Tython-on ér véget. A múltbéli szál – érdekes módon jelen időben van írva – Lanoree és testvére Dalien utazását mesélik el a Tython bolygón. A múltbéli szál folyamán részletesen megismerjük a különféle templomokat, melyeket az Utazóknak fel kell keresniük: Qigong Kesh, az Erő-képességek temploma, Stav Kesh, a harcművészetek temploma, Anil Kesh a tudomány temploma. Az események Lanoree szemszögéből vannak bemutatva, nagyon részletes és jó képet kapunk arról, hogy milyenek voltak annak idején a Jedik, egyensúlyozniuk kellett a világos és a sötét oldal között. Lanoree-nak van egy különleges Erő-képessége, mely az alkímiához köthető. Ez kifejezetten eredeti és ötletes volt. Tre Sana egy összetett karakter, akiben jó és rossz is, de a könyvbéli tettei miatt inkább szimpatizálni lehet vele. Dalien Brock útjáról, döntéseiről és eszméiről is nagyszerű képet kapunk.

A továbbiakat már csak spoiler mögött lehet elmondani.

 

 

Lanoree sokat vívódik magában vajon meg tudja-e állítani a rossz útra tért testvérét. Többször előkerül a kérdés, hogy mi teszi igazán Jedivé a Jedit, mi a helyes lépés, lehet-e áldozatokat hozni. A múltbéli szál nagyszerű képet ad Dalien bukásáról és eltűnéséről. A Keshekben játszódó jelenetek nagyon tetszettek. Egyik kedvencem az, amikor a Kin’ade mester által készített Darrow gömb ellen gyakorlatoztak – ezek a gyakorlógömbök. Emlékezetesek voltak Tave mester lélegző gyakorlatai, Dalien tette Yun-nal, az Óvárosban lejátszódó hajsza. Az óvárosi leírások fantasztikusak. A jelenben játszódó jelenetek közül kifejezetten tetszett a Kalimahron, Rhol-Yan szigetén játszódó részek, a Kara lakosztályában lezajló droidokkal való összecsapás, a Nox bolygón, a Greenwood kupolavárosába játszódó jelenetek, végül pedig végső összecsapás az Óvárosban. és a vízió Xesh-ről.

 

A regény maximálisan elnyerte a tetszésemet. Nagyon egyedi, jók a leírások, kellően elmélyedünk Lanoree karakterében, részletes képet kapunk az akkori eseményekről, helyszínekről. A történet nagyon kalandos és akció dús is. Ötös. A kedvenceim között ott van, még biztos újra fogom olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hamarosan a végére érek, és számomra is különleges, átlagon felüli SW-regény. Az idei felhozatalból nálam jelenleg a dobogó felső 2 fokán áll Az elveszett Sith törzzsel együtt. Igaz, a két Klónháborús regényt még nem olvastam, és négy idei megjelenés szintén hátravan. Ha végeztem, részletesebben is írok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(A regény magyar változatában a Je’daii kifejezés helyett mindig Jedi szerepel. Végül is lényegtelen, hogy Jedikről, vagy Je’daii-kről van-e szó, ugyanis nincs konkrét magyarázat arra sem, hogy későbbiekben a Je’daii szóból hogyan lett Jedi. )

Azért ez elég durva félrefordítás és amatőr hiba. Nem értem, erre miért volt szükség. Ki fordította a könyvet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez elég durva félrefordítás és amatőr hiba. Nem értem, erre miért volt szükség. Ki fordította a könyvet?

Szente Mihály neve van feltüntetve. Én sem értem, hogyan lett ez a váltás. Mindenesetre engem nem zavar, a fordítás továbbra is minőségi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Távoli csillagok végén

a rejtélyes, rendszeren kívülről érkező Erő-érzékenyek a Rakata Végtelen Birodalom képviselői? Az író szándékosan homályban hagyta, így nem vagyok biztos benne.

 

 

Gyakorlatilag igen. Egy Xesh nevű Erővadász érkezik a bolygóra a rakaták megbízásából, erről szól a Jedik Hajnala képregény első, 5 részes történetszála.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is végére értem a Kenobinak. Az elején kicsit el voltam benn veszve, nem igazán értettem, hova akar kilyukadni, de a végére zseniális lett. Már-már Leslie L. Lawrance érzésem volt, ahogy a leleplezés megtörtént. Kiváló volt mind a párafarmerek, mind a taszkenek bemutatása... no meg Obi-Wané...

 

Darth Revan9:

 

Az író nagyon jól elkapta Obi-van karakterét

 

Igen, és ezzel önmagában a jediség lényegét is. Szinte minden, amit erről korábban megtudtunk, elképzeltünk, megjelent a könyvben: az élet, más fajok tisztelete, a lemondás, a kötelességtudat, a gyengék védelme, minden. Iszonyat jó volt.

 

Nagyon jó volt, hogy képbe hozta az EP II mészárlását is, egy teljesen más nézőpontból - már el is feledtem, hogy erről mennyire csak két ember tudott -, valamint nagyon jó volt, hogy Kerra Holt is belekerült egy sor erejéig.

 

 

S persze, Ben nem tudhatta az EP IV-ben, hogy az Alderaanon ki veszett oda, Annie ott volt-e egyáltalán, de e könyv tükrében ez is érdekes adalék az érzelmi sokkhoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Kenobi eddig fantasztikus. Hogy hagyhattam, hogy fél évig pihenjen a könyvespolcomon? Kb. 150. oldalnál tartok, a lassú történetvezetés nagyon bejön, az író kiválóan kibontja a Tatooine minden szeletét (még egy térképet is találtam a regényhez, azt nézegetem most). Az is tetszik, hogy érzékeltetve van, a bolygó tényleg messze esik a világegyetem központjából. A helyiek számára majdhogynem érdektelen, mi történt a Magban, és az ottani eseményekre csak elvétve utalnak. :)

 

Minden mostoha körülményével együtt imádom a Tatooine-t. Az egyik leghangulatosabb bolygó, amint a Star Wars kitermelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem azonnal olvastam el, de az elfekvők közül ez izgatta a legjobban a fantáziámat, szóval nem is hagytam sok időt arra, hogy porosodjon. Nagyon jó történet volt. Azt hiszem, ez a könyv kivétel nélkül mindenkinek tetszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a Halálvilág. Talán egyelőre (?) ez lesz az utolsó Legendák regény.

https://www.szukits.hu/egyeb/2071-joe-schreiber-star-wars-halalvilag-konyv-002069.html

 

Őszintén szólva, kicsit örülnék a lassabb tempónak, egyszerűen képtelen vagyok utolérni magam olvasás terén...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam biztos nem kötelező. :D

 

 

Már akinek. :)

Most mit kötözködtök? :P;)

Nekem megvan minden korábbi.

A szereplők nagykönyvét csak azért hagytam ki mert csak az első 6-tal foglalkozik, és szerintem a korábbi enciklopédiákhoz nem adhat sokat, de ezt megveszem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.