Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Tudom már beszélgettünk róla. Amúgy az új film kapcsán PT-OT utalások topic mintájára létre lehetne hozni egy Legends utalások a TFA-ban, hiszen előfordulnak legends elemek is bőven.

Egyetértek. Van, aki már össze is szedte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre elolvastam magyarul is a Töréspontot :) ég es a föld a külonbseg a nemet nyelven olvasott konyvek kozott :))) menyire más nyelvezetet használnak és ha nem ismered a szot hogy mit jelent magyarul olyan hujesegeket lehet forditani hogy az már fáj kb 8 eve olvastam a konyvet nemetul . Na de most gondolkodom a Red Harvestben Halálvilág:) azert a nemet cim Darth scabrous es a borito egy sith voros es tetovált csukjás fejjel sokkal mutatosabb :) s ahozképest hogy a nemet 330 oldal mig magyarul 221 hát igen azert van kulonbség

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James S. A. Corey: Tolvajbecsület

 

A többség véleményével szemben én pozitívan csalódtam a regényben, nekem lényegesebb jobban tetszett Pengeélen c. ikerpárjánál. Egy kellemes Han Solo-kalandról van szó, amely a szereplő jelleméhez ugyan az ígéretekkel szemben nem tesz hozzá, de talán ez a csempész esetében nem is lehetséges, aki meglehetősen egydimenziós karakter már az original trilogy filmekben is. Továbbiak a spoiler gomb mögött:

 

 

Mindenekelőtt negatívumokkal kezdeném. Külsős írókként a szerzőpáros nem igazán törekedett arra, hogy konzisztens maradjon a többi Legends-művel, így pl. egy noghri szerepeltetése a Kiamurr-on meglehetősen visszás, valamint a könyv meg sem említi, hogy lázadó bázisok igenis vannak a Galaxisban, az olvasónak végig az az érzése, mintha Yavin után rögtön a Hoth következne. Kicsit az is furcsa volt, hogy a könyv végén 8 X-szárnyú veszteség nélkül megsemmisített egy egész birodalmi csillagrombolót annak elmaradhatatlan kötelékével együtt. Luke nekem túl gyerekesnek tűnt ebben a könyvben, bár nem sokkal vagyunk az EP4 eseményei után.

 

Térjünk rá a pozitívumokra: a cselekmény érdekes volt, és a párbeszédek is változatosak voltak. Bár Scarlet nem volt egy egyedi karakter, ennek ellenére szerintem jó páros voltak Han-nal. Baasen emlékezetes mellékszereplő volt, az elején még idegesített, hogy mindig a legrosszabb pillanatban bukkan fel, de a végére megkedveltem. Azért gyanítható volt, hogy amikor a kis csapat földet ért a Seymarti-n, ő és bothai fogdmegje fog egyedül a fűbe harapni.

 

Jó volt végre látni a Magot egy polgárháború korabeli regényben, az írópáros szerintem jól kihangsúlyozta a Mag és a Perem-beli élet közti különbségeket a Cioran bemutatásával. Bár ahhoz képest Han és Csubi meglehetősen szabadon járt-kelt a városban, főleg azért a vuki jelenléte lehetett furcsa. A könyv utolsó része inkább egy Indiana Jones-sztorira emlékeztetett. Dzsungel, ősi templomok, nácik birodalmiak. :D Én ezt a hiperűr-semlegesítő fegyvert nem éreztem túlzásnak, szerintem beleillik az univerzumba. A régi nagy ősi fajok sok dologra voltak képesek, lásd rakaták vagy a killikek... Han szerintem jó döntést hozott, amikor a parancsot megtagadva aktiválta az önmegsemmisítőt. Jobb nem felborítani a játékszabályokat.

 

 

Egy izgalmas, bár szimpla Han-Solo kaland volt, nagyjából egy színvonalon a többivel, bár nyilván a Crispin-féle trilógiához nem érhet fel. Ez volt az utolsó Legends-mű, amit kiadtak, gyaníthatóan nem is lesz több (bár ne legyen igazam), szerintem méltó lezárása egy korszaknak, ami A. D. Foster Erőpróbájával kezdődött. :) Egy 4/5-t nekem bőven megér. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából ismét egyetértek veled. :)

 

Az Ep7 fényében

már a hiperűr-semlegesítő fegyver sem tűnik olyan abszurdnak, mint első olvasáskor.

 

 

A Cripsin-féle trilógiához még nem volt szerencsém. Mit kell tudni róla? Ha ennyire jó, akkor lehet, hogy megpróbálom beszerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cripsin-féle trilógiához még nem volt szerencsém. Mit kell tudni róla? Ha ennyire jó, akkor lehet, hogy megpróbálom beszerezni.

Hát ha aza árnyjátek tetszik akkor az is fog tetszeni szerintem hatalmas konyv a trilogia és ugye elvileg az utolso 100 oldal a legjobb :))) igaz hogy 5000 ft db vagy megtobb ha találsz de akkor is megeri :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Némi korrekció az Crispin :) Egyébként szerintem is nagyon jó művek, jobban meg lehet ismerni Han-t általuk, végigkövetni, hogyan válik azzá az önző csempésszé akit EP IV-ben látunk.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából ismét egyetértek veled. :)

 

Az Ep7 fényében

már a hiperűr-semlegesítő fegyver sem tűnik olyan abszurdnak, mint első olvasáskor.

 

Vicces, de a könyvben még el is hangzik, hogy

 

 

a Halálcsillag azért volt félelmetes fegyver, mert mozogni tudott, hiszen egyébként lehetetlen lett volna egy bolygót kilőni a galaxis másik végéből. :D Hááát... khm... Starkiller. :D

 

 

A Crispin-trilógia Han Solo fiatal éveire fókuszál, az első szárnypróbálgatásaira, a kezdeti csempész melóira, Chewie-val, Landóval, Jabbával stb. való ismeretségének kezdeteire. Nekem nagyon tetszett, bár időközben a prequel azért már több pontját is érvénytelenítette (pl. a birodalmi berendezkedés mintha már hosszabb ideje elkezdődött volna a könyv szerint).

 

Az első két könyv könnyen beszerezhető és nem is drágák. A 3. könyv, a Lázadás hajnala már necces, alig lehet valahol kapni, és kb. 10-15 ezerért adják darabját, ha egyáltalán készleten van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat! :) Majd igyekszem beszerezni (miután csak jókat hallok/olvasok róla, muszáj), de jelenleg annak is örülök, ha a Szukits rohamtempóját képes vagyok tartani anyagilag. Ha immár csak kánon műveket adnak ki, kénytelenek lesznek lassítani, miután lassan elfogynak a fordítandó regények. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idénre 18 könyvem maradt és akkor végzek a magyarul kiadott könyvekkel köztük lesznek olyan "gyöngyszemek" is, mint a Küldetés Yoda hegyéről vagy A sötét oldal prófétái :D

Hát ezek tenyleg gyöngyszemek :) de ha teljes a sor akkor igazán szépen mutat 300 könyv a polcon hidd el :) és ott csak te tudod mi van benne:))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem rég végeztem A gonosz útvesztőjével. Nagyon jó könyv alig tudtam letenni. Sok érdekes dolgot megtudtam Grievous-ről például hogyan lett az aki. Dooku-ról jó dolgokat lehet megtudni. Tetszettek az elmélkedései a jedikről. Az Anakin-Obi -Wan páros most is zseniális. A párbeszédeiken jól mulattam. Palpatine hozta a megszokott formáját. Hatalmas taktikus az öreg mindig van egy terve ha kicsit is meginog a talaj alatta, és amilyen tenyérbe mászó mikor Yoda-ékal beszélget, olyankor én vágtam volna már fejbe. :D

A történet végig pörgött és érdekes is volt habár tudtam hová jut ki a történet. Ráadásul még a politikára is ki tért a szerző nem egyszer. Számomra 5/5.

 

 

 

Csak azt nem értettem, hogy Anakin Obi-Wan beszélgetésekkor miért azt irja a szerző, hogy egykori tanitványa vagy egykori mestere? Az elején irja, hogy a köteléket elmetszették köztük mert Anakint felkészültnek tartották cselekedetei alapján. Ez az oka? Csak mert a Sithek bosszújában mindig mesternek szólitotta Obi-Want.

 

 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Csak azt nem értettem, hogy Anakin Obi-Wan beszélgetésekkor miért azt irja a szerző, hogy egykori tanitványa vagy egykori mestere? Az elején irja, hogy a köteléket elmetszették köztük mert Anakint felkészültnek tartották cselekedetei alapján. Ez az oka? Csak mert a Sithek bosszújában mindig mesternek szólitotta Obi-Want.

 

 

 

 

 

A hagyományos értelemben vett mester-tanítvány már nincs is meg köztük, vagyis Obi-Wan nem tanít Anakinnak dolgokat és Anakinnak sem kötelező azt tennie amit Obi-Wan mond neki. EP 3-ban a tisztelete jelélül szólítja mesternek + mivel Obi-Wan rendes tagja a Tanácsnak így neki ki jár a mester megszólítás. Anakin is tanította Ashokát így neki a mestere volt, Anakin mégsem volt mester rangon, erről egyszer már valamelyik topicban volt egy hosszabb beszélgetés, hogy most akkor mester és mester közöttt mi a különbség, de már nem tudom sajna melyikbe :(

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, szerintem az egyik legjobb Legends-könyv. :) Luceno nagyszerű író, talán ez a regény a kedvencem tőle, méltó felvezetés a Sith-ek bosszújához. Luke19, ha még nem tetted meg, ezután ajánlom elolvasásra a Sötét Nagyúr c. könyvét, az az EP3 közvetlen folytatása, és szerintem legalább annyira jó, mint a jelenleg tárgyalt regény.

 

Még valamikor, pár hónapja, valaki írta, hogy miért isteníti mindenki Lucenót, mikor csak középszer, annak üzenem, hogy szerintem csak én istenítettem Lucenót, lehet hogy a kelleténél többször, emiatt tűnt úgy, mintha mindenki ódákat zengene róla. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke19, ha még nem tetted meg, ezután ajánlom elolvasásra a Sötét Nagyúr c. könyvét, az az EP3 közvetlen folytatása, és szerintem legalább annyira jó, mint a jelenleg tárgyalt regény.

 

Itt pihen a polcomon, köszi az ajánlást.Holnap szerintem el is kezdem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valamikor, pár hónapja, valaki írta, hogy miért isteníti mindenki Lucenót, mikor csak középszer, annak üzenem, hogy szerintem csak én istenítettem Lucenót, lehet hogy a kelleténél többször, emiatt tűnt úgy, mintha mindenki ódákat zengene róla. :D

Nem a kedvencem (biztosan én is írtam már), de a Sötét Nagyúr egy remekül sikerült könyve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tim Lebbon Távoli csillagok c. művéről mi a véleményetek?

Az általam eddig fogyasztott 2015-ös felhozatalból (a kánon könyveket még nem olvastam) a legjobb regények közt van. Szerintem mindenképp érdemes elolvasni, főleg, ha az ősi idők kedvelője vagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé izgatott lettem mikor megláttam a Szukitsnál. :D Csak olvastam kritikát, hogy semmi Star Wrs hangulatot nem áraszt, játszódhatna akár egy teljesen más űropera univerzumban is. Azért gondoltam, rákérdezek.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.