Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Maul könyvet én is úgy rendeltem meg csodálkoztam mire ez a nagy kedvezmény. Ja és a könyv hátulján nincs rányomtatva az ár eddig minden könyvön rajta volt.

Ez valami új kiadás lehet vagy mi lehet az oka?

Amelyik könyv nem jelent meg bolti forgalomban, azon nincs ár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl a Kenobi könyvön is van ár pedig az sem volt bolti forgalomban akkor még mikor rendeltem, most év elején valahogy. Utána pár héttel láttam az Alexandra honlapján is.

Mondjuk eddig csak a Kenobit meg a vesztegzárt rendeltem a többi csak náluk kapható könyvvel nem tudom mi van. Jobban boltban szoktam vásárolni.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó párszor kiraktak olyan könyvekre is árat, amit adott időszakban nem lehetett máshol kapni.

A Kenobi is, ahogy a Maul is csak itt kapható kategória volt. Aztán szép lassan a Star Wars-nál ezt megszüntették. A 2015 első felében megjelent regények mind csak náluk volt kapható, aztán kikerültek. Igaz az utólag kikerült könyveket úgy árazták fel, hogy ha más webáruház 20% kedvezményt ad, akkor is a vásárlónak ki kell fizetnie a régi alapárat.

 

A Maul: Vesztegzár egy csere útján jött létre, a Darth Vader and the Lost Command képregény helyett jelent meg, valószínűleg erre más határidők vonatkoztak. Elég gáz, hogy csak alig másfél évig lehetett árusítani. Ezek az idők egyre jobban emlékeztetnek a Lap-Ics Aquilás időkre, amikor egy új SW regény már a megjelenés után fél évvel, vagy egy évvel már nem volt kapható. Igaz ott egy kicsit más volt a helyzet. A Lap-Ics Aquila tudatosan alacsony példányszámban hozta ki őket és nem törődött a pótlással.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja

A 2005-ös III. rész: A Sith-ek bosszúja regényváltozatának megírásának lehetőségét Matthew Stover a Töréspont sikere után kaphatta meg. A szerző saját bevallása szerint nagyon szereti a sötét és komor történeteket. Korábban A Birodalom visszavág volt a kedvenc epizódja, de már a könyv írása közben úgy érezte, hogy a III. epizód lesz az új favorit. Minden idők legkomorabb Star Wars filmjéről beszélhetünk, mely drámaiságát tekintve a csúcson van. Stover mindenféleképpen nagyszerű és remek munkát végzett. A kötetben nem csak sok plusz elemmel és jelenttel találkozunk, hanem kihagyásokkal is. Stover állítása szerint azok a jelenetek, melyek kimaradtak a könyvből, Lucas utasításai miatt kerültek ki. Az eltérések sokszor a dialógusokban mutatkoznak meg. Sokszor éreztem úgy, hogy a párbeszédek hosszabbak, kidolgozottabbak és nagyon élvezetesek. A szereplők lelkébe való bepillantás elsőrangú. Az érzelmek ábrázolása egyszerűen kitűnő. Főleg Anakin fokozatos átalakulása érzékelhető a legjobban. Amikor annak idején először olvastam a torkomban dobogott a szívem. Most is hátborzongató és megható volt olvasni. A könyvben Stover igyekszik sokat utalni az akkoriban megjelent Star Wars történetekre. Vannak utalások a Köztársaság képregény sorozat Klónháborús számaira, a Töréspontra, a Yoda: Sötét találkozóra, A Cestus-csapdára és természetesen A gonosz útvesztőjére is. (Az érdekes volt, hogy Windu a Sidious utáni nyomozás következtében még Mas Ameddára is gyanakodott, holott A gonosz útvesztőjében a vizsgálat már belőtte, hogy Sidious ember.) (Érdekesség, hogy K’Kruhk mestert Grievous áldozatai között tartja számon, holott csak megsérült és több későbbi műben is szerepelt.) Palpatine mesterien manipulálja Anakint. A szerelme elvesztésétől félő ifjú Jedi egyre jobban sodródik a sötét oldal felé, nagyszerű megfigyelni, hogy az őrült hatalomvágy egyre jobban elhatalmasodik rajta. Az átállás leírása és az első lépések a sötét oldalon fantasztikusan le vannak írva. Természetesen nem csak Anakin, hanem Obi-van, Padmé, Dooku, Yoda személyiségébe is bepillantást nyerhetünk, érzelmeik és gondolatai nagyszerűen megelevenednek előttünk. Nem csak a szereplők, hanem a csatajelenetek, párbajleírások is fantasztikusak. A végső jelenetek, összecsapások lettek talán a legjobbak, legepikusabbak és leginkább drámaiak. A szereplők életében bekövetkezett változások és a Galaxis sorsának talán legnagyobb változása hihetetlenül jól van érzékeltetve. Nagyon élmény volt újraolvasni. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Halálvilág

 

Ez a könyv nekem nagyon nem jött be, pedig a műfajjal egyáltalán nincs problémám, és annak idején a Vesztegzár, valamint még korábban a Halálosztag is kifejezetten tetszett. De ez most nagyon nem, ha nincsenek benne fénykardok, meg nem mondtam volna, hogy Star Wars könyvet olvasok, sokszor inkább fantasy-nak tűnt. Egyetlen erénye, hogy rövid és gyorsan elolvasható, valamint a cselekmény feszes, üresjáratok nincsenek benne (bár sokszor a leírások annyira hiányoztak, hogy Schreiber szerintem néha átesett a ló túlsó oldalára).

 

A sztori, a helyszín és a szereplők nagy része is érdektelen volt számomra, az izgalmi faktor nálam egyáltalán nem érvényesült, az egész átment horror trash-be (pedig a Halálosztagnál, főleg a könyv első felének olvasásakor nagyon is lehetett izgulni, hogy merre fog kikerekedni a történet). Valahogy ezt a növényes dolgot sem vette be a gyomrom. Azért kár, hogy a Legends könyvek kiadása itthon ezzel a kötettel fejeződött be, igaz, nekem még elég nagy a lemaradásom, igyekszem pótolni.

 

2,5/5

 

U.i.: az Elrabolva ikonikus mondatát idéző Jedi-szöveg nagyon ott volt. :D

 

U.i. 2: A Wookieepediát böngészve egy hibára bukkantam: a könyv végén

Zo nem térhetett vissza a Jedi-templomba, mert azt a Sith-ek lerombolták Coruscant megtámadásakor (lásd a TOR előzményvideóját) 8 évvel a regény cselekményének kezdete előtt.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Halálvilág

 

Ez a könyv nekem nagyon nem jött be, pedig a műfajjal egyáltalán nincs problémám, és annak idején a Vesztegzár, valamint még korábban a Halálosztag is kifejezetten tetszett. De ez most nagyon nem, ha nincsenek benne fénykardok, meg nem mondtam volna, hogy Star Wars könyvet olvasok, sokszor inkább fantasy-nak tűnt. Egyetlen erénye, hogy rövid és gyorsan elolvasható, valamint a cselekmény feszes, üresjáratok nincsenek benne (bár sokszor a leírások annyira hiányoztak, hogy Schreiber szerintem néha átesett a ló túlsó oldalára).

 

A sztori, a helyszín és a szereplők nagy része is érdektelen volt számomra, az izgalmi faktor nálam egyáltalán nem érvényesült, az egész átment horror trash-be (pedig a Halálosztagnál, főleg a könyv első felének olvasásakor nagyon is lehetett izgulni, hogy merre fog kikerekedni a történet). Valahogy ezt a növényes dolgot sem vette be a gyomrom. Azért kár, hogy a Legends könyvek kiadása itthon ezzel a kötettel fejeződött be, igaz, nekem még elég nagy a lemaradásom, igyekszem pótolni.

 

2,5/5

 

U.i.: az Elrabolva ikonikus mondatát idéző Jedi-szöveg nagyon ott volt. :D

 

U.i. 2: A Wookieepediát böngészve egy hibára bukkantam: a könyv végén

Zo nem térhetett vissza a Jedi-templomba, mert azt a Sith-ek lerombolták Coruscant megtámadásakor (lásd a TOR előzményvideóját) 8 évvel a regény cselekményének kezdete előtt.

 

Nekem pont a fantasy elemek miatt nagyon tetszett. Az orchideával kapcsolatos dolog nagyon bejött. Látom más is felfedezte az Elrabolva mondatot.

A templom emlékeim szerint a Végzetes szövetség idején újra állt. Nem lehet, hogy a Templomot addigra újjáépítették?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan hangzik? :)

Szinte szóról-szóra ugyanúgy, így nem idézném. :D

 

 

Amikor Rojo Trace megérzi a Geonosis-on, hogy a húgát elrabolták, akkor érzi a whiphid fejvadász jelenlétét is, és neki üzen.

 

 

Revan: lehet, hogy visszaépítették addigra, nem tudom.

 

A Távoli csillagokhoz mennyire kell ismerni a képregényeket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte szóról-szóra ugyanúgy, így nem idézném. :D

 

 

Amikor Rojo Trace megérzi a Geonosis-on, hogy a húgát elrabolták, akkor érzi a whiphid fejvadász jelenlétét is, és neki üzen.

 

 

Revan: lehet, hogy visszaépítették addigra, nem tudom.

 

A Távoli csillagokhoz mennyire kell ismerni a képregényeket?

A Távoli csillagokhoz nem kell ismerni A Jedik hajnala képregényeket. Csak a végén lesz egy halvány utalás, de az nem befolyásolja a regény cselekményét. Szerintem még azok is elolvashatják a Távoli csillagokat, akik nem ismerik a SW-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban pótoltam a Kóbor lovag című könyvet.

Sajnos nem igazán tetszett. Olyan volt, mintha egy középszerű fantasyt olvasnék, amiben véletlenül mágia helyett az Erőt használják. Végérvényesen kiderült, hogy számomra nem jön be, ahogy ezeket a Sith birodalmakat és általában a régi Sith-eket ábrázolta az EU.

Ami még negatívum volt, hogy Kerra Jedisége ellenére túlontúl is érzelmi alapokon működött, sokszor negatív érzelmeket élt át. Ha pedig kóbor lovag, és több birodalomban is megfordult, nagy kár, hogy ezt nem hosszabb időintervallumban tette, csak rohant egyik helyről a másikra. Epizodikus novelláskötetként sokkal jobban működött volna. Előnye, hogy Miller írói stílusa jó, csak ezért olvastam végig, sajnos a karakterek teljesen hidegen hagytak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban pótoltam a Kóbor lovag című könyvet.

Sajnos nem igazán tetszett. Olyan volt, mintha egy középszerű fantasyt olvasnék, amiben véletlenül mágia helyett az Erőt használják. Végérvényesen kiderült, hogy számomra nem jön be, ahogy ezeket a Sith birodalmakat és általában a régi Sith-eket ábrázolta az EU.

Ami még negatívum volt, hogy Kerra Jedisége ellenére túlontúl is érzelmi alapokon működött, sokszor negatív érzelmeket élt át. Ha pedig kóbor lovag, és több birodalomban is megfordult, nagy kár, hogy ezt nem hosszabb időintervallumban tette, csak rohant egyik helyről a másikra. Epizodikus novelláskötetként sokkal jobban működött volna. Előnye, hogy Miller írói stílusa jó, csak ezért olvastam végig, sajnos a karakterek teljesen hidegen hagytak.

 

A Kóbor lovag nekem sem jött be annyira, lehet azért, mert nem éreztem, hogy a tetteivel bármin is változtatna vagy haladna valamerre.

A The Old Republic könyveket amúgy olvastad? Mert ebben a könyvben nekem sem annyira jöttek be a Sith Nagyúrak, de a TOR kötetekben rettenetesen, meg a Bane trilógában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó volt a Kóbor lovagban ábrázolt megosztott Galaxis, sokkal megosztottabb, mint azt gondolnánk. Az eltérő Sith Nagyurak ábrázolását inkább pozitívumként értékeltem. Ebben a könyvben volt a legjobban érzékelhető, hogy a régi Sithek Bane előtt miért voltak állandóan kudarcra ítélve. Az is nagyon jó volt, hogy Kerra sokszor került kilátástalan helyzetbe, mégis sikerül kivágnia magát. Már alig várom, hogy újra jelenjenek meg a Régi Köztársaság korában játszódó új regények, képregények, valamint filmek is. Főleg akkor, ha olyan jók lesznek, mint a Kóbor lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Old Republic könyveket amúgy olvastad? Mert ebben a könyvben nekem sem annyira jöttek be a Sith Nagyúrak, de a TOR kötetekben rettenetesen, meg a Bane trilógában is.

Néhányat olvastam közülük, de már régebben. A Bane-trilógia okés volt, az Árulás nem jött be, a Végzetes szövetség viszont nem volt rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Árulás azért tetszett, mert anno játszottam az SW:TOR játékkal ami ezen történések után veszi fel a fonalat(+Malgus az egyik kulcsfigurája a játéknak), konkrétan az egyik trailere az volt amiben elkezdődik a Jedi templom bevétele és tök jó volt belelátni kicsit jobban, hogy mi is történt akkor. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Kóbor lovag tetszett, de Karrde egyes megállapításaival egyetértek. Számomra a regény inkább tűnt novellák egymásra fűzött láncolatának, az író bemutatott három különböző uralmi formát, a történet nem volt lényeges. Miller többi könyve nagyságrendekkel jobb volt szerintem.

 

Azért hozzá kell tenni, hogy a történet a Sith-ek hanyatló periódusában játszódik, így nem véletlenül vannak úgy ábrázolva, ahogy. Azért a korábbi idők Sith-jei nagyon is karizmatikus figurák, akik kidolgozottságukban felveszik a versenyt a Kettő Szabálya Sith nagyuraival.

 

Az Árulás szerintem pont nagyon jó példa erre, Darth Malgus emlékezetes szereplő. Nekem is a kedvenc TOR-regényem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor lovag mellett az Árulás is nagy kedvencem.

A Kóbor lovagot egyébként tavaly, pont nem sokkal Az ébredő Erő előtt olvastam el másodjára. Már akkor is az volt a fejemben, hogy milyen jó lenne ilyen SW filmet látni. J. J. Millertől szerintem az Új hajnal lett hangyányit gyengébb, mint pl. a Kóbor lovag, a Kenobi, vagy az Elveszett Sith-törzs. Természetesen az Új hajnal se lett rossz, nálam a négy és fél kategóriát eléri és ez már egy gyengébb ötösnek megfelel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.