Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Azok. A Történeti Csoport egyik fejese is megerősítette

 

Érdekes hogy ezt mondják. A birodalmi parancsnokoknak szánt kézikönyvbe például benne vannak az Inkvizítorok és Kallus ügynök hivatala is, és amit leírtak róluk, az teljes összhangban van a Rebels-el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Olyan rossz napom volt ma. Aztán kaptam jó híreket is. Végre ma a Disney zöld utat adott a Legendák csomagnak. Úgyhogy az elkövetkezendő évekre dugig leszünk kánon SW regényekkel, SW képregényekkel, Legendák SW regényekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 órával korábban a Disney még teljesen mást mondott, akkor még a jelenlegi listából több kötet szóba sem jöhetett, viszont megengedték volna vagy a The New Jedi Order, vagy a Legacy of the Force sorozatok közül valamelyiket. Ha nem gondolják meg magukat, akkor ezek jönnek:

1. Alan Dean Foster: The Approaching Storm

2. Troy Denning: Tatooine Ghost

3. David Sherman és Dan Cragg: Jedi Trial

4. Michael Reaves: Steve Perry: Medstar: Battle Surgeons

5. Michael Reaves; Steve Perry: Medstar: Jedi Healer

6. Michael Reaves: Coruscant Nights Jedi Twilight

7. Michael Reaves: Coruscant Nights Street of Shadows

8. Michael Reaves: Coruscant Nights Patterns of Force

9. Michael Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff: Coruscant Nights The Last Jedi

10. Karen Traviss: No Prisoners

11. Karen Miller: Stealth

12. Karen Miller: Siege

13. K. W. Jeter: A mandalori páncél

14. K. W. Jeter: Slave Ship

15. K. W. Jeter: Hard Merchandise

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy határozottan jobb lista, remélem marad. Ha ezek megvannak, akkor ki lehet adni sorban a Yuuzhan vong-invázió és az azt követő évtizedek történeteit. Az, hogy van esély 15 év után a Fejvadász-trilógia befejezésére, kimondottan öröm. Sajnos a tulajdonomban meglévő első rész így értékét is veszti... :(.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy van esély 15 év után a Fejvadász-trilógia befejezésére, kimondottan öröm. Sajnos a tulajdonomban meglévő első rész így értékét is veszti... :(.

Ennek én is örülök, de ugye az említett X-szárnyúak még jobb lenne. Viszont utóbbinál probléma lehet, hogy már több mint a felét kiadták egyszer- bár nem kaphatóak. Azért egy első kiadás mégis első kiadás, nem? :) Ami nekem is megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy határozottan jobb lista, remélem marad. Ha ezek megvannak, akkor ki lehet adni sorban a Yuuzhan vong-invázió és az azt követő évtizedek történeteit. Az, hogy van esély 15 év után a Fejvadász-trilógia befejezésére, kimondottan öröm. Sajnos a tulajdonomban meglévő első rész így értékét is veszti... :(.

 

 

Na ez jó hír :)

X szárnyúakra nincs esély?

 

 

Ennek én is örülök, de ugye az említett X-szárnyúak még jobb lenne. Viszont utóbbinál probléma lehet, hogy már több mint a felét kiadták egyszer- bár nem kaphatóak. Azért egy első kiadás mégis első kiadás, nem? :) Ami nekem is megvan.

X-szárnyúak: a távoli jövőben esélyes lehet, attól függ mennyire kell az olvasóknak a Fejvadászháborúk. Na meg persze a Disney-nek is engedélyeznie kéne... De ez a távoli jövő homályába vész.

Első Legendák megjelenések: No Prisoners és Tatooine Ghost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalori páncél folytatására lennék leginkább kíváncsi, az első (vagy nem már nem emlékszem a 3 közül melyik is volt AZ Első: A Mandalori páncél, Az álmok bolygója, Sötét vetélytárs) Star Wars témájú könyv amit olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én meg megvettem angolul a No Prisoners-t, gondoltam, ha lesz Legends kiadás, nem hiszem, hgoy ezzel mennének. Megvan a Fejvadász háború folytatása is angolul, de azok már régebb óta, hasonló gondolatok miatt :D Viszont akkor a Clone Wars Gambit-eket nem veszem angolul meg. És szerintem a fenti három is meglesz magyarul, ha kijön, akkor már legyen teljes a magyar gyűjtemény :D A többi cím meg csodálatos hír. Azt hiszem megint kezdhetünk spórolni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalori páncél folytatására lennék leginkább kíváncsi, az első (vagy nem már nem emlékszem a 3 közül melyik is volt AZ Első: A Mandalori páncél, Az álmok bolygója, Sötét vetélytárs) Star Wars témájú könyv amit olvastam.

Igen, a trilógia első kötete A mandalori páncél.

 

Az álmok bolygója egy különálló könyv, benne elég sok furcsa dologgal (nem igazán tetszett). A Sötét vetélytárs pedig ifjúsági regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek én is örülök, de ugye az említett X-szárnyúak még jobb lenne. Viszont utóbbinál probléma lehet, hogy már több mint a felét kiadták egyszer- bár nem kaphatóak. Azért egy első kiadás mégis első kiadás, nem? :) Ami nekem is megvan.

Pont az lenne jó, a újra kiadnák az X szárnyú könyveket, mivel már nem kaphatók. Ha már a Thrawn trilógia is megért egy második kiadást, szerintem lenne rá igény. Mindet olvastam már magyarul elektronikusan, de amint megjelennének rögtön venném őket.

Még mindig biztonságosabb lenne kiadni mint a New Jedi Ordert, ami szerintem nagyon kockázatos. Mert a rajongók örülnének nekik ahogy én is. De egy átlag olvasó aki nincs tisztában a kánon legendák dolgokkal csak úgy olvasgat néha star warst, nem értené miért van ennyire ellentmondásban az ep 7-el. Így könnyen lehet hogy a többség főleg az új olvasók összezavarodnának és elpártolnának tőle.

Az X szárnyúak azért jobban illeszkedik az ep7hez az átlag szemével nézve( persze nem tökéletesen) , mivel nem a főbb szereplőkkel foglalkozik.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a trilógia első kötete A mandalori páncél.

 

Az álmok bolygója egy különálló könyv, benne elég sok furcsa dologgal (nem igazán tetszett). A Sötét vetélytárs pedig ifjúsági regény.

 

Az álmok bolygójában több dolog is van, ami a Yuuzhan Vong-ra utal. A The New Jegi Order-ben is visszatérnek a Zonama Sekot-ra.

 

Pont az lenne jó, a újra kiadnák az X szárnyú könyveket, mivel már nem kaphatók. Ha már a Thrawn trilógia is megért egy második kiadást, szerintem lenne rá igény. Mindet olvastam már magyarul elektronikusan, de amint megjelennének rögtön venném őket.

Még mindig biztonságosabb lenne kiadni mint a New Jedi Ordert, ami szerintem nagyon kockázatos. Mert a rajongók örülnének nekik ahogy én is. De egy átlag olvasó aki nincs tisztában a kánon legendák dolgokkal csak úgy olvasgat néha star warst, nem értené miért van ennyire ellentmondásban az ep 7-el. Így könnyen lehet hogy a többség főleg az új olvasók összezavarodnának és elpártolnának tőle.

Az X szárnyúak azért jobban illeszkedik az ep7hez az átlag szemével nézve( persze nem tökéletesen) , mivel nem a főbb szereplőkkel foglalkozik.

Szerintem is mind a 10 kötet kiadása lenne jó ötlet. A 10. kötet viszont már a Fate of the Jedi után játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is mind a 10 kötet kiadása lenne jó ötlet. A 10. kötet viszont már a Fate of the Jedi után játszódik.

 

Ez önmagában még nem probléma, pl. az Áramlatok–Hullámtörés esete alapján...

Egyébként a No Prisoners olvasható önmagában is, vagy be kellett volna szerezni annakidején a Külső űrt? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a trilógia első kötete A mandalori páncél.

 

Az álmok bolygója egy különálló könyv, benne elég sok furcsa dologgal (nem igazán tetszett). A Sötét vetélytárs pedig ifjúsági regény.

 

Tudom, hogy az első a trilógiából A Mandalóri páncél, úgy értettem, hogy az volt az első SW könyv amit olvastam illetve csak az a biztos, hogy az első 3ban benne van amit olvastam a másik 2 ami még esélyes az első helyre a lejjebb említett könyvek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a No Prisoners olvasható önmagában is, vagy be kellett volna szerezni annakidején a Külső űrt? :P

 

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, csak az, hogy Clone Wars mindkettő. A Külső Űr ha jól emlékszem arról szólt, hogy Obi-Wan és Bail Organa ellátogatnak valami Sith bolygóra. A No Prisoners pedig Rex és Ahsoka meglátogatják Pellaeont pihenés képp, persze nem fognak sokat pihenni. A fő vitatémája a Jedi Rend hozzáállása a kötődéshez. Egész jó volt, de én úgy éreztem, még egy 100 oldalt elbírt volna, és jobban kivesézhette volna a témát (bár én mostanában az utolsó 5 könyvről, amit olvastam, ezzel a véleménnyel voltam :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez önmagában még nem probléma, pl. az Áramlatok–Hullámtörés esete alapján...

Egyébként a No Prisoners olvasható önmagában is, vagy be kellett volna szerezni annakidején a Külső űrt? :P

 

Igen, olvasható önmagában is.

 

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, csak az, hogy Clone Wars mindkettő. A Külső Űr ha jól emlékszem arról szólt, hogy Obi-Wan és Bail Organa ellátogatnak valami Sith bolygóra. A No Prisoners pedig Rex és Ahsoka meglátogatják Pellaeont pihenés képp, persze nem fognak sokat pihenni. A fő vitatémája a Jedi Rend hozzáállása a kötődéshez. Egész jó volt, de én úgy éreztem, még egy 100 oldalt elbírt volna, és jobban kivesézhette volna a témát (bár én mostanában az utolsó 5 könyvről, amit olvastam, ezzel a véleménnyel voltam :D )

 

Annak idején Karen elég elfoglalt volt. Írta a Republic Commnado-t. Gears of War könyveket is, talán ezért lett vékonyabb a megszokottól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Azért durva, hogy a Szukits 2016-os TOP20 eladási listáján a Darth Plagueis a 7. helyet foglalja el, majdnem 4 évvel a megjelenése után is.

 

Ezen én is csodálkoztam múltkor, miután a Plagueist kereste nálunk a könyvesboltban egy hölgy, aztán megnéztem a szukitsos toplistát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért durva, hogy a Szukits 2016-os TOP20 eladási listáján a Darth Plagueis a 7. helyet foglalja el, majdnem 4 évvel a megjelenése után is.

Ugye milyen jó? :) E mellett úgy tudom, hogy a The Old Republic regények sincsenek túl messze tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.