Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Van az egyik verzió, van a másik. Az, hogy Legendáknak, vagy kánonnak hívják lényegtelen kéne, hogy legyen. Mindkettőben lehetnek jó és rossz sztorik is.

 

Az rendben van, de a beszélgetés abból indult ki, hogy az új Han Solo film szintén felül fogja írni a Han Solo trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rendben van, de a beszélgetés abból indult ki, hogy az új Han Solo film szintén felül fogja írni a Han Solo trilógiát.

Szerintem nem felülírásról van szó, hanem arról, hogy lesz egy új verzió Hanról, amely majd kisebb vagy nagyobb mértékben eltér a régi verziótól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rendben van, de a beszélgetés abból indult ki, hogy az új Han Solo film szintén felül fogja írni a Han Solo trilógiát.

Akkor írná felül, ha továbbra is egyetlen kánon lenne a régi besorolásos rendszerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Volt már olyan EU-s regény, ahol Luke-ot tekintették az új uralkodónak, de nem vágyott erre a pozícióra. A köztársaság nem semmisült meg, csak pár politikussal kevesebb lett, attól függetlenül még működhet. A végére valószínűleg Leia lesz a kancellár. Luke fel fog emelkedni, de Rey fog egyensúlyt hozni az Erőben.

A Luke Skywalker és a Mindor árnyaira gondolsz? Ha jól emlékszem ott volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit tudtok mondani a Minden, ami Star Wars könyvről? Mennyire tud újat mondani egy rajongónak? Látom a wookiee-n, hogy canon, mennyire szól csak a filmekről, mennyire az expanded universe-ről, és mennyire a filmek készítési hátteréről? Szóval kötelező darab, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit tudtok mondani a Minden, ami Star Wars könyvről? Mennyire tud újat mondani egy rajongónak? Látom a wookiee-n, hogy canon, mennyire szól csak a filmekről, mennyire az expanded universe-ről, és mennyire a filmek készítési hátteréről? Szóval kötelező darab, vagy nem?

 

Vén rókáknak nem nyújt különösebben újat. Tipikusan a fiataloknak szól, akik most találkoznak előszőr a SW-al. (Ki az a Palpatine bácsi, Leia néni stb.) Az alapvető tényeket többször, ismételve súlykolja a hosszú oldalakon keresztül, többször visszatérve rá. (pl. Sidious= Palpatine) És tartalmaz egy két akkorra ökörséget, hogy az ember azt gondolná, hogy az írója nem hogy a SW-al nincs tisztában, hanem a filmeket sem látta. (pl A hoth-i csatában résztvevő pilóták nem stimmelnek a filmmel teljesen, vagy Calris Reekan tábornok azért nem halt mega Alderran elpusztításakor, mert már a Hoth-i bázist építgette.) Ekkora ökörség is van benne. Ezeket leszámítva azért szívesen olvastam, de rettenetesen hosszú arra készülj fel.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Akkor lehet, hogy megkímélem magam ettől, mert elég drága. A hosszúságának épp, hogy örültem, mert impozáns kiadványnak tűnt, amiről azt hittem elsősorban rajongóknak, és nem gyerekeknek készült, de akkor ezek szerint nem ez a helyzet.

 

De ha valaki más véleményen van, akkor szóljatok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még egy kérdésem van: A The Old Republic-könyvek mennyire függenek össze? Mert a Végzetes szövetség alapvetően nem túlságosan érdekel, de a Deceived és a Revan annál inkább. Át kell rágnom magam azon, hogy értsem a másik kettőt, vagy működnek nélküle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még egy kérdésem van: A The Old Republic-könyvek mennyire függenek össze? Mert a Végzetes szövetség alapvetően nem túlságosan érdekel, de a Deceived és a Revan annál inkább. Át kell rágnom magam azon, hogy értsem a másik kettőt, vagy működnek nélküle?

Mindegyik Régi Köztársaság regény önállóan is olvasható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Darth Plagueis

Már harmadjára olvastam újra és újból hihetetlen élmény volt. Darth Plagueis-ről csak A Sith-ek bosszújában lehetett hallani, mégis hamar az egyik olyan karakter lett, akiről minél többet meg akartam tudni. James Luceno is hasonlóan érezhetett, mert annak idején már a Sötét nagyúr megírása után hozzákezdett a könyvhöz. A sztori már 2007-ben napvilágot látott volna, de nem jött össze, mivel a szerkesztők úgy érezték, hogy nem jött el még annak az ideje, hogy Palpatine múltjában vájkáljanak. (Vajon a tervezett élőszereplős sorozat miatt?) A Millenium Falcon című regény után már zöld utat kapott a projekt. James mindent beleadott. Ahogy olvassa az ember a könyvet, valahogy olyan érzése támad, mintha nemcsak egy regényt, hanem egy komplett enciklopédiát olvasna. Rengeteg utalás van a könyvben több más könyvől, képregényből, video játékból. Darth Bane, Knights of the Old Republic, The Old Republic, A megtévesztés leple, Darth Maul: A vadászó árnyék, Jedi Tanács: Háborúskodás, Köztársaság képregények…stb. Az események nagyon jól össze vannak fésülve, élvezet volt olvasni. A szerző el tudta érni, hogy a negatív figurákért is izguljon az ember. A két központi figura: Darth Plagueis és Darth Sidious. Plagueis hajszolja a halhatatlanságot, Sidious a politikai hatalmat. A Sith-ek Nagy Terve már a végső fázisban van. Érdekes volt olvasni, Hogy Plagueis sok mindent másként tervezett, Sidious sugallatára változtak meg a dolgok. James nagyszerű képet adott Palpatine eredetéről, ennél jobb nem is lehetne és valószínűleg a jövőben sem tudják majd jobban feldolgozni. Elég tragikus, drámai és érdekes is. A könyvben végig cselszövések és ármányok sorozatáról olvashatunk, melyek mesteri módon vannak kifejtve. Sidious szerepét egyáltalán nem csökkenti a könyv, sőt a végén egyértelművé válik, hogy ő valódi nagy ágyú, Plagueis pádig hasznavehetetlenné válik. A regényben látszik csak igazán: sok minden egyéni nézőpont kérdése. A legjobb részek közé tartozik amikor az Erő visszavágott és megteremtette Anakint, mert Plagueis és Sidious mesterkedései a sötét oldal felé vitték a dolgokat. Harmadszor is nagy élmény volt, még jobban is élveztem, mint akármelyik filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Végre nekem is sikerül elolvasnom a Bane trilógiát. Remek könyvek tényleg, a legjobban a második kötet tetszett. A gonosz dinasztia utolsó párbajánál nem is tudom mikor drukkoltam valakinek, mint ott Zananh-nak. Ő lett az egyik új kedvenc SW karakterem. Még az elején Rey képességein voltam meglepődve a TFA-ból, ő meg 10 évesen lazán megöl két jedi-t is.

 

 

Végül sikerült Bane-nek a lélekátvitel? A végén mikor ökölbe teszi a kezét Zannah, az a Bane-re jellemző vonás volt a későbbi éveiben..

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Végül sikerült Bane-nek a lélekátvitel? A végén mikor ökölbe teszi a kezét Zannah, az a Bane-re jellemző vonás volt a későbbi éveiben..

 

 

 

Nem sikerült neki. Egy kis része tovább élt Zannah-ban, de maga Bane már halott volt.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kötet igazából egy képregény könyvadaptációja, az annyira nem tetszett. Én is a másodikat tartottam a legjobb kötetnek. A harmadikról sok helyen negatív(abb) véleményt olvastam, nem értem miért, én rendkívül élveztem azt a könyvet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az első és a harmadik rész is nagyon tetszett. Összességében véve az egész trilógiát kiemelkedőnek tartom. Annak idején, mikor megjelent a trilógia nagyon örültem. Évekkel korábban és is és mások is sokat ajánlottuk, kiadásra. Valahogy jó érzés volt, hogy ezzel indítottak 2010-ben az adott csomaggal.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, az első rész 2010 karácsonya tájékán jött ki. Totálisan meglepetésként ért, mikor megláttam a könyvesboltban. :) Miután jöttek a Szukits-bonyodalmak, és nem jelent meg több könyv, a SW-rajongásom mélyponton volt, amelyet akkor még a TCW sem tudott igazán ellensúlyozni (3. évadtól lettem igazán nagy rajongója a sorozatnak, előtte csak el-elnézegettem). Aztán ahogy beindult a könyvdömping, "visszatértem" :D

 

Szóval személy szerint én sokat köszönhetek A pusztítás útjának, így még ha nem is a kedvencem, megkülönböztetett figyelemmel pillantok rá a könyvespolcomon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.