Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én szerdán veszem meg. Mivel ez tényleg az ősi időkben játszódik, még a Kotor-korszakhoz képest is, így elképzelhető, hogy olyan, mintha más univerzum lenne, de én mindig is kiváncsi voltam a galaxis történetének kezdeteire. :) Szóval szerintem érdemes (egyébként is, a kronológiailag a hat film előtt játszódó regények egyikében sem csalódtam még).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerdán veszem meg. Mivel ez tényleg az ősi időkben játszódik, még a Kotor-korszakhoz képest is, így elképzelhető, hogy olyan, mintha más univerzum lenne, de én mindig is kiváncsi voltam a galaxis történetének kezdeteire. :) Szóval szerintem érdemes (egyébként is, a kronológiailag a hat film előtt játszódó regények egyikében sem csalódtam még).

 

Nekem is a Legendsben ez a kedvenc részem. És ahogy elnéztem a kronológiát, és a kánon regényeket, efelé a Legends korszak felé nyitnak a leginkább a kánon alkotói. Bár ebben Luceno keze vastagon benne van, hála Istennek. :D Én mondjuk azt várom ettől a regénytől, hogy hozza azt a misztikus, spirituális hangulatot, amit a DotJ képregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is ezt várom, bár a misztikum az események részletes megismerésével óhatatlanul mérséklődik (én már a képregényeknél is ezt éreztem).

 

A kánonnal kapcsolatos megjegyzésedet nem teljesen értem. Eddig ez a filmek előtti korszak teljesen hanyagolva van az új kánonban (az új EU), és gyanítom, ez még sokáig így is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is ezt várom, bár a misztikum az események részletes megismerésével óhatatlanul mérséklődik (én már a képregényeknél is ezt éreztem).

 

A kánonnal kapcsolatos megjegyzésedet nem teljesen értem. Eddig ez a filmek előtti korszak teljesen hanyagolva van az új kánonban (az új EU), és gyanítom, ez még sokáig így is lesz.

 

Azért az Erő mindig tartalmaz meglepetéseket, ugyebár. :)

 

Nem foglalkoznak vele egyelőnre, viszont míg a Saga környéki EU az új filmek és kánon könyvek miatt kukában landol, addig a Darth Bane korabeli és azelőtti EU felé folytonos nyitás és átvétel van utalások, említések formájában. Ott már látszik, hogy nem fogják a nulláról újrakezdeni a dolgokat, mint például az ep. 6 utáni korszakkal kapcsolatban. Kánon például a Százéves sötétség, a Sith illúzió és mágia(TCW, Yoda-szál), a Korriban, az első Régi Köztársaság, a Rakata Prime, a massasi templom felépítése stb. Folyamatosan erre építenek rá, és ez szimpatikus.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, így már érthető, ezek örvendetes dolgok. :) Bane (majdnem)-felbukkanása is ezért volt fontos, igaz az ő alakja Lucas-találmány (az EP1 könyvváltozatában már említik a nevét). Nagyon remélem, hogy a Galaxis régi története a lehető legnagyobb részt ismét a kánon része lesz, mert ezek nagyon jó színvonalú regények, képregények, videojátékok stb. voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt SW hangulat híján a könyv. Bennem megvolt az érzés a maga ősi, rejtélyes és érdekes módján. Persze akik számára a fénykardok, csillagrombolók, TIE-vadászok, rohamosztagosok és Vader-szerű Sith-ek jelentik az SW hangulatot, azok biztos csalódtak. De több, mint 25 ezer évvel járunk a mozifilmek előtt, így az lett volna illúzióromboló, ha nagyrészt ugyanazok az elemek köszöntek volna vissza.

 

Egyébként hasonlóan jó volt Az elveszett Sith törzs is. A Régi Köztársaság érában tényleg sok minőségi alkotás született, jó lenne, ha kanonizálnák valamennyit. Egyedül a Halálvilágot nem sorolnám ide.

 

Bár ezekkel a kánonba való átemelgetésekkel ugyanúgy részrehajlásról van szó, mintha a komplett műveket emelték volna át. Így nem sok értelmét látom az ősi éra eltörlésének. Főleg, hogy ekkora már többnyire olyan alkotások születtek, amik az EU minőségi oldalát képviselik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja fejeztem be a Halálosztagot, ha jól tudom ez nem örvend valami jó hírnévnek és nem is nagyon szokták kedvelni. Nekem tetszett, mondjuk lehet az újdonság varázsa is közrejátszott ugyanis én nagyon ritkán nézek/olvasok horror-t (már ha ezt lehet annak nevezni). Nem egy terjedelmes mű, hamar végig értem rajta mondjuk ebben az is segített, hogy rövid fejezetei vannak, anno a Kenobi-t is a megszokottnál hamarabb "kivégeztem", a rövid fejezetei miatt. Most épp az árnyjátékot olvasom 2-3 napja, de már a 23-ik fejezetnél tartok a 33-ból, mert szintén rövid fejezetekkel operál. Persze ez csak az én szemszögemből gyors, biztos van aki gyorsabb tempóval "dolgozik". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tim Lebbon Távoli csillagok c. művéről mi a véleményetek? Érdemes beszerezni? Engem mondjuk érdekelnek az ősi korszakok, az SW történelme, és ahogy látom, ez egy eléggé újszerű időben játszódik.

 

 

Eléggé izgatott lettem mikor megláttam a Szukitsnál. :D Csak olvastam kritikát, hogy semmi Star Wrs hangulatot nem áraszt, játszódhatna akár egy teljesen más űropera univerzumban is. Azért gondoltam, rákérdezek.

Érdemes. Nem kell minden SW történetben csillagromboló, meg rohamosztagos. Nálam a tavalyiak közül előkelő helyen van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja fejeztem be a Halálosztagot, ha jól tudom ez nem örvend valami jó hírnévnek és nem is nagyon szokták kedvelni. Nekem tetszett, mondjuk lehet az újdonság varázsa is közrejátszott ugyanis én nagyon ritkán nézek/olvasok horror-t (már ha ezt lehet annak nevezni). Nem egy terjedelmes mű, hamar végig értem rajta mondjuk ebben az is segített, hogy rövid fejezetei vannak, anno a Kenobi-t is a megszokottnál hamarabb "kivégeztem", a rövid fejezetei miatt. Most épp az árnyjátékot olvasom 2-3 napja, de már a 23-ik fejezetnél tartok a 33-ból, mert szintén rövid fejezetekkel operál. Persze ez csak az én szemszögemből gyors, biztos van aki gyorsabb tempóval "dolgozik". :)

A Halálosztagban én pozitívan csalódtam anno, nekem összességében tetszett, még ha kedvencemmé nem is vált. az Árnyjáték viszont tényleg nagyon jó, a Star wars galaxis egyik kevésbé foglalkoztatott aspektusával (szórakoztatóipar, alvilág) ismerkedhetünk meg.

 

Régen én is nagyon gyorsan olvastam könyveket, ma már idő híján sokkal lassabban haladok. A Kenobi is kb. 2 hét volt, mire végeztem vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök a pozitív visszajelzéseknek, így csak még jobban kell a könyv. :D A napokban fogok rendelni egy adagot. Én is reméltem anno, hogy ezeket a minőségi alkotásokat beleteszik a kánonba, de éthető, hogy nem akartak zúgolódást e téren. Viszont, mindig vannak kiskapuk, meg talán revizió lesz a Legends-Kánon ügyben is, hogy minél jobban fel tudják tölteni a világot. Hiába, most már nem lehet a semmiben lebegve hagyni a Sagát. Meg úgy tudom, a Disney-Lucasarts vezetősége is szimpatizál a korszakkal, az ősi idők műveivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A négy darab Old Republic regény mennyire összefüggő, vagy külön-külön is élvezhetőek? Az árulás eléggé felkeltette az érdeklődésemet, ezért érdekelne.

 

A Megsemmisülésről még nem tudok nyilatkozni, de a többi teljesen különálló mű, nem függenek össze, úgyhogy olvashatod nyugodtan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A négy darab Old Republic regény mennyire összefüggő, vagy külön-külön is élvezhetőek? Az árulás eléggé felkeltette az érdeklődésemet, ezért érdekelne.

Mindegyik önállóan olvasható. Nekem az Árulás a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a távoli csillagok kicsit gyengére sikerult többet ki lehetett volna hozni belölle olyan 5/3 ra értékelem a könyvet

A halálvilág jobban tetszett .a Sith nagyurak meg jobban tetszik es meg csak 80 oldalnál tartok: amugy Cham Syndulla HeraSyndulla apja vagy rokona ?ep most ugrott be a nevröl

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a távoli csillagok kicsit gyengére sikerult többet ki lehetett volna hozni belölle olyan 5/3 ra értékelem a könyvet

A halálvilág jobban tetszett .a Sith nagyurak meg jobban tetszik es meg csak 80 oldalnál tartok: amugy Cham Syndulla HeraSyndulla apja vagy rokona ?ep most ugrott be a nevröl

Cham Hera apja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem tegnap előtt a Sötét Nagyúrral és ez is egy nagyon jó könyv, ahogy mondtátok. Tetszett, ahogy Luceno részletesen leirja hogyan müködik Vader ruhája. Még azt is megtudtam hogyan végzi a "nagy dolgát". :D Vader kezdetleges vivódásai is jók voltak, együtt tudtam részben érezni vele. Az akciójelenetek kiválóak voltak azért Vader itt még sebezhető volt meg kellett szoknia az új énjét és hogy ki kell alakitania új harci stilust. A jedik is szimpatikusak voltak végig. Kicsit jobban tetszett nekem a Gonosz útvesztője, de ez is 5/5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, hogy lekerültek a kiadó honlapjáról a 2005 és 2008 között megjelent regények. Ezek a Thrawn-trilógia, a A Jedi Akadémia trilógia, A gonosz útvesztője, a Sötét Nagyúr, A túlélők keresése és a Kirajzás. Rossz előjel. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a lejáró szerződések vannak a háttérben. Nem feltétlenül a Legends könyvekkel van a baj, hanem a Disney-korszak előtt, a Lucasfilm érában kötött szerződésekkel. Ezeket a Disney nem akarja meghosszabbítani, vagy csak a bürokratikus eljárás miatt elhúzódik ezek újra tárgyalása, illetve meghosszabbítása. Tavaly két alkalommal is csináltak villámakciót, melyben a 2005 és a 2014 közötti címek voltak benne. A 2015-ös megjelenésekben is tetemes Legendák mennyiség van, és azt a szerződést már a Disney korszakban kötötték. Az akciókban nem szerepeltek a 2015-ös megjelenések, így ebből arra következtetek, hogy azokkal a könyvekkel minden rendben van.

 

Lehetséges, hogy kaptak üzenetet, hogy ezeket tovább már nem lehet árusítani. De valószínűbb, hogy még nem zárult le a régi könyvek újra tárgyalása, viszont közben azok a szerződések, melyek ezeket a könyveket tartalmazták, már lejártak. A kiadó ebben az esetben jogkövető magatartást követ, eltünteti a honlapról őket, de közben folytatja a tárgyalásokat. Ha később sikerrel járnak, akkor visszakerülnek az oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Töréspontot, ami egyben az utolsó még olvasatlan Szukits-Legendák könyvem volt. A korábbi két Klónok Háborúja regény (Yoda: Sötét találkozó, Cestus csapda) után kissé tartottam a végeredménytől (bár a Cestus nem volt olyan rossz), de összességében kellemes meglepetést nyújtott Matthew Stover. Az összesített listámon az "átlagosan jó" regények közé sorolnám, a korábbi TCW sztoriknál viszont fényévekkel jobbnak tartom.

 

A fogalmazásmód tetszetős, az akcióleírások meglepően részletesek és érzékletesek. Mace Windu karaktere talán itt a legszimpatikusabb az egész SW-s pályafutása során, amihez nagyban hozzájárult az a tetszetős ötlet, hogy a naplóján keresztül a mélyebb gondolatait is megismerhettük. A regény elérte, hogy valamelyest más szemmel tekintsek Windura, ami nem kis szó. A Haruun Kal világa kellően részletes: az élővilág, a kultúra és a helyszínek leírásai mind remekre sikeredtek.

 

 

Billaba megváltozásának oka nekem nem volt teljesen egyértelmű. A végén Palpatine rá is kérdez, de Windu ekkor sem jelenti ki konkrétan az okát. Az őserdő/háború váltotta ki belőle, hogy a cél érdekében a sötét oldalhoz forduljon? A nő hangulatingadozásai (előbb meg akarja ölni Windut, aztán a bocsánatáért esedezik) inkább azt a benyomást keltették, mintha valami "hipnózis" hatása alatt állt volna. A regény cselekménye és elemei SW-s mércével mérve szerintem rendben voltak, ahol viszont durván túlzásba esett Stover, az a Windu-Billaba párbaj során történt: a nő fénykarddal keresztülszúrta egykori mesterét (a penge hosszú másodpercekig ott maradt)... nem elég, hogy Windu lazán túlélte azt a sérülést, amibe Qui-Gon belehalt, de még harcolni is maradt ereje úgy, hogy korábban Kar Vastor is rendesen ellátta a baját, az egyéb sérülésekről nem is beszélve. Jó volt megismerni a korunok kultúráját, a Jedikhez fűződő eredetüket, valamint Windu és Billaba származásáról és kapcsolatáról is számos infóval gazdagodhattunk.

 

 

Összességében tetszett a regény, de nem gondolom kiemelkedően jónak. :)

 

 

Mivel végeztem a Legendák regényekkel, leírnám a 2015-ös tetszési sorrendemet. A 2015-ös kánon könyveket csak később olvasom el, mert szeretnék időrendben haladni (amihez megvárom a Tarkin márciusi megjelenését). A múlt év Legendák termése nálam így szerepelt:

1. Az elveszett Sith törzs

2. Távoli csillagok

3. Kenobi

4. Megsemmisítés

5. Töréspont

6. Cestus csapda

7. Tolvajbecsület

8. Pengeélen

9. Gazfickók

10. Halálvilág

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kenobi nekem is nagyon tetszett, most olvasom a Gazfickókat vagy nevezhetném akár Solo's Eleven-nek is. :) Eddig nagyon bejön leszámítva

 

Lando jelenlétét, kicsit zavar, hogy most elég jól el vannak Hannal remélem a végére azért lesz valami összezördülés köztük amiért Lando úgy kezdi a mondandóját EP 5-ben ahogy kezdi.

 

 

 

A többi könyvhöz eddig még nem volt szerencsém sajna, de ami késik... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam így alakult a tetszési index:

 

1. Kenobi, Az elveszett Sith-törzs, Megsemmisítés, A Cestus-csapda, Töréspont, Távoli csillagok, Elveszett csillagok, Sith Nagyurak.

2. Pengeélen, Utóhatás, Halálvilág.

3. Tolvajbecsület.

4. Gazfickók.

 

Kifejezetten erős év volt, nagyrészt jobbnál jobb regényekkel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először én is igyekezek végezni a Legends-regényekkel, aztán búcsút mondva ennek a korszaknak, jöhetnek a kánon könyvek (bár ha törik, ha szakad, a Tatooine Ghost-ot most már biztos elolvasom angolul). A Töréspont, Megsemmisítés, Halálvilág és a Távoli csillagok még hátravan.

 

A Töréspontra nagyon kíváncsi vagyok. Stover nem tartozik a top kedvenc íróim közé, az EP3-as könyvadaptáció talán a legjobb ebben a műfajban, amit valaha olvastam (nagyon sok extra dolgot hozzátesz a filmhez, imádtam), de a Luke Skywalker és a Mindor árnyai már jóval kevésbé tetszett. Másrészt a Clone Wars-címkével ellátott regények inkább csak erős közepesek nálam (a Yoda: Sötét találkozó még annyi sem). Azért sajnálom, ennek ellenére, hogy a Medstar I-II és a Jedi Trial kimaradt.

 

A Gazfickók nekem tetszett, viszont ahogy olvastam az itteni véleményeket, a legtöbbeknek nem annyira (most látom, Sky és Revan is a lista végére rakta). Cupsy, kíváncsi leszek a véleményedre. :)

 

Egyetértek, 2015 egy nagyon erős év volt, a 2014-es évhez hasonlóan.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Külső Űr nekem konkrétan szenvedés volt. Annál még a Tomboló Erő I-et is jobban élveztem. Annyiban jó, hogy anno megvettem a könyvet, mert ma már tudtommal elég kevés helyen lehet hozzájutni. Amikor a Külső Űr megjelent 2009 tájékán, azok borzalmasan ínséges idők voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.