Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Steven Barnes: A Cestus csapda

 

Kicsit felemásak az érzéseim a könyvvel kapcsolatban: Az alapkoncepció jó (egy semlegesnek mondott, szegény bolygó vergődése a két hatalmi tömb között, amely akármelyik oldal mellett kötelezi el magát, csak veszíthet), de az író nem nagyon rendelkezett többel, így egy szövevényes cselekménysor helyett inkább csak elnyújtotta a történetet különböző oda nem illő dolgokkal, hogy meg legyen a 400 oldal.

 

Ord Cestus-t részletesen meg ismerhetjük, Barnes egy egész faunát talált ki, ez nagyon tetszett. Az egyhelyszínes könyveket eleve szeretem, így ismét kaphattunk egy legalább olyan mélységekig ismert bolygót, mint a Tatooine vagy a Kesh. A Cestus történelméről nem is beszélve. Az összes peremvidéki gondözön megjelenik a kötetben, ezt kitűnően érzékeltette az író.

 

Egyes szereplőket viszont karakteridegennek éreztem, főleg a két Jedi, Obi és Kit esetében. Meg úgy egészében számomra voltak oda nem illő mondatok, vagy az író fejezte ki magát számomra furcsán. A könyv stílusa nem igazán jött be valamiért. Az jó, hogy a klón-koncepció illeszkedett Karen Traviss könyveihez, itt is kapunk egy önmagát felfedező klónt Nate/Jangotat személyében, de hozzá kell tenni, azért az írónő ennek az átalakulásnak az ábrázolásában jóval profibb volt (igaz, több leütött karakterszám állt a rendelkezésére). A könyv végét kissé összecsapottnak éreztem, hamar sikerült lezárni a konfliktust. Jangotat önfeláldozása mindenesetre megható volt. Mellette még a kedvenc karakterem volt a vipit jogtanácsos, úgy látszik, Obi-Wan az ilyen szarkasztikus, furcsa alakokkal jön ki igazán (Dexter Jettster ugye...). Bár azt nem értettem, hogy az író lezuhantatja, aztán pár oldallal később meg is öli, így a megmentésének a cselekményben már semmi szerepe sem volt, akár az orbitális pályán is meghalhatott volna.

 

A Yoda: Sötét találkozónál határozottan jobb regény, de azért olvastam már jobb SW-könyveket is. 3,5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik a könyv? Elég rövid, gyanítom ma már írni fogod róla az értékelést. :P

 

Eddig egész jó. Ma még nem, majd holnap igyekszek összedobni egy véleményt.

 

Steven Barnes: A Cestus csapda

 

Kicsit felemásak az érzéseim a könyvvel kapcsolatban: Az alapkoncepció jó (egy semlegesnek mondott, szegény bolygó vergődése a két hatalmi tömb között, amely akármelyik oldal mellett kötelezi el magát, csak veszíthet), de az író nem nagyon rendelkezett többel, így egy szövevényes cselekménysor helyett inkább csak elnyújtotta a történetet különböző oda nem illő dolgokkal, hogy meg legyen a 400 oldal.

 

Ord Cestus-t részletesen meg ismerhetjük, Barnes egy egész faunát talált ki, ez nagyon tetszett. Az egyhelyszínes könyveket eleve szeretem, így ismét kaphattunk egy legalább olyan mélységekig ismert bolygót, mint a Tatooine vagy a Kesh. A Cestus történelméről nem is beszélve. Az összes peremvidéki gondözön megjelenik a kötetben, ezt kitűnően érzékeltette az író.

 

Egyes szereplőket viszont karakteridegennek éreztem, főleg a két Jedi, Obi és Kit esetében. Meg úgy egészében számomra voltak oda nem illő mondatok, vagy az író fejezte ki magát számomra furcsán. A könyv stílusa nem igazán jött be valamiért. Az jó, hogy a klón-koncepció illeszkedett Karen Traviss könyveihez, itt is kapunk egy önmagát felfedező klónt Nate/Jangotat személyében, de hozzá kell tenni, azért az írónő ennek az átalakulásnak az ábrázolásában jóval profibb volt (igaz, több leütött karakterszám állt a rendelkezésére). A könyv végét kissé összecsapottnak éreztem, hamar sikerült lezárni a konfliktust. Jangotat önfeláldozása mindenesetre megható volt. Mellette még a kedvenc karakterem volt a vipit jogtanácsos, úgy látszik, Obi-Wan az ilyen szarkasztikus, furcsa alakokkal jön ki igazán (Dexter Jettster ugye...). Bár azt nem értettem, hogy az író lezuhantatja, aztán pár oldallal később meg is öli, így a megmentésének a cselekményben már semmi szerepe sem volt, akár az orbitális pályán is meghalhatott volna.

 

A Yoda: Sötét találkozónál határozottan jobb regény, de azért olvastam már jobb SW-könyveket is. 3,5/5

 

Nálam ez az év egyik legjobb darabja. Biztos újraolvasom még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steven Barnes: A Cestus csapda

Kb. nekem is hasonló a véleményem a könyvről. A Sötét találkozónál valamivel jobb, de összességében nem fogott meg.

 

Meglepetésemre, talán a Sheeka - Jangotat szál volt a legérdekesebb, jó kérdéseket feszegetett. Bár sajnos ez se ért fel Karen Traviss Etain - Darman kapcsolatához.

 

 

A Halálvilágot a helyén kell kezelni, ha kicsit is élvezni akarjuk. Nekem legalábbis ez a módszer segített. Ha nem lennének benne SW elemek, meg nem mondanám, hogy Star Wars regény.

Bár fény derül a vírus eredetére (amit kb. 1 mondatban el lehetne mesélni), maga a sztori elég lapos és felszínes. Sejthető módon, alig maradtak túlélők, mégis, különösebben senkiért nem aggódtam (kivéve talán Hestizo).

Engem egy akcióhorrorfilm regényváltozatára emlékeztetett. Jóindulattal nálam az 'egynek elmegy' kategória. Úgy emlékszem, anno a Halálosztag jobban tetszett, de a Maul: Vesztegzár mindenképp.

 

Jelenleg a Töréspontot olvasom (eddig jó), de várom, hogy végre a kánon regényekkel is megismerkedhessek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Halálvilág

Nem kezdtem neki nagy elvárásokkal, csak a Halálosztag szintjét vártam tőle. Egy egyszerű túlélő horror, amelyben reményeim szerint választ kaphatok a vírus eredetére. Szerencsére így egész jól szórakozta, sőt, kifejezetten tetszett a könyv. A történet faék egyszerű. Darth Scabrous a Sith Sötét Nagyura az Odacer-Faustin bolygón egy Sith Akadémiát tart fenn. Legfőbb célja a halhatatlanság elérése. Évek óta kutatja azt, hogyan lehetne ezt elérni. Ehhez már csak a murakii orchideára van szüksége. A gond az, hogy a növény csak akkor marad életben, ha a gondozója is a közelében van. Ezért a Scabrous által felbérelt whipid fejvadász, Thulk nem csak a növényt, hanem Hestizo Trace Jedi-botanikust is a Nagyúr kezére adja. Scabrous előállítja az elixírt, csakhogy az nem várt mellékhatásokat eredményez.

 

 

 

Hamar elszabadul a pokol. A Sith tanítványok és mesterek a vírus áldozatául esnek. Hestizo menekülésre kényszerül. A whipid Thulk-ban segítőre talál, együtt próbálnak menekülni. Scabrous élve akarja kézre keríteni Hestizot, hogy feláldozza, ugyanis még egy Jedi szívére is szüksége van. Sith tanítványok egy csoportja szintén a túlélésért küzd. Kindra, Maggs, Hartwig, Mnah Ra’at mindent megtesznek a túlélés érdekében, de az árulás is a vérükben van. A végén eleinte nem értettem, hogy az élőhalott Sithek miért kényszerítik Kindrát arra, hogy nyitassa ki a hajó kapuját Pergus Frode-dal. Aztán később eszembe jutott Rance Lussk, akinek az értelme még megmaradt a fertőzés ellenére. Valószínűleg ő vette rá a többi halottat erre. Rojo Trace a Geonosison szerez tudomást húga sorsáról és a megmentésére siet. Rojo beszólása nagyon emlékeztetett az Elrabolva Brian Millsére. Jó volt olvasni, hogy fénykardpárbajokat vívott ShakWeth mesterrel és Scabrous-szal. A végén sajnáltam a sorsát. A regény egyik különös figurája volt Dail’Liss, a faszerű neti könyvtáros. A vele kapcsolatos leírások néhol még tragikusabbak is voltak. Scabrous FD droidja (a Knights of the Old Republic játékokban ez volt a HK egység) kellemes meglepetést okozott, akciózása a könyv kiemelkedő része volt. Különösen élvezetes volt a végső összecsapás ami a Könyvtár alatt, Darth Drear titkos templomában zajlott. Itt derült fény a vírus eredetére, Scabrous is csak átvette az 1000 évvel korábban élt Drear-től. A leírások itt nagyon jók és hátborzongatók. Hestizo, a főhősnő is különleges karakter, tud beszélni a növényekkel. Beszélgetései az orchideával különösen tetszett. A fertőzés mintha a sötét oldal egyfajta megtestesülése lett volna, így amikor ő is megszólal kifejezetten félelmetes érzés fogott el.

 

 

Negatívum, hogy egy kicsit rövid, így a Sith szereplőkbe nem nyerünk túl nagy betekintést. Pozitívum a történet misztikussága, a részek több helyen félelmetesebbek és jobbak, mint a Halálosztagnál. Az események folyamatosan pörögnek. És még izgulni is lehetett, hogy ki marad életben. Odacer-Faustin bekerült a kedvenc világaim közé. A halálosztagnál szerintem jobb, de a Maul: Vesztegzár szintjét még nem éri el. Mivel nagyon jól szórakoztam raja, ezért megadom rá a négy és felet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(a régi kánonban ugyebár Daala volt női admirális).

A régi kánonban azért nem csak Daala volt nő a Birodalomban, csak ő jutott a legmagasabb fokig a hadvezetés ranglétráján (azt hogy minek köszönheti, hagyjuk, kicsit sztereotíp itt a sztori... ). De ott volt még Ysanne Isard, a titkosszolgálat főnöke, aki gyakorlatilag Coruscant teljhatalmú vezetőjének számított a Palpatine halála utáni zűrzavarban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Halálvilág

Nem kezdtem neki nagy elvárásokkal, csak a Halálosztag szintjét vártam tőle. Egy egyszerű túlélő horror, amelyben reményeim szerint választ kaphatok a vírus eredetére. Szerencsére így egész jól szórakozta, sőt, kifejezetten tetszett a könyv.

 

Örülök, hogy neked tetszett.

Nálam a zombi tauntaun no meg a halottakban növő virág kiverte a biztosítékot.

 

 

 

 

Engem egy akcióhorrorfilm regényváltozatára emlékeztetett. Jóindulattal nálam az 'egynek elmegy' kategória. Úgy emlékszem, anno a Halálosztag jobban tetszett, de a Maul: Vesztegzár mindenképp.

 

Nálam inkább akcióhorrorvígjáték...

fej nélkül támadó halottak?? Ilyen az Evil Dead 2-3 ba való...

 

 

 

A régi kánonban azért nem csak Daala volt nő a Birodalomban, csak ő jutott a legmagasabb fokig a hadvezetés ranglétráján (azt hogy minek köszönheti, hagyjuk, kicsit sztereotíp itt a sztori... ). De ott volt még Ysanne Isard, a titkosszolgálat főnöke, aki gyakorlatilag Coruscant teljhatalmú vezetőjének számított a Palpatine halála utáni zűrzavarban.

 

 

Tudom. Csak megfeledkeztem róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vegeztem a Cestus csapda es jonak talaltam kifejezetten elveztem a konyvet bár hogy Ventress ilyen jo lenne a rejtozkodesben erdekes mivel itt mar tudnak rolla hogy letezett a sotet oldalra tevedt jedi na de jo konyv ajanlom mindenkinek , most ertem a toresponthoz hm ezis erdekes lesz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halálvilágban a

növekvő indák tetszettek. Hestizonak nagyon egyedi képességet adott Schreiber. No meg persze ott volt a Geonososi is. Végre egy regényben is szerepelt valamennyire.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halálvilágnak szerintem hamarosan én is nekikezdek. De most a Tolvajbecsületet olvasom, eddig tetszik. Próbálok végezni az összes Legends-könyvvel, aztán majd jöhet a kánon.

 

Ha jól tudom, a Cestus csapdához íródott egy sequel novella is, The Hive címmel. Ezt senki nem fordította le magyarra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

 

Nem is tudtam, hogy a James S. A. Corey egy álnév és valójában szerzőpárost takar. Ők írják A Térség sorozatot is, sajnos ahhoz még nem volt szerencsém, pedig évek óta tervezem. Na, akkor a Tolvajbecsülettől sokat várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

 

Nem is tudtam, hogy a James S. A. Corey egy álnév és valójában szerzőpárost takar. Ők írják A Térség sorozatot is, sajnos ahhoz még nem volt szerencsém, pedig évek óta tervezem. Na, akkor a Tolvajbecsülettől sokat várok.

A Tolvajbecsület nálam nem volt túl nagy durranás. Csak egy szimpla Han kaland.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számtalan műt kellett volna átnézni, hogy biztos ne legyen ütközés az új filmekkel, és akárhogy oldják meg, biztos lettek volna olyanok, akiknek nem tetszik az új rendszer, ezért húztak egy egyszerűt, és minden eddigi művet (ami nem film, TCW vagy Rebels) non-canon-á tettek.

 

Halkan megjegyzem, hogy nyilvántartási szempontból sokkal jobb így, hisz minden ami 2014 április 25-e előtt lelent meg Legends, ami utána kánon. Nyilván ezzel nyitni akartak az új rajongók felé is, hogy ne kelljen 40 évnyi SW művet átbogarászniuk. Nem mellesleg kikerültek a kánonból az olyan értékelhetetlen hulladékok, mint a Holiday Special és társai (biztos vagyok benne, hogy könyvekben is vannak hasonló minőségű alkotások). Természetesen a kiadott mesterművek is elvesztették kánon mivoltukat, ami nagy kár, de ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számtalan műt kellett volna átnézni, hogy biztos ne legyen ütközés az új filmekkel, és akárhogy oldják meg, biztos lettek volna olyanok, akiknek nem tetszik az új rendszer, ezért húztak egy egyszerűt, és minden eddigi művet (ami nem film, TCW vagy Rebels) non-canon-á tettek.

 

Halkan megjegyzem, hogy nyilvántartási szempontból sokkal jobb így, hisz minden ami 2014 április 25-e előtt lelent meg Legends, ami utána kánon. Nyilván ezzel nyitni akartak az új rajongók felé is, hogy ne kelljen 40 évnyi SW művet átbogarászniuk. Nem mellesleg kikerültek a kánonból az olyan értékelhetetlen hulladékok, mint a Holiday Special és társai (biztos vagyok benne, hogy könyvekben is vannak hasonló minőségű alkotások). Természetesen a kiadott mesterművek is elvesztették kánon mivoltukat, ami nagy kár, de ez van.

 

Pedig jó lenne, ha legalább A Jedi visszatér előtti könyvek és képregények megmaradnának mint kánon. Azzal még az EU/Legends rajongókat is megvehetnék kylo-ra. Kivétel persze azon történetek lennének amik vannak összefüggései a Jedi visszatér utáni könyvekkel mint pl: a Kirajzás - Túlélők keresése. De ezek még az OT-t is újraíratták ifjúsági regényben, mert még az se tetszett nekik, és azzal az Alan Dean Fosterral akarják megíratni az Ébredő Erőt, aki annak idején az Új reményt George Lucas álnéven megírta. Akkor a Skywalker Story Group tevékenysége annyiban merült ki, hogy velük végeztessék ki az EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jó lenne, ha legalább A Jedi visszatér előtti könyvek és képregények megmaradnának mint kánon.

De a Disney nem csak a RotJ után akar kiadni filmeket. Eleve idén jön a Rouge One. Szerinted a története hány Legends műnek mond majd ellen. Aztán ott a Rebels, ami szintén újraírja a Lázadás születésének a sztoriját. A Disney szélesebb tartományban gondolkozik, mint azt te hiszed, és én megértem, hogy nincs kedvük egy (páldául) 89-ban megjelent kétes minőségű könyv történéseihez szabni a filmeket.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés miert lett legends a Darth Plagueis 66 parancs .501 legio stb RC ?

 

Azért mert 2014. április előtt jelentek meg. Megjelenési határt húztak.

 

Számtalan műt kellett volna átnézni, hogy biztos ne legyen ütközés az új filmekkel, és akárhogy oldják meg, biztos lettek volna olyanok, akiknek nem tetszik az új rendszer, ezért húztak egy egyszerűt, és minden eddigi művet (ami nem film, TCW vagy Rebels) non-canon-á tettek.

 

Halkan megjegyzem, hogy nyilvántartási szempontból sokkal jobb így, hisz minden ami 2014 április 25-e előtt lelent meg Legends, ami utána kánon. Nyilván ezzel nyitni akartak az új rajongók felé is, hogy ne kelljen 40 évnyi SW művet átbogarászniuk. Nem mellesleg kikerültek a kánonból az olyan értékelhetetlen hulladékok, mint a Holiday Special és társai (biztos vagyok benne, hogy könyvekben is vannak hasonló minőségű alkotások). Természetesen a kiadott mesterművek is elvesztették kánon mivoltukat, ami nagy kár, de ez van.

 

A jó Star Wars történeteknél mindig az volt a lényeg, hogy jók, az teljesen lényegtelen, hogy milyen kategóriában van. Az olvasmányélmény nem kanonizálható.

 

Szerintem is nagyon jó így, nekem van egy kis saját kánonom, ami a kanonból és pár Legends műből áll, mint pl a Darth Plagueis vagy a Darth Bane.

 

Én két vonalon kezelem. Van egy verzió, meg egy másik. Vannak kapcsolódási pontok, meg eltérések. A kedvenc történetek továbbra is kedvencek maradnak, ezen semmi nem változtathat.

 

Azt sajnálom, hogy minden jel szerint a Legends nem folytatódik, pedig akkor tényleg senkinek nem lehetne panasza. De üzleti szempontból érthető a Disney döntése.

 

Nem olyan biztos az. A Story Group már nyugtázta, hogy tudják, nagy igény van a régi vonalra is. Kilátásba helyezték a folytatás lehetőségét, de nem a közeljövőben. Érdekesség: Amerikában a Legendák legnagyobb kedvelői összehoztak annyi pénzt, hogy óhajukat egy hónapig most már hirdetőtáblán lehet csodálni.

 

Pedig jó lenne, ha legalább A Jedi visszatér előtti könyvek és képregények megmaradnának mint kánon. Azzal még az EU/Legends rajongókat is megvehetnék kylo-ra. Kivétel persze azon történetek lennének amik vannak összefüggései a Jedi visszatér utáni könyvekkel mint pl: a Kirajzás - Túlélők keresése. De ezek még az OT-t is újraíratták ifjúsági regényben, mert még az se tetszett nekik, és azzal az Alan Dean Fosterral akarják megíratni az Ébredő Erőt, aki annak idején az Új reményt George Lucas álnéven megírta. Akkor a Skywalker Story Group tevékenysége annyiban merült ki, hogy velük végeztessék ki az EU-t.

 

Az eredeti terv az volt, hogy a Régi Köztársaság vonal maradna, de eztán elvetették, mert szerintük részrehajló lett volna.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Disnye nem csak a RotJ után akar kiadni filmeket. Eleve idén jön a Rouge One. Szerinted a története hány Legends műnek mond majd ellen. Aztán ott a Rebels, ami szintén újraírja a Lázadás születésének a sztoriját. A Disney szélesebb tartományban gondolkozik, mint azt te hiszed, és én megértem, hogy nincs kedvük egy (páldául) 89-ban megjelent kétes minőségű könyv történéseihez szabni a filmeket.

 

A Disney csak filmekben gondolkodik, nem könyvekben. Ami a lázadás kezdetéről szólt EU/Legends regény az kettő volt Han Solo Lázadás hajnala és az Erő elszabadul könyvek, amit Kananékkal akarnak kiszorítani és Han Solo legendáját újraépíteni.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti terv az volt, hogy a Régi Köztársaság vonal maradna, de eztán elvetették, mert szerintük részrehajló lett volna.

 

Tudom már beszélgettünk róla. Amúgy az új film kapcsán PT-OT utalások topic mintájára létre lehetne hozni egy Legends utalások a TFA-ban, hiszen előfordulnak legends elemek is bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a lázadás kezdetéről szólt EU/Legends regény az egy volt és az pont Han Solo Lázadás hajnala című könyve

Meg ott volt a The Force Unleashed a Battlefront II, Dark Forces játékok. Ezek csak azok, amikről biztosan tudom (mert ezekkel játszottam), hogy a történetük ellentmond a Rebels-nek, vagy a Rogue One-nak. Nyilván ennél több van, ami nem összeegyeztethető a Disney hosszútávú terveivel, főleg ha reboot-olni akarják Han Solo múltját, mert akkor a 99 előtti művek 75 százaléka mehet a levesbe.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.