Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Azért a Régi Köztársaság korszakából nem is tudok mondani rossz regényt (kivéve a Halálvilág, de ott a kronológia már-már mellékes). Bár a Megsemmisítést pl. még nem olvastam, azért Karpyshyn-ben nem hiszem, hogy nagyon csalódni fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ha levesszük a NJO és az utána következő sorozatokat, nem sok marad. Azért a Coruscant Nights-szériáért és a Tatooine Ghost-ért fáj a szívem, a többi számomra annyira nem lényeges (vagy csak most nem jut eszembe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ha levesszük a NJO és az utána következő sorozatokat, nem sok marad. Azért a Coruscant Nights-szériáért és a Tatooine Ghost-ért fáj a szívem, a többi számomra annyira nem lényeges (vagy csak most nem jut eszembe).

Pedig mind jo én szivesen kiolvasnam öket magyarul

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleszámoltam az ifjúságiakat is, de úgy meg jóval több jön ki, mint 79.

 

Na mindegy. A Disney a nemzetközi piacon meg fogja engedni bizonyos kiadóknak, hogy Legendák könyveket adjanak ki. A rossz hír: nem tudni, hogy Magyarországon is ez lesz-e a helyzet. Majd a jövőben kiderül.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. W. Rinzler a Twitteren jelentette be, hogy nem dolgozik többet a LucasFilmnek. A tweet hangvételéből semmi jót nem olvasok ki. Ez a "nem vagyok szóvivő, már nem dolgozom" ott eléggé arra hajaz, hogy el lett küldve. :(

 

Októberben adták volna ki a nevével fémjelzett újabb Making of könyvet, ezúttal az EPVII kapcsán, de hirtelen törölve lett a könyv.

 

"Now this would be some seriously depressing news if it turns out to be true. Our friends over at Making Star Wars have posted an update showing the removal of J.W. Rinzler's The Making of The Force Awakens from the Abrams Books website. The comprehensive 368-page hardcover was slated to be released on October 25 of this year."

 

Ő szállította a legjobb SW kiadványokat.

 

JWR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma érkezett a Kóbor lovag példányom, és van rajta Legendák felirat! Ráadásul úgy, mint Az elveszett Sith törzs esetén, hogy a gerincre is átnyúlik. Vajon ez azt jelenti, hogy egy borítócsere után folytatódhat itthon a korábbi kötetek újranyomása?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Sötét Nagyúr

Már vagy harmadjára olvastam újra. Annak idején ez volt az első olyan regény, mely nem sokkal A Sithek bosszúja után játszódott. Ezt a könyvet tarják a Darth Vader trilógia zárásának is (A gonosz útvesztője, az első, A Sithek bosszúja a második.) Luceno megint zseniális munkát végzett. Annak idején az éppen aktuális lucasi koncepciókat is beépítette a regénybe. A 66-os parancs ugyebár itt még egy vészhelyzeti tartalék terv volt, melyet nem „programoztak” bele a klónokba. James ugyebár ebben az időben tette a dolgát: beépítette azt, amit a mester épp akkor mondott. Arról nem ő tehet, hogy Lucas sportot űz abból, hogy X évenként megváltoztatja a véleményét. Érdekes lehet az olvasónak Palpatine viselkedése. Nem sokkal A Sith-ek bosszúja után kevésbé tartja fontosnak a túlélő Jedik felkutatását és megölését. Úgy gondolja, hogy ráér az majd, Vader később elintézi, most a Birodalom uralmának megszilárdítása a legfontosabb. Ez is Lucastól ered. Annak idején megkérte a regény és képregény írókat, hogy Palpatine pontosan így viselkedjen. (Ehhez képest sokan az írók h*lyeségének tartották ezt). Talán Lucasnak ezzel valami célja lehetett, mert akkoriban még tervben volt egy a Sötét Időkben játszódó tv sorozat. A regény nem csak Vader-re fókuszál, nagy szerepet kapnak benne a menekülő Jedik, szenátorok, csempészek és egyéb alvilági elemek. A történet eleje még a Klónháború végén indít, a 66-os parancs kiadásakor. A további részek hetekkel, illetve 1-2 hónappal a film után.

 

 

Roan Shryne és Olee Startone Jedik, akik a murkhanai csatában szembekerülnek a klónokkal. Menekülniük kell, ehhez az alvilág segítségét is igénybe veszik. Olee reménykedik abban, hogy mások túlélték. Először Siadam Forte és Iwo Kulka csapatát szedik fel, majd további túlélők után kutatnak először a Jaguada bázisát felhasználva, majd a Kashyyyk-re menve. Roan kezdi felfogni, hogy a Jedi vesztettek, el kéne menekülniük és máshogyan szolgálni az Erőt. Olee nem akarja elfogadni, hogy elmúltak a régi idők, mindenáron fel akarja támasztani a Jedi-rendet. Darth Vader a regény másik fontos szereplője. James nagyon jól ábrázolja az ifjú Sithet, az első lépéseit a sötét oldalon, kételyeit, kétségeit, fájdalmát, végül megerősödését. A cselekmény folyamán Vader megerősödik a sötét oldalon, Shryne pedig visszatalál a Jedik útjára. Ehhez a találkozásaik kellenek. James nagyon jól elmélyedt Vader és Sidious kapcsolatában. A Sith-mester meg akarja erősíteni tanítványa hitét a sötét oldalban, Vadernem csak az uralkodó maradt meg, de jól tudja, hogy túl sok mindent vesztett, már most azt tervezi, hogy előbb-utóbb megtalálja a módját, hogy Sidioust is legyőzze. Jula Shryne, Roan anyja érdekes színfolt volt a törtnetben. Bail Organa és Mon Mothma már többször tárgyalnak a lázadásról, de Bail úgy érzi, hogy még túl korai. Félti Leiát. Az Alderaan-on történtek emlékezetesek maradtak. Vader keményen elintézte Fang Zart. A csúcs, a végső összecsapás volt, mely a Kashyyykon zajlott le. Csubakkát is sikerült bevonni. Shryne áldozata megható volt.

 

 

A regény nagyszerű, élvezetes volt újraolvasni. James Luceno egy nagyszerű történetet hozott össze. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. W. Rinzler a Twitteren jelentette be, hogy nem dolgozik többet a LucasFilmnek. A tweet hangvételéből semmi jót nem olvasok ki. Ez a "nem vagyok szóvivő, már nem dolgozom" ott eléggé arra hajaz, hogy el lett küldve. :(

 

Októberben adták volna ki a nevével fémjelzett újabb Making of könyvet, ezúttal az EPVII kapcsán, de hirtelen törölve lett a könyv.

 

"Now this would be some seriously depressing news if it turns out to be true. Our friends over at Making Star Wars have posted an update showing the removal of J.W. Rinzler's The Making of The Force Awakens from the Abrams Books website. The comprehensive 368-page hardcover was slated to be released on October 25 of this year."

 

Ő szállította a legjobb SW kiadványokat.

Ez a legrosszabb hír, amit SW-könyves fronton hallottam az utóbbi években. Rinzler Making of-könyvei mindig a kedvenceim voltak, és nagyon vártam az EP7-kiadványát. Ezt a könyvet már újra október végére ígérik, csak más szerzővel, Mark Cotta Vazzal együtt.

 

 

Luceno Sötét nagyurát én is szerettem, amikor először megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan!

Én is nagyon bírtam A sötét nagyúr-t!

De az új kánon miatt épp a napokban gondolkodtam, hogy eladom a legends könyveim megmaradt példányait is.

De a kis beírásod égi jelnek tekintem ennek az ellenkezőjére: marad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az új kánon miatt épp a napokban gondolkodtam, hogy eladom a legends könyveim megmaradt példányait is.

De a kis beírásod égi jelnek tekintem ennek az ellenkezőjére: marad!

 

Már miért adnád el? Ne ám már a Disney döntse el, mit érdemes megtartanod és mit nem... Én meg nem válnék egy SW könyvemtől sem, pláne így, hogy teljes a kollekció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Han Solo fiatalkoráról szóló film be fog kavarni a Han Solo trilógia könyveibe vagy legalábbis időbeli elhelyezésükbe. Hiszen a film a yavini csata előtt 10-ben fog játszódni és akkor fog megismerkedni Csubakkával. Mi legendások tudjuk, hogy akkor játszódik az Éden pokla és 5 évvel később a Hutt játszma.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolom ezt, mert az ember ketté tudja ezt választani. Crispin regényei továbbra is nagyszerű olvasmányok maradnak, értékükből nem von le semmit, hogy immár nem a hivatalos kánon részei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.