Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jajj, Revan, megint csigázod itt a kíváncsiságunkat, pedig úgyse mondhatsz semmit...! :)

 

 

Én is szeretnék meglepődni :P

 

 

Ezeket majd elmondhatod valamikor?

 

A legutóbbi válogatáskor minden fontosabb sorozat szóba került. Több verzió is volt a tervezet összeállításakor. Bővebben majd egy kicsit később mesélek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap láttam Legendák borítóval ellátott Kóbor lovagot.

 

Érdekességképpen belenéztem pár másik SW regénybe is. A Végzetes szövetségnél láttam olyan példányt, amiben az utolsó két reklám oldal hiányzott, volt, amiben viszont benne volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ugyan egy kissebbfajta késéssel, de ma este befejeztem a Republic Commando sorozatot. Igazából az első két rész már akkor kiolvastam, amikor kijöttek, de a folytatásokat idő és pénz hiány miatt folyamatosan napoltam. Aztán egyszercsak megijedtem, hogy az új kánon miatt nem lehet majd Legends könyveket kapni a Szukitsnál, így akkor pánikban egy akció során megvettem a maradék részeket, de az elolvasásukra akkor sem tudtam időt fordínai. Végülis nyár elején a vizsgaidőszak után elhatároztam, hogy végre kivégzem őket újraolvasva az első két részt is.

 

Tűzharc: Kedvenc részem a szériában. Már amikor először olvastam teljesen beszippantott, és ez másodszori nekifutásra sem változott. Itt még megvolt az akciók és a dráma közötti arany egyensúly. A karakterek zseniálisak, ahogy a közöttük lévő kémia is.

 

Coruscant: Ez viszont már elsőre sem tetszett annyira, és második olvasásnál is inkább csak nyűgnek tűnt. Itt már Traviss behozta a Deltákat is, de véleményem szerint ezzel nem adtott sokat a történethez, csak lefutotta a kötelező köröket a játék miatt. Sokat rontott az is, hogy az ezt megelőző novelláról is (amire a könyvebn többször is utalnak) csak később szereztem tudomást. Az akció is sokkal kevesebb volt, és sokszor azok sem voltak olyan izgalmasak, mint az előző részben.

 

Színvallás: A legjobb az egész sorozatban, ugyan a szereplők megszaporodásával már letértünk az "egy könyv-egy küldetés" irányvonalról. Igaz újra kaptunk eseménydús akciókat, viszont a Delta megint csak ott volt, de igazából nem csinált semmit. A rájuk szánt jeleneteket felhasználhatták volna arra, hogy bemutassanak egy másik osztagot.

 

66-os parancs: Itt ismételten több dolog volt, ami nem tetszett. Egy bizonyos szereplő halálát azt hiszem nem kell bőven kifejtenem. Az új brancs klón behozatala sem tetszett. A parancsmegtagadás módja sem tetszett, mert ez ellent mond Taun We azon mondatának, hogy "We modified their genetic structure to make them less independent than the original host. As a result, they are totally obedient, taking any order without question." Ha nagyon bele akarom magyarázni, akkor elfogadom, hogy lehet, hogy a különleges egység tagjainak szánt klónokat a mezei bakáktól máshogy "rakták össze", de még akkoris ottvan Corr, aki genetikailag egy egyszerű tűzszerész volt.

 

501-es légió: Sokat elmond, hogy a 66-ossal kb. nyár végén végeztem, de a sorozatot csak mostanra sikerült befejeznem (mondjuk ehhez az is hozzáadódik, hogy szorgalmi közben nem szeretek könyvet olvasni, csak ha hazautazok, ami idén nem volt gyakori). Az egész regény nem tartott semerre. Érezhető volt, hogy ezzel Traviss csak előkészíti a záró kötet eseményeit, amire tudjuk már soha nem fog sorkerülni. Olyan se füle, se farka érzése volt az egész résznek.

 

Egy két gondolat a teljes sorozatról: Az Omega osztag tagjai teljesen a szívemhez nőttek. Sajnáltam, hogy az utolsó kötetben a csapat fele kikerült a fókuszból. Etaint azonban nem sikerült a szívembe zárnom. Sokszor csinált ordas nagy ostobaságot teljesen feleslegesen. Rendben, a jedik nem tökéletesek, de a végére teljesen elvesztette a fonalat. A Vau-Skirata konfliktust sem tudtam teljesen átérezni. A könyvek sorát többet haverkodnak, mint amennyit veszekszenek, ami nem is lenne akkor baj, ha Traviss nem sulykolná belénk folyton, hogy mennyire nem bírják egymást. Lehet ez így hülyén hangzik de a leírtak nem egyeznek meg a cselekménnyel :hehe: . És ha már a sulykolásnál tartunk, hosszútávon sokszor már idegesítő volt, hogy mindig minden szereplőnek azon jár a feje, hogy "szegény klónokat mennyire kizsákmányolják, jajj segítsünk már rajuk". Rendben, az első húsz alkalommal sikerült fefognom, nem kell még 60-szor kifejteni... Ez addig fajult, hogy Skirata karakterét is untam, mert az esetek felében amikor az ő szemszögéből látjuk az eseményeket, ez előjött. Azt is bántam egy kicsit, hogy a klónok génmódosításába nem mentek komolyabban bele, de ez valószínűleg szakmai ártalom a részemről, és lehet, hogy az egész fórumon csak én élveztem volna :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Színvallás: A legjobb az egész sorozatban, ugyan a szereplők megszaporodásával már letértünk az "egy könyv-egy küldetés" irányvonalról. Igaz újra kaptunk eseménydús akciókat, viszont a Delta megint csak ott volt, de igazából nem csinált semmit. A rájuk szánt jeleneteket felhasználhatták volna arra, hogy bemutassanak egy másik osztagot.

 

Szerintem nem lett volna jó egy új osztagot behozni, így is keveset lehet megtudni a Deltáról, hogy szinte az egész sorozatban ott vannak, a harmadik osztagra még kevesebb idő lett volna jól bemutatni és kaptunk volna 2 osztagot amit épphogy csak ismerünk. A másik, hogy nem volt olyan akció ahová kellett volna 3 osztag. Egy 3. osztagot meg csak azért behozni, hogy helyettesítsék a Deltákat feleslegesnek érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyvonalakban egyetértek az értékeléseddel, annak idején én is hasonlóan éreztem. Időnként az írónő nem találta a helyes arányt, és ez nálam az előzetesen nagyon ígéretes Order 66-nál volt csalódás. Egyébként nekem is a harmadik rész tetszett a legjobban, aztán sorrendben 1, 2, 4, 5.

 

Egyébként néha azt tartom gondnak, hogy ezeket a no-name jediket az írók ugyanúgy ábrázolják. Ez következik abból, hogy a Jedi-rend útmutatása szerint élő kardforgatók szükségszerűen unalmas emberek lennének, hasonlóan a Star Trek vulkánjaihoz. Így mindig kissé bénácska (Etain, Esterhazy) és "lázadozó" csodabogárnak számító jediket kell bemutatni, amely viszont már rendkívül ismétlődő tendencia volt a Legends-era végére. Etain még ebből a körből is kimagaslik, a negyedik könyvre már annyira ellenszenves volt számomra, hogy a jelenléte rendkívül idegesített. Skirata is odáig ment a klónok sajnáltatásában, hogy ezzel olyan felsőbbrendűség-tudat alakult ki benne, hogy aki nem tartozott a "falkához" (szűkebb értelemben a csapat, tágabb értelemben a klónok), azt megvetették. A civilek úgy lettek beállítva, hogy kívánták a háborút, de mivel a saját bőrüket nem vitték vásárra, ezért kellettek a klónok. Amely abszurdum, a civilek is megszenvedték a háborút, csak máshogy, mint a klónok, de Skirata az egész polgári közeget a felső tízezerrel azonosítja...

 

Az 5. részben az nem tetszett, hogy az írónő rátért arra az útra, hogy

 

 

visszahoz szereplőket a halálból, lásd pl. Arligan Zey mestert, akinek pedig a negyedik könyv végén tökéletes halála lett volna.

 

 

Azt érzem, hogy Traviss abba a hiába esett, hogy megszerette a saját karaktereit, így nem volt hajlandó feláldozni őket. Ennek okán a csapat egyre csak bővült és bővült, boldog-boldogtalant bevéve a ranch-ba. Ha emlékeim nem csalnak, az 5. rész végére már vannak vagy harmincan. Minden síránkozás dacára nem érezheti át az olvasó, hogy ez a brutális háború micsoda áldozathozatallal és veszteségekkel jár együtt.

 

 

Kivéve persze Etain, bár az ő halála komédiába is illik. Az, hogy a végére pedig jobban gyűlölte a Jedi-rendet, mint bárki más a könyvben, külön megérne egy okfejtést. Egyébként szvsz az egyik legönzőbb karakterről van szó.

 

 

Bár most szinte csak negatívumokat írtam 2-3 éves emlékekre hagyatkozva, ennek ellenére ez a széria nagyon tetszett, a SW berkein beül az egyik legszínvonalasabb háborús történetet szolgáltatja, amely komolyan tesz hozzá a klónok viselkedésének megértéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lett volna jó egy új osztagot behozni, így is keveset lehet megtudni a Deltáról, hogy szinte az egész sorozatban ott vannak, a harmadik osztagra még kevesebb idő lett volna jól bemutatni és kaptunk volna 2 osztagot amit épphogy csak ismerünk. A másik, hogy nem volt olyan akció ahová kellett volna 3 osztag. Egy 3. osztagot meg csak azért behozni, hogy helyettesítsék a Deltákat feleslegesnek érzem.

Csakhogy a Deltához a könyvek nagyon minimálisat adtak hozzá a játékkal összehasonlítva. A jelenlétüket csak fanservice-nek érzem. Helyettük ki lehetett volna bontani egy másik Skirata osztagot, hogy ne mindig csak az Omega legyen a fókuszban, holott Skirata másik 100 kommandóst is kiképzett.

 

Azt még elfelejtettem mondani a 66-os kapcsán, hogy az sem tetszett, hogy a kashyyyk-i eseményeket átírta az írónő. Maradhatott volna minden úgy, ahogy volt a játékban, és Etaint lepasszolhhatta volna valamelyik másik osztaghoz arra az időre.

 

Remélem a Ghost Recon Wildlands sikeres lesz, és az EA végre rájön, hogy mennyire király lenne egy open world coop tactical FPS a köztársasági (esetleg birodalmi) kommandósokkal a főszerepben. Mert jó az a SW:RC, csak nagyon ritkán ad szabadságot a játékosnak, így a taktikai része is csorbát szenved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a Deltához a könyvek nagyon minimálisat adtak hozzá a játékkal összehasonlítva. A jelenlétüket csak fanservice-nek érzem. Helyettük ki lehetett volna bontani egy másik Skirata osztagot, hogy ne mindig csak az Omega legyen a fókuszban, holott Skirata másik 100 kommandóst is kiképzett.

 

Azt még elfelejtettem mondani a 66-os kapcsán, hogy az sem tetszett, hogy a kashyyyk-i eseményeket átírta az írónő. Maradhatott volna minden úgy, ahogy volt a játékban, és Etaint lepasszolhhatta volna valamelyik másik osztaghoz arra az időre.

 

Travissnek gondolom az volt a célja, hogy az Omega legyen a középpontban, úgyhogy szerintem ha egy 3. osztagot is bevont volna azzal sem foglalkozott volna jobban/többet, mint a Deltával és akkor kaptunk volna két alig ismert osztagot így meg legalább a Deltát jobban ismerjük ha csak kicsivel is.

 

Már rég olvastam a 66-ost, mit is írt át Traviss nem rémlik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rég olvastam a 66-ost, mit is írt át Traviss nem rémlik?

Az a gond, hogy a könyvet még én is augusztusban olvastam, és mivel a játékot már számtalanszor kipörhettem, így csak annak az eseményei vannak a fejemben, de arra emlékszem, hogy több eltérés volt, mint ahány egyezés.

 

A Deltát meg a játékból már elég jól ismerjük, a könyvek sokat nem adtak hozzájuk, ellenben meg lehetett volna azt csinálni, hogy bemutaják a Galaar osztagot, aminek Bry és Ennen voltak a tagjai (akik később fontosabb szerepet kaptak az 501-esban). Ez már csak azért is lett volna érdekes, mert őket egy alderaani őrmester képezte ki, és megtekinthettük volna, hogy hogyan dolgoznak Skirata és Vau kommandósaihoz képest. Nem mellesleg lett volna egy-két ismert(ebb) áldozata is a háborúnak.

 

Én úgy tudom, hogy Traviss a 66-os parancsnál az akkoriban aktuális Lucas-i koncepciót vette alapul, tehát azt, hogy a parancs nem volt beprogramozva a klónokba.

De a könyvekből kiderül, hogy fejből tudták az összes parancsot, és a filmben meg elhangzik, hogy genetikailag úgy módosították őket, hogy feltétel nélkül hajtsanak végre bármilyen parancsot. Ergo amint elhangzik a 66-os, mindent meg kellett volna tenniük, hogy teljesítsék azt. Mint mondtam belemagyarázható, hogy a különleges egység katonái nem lettek ilyen szigorúan beprogramozva, de ez sem tökéletes magyarázat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy a könyvet még én is augusztusban olvastam, és mivel a játékot már számtalanszor kipörhettem, így csak annak az eseményei vannak a fejemben, de arra emlékszem, hogy több eltérés volt, mint ahány egyezés.

 

Majd ha kicsit több időm lesz felkutatok valami végigjátszás videót meg a könyvből is elolvasom újra azt a részt aztán akkor majd megírom mik voltak. :)

 

A Deltát meg a játékból már elég jól ismerjük, a könyvek sokat nem adtak hozzájuk, ellenben meg lehetett volna azt csinálni, hogy bemutaják a Galaar osztagot, aminek Bry és Ennen voltak a tagjai (akik később fontosabb szerepet kaptak az 501-esban). Ez már csak azért is lett volna érdekes, mert őket egy alderaani őrmester képezte ki, és megtekinthettük volna, hogy hogyan dolgoznak Skirata és Vau kommandósaihoz képest. Nem mellesleg lett volna egy-két ismert(ebb) áldozata is a háborúnak.

 

Valóban érdekes lett volna egy másik fajta kiképzési módszert és annak eredményét is látni, de Traviss a mando kultúrát akarta bemutatni minél jobban gondolom ezért is nem lépte ezt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a könyvekből kiderül, hogy fejből tudták az összes parancsot, és a filmben meg elhangzik, hogy genetikailag úgy módosították őket, hogy feltétel nélkül hajtsanak végre bármilyen parancsot. Ergo amint elhangzik a 66-os, mindent meg kellett volna tenniük, hogy teljesítsék azt. Mint mondtam belemagyarázható, hogy a különleges egység katonái nem lettek ilyen szigorúan beprogramozva, de ez sem tökéletes magyarázat

Az a mondat ebből a szempontból nem mérvadó. Ott a kaminóiak csak fényezték magukat.

Lucas első koncepciója az volt, hogy beprogramozták a klónokba a 66-os parancsot. Ezt később A Sith-ek bosszúj környékén elvetette, és akkoriban azt mondta, hogy a 66-os parancs csak egy vészhelyzeti parancssor része volt és nem programozták be a klónokba. Mivel Geroge a SW atyaúristene, ezért abban az időben a regényírók is ezt a koncepciót vették át. Lásd James Luceno és Karen Traviss. Karen csak kibővítette a dolgot, méghozzá elég alaposan. Aztán később Lucas mégis csak visszatért az első koncepciójához.

 

Illetve még az új kánonban is találhatunk példát a kaminóiak messze nem tökéletes munkájára. Lásd áruló klón, dezertőr klón, chip hibás klón.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a kiképzésről beszél Lama Su valóban fényezi magát (és ezt nem is rejti véka alá), de amikor a génmódosításról beszél csak tényeket közöl.

Az egy dolog, hogy Lucas az adott pillanatban mit gondol (mint tudjuk, ez gyakran elég képlékeny), egy másik az, hogy mi hangzik el a filmben. Szerintem a beidézett mondatot nem lehet túl sokféleképp értelmezni. Én sem azt mondom, hogy beleprogramozták konkrétan a 66-os parancsot mindegyikőjükbe (legalábbis a régi kánon szerint, mert az újban ez nem kérdés hogy így van), hanem azt, hogy úgy vannak megtervezve, hogy bármilyen parancsot teljesíteniük kell, és ez az amit nem magyaráztak meg a könyvekben.

 

Az meg hogy a TCW egész 5,5 évada alatt volt összesen 4 hibás klón, nekem nem azt mutatja, hogy ez olyan gyakori lenne. Pláne nem annyira gyakori, mint ahogy az az RC könyvekből adódna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidoknál fejlettebb agyi és miegymás képességgel rendelkező katonákat akartak - akik ugyanakkor engedelmesek is -, ebben pedig benne van, hogy emberien gondolkodnak, vagyis technikailag "hibásak" lehetnek parancsok ide vagy oda. Az a meglepő, hogy csak ennyit lehetett látni belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidos dolog nekem is eszembe jutott. E mellett Karen Traviss mandalori kiképzőket is bevont a történetbe, akik jelentős hatással voltak azokra a klónokra, akiket kiképeztek.

Lama Su mondata pedig szerintem inkább fényezés és általánosság ismertetése, nyilván nem fog beszámolni a vevőnek az esetlegesen felmerült "'problémákról".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez az a dolog, amiben ezekkel az érvekkel nem fogtok meggyőzni. Az én szememben ahhoz kellene igazodni, ami el is hangzik a filmekben, és nem a filmek alkotójának éppen akkori véleményéhez (,ami mint tudjuk, a szóbanforgó alkotónál elég képlékeny). Vagy ha szembe is megy az író a filmben elhangzottakkal, akkor azt illik kellően megmagyarázni. És itt nekem az nem teszi meg, hogy Traviss egyszer előhozta a parancsnoki láncot, és a klónok aszerint élnek/hoznak döntéseket, mert a filmben genetikai szintű szabályozásról beszélnek, és ugyan a könyvben van genetikáról is szó, de nem az engedelmességgel kapcsolatban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megjelent magyarul számos kiegészítő könyv (meglehetősen borsos áron), pl. Sithek könyve, Birodalmi kézikönyv, A jedi útja és Fejvadász kódex. Ha minden igaz, ezek Legends-műveknek számítanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy mégsem azok? Végül is a birodalmi és fejvadász dolog maradhatna ugyanaz. A Jedi, Sith dolgot lehetne újra gondolni, de a Clone Wars elég egyértelműen tisztázott egyes kérdéseket, és ez lehet hogy a könyvek is egybecsengenek a sorozattal. Hamarosan el kezdem olvani őket, majd referálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvannak. A kezemben vannak. Mindegyik könyv "Legenda" státuszú. A keményfedeles hátlapon, van egy o-ring szerű tájékoztató, amin rajta van a tartalom, a kiadó ( egyébként már Disney) stb. és a Legenda felirat. Én a Birodalmi kézikönyvbe lapoztam bele. Teljesen hiányoznak az Disney éra új katonái, fegyvernemei. Gondolom ezeknek a könyveknek is lesz updated kiadása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy mégsem azok? Végül is a birodalmi és fejvadász dolog maradhatna ugyanaz. A Jedi, Sith dolgot lehetne újra gondolni, de a Clone Wars elég egyértelműen tisztázott egyes kérdéseket, és ez lehet hogy a könyvek is egybecsengenek a sorozattal. Hamarosan el kezdem olvani őket, majd referálok.

Azok. A Történeti Csoport egyik fejese is megerősítette.

 

A Sithek könyvében példának okáért Ajunta Palltól kezdve Xendoron át a Muur-talizmánokig minden benne van. Nem hiszem, hogy ezek hirtelen kánonná váltak volna.

 

Kivéve, ha nem emelnek át valamennyit belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.