Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy ez volt a gondolatuk, de ez a gondolat hibás, mert lássuk be Star Wars könyveket Star Wars rajongók olvasnak, akik képben vannak ezzel a dologgal kapcsolatban. Ha mégsem akkor meg a könyv épp rávezethetné őket, hogy jobban utána járjanak a dolgoknak. :) Mondjuk az biztos, hogy elég fura lehet a könyv ha nincs semmi más infó erről a korról az embernek, pl. az elején már az időszámítás: "Tho Yor-ok Megérkezése Után" (még csak a 3. fejezetben tartok így nem tudom mennyire lesz kifejtve). Ha nem olvastam volna a Jedik Hajnala képregényeket ez vajmi keveset mondana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos elkezdtem az utolsónak maradt könyvet a magyarul megjelent regények közül, ami nem más mint a Halálvilág. Most tartok a 16. fejezetnél, eddig úgy tűnik az íróra komoly benyomást tett némely film.

 

 

Az ágyhoz kötözős/becsinálós rész akármelyik Amerikai Pitébe vagy hasonló filmbe beleillene, amikor Rojo Trace kvázi a Taken-ből idéz azon majd besírtam :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja végeztem a Halálvilággal.

 

Ha már horror beütése volt és tekintve, hogy ez egy előzmény vártam a végén azt a tipikus horroros lezárást, hogy epilógusba például lefestenek egy kis jelenetet amiben kiderül, hogy "életben" maradt egy példány vagy időugrással azt mutatják be ahogy Palpatine rátalál akár a holokronra akár magára a kitenyésztett vírusra.

 

 

 

Most még elolvasgatom a Jedirenden fellelhető novellafordításokat aztán fejest ugrok a kánonba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit. Valószínűleg jó pár hiba van benne, nagyon rossz nyersanyagból dolgoztam, központozás kaotikus volt, úgy kellett kibogoznom, hogy melyik mondatot épp ki mondta.

 

De a fordításból már jól jön ki, hogy ki mit mond. :) Ez volt a 4. novella amit olvastam és a többinél néhányszor vissza kellett olvasgatnom, hogy akkor most ki is beszél egy-egy párbeszédnél, de ennél nem, úgyhogy szerintem jó munkát végeztél, ha meg rossz nyersanyagból csináltad pláne! icon57.gif

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steven Barnes: A Cestus csapda

 

Barnes a regényében a Cestus bolygóra kalauzolja el az olvasót. A történet a Klónok háborúja idején játszódik. Obi-wan és Kit Fisto jedimesterek azt a feladatot kapják, hogy diplomáciai úton próbálják megakadályozni a Cestus és a Szeparatisták szövetségét. Ebbe beletartozik az úgynevezett JK-droidok ("Jedi-ölő") gyártásának megszüntetése is. A regény tele van jó karakterekkel, mint például Nate (később Jangotat), vagy Doolb Snoil, Asajj Ventressről nem is beszélve. Kit Fisto az egyik kedvenc jedi lovagom, de ebbe a történetbe egyszerűen nem illett bele, én úgy gondolom. Obi-wan karaktere helytállt, szerintem Mace Windu vagy Anakin Skywalker lett volna neki a leginkább hozzápasszoló társ. (Anakin egyébként szerepelt is a regény elején, de csupán egy fejezet erejéig.) A Jangotat-féle szál az elején nagyon gyenge és felesleges volt számomra, de a végére kezdtem megkedvelni. A x'ting karakterek egytől-egyik gyengék voltak, egyszerűen nem illettek bele a Star Wars világába ezek a rovarszerű lények. Asajj Ventress viszont sokat dobott az egészen. Ahogy rejtőzködött a történet alatt, majd csak a semmiből előbukkant Obi-wan előtt, hogy megküzdjön vele... Fantasztikus volt.

Összességében jó könyvnek tartom a Cestus csapdát, de olvastam már ennél sokkal jobbat is a Star Wars univerzumában. Aki teheti, egyszer olvassa el, mert megéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a könyv jól indult, aztán ellaposodott. Meg aztán én az író fogalmazásmódját is furcsának találtam. A Jangotat-szál ráadásul a Traviss-féle Republic Commando sorozat után nekem lebutítottnak tűnt, bár tény, e téren nagyon nehéz megverni az írónőt (talán az Elveszett csillagokban olvastam hasonlóan kiváló karakterábrázolást és lélektani drámát).

 

Azért a Cestus csapda nem rossz könyv, a Yoda: Sötét találkozónál mindenképp jobbnak találtam. Szerintem az x'tingek egyáltalán nem SW-idegenek, a geonosisiak és más rovarfajok után. A könyv legnagyobb erőssége a bolygó történelmi és társadalmi hátterének a részletes kidolgozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a könyv jól indult, aztán ellaposodott.

Én is így vagyok vele. A végéhez közeledve kezdett egyre elvontabb lenni. Pedig az első pár fejezet elég izgalmasra sikeredett, főleg amikor Obi-wan és Kit megküzdenek a JK-droiddal.

 

A könyv legnagyobb erőssége a bolygó történelmi és társadalmi hátterének a részletes kidolgozása.

Ez szerintem is nagy erőssége a könyvnek, főleg, hogy a filmekben, sorozatokban nem nagyon láthattuk eddig ezt a bolygót. Ezt tényleg nagyon jól körülírta, részletezte a szerző.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szukits kiadó írta az Adósság könyv alatt a honlapjukon:

 

Kedves Olvasók!

A Kiadó mindent elkövet, hogy további Legendák regények is megjelenhessenek. Úgy tűnik, hogy erre jelen pillanatban van is esély. Már jó ideje folynak ez ügyben az egyeztetések a Disney-vel. Sajnos a szerződéskötési procedura nagyon lassú és még mindig várjuk a Lucasfilm visszajelzését azzal kapcsolatban, hogy mely Legendák címek megjelenését engedélyezik. Reményeink szerint jövőre már újraindulhat a Legendák sorozat hazai kiadása. Egy nagyon kicsi esély arra is van, hogy már esetleg idén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, majd megkérdik az olvasók véleményét, hogy mely könyveket adják ki, ha az összesre esetleg nincs lehetőség.

Ez most már nem valószínű, hogy megtörténne, ahhoz már késő van... :) De ha minden jól megy akkor lehet készülni az olvasnivalókra.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír!

Mondjuk engem az olyan hosszabb könyvsorozatok is érdekelnének, mint a The New Jedi Order, a Legacy of the Force, vagy a Fate of the Jedi. Kár, hogy ezekre szinte semmi esély a hosszuk miatt.

Ha tudnád, hogy milyen tervezetek voltak az asztalon... :D Még én is meglepődtem több dolgon... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.