Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Átmozgattam a hozzászólásokat a Legends-szekcióba, mert ide valók. Nekem a Kóbor lovag a várakozásokhoz képest csalódás volt, igazából három különálló történetet olvashattunk, amelyeket csak a főhősnő személye kötött össze.

 

A lista szerintem is rendben van (bár azt érdemes megnézni, hogy egy-egy könyv esetében hány szavazat alapján jött ki az adott pontszám). A Darth Plagueis-t én is előbbre várnám, de azt hozzá kell tenni, hogy az a könyv az igazi hardcore rajongóknak készült, szerintem nem kevesen vannak azok, akik számára a regény élvezhetetlenül száraz és vontatott volt (irdatlanul sok cégnév, szervezetek, rengeteg utalás más művekre, amelyek számomra a legtökéletesebb SW-könyv jellemzői, de nem biztos, hogy mindenki így van ezzel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor lovagban pont az tetszett, hogy igyekezett minél többet megmutatni az eltérő Sith önkényuralmakból. Egy elég megosztott galaxist tárt elénk. Nem ártana, ha az új kánon is egy ilyen irányba mozdulna majd el. Nagyon jó volt a történet szövése.

 

Ha már Kóbor lovag. Több kánon regényt is beelőzött még így is. Tarkin, A Jedik örököse, Utóhatás, Utóhatás: Adósság, Az ébredő Erő regényváltozata, Sith Nagyurak: ezek mind hátrébb vannak tőle.

 

Igen, tényleg az értékelések számát tekintve vannak eltérések. A Darth Plagueis pl. az egyik legolvasottabb darab ahhoz képest a Vérvonalat és a Sötét tanítványt is több embernek el kéne elolvasnia és értékelnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. én is így vagyok vele. Nálam Az elveszett Sith törzs a mai napig a Top5-ben van, nem csak Millert, de a Legendák és Kánon művek összességét figyelembe véve. Aki képes hihetően megírni pl. azt, hogy

egy Jedi és egy Sith összejönnek, az valamit nagyon jól csinál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. én is így vagyok vele. Nálam Az elveszett Sith törzs a mai napig a Top5-ben van, nem csak Millert, de a Legendák és Kánon művek összességét figyelembe véve. Aki képes hihetően megírni pl. azt, hogy

egy Jedi és egy Sith összejönnek, az valamit nagyon jól csinál. :D

 

Nekem is az volt a kedvenc történetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó látni, hogy a könyv cselekményének első része miként válik a bolygó lakosságának legendáriumának részévé. Miller nagyon jól felvázolta a világot, nyomon követhetjük két kontinens fejlődésének történetét, amelyek sorsát más-más formában, de meghatározta az a bizonyos hajó lezuhanása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen egy könyvben ez működik, de egyetlen mozifilmben nem hinném.

A Han Solo-ban is így lesz. Bár az csak pár év eseményeit mutatja be, de próbának jó lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Han Solo-ban is így lesz. Bár az csak pár év eseményeit mutatja be, de próbának jó lesz.

 

Teljesen más 10-20 évet ugrani és más pár százat, az előbbi esetben lehet ugyanazokkal a karakterekkel dolgozni ugrás előtt és után is, míg a másiknál nem (most ne Yodából induljunk ki). Az időugrás után megjelenő karaktereket is be kell mutatni és hogy ez érdemben történjen elegendő idő kell hozzá plusz, hogy mind a két idővonal cselekménye is fel legyen vázolva kellőképpen arra nem elég 3 óra sem. Szerintem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más 10-20 évet ugrani és más pár százat, az előbbi esetben lehet ugyanazokkal a karakterekkel dolgozni ugrás előtt és után is, míg a másiknál nem (most ne Yodából induljunk ki). Az időugrás után megjelenő karaktereket is be kell mutatni és hogy ez érdemben történjen elegendő idő kell hozzá plusz, hogy mind a két idővonal cselekménye is fel legyen vázolva kellőképpen arra nem elég 3 óra sem. Szerintem.

Szerintem meg lehet oldani, érdekes újítás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy elveszett Sith törzs-kaliberű, sok ezer évet átölelő történet szerintem sem működne a filmvásznon. Könyvben olvasni viszont istenkirály volt. Ha elolvasom az Új hajnalt, felállítok egy tetszési sorrendet Miller könyveiből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végre eljött a nap. Az utolsó simítások is rendben vannak, így kirakták előrendelhetőbe a következő címeket:

 

Alan Dean Foster: A közelgő vihar Ez a regény A klónok támadás előzménye.

 

Karen Traviss: Életre halára A Klónok Háborúja animációs sorozathoz kötődő regény, a sorozat és a Thrawn-trilógia főszereplőivel.

 

Mindkét kötetnél a várható megjelenés: június 14.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közelgő viharról mit érdemes tudni, jó könyv? Illetve a Klónok háborúja regény olvasható a másik két (Filmregény, Külső űr) ilyen könyv előismerete nélkül is?

A közelgő vihar az ansioni küldetést meséli el részletesen. Egy világ elszakadását próbálják meg megakadályozni a Köztársaságtól. Anakin és Obi-van mellett Bariss és Luminara is szerepelnek. Egy egyszerű kaland sztori.

Az Életre-halálra önállóan olvasható darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó a közelgő vihar borítója.

Kár hogy már leszoktak róla, hogy a szinészek fotóiból, filmek jeleneteiből csinálják a borítókat. Nekem a festmények rajzok vagy mik ezek, amik manapság vannak a könyveken, nem tetszenek. Ha van egy karakterről filmes kép akkor használják azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.