Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

@Darth Sky Direkt rákerestem neked egy, magyarul ki nem adott részre a Young Jedi Knightsból, egészen pontosan a Return to Ord Mantellre. Bookdepositoryn előjegyezhető, eBay-en meg találtam egy-két példányt, amelyek az USA-ban lelhetők fel, de szállítással együtt sajnos mindegyik legalább 10.000 Ft-ba fájna.

Úgy látszik, nem csak nálunk, Magyarországon számítanak bizonyos Star Wars-regények hiánycikknek. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, annyiért tényleg fájna. Bár, ha csomagban is lehet rendelni, akkor csak egyszer kell fizetni a kiszállításért. Ahogy elnézem, legtöbb esetben nem is a könyv, hanem a szállítás kerül sokba. 

Előbb valószínűleg "letesztelek" majd egy részt pdf formátumban, hogy egyáltalán mennyire tudom élvezni angolul. Azaz, van-e értelme megvennem eredeti nyelven. Másrészt, előbb a még hiányzó magyar Legendák-köteteteket szeretném beszerezni. Legutóbb pl. majdnem rátettem a kezem a komplett X-szárnyúak sorozatra, de kb. 40 ezer lett volna, és most szükségesebb dolgok élveznek prioritást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kár, hogy annak idején 97-től a Lap-Ics Aquilához kerültek a Star Wars regények jogai a Valhallától. Ha már akkor a Szukits Kiadóhoz kerültek volna, akkor talán a 2010-es évek második felében a Fate of the Jedi is megjelent volna nálunk.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/11/2020 at 10:23 PM , Darth Sky said:

legtöbb esetben nem is a könyv, hanem a szállítás kerül sokba. 

Ez néha még nem is baj: a Vector Prime-ot a múltor 1300 Ft-ért láttam Ebay-en, 1900-as szállítással. Összeadva 3200 Ft - még így is olcsóbb, mint a mai új könyvek jó része. Ott van a baj, amikor egy kb. 1500 Ft-os regénynél 5-6000 Ft-ot kér el az eladó szállítási díjként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R. A. Salvatore: The New Jedi Order I - Vector Prime

 

Szerintem ez egy teljesen korrekt könyv volt. Simán maga mögött hagy jó pár EU-könyvet, amelyet eddig olvastam. Pedig őszintén szólva kicsit féltem, elvégre sokan szapulják a vongokat, másfelől egy majd' 20 részes sorozat első darabja, és általában az ilyen hosszú sorozatoknál kissé döcögősen indul a sztori. De szerencsére nem így történt.

A sztori a megszokottól eltérően nem annyira a Luke-Han-Leia (Lando) triót (négyest) helyezi előtérbe, kiváltképp nem Leiát. Mármint szerepelnek mindannyian viszonylag sokat a regényben, de nem annyira kiemelkedően: a Solo-gyerekek ugyanannyi játékidőhöz jutnak kb., a vongokról nem is beszélve.

A vong egy igen érdekes faj, pedig féltem, hogy a District 9 űrlényeihez vagy a Predatorokhoz hasonló agyatlan gyilkológépek béna másolatai lesznek. Intelligensek, elszántak, bátrak, céltudatosak és még babonásak, vallásosak is (vannak különbözői isteneik). A "félelem" szó pedig abszolút nem szerepel a szótárukban. Elég jól megismerhetjük a gondolkodásmódjukat, a kultúrájukat stb.

Egy dolog miatt viszont kegyetlenül dühös vagyok. Meghal egy nagyon kedvelt és fontos figura. Szerintem tudjátok, kiről van szó, de hátha nem mindenki ismeri a szitut:

 

Spoiler

Chewie-t agyonnyomja egy égitest! Mi ez már?!

 

Nagyon nem volt korrekt őt eltenni láb alól. Ráadásul még csak nem is volt indokolt. Azt meg pláne nem értem, miért a sorozat legeslegelején. Így elbánni egy ennyire ártatlan, szerethető arccal... 

Volt még egy fura dolog a regényben: a szerző folyton valami betegséget emlegetett Marával kapcsolatban, de igazán nem derül ki, hogy mi az. Mármint úgy emlegeti, hogy a regény kezdete előtt már volt ez neki. Kicsit kutakodtam a neten, de nem igazán találtam semmilyen kielégítő infót, csak valami fórumbejegyzést, amelyből kiderült, hogy ezzel a betegséggel még foglalkoznak majd a későbbiek során.

A könyv egy szokásos űrcsatával zárul.

 

Úgy vélem, annak a bizonyos karakternek a kinyírását leszámítva teljesen korrekt és élvezhető volt ez a kötet, sőt szinte zseniális. Viszont azért a halálért le kell vonjak másfél pontot, úgyhogy az értékelésem így: 10/8,5.

Salvatore meg szuper író.

Ja, és angolul olvastam, ami nekem plusz élmény volt. Ezek után már nem nagyon van kedvem magyarul olvasni... ami pech, mert egy csomó magyar nyelvű könyv várakozik még a polcomon. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Volt még egy fura dolog a regényben: a szerző folyton valami betegséget emlegetett Marával kapcsolatban, de igazán nem derül ki, hogy mi az. Mármint úgy emlegeti, hogy a regény kezdete előtt már volt ez neki. Kicsit kutakodtam a neten, de nem igazán találtam semmilyen kielégítő infót, csak valami fórumbejegyzést, amelyből kiderült, hogy ezzel a betegséggel még foglalkoznak majd a későbbiek során.

https://starwars.fandom.com/wiki/Coomb_spore

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De ez az, amivel Nom Anor fertőzi meg a regény folyamán! De a könyvben már van addigra egy alapbetegsége. Vagy rosszul értelmeztem valamit? 

Valószínűleg.

Egy későbbi könyvben fog kiderülni, hogy pontosan mikor és hol fertőződött meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

R. A. Salvatore: The New Jedi Order I - Vector Prime

 

Szerintem ez egy teljesen korrekt könyv volt. Simán maga mögött hagy jó pár EU-könyvet, amelyet eddig olvastam. Pedig őszintén szólva kicsit féltem, elvégre sokan szapulják a vongokat, másfelől egy majd' 20 részes sorozat első darabja, és általában az ilyen hosszú sorozatoknál kissé döcögősen indul a sztori. De szerencsére nem így történt.

A sztori a megszokottól eltérően nem annyira a Luke-Han-Leia (Lando) triót (négyest) helyezi előtérbe, kiváltképp nem Leiát. Mármint szerepelnek mindannyian viszonylag sokat a regényben, de nem annyira kiemelkedően: a Solo-gyerekek ugyanannyi játékidőhöz jutnak kb., a vongokról nem is beszélve.

A vong egy igen érdekes faj, pedig féltem, hogy a District 9 űrlényeihez vagy a Predatorokhoz hasonló agyatlan gyilkológépek béna másolatai lesznek. Intelligensek, elszántak, bátrak, céltudatosak és még babonásak, vallásosak is (vannak különbözői isteneik). A "félelem" szó pedig abszolút nem szerepel a szótárukban. Elég jól megismerhetjük a gondolkodásmódjukat, a kultúrájukat stb.

Egy dolog miatt viszont kegyetlenül dühös vagyok. Meghal egy nagyon kedvelt és fontos figura. Szerintem tudjátok, kiről van szó, de hátha nem mindenki ismeri a szitut:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nagyon nem volt korrekt őt eltenni láb alól. Ráadásul még csak nem is volt indokolt. Azt meg pláne nem értem, miért a sorozat legeslegelején. Így elbánni egy ennyire ártatlan, szerethető arccal... 

Volt még egy fura dolog a regényben: a szerző folyton valami betegséget emlegetett Marával kapcsolatban, de igazán nem derül ki, hogy mi az. Mármint úgy emlegeti, hogy a regény kezdete előtt már volt ez neki. Kicsit kutakodtam a neten, de nem igazán találtam semmilyen kielégítő infót, csak valami fórumbejegyzést, amelyből kiderült, hogy ezzel a betegséggel még foglalkoznak majd a későbbiek során.

A könyv egy szokásos űrcsatával zárul.

 

Úgy vélem, annak a bizonyos karakternek a kinyírását leszámítva teljesen korrekt és élvezhető volt ez a kötet, sőt szinte zseniális. Viszont azért a halálért le kell vonjak másfél pontot, úgyhogy az értékelésem így: 10/8,5.

Salvatore meg szuper író.

Ja, és angolul olvastam, ami nekem plusz élmény volt. Ezek után már nem nagyon van kedvem magyarul olvasni... ami pech, mert egy csomó magyar nyelvű könyv várakozik még a polcomon. :D

Csubi

halála igazság szerint teljesen indokolt. A sorozat készítői akartak egy fontos főszereplő halált. Eredetileg Luke-ot akarták megölni, de azt Lucas megvétózta. Így hát Csubira esett a választás. Az Új Köztársaság regényekben már nem tudtak vele mit kezdeni. Zahn is a Thrawn kezében elküldte gyerekfelügyeletre. A sorozat készítői úgy gondolták, hogy ha már nem tudnak vele mit kezdeni, akkor legyen egy drámai halál, amely felrázza az eseményeket.

Egyébként ez nem Salvatore ötlete volt, hanem már a szerződésben kikötötték, hogy mit kell vele csinálnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az álmok bolygója

 

Talán a "furcsa" szó fejezi ki leginkább ezt a kötetet. Biztos vagyok benne, hogy sokak gyomra számos elemét nem fogadná/fogadja be ennek az olvasmánynak, és bizony még nekem is (aki minden nagyképűség nélkül számos SW könyvet olvasott már) akadtak meredek részei. A történet nem túl nagy szám, az író gyakorlatilag egy-két cselekményszálat húzott el több száz oldalon keresztül, noha ügyesen tette mindezt. Békeidő révén (az Ep1-2 közötti tér) komolyabb konfliktusokra egyébként sem kerülhetett volna sor. Nekem tetszettek az író leírásai, könnyedén elém tárult a Zonama Sekot egyedi világa. Érdekes volt abban a tudatban olvasni, hogy a könyv az Ep1 után íródott (2000-ben), amikor még nem létezett a Prequel-trilógia többi része. Az író mégis "megjósolt" néhány olyan dolgot, melyek aztán bekövetkeztek. Spoilermentesen most csak a vezérlőhajót nem igénylő droidokat emelném ki példának. Jó volt megismerni a fiatal Obi-Wan, és a még zsengébb korú Anakin személyiségét, hogy miként álltak egymáshoz, az Erőhöz, a Jedi Rendhez, és úgy összességében a körülöttük lévő Világhoz. A történetről röviden:


 

Spoiler

 

3 év telt el A baljós árnyak eseményei óta. Obi-Wan tanítványaként, a 12 éves Anakin továbbra is küzd a rabszolga-élete okozta lelki sérülésekkel. Mind e mellett fegyelmezetlen, meggondolatlan és sok esetben felelőtlen, ami igen veszélyes elegyet alkot. Főleg egy olyan mester mellett, aki pár évvel korábban még maga is padawan volt, így jelentősen tapasztalatlan. A nyitó fejezetben Anakin egy illegális siklóversenyen vesz részt a Coruscant egy lezüllött szegletében, ami Obi-Wan beavatkozása nélkül az életébe került volna. A Templomba történő visszatérést követően Anakin reális lehetőségnek tartja, hogy kicsapják a Rendből, ám ez (nyilván) nem történik meg. A fiú fejében megfordul, hogy csak azért nem akarják elengedni, mert hatalmas potenciál rejlik benne. Thracia Cho Leem Jedi-mester a társai segítségét kéri az egy évvel korábban eltűnt tanítványa, Vergere felkutatásához. A feladatot Obi-Wan és Anakin kapja. Kiderül, hogy a Jedik korábban tudomást szereztek egy határaikon túli világról, a Zonama Sekotról, amelyen különleges hajókat építenek. Miután egy ismeretlen faj (nem nevezik meg őket, de a yuuzhan vongok) behatolt a térségbe, a Jedik elküldték Vergerét az ügy kivizsgálására, aki azóta sem tért vissza. Obi-Wan és Anakin a Jedik barátja, Charza Kwinn segítségével egyesítik az adatokat, melyek a Zonamára vezetnek. A Zonama Sekoton a Jedik különféle próbák után hozzájutnak a szerves "maghordozóikhoz", melyekből aztán ezek az egyedi hajók készülnek. Látogatást tesznek a Magiszternél és lányainál, de gyanújuk szerint ez csupán illúzió. A maghordozók kiválasztása után a hajótervezőhöz mennek, hogy elkészítsék saját sekoti hajójukat.


Egy másik szálon Tarkin mesterkedését figyelhetjük, aki Raith Sienarral összedolgozva próbál eljutni a rejtélyes Zonama Sekotra, melyről tudomást szerzett. Illetve, a Halálcsillag korai terveire is történnek utalások. Tarkin megbízza (vagy inkább megzsarolja) "barátját", hogy tárja fel a Sekot titkait. Sienar egy kisebb csapat élén indul el a rejtélyes bolygóra, a Jedik nyomait követve.

Miután a Jedik hajója elkészül, Sienar Tarkin által felülírt vadászai megtámadják a bolygót, hogy eredeti terve szerint kirobbanjon a konfliktus. Időközben Tarkin is a helyszínre érkezik. Az egyik helyi telepes, Shappa elmondja Obi-Wannak, hogy Vergere elment a Zonama Sekotról, miután egy ismeretlen faj, a Kívülről Érkezők (Vongok) megtámadták a bolygót. Vergere az ismeretlenekkel hagyta el a Zonama Sekotot. A maghordozókban elrejtett üzenet révén arra is fény derül, hogy a Kívülről Érkezők okozták a bolygón látható sérüléseket, ám Vergere és képességei felkeltették az érdeklődésüket. Vergere velük ment, hogy megismerjék egymást, ha cserébe elhagyják a Zonama Sekotot. Tarkin terve, hogy támadócsapata révén, a Köztársaság nevében csikarjon ki együttműködést a sekotiaktól, rátéve kezét az egyedi hajók birtoklására. Miután enged a haragjának és gyűlöletének, Anakin akaratlanul is megöli Tarkin és Sienar bérgyilkosát, a vérmetsző Ke Daivot, megtéve első komolyabb lépését a Sötét Oldal felé. A Magiszter palotájába érve kiderül, hogy a férfi egy ideje halott (talán a Kívülről Érkezők támadása óta). Azt követően maga a Sekot (a bolygó "tudata") küldött üzeneteket a nevében. A felszínen landoló Tarkin és Sienar magukkal viszik Anakint, mint a sekoti hajó pilótáját. Obi-Wan kiszabadítja Anakint, majd elmenekülnek a sekoti hajóval. A Zonama Sekot hatalmas hajtóművei életre kelnek, és a bolygó elhagyja a helyét, majd eltűnik. 

 

 

Összességében nem volt rossz könyv, de a kedvenceim közé sem fog bekerülni. Aki nem zárkózik el a Star Wars furcsább, szokatlanabb oldalától, és kedveli Obi-Wan, valamint Anakin karakterét, annak ajánlom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Darth Sky said:

Összességében nem volt rossz könyv, de a kedvenceim közé sem fog bekerülni. Aki nem zárkózik el a Star Wars furcsább, szokatlanabb oldalától, és kedveli Obi-Wan, valamint Anakin karakterét, annak ajánlom. 

Szerintem sem volt rossz. Igazán érdekes volt. De én sem tartom közepesnél jobbnak. 

Már annak örülök, hogy olvashattunk egyáltalán valamit, amely az első és a második film között játszódik. Mindig is érdekelt az az éra, még ha nem is történt sok dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére az előzmény trilógiához kevés olyan könyv tartozik, melyeket az olvasók gyengébbnek tartanak. Ilyen volt a Külső Űr, A királynő árnyéka, Az álmok bolygója. Ezekből nekem Az álmok bolygója tetszett. Kíváncsi leszek, hogy a Királynő végveszélyben becsatlakozik-e ezekhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Darth Revan9 said:

Szerencsére az előzmény trilógiához kevés olyan könyv tartozik, melyeket az olvasók gyengébbnek tartanak.

Hát... Az álmok bolygóját többnyire gyengébbnek tartják. De nekem személy szerint a Yoda - Sötét találkozó, a Darth Plagueis, a Mester és tanítványa, a Karen Traviss-féle TCW-regény, a Közelgő vihar meg a Jedi-próba se tetszett. Illetve többen is hangot adtak azon véleményüknek a fórumon, miszerint A megtévesztés leple se egy kiemelkedő mű. No meg a Külső űr se egy népszerű kötet, habár nekem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerencsére az előzmény trilógiához kevés olyan könyv tartozik, melyeket az olvasók gyengébbnek tartanak. Ilyen volt a Külső Űr, A királynő árnyéka, Az álmok bolygója. 

Azért van még pár, pl. Yoda - A sötét találkozó 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 minutes ago, Nute Gunray said:

Azért van még pár, pl. Yoda - A sötét találkozó 

Meg a Jedi-próbát és A közelgő vihart is egyöntetűen gyenge regényekként tartják számon. A többi, amit felsoroltam eggyel feljebb, már szubjektívebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Azért van még pár, pl. Yoda - A sötét találkozó 

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Hát... Az álmok bolygóját többnyire gyengébbnek tartják. De nekem személy szerint a Yoda - Sötét találkozó, a Darth Plagueis, a Mester és tanítványa, a Karen Traviss-féle TCW-regény, a Közelgő vihar meg a Jedi-próba se tetszett. Illetve többen is hangot adtak azon véleményüknek a fórumon, miszerint A megtévesztés leple se egy kiemelkedő mű. No meg a Külső űr se egy népszerű kötet, habár nekem tetszett.

Én azt tapasztaltam, hogy a Yoda: Sötét talákozóval jobban ki vannak békülve az olvasók, Ahogy a Jedi próbával, vagy a többi említett címmel is.

Yoda Sötét találkozó. 40 értékelés alapján 82%

https://moly.hu/konyvek/sean-stewart-yoda-sotet-talalkozo

Jedi próba 34 értékelés 80%

https://moly.hu/konyvek/david-sherman-dan-cragg-jedi-proba

Karen Traviss: A klónok háborúja 44 értékelés 83%

https://moly.hu/konyvek/karen-traviss-star-wars-a-klonok-haboruja

A közelgő vihar 35 értékelés 79% Na jó, ez mondjuk kezd kicsúszni a jó könyvek kategóriájából.

https://moly.hu/konyvek/alan-dean-foster-a-kozelgo-vihar

 

A Darth Plagueis, viszont úgy néz ki, hogy tarol még mindig. 92% 117 értékeléssel. És folyamatosan legalább 10 ember olvassa állandóan. Ha ez így halad ez lesz minden idők legnépszerűbb és legolvasottabb SW  könyve. Szerintem 1-2 éven belül még a Darth Bane trilógiát és a régi Thrawnt is letaszítja értékelések számában és %-os arányban.

 

Persze mindig vannak olyan könyvek, amelyek másoknál népszerűek és valakinél nem jönnek be. Ilyen nálam a Thrawn Árulás. 89% 41 értékeléssel.

https://moly.hu/konyvek/timothy-zahn-thrawn-arulas

Én pl. ezt érzem túlzónak. Nálam ez 3 és  fél csillag lett.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem tetszett a Darth Plagueis, megértem, hogyha valaki az egekig magasztalja. Az viszont meglep, hogy a Yoda-regény, A közelgő vihar meg a Jedi-próba ilyen jó értékeléseket kapott a Molyon. Semmi extra nincs ezekben a regényekben szvsz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brian Daley: Han Solo hadjárata

 

Eddig közel 40 Star Wars-regényt olvastam, határozottan ez a második legrosszabb. Ennél csak A klónok háborúja-film regényváltozata Karen Traviss tollából van lejjebb az én ranglistámon.

Már az elején érezni lehetett, hogy ezt a könyvet bizony nem Luceno, Salvatore vagy Zahn írta (stílus, leírások stb.) Alapvetően semmit nem ad hozzá ez a mű a Star Wars Universe-hez. Egy szimpla kalandregény. Hanon meg Chewbaccán kívül kb. nem is sok köze van a Star Warshoz.

Izgalmasnak nem mondható, szórakoztatónak meg pláne nem. Én a könyv negyedétől/felétől már azt se tudtam, miről van szó, annyira nem kötött le. Csak olvastam, olvastam, de nem tudtam arra figyelni, mit olvasok.

Azért meredek dolgok is akadtak benne bőven; a macskaszerű lények, no meg valami idősek otthona pilótáknak? :lol: Meg a Kuka nevű robot. :lol2:

És akkor a rengeteg elírást, plusz betűt, helyesírási/nyelvhelyességi hibát nem is említettem, de ez nyilván már nem a regény hibája, hanem a kiadóé.

Tudom, hogy ez egy több mint 40 éves könyv, de A Jedi-kristály/Erőpróba is az, azzal viszont teljesen elégedett vagyok. 

Csak azért nem adok rá 1-est, mert könnyen olvasható. Ha még a nyelvezete is nehéz lett volna, tízszer ennyi szenvedés lett volna olvasni. :(

Nem tudom, kínozzam-e magam a trilógia többi részével is, elvégre egyben megvettem a trilógiát. Úgy volt, hogy elolvasom mindet, de hát nem gondoltam, hogy ennyire nem fog tetszeni már az első felvonás...

10/2

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno kellemes csalódás volt a könyv. Sokat persze nem szabad várni tőle, mert egy "szimpla" kalandregénynél tényleg nem több, de érezhetően nem is akar többet nyújtani. Egyszerűségük ellenére nekem aránylag tetszettek a leírások, és Han valamint Chewie karaktereit is jól ábrázolta az író. Mivel a regény írásakor még csak az Ep4 létezett, kisebb csoda, hogy nem ütközik a későbbi filmekkel.

 

Ha az 1. kötet ennyire nem tetszett, akkor szerintem a folytatásoktól se várj csodát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel pénzt adtam ki értük, elolvasom őket, hogy ne verjem a fejem falba, hogy pénzt dobtam ki. :D Elpasszolni meg nehezen tudom őket, mert elég könnyen megkaparintható termékek.

A másik két Solo-trilógia egyébként milyen Daley könyveihez képest?

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mivel pénzt adtam ki értük, elolvasom őket, hogy ne verjem a fejem falba, hogy pénzt dobtam ki. :D Elpasszolni meg nehezen tudom őket, mert elég könnyen megkaparintható termékek.

A másik két Solo-trilógia egyébként milyen Daley könyveihez képest?

 

A Crispin-féle elég jó szerintem, a magyar Han Solo-trilógiáról meg azt mondják, hogy – bár tényleg nem hivatalos – a Brian Daley-könyveknél jobban sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, sirszalhasogato said:

A Crispin-féle elég jó szerintem, a magyar Han Solo-trilógiáról meg azt mondják, hogy – bár tényleg nem hivatalos – a Brian Daley-könyveknél jobban sikerült.

Én a másik Han Solo-trilógia alatt a Korélia-trilógiára gondoltam, nem a magyar hamisítványra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.