Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egyébként ezzel a moly.hu listával többé-kevésbé egyetértek (talán csak a Vesztegzárt érzem túlzottan magasnak). De ezek közül a Darth Plagueis számomra olyan szinten kiemelkedik a mezőnyből, hogy egy egészen más dimenziót képvisel. Az egykori EU csúcsteljesítménye, betetőzése az a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Nute Gunray @Darth Revan9 Nagyon köszi! :D

 

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Ez hogy sikerült? :D

Ha én azt tudnám...

Kíváncsiságból felnéztem a Librire, majd a SW-on belül az antikvár könyvekre, és ott a drágábbtól elkezdtem visszafelé lapozni, majd eljutottam az első oldalra, és akkor ott volt ez. Először azt hittem rosszul látok, majd megfordult a fejemben, hogy ez nem is az. Utánanézni nem akartam, mert mi van, ha ez tényleg az, közben pedig elviszik, így gyorsan lecsaptam rá.

Csak egy "1900,-"-as ceruza beírás van az utolsó oldalon, de ezt leszámítva patika állapotban van.

És ami külön poén, hogy pár nappal később felkerült vaterára egy példány, és már érkezett is rá egy 20E Ft-os licit, így már biztosan tudtam, hogy jól tettem, hogy nem tököltem. :D

 

Egyszer A Birodalom Árnyai volt hasonló árban szintén a vaterán, de azt munkaidőben és délben rakták fel, és kb. 15-20 percen belül el is vitték.

 

Hátha egyszer a többivel is összejön valami hasonló! *ujjak keresztben*

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy látszik, hamisítják A holtak védelmezőit. Ha jól látom, te is ebbe futottál bele @HeirToGrievous. Szerencsére nálad nem csillagászati áron került eladásra. Kíváncsi vagyok, hogy tartalmilag ugyanaz-e a két változat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Úgy látszik, hamisítják A holtak védelmezőit. Ha jól látom, te is ebbe futottál bele @HeirToGrievous. Szerencsére nálad nem csillagászati áron került eladásra. Kíváncsi vagyok, hogy tartalmilag ugyanaz-e a két változat. 

Amikor nem sokkal később felkerült a vaterára egy 20E-ért, és ott másabb volt a STAR WARS felirat, akkor ott már gyanús volt a dolog, mert az enyémen nem olyan.

 

És ami külön poén, hogy nemrég olvastam egy régebbi Leslie L. Lawrence könyv hátulján hasonlóról.

Azért is van a Leslie L. Lawrence név dombornyomva, a hátoldalán pedig egy hologramos kép elhelyezve.

 

Na, mindegy. Így jártam, viszont:

 

"az első lapon a Jedi-növendék felirat J betűje nem látszódik a kötés miatt"

Nálam látszik, ráadásul szépen középen van.

 

Tartalmilag ugyanaz.

Összehasonlítottam a pdf-es változattal.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen esetben, ha tartalmilag ugyanaz, engem rohadtul nem érdekelne, hogy a Szukitsnál nyomták-e vagy Kis Béla volt a sarkon. :D Az se zavarna, ha más lenne a borító.

 

Persze megértem a gyűjtő szenvedélyt is akinek emiatt nem mindegy, nekik annyiból hasznos lesz ez az egész, hogy a hamisítványok lehet le fogják nyomni az eredetik árait.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy

Annyira nem zavar a dolog, mert nem került sokba, így bukni nem "buktam" rajta, annyit meg pláne nem, mintha eredetiként vettem volna.

Az mondjuk más kérdés, hogy annyit, amennyiért árulják a büdös életben nem adtam volna érte.

Annyi haszna legalább volt az egészben, hogy most már legalább tudom, hogy mi a hiba az eredeti kiadásban. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Akkor még jobban is jártál: az eredeti regény árának a töredékéért szereztél be egy olyan példányt, ami nem tartalmazza a hibákat, viszont tartalmilag ugyanaz. :) 

És még a 2. fejezet is normálisan van, nem pedig fejjel lefelé.

Egy nyomdában eltöltött némi időnek hála tudom, hol és mi csesződött el a gyártáskor.

 

Amúgy szerintem ez a könyv el van átkozva.

Mert hogy a hamisítvány is nyomdahibás legyen, az azért nem semmi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Megvettem a Vector Prime-ot, akciós volt a Könyvhéten az egyik standnál. :) Belevetem magam hamarosan a yuuzhan vongok történetébe.

Jó, hogy ilyesmiket árultak egyes standokon. Nálunk, Szegeden nagyon szegényes volt most a választék minden tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy tudnátok-e segíteni. Van két ritka kifejezés. Csillagászati helyszínek lehetnek.
Spinward Core,
Trailing Core
Sehol sem találom a magyar változatukat. Talán a Vérvörös Birodalomban voltak. De ez se biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, hogy tudnátok-e segíteni. Van két ritka kifejezés. Csillagászati helyszínek lehetnek.
Spinward Core,
Trailing Core
Sehol sem találom a magyar változatukat. Talán a Vérvörös Birodalomban voltak. De ez se biztos.

A "Harctéri Sebészek"ben szerepelt egy olyan, hogy "east spinward arm", amit "keleti karnak" fordítottak.

Nem értek hozzá, de ahogy meg tudom állapítani irányjelző csillagászati szakkifejezések lehetnek.

300px-Starchart_Directions.JPG

1UplrHA.png

 

Szerk.:

Tényleg szerepelt a Vérvörös Birodalomban, ha megtalálom szólok.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9

Megnéztem, de semmi.
A wookieepedián is csak azért szerepel a felbukkanások között, mert a zanibárok bolygója, a Xo, a Spinward Sectorban található, de maga a szektor nem került megnevezésre.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@HeirToGrievous, nagyon köszönöm szépen.

 

2022-ben is folytatódik a The Essential Legends Collection, vagyis a régi Legendák regények újra kiadása új borítóval. (Természetesen egyelőre még csak Amerikában.)

2022. áprilisában jönnek: Darth Bane 3. rész: A gonosz dinasztia, 

https://www.edelweiss.plus/#sku=059349704X&page=1

X-szárnyúak, 2. rész: Wedge játszmája,

https://www.edelweiss.plus/#sku=0593497074&page=1

Darth Plagueis

https://www.edelweiss.plus/#sku=0593358805&page=1

Kenobi

https://www.edelweiss.plus/#sku=0593497023&page=1

 

Egyelőre a jelek szerencsére arra utalnak, hogy nem áll le ez az újra kiadási hullám új borítóval. Reménykedjünk benne, hogy 2022. júliusától már lehet szerződni ezekre a kiadványokra ebben a formában.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy melyek azok a Legends könyvek, amelyek kétféle borítóval (Legendák felirattal és anélkül) is megjelentek a Szukitsnál? Én a legtöbb könyvet az első megjelenéskor megvettem, de most gondoltam, beszerzem azokat a változatokat is, amelyekre időközben rákerült a felirat. A Szukits honlapjáról próbáltam tájékozódni, de kicsit elbizonytalanodtam, mert úgy rémlik, a Kóbor Lovag vagy az Áramlatok pl. megjelent azóta így, viszont most mégis az eredeti, felirat nélküli borítóval szerepelnek. Ha jól emlékszem, a Kenobi volt az első 2015 elején, ami feliratosan jelent meg, és onnantól minden új könyvre rákerült. Ezeket sikerült beazonosítanom, amelyek több borítóval is elérhetőek (voltak): Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia-trilógia, Kirajzás, A túlélők keresése, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr.

Szerkesztve: - habszi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, habszi írta:

Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy melyek azok a Legends könyvek, amelyek kétféle borítóval (Legendák felirattal és anélkül) is megjelentek a Szukitsnál? Én a legtöbb könyvet az első megjelenéskor megvettem, de most gondoltam, beszerzem azokat a változatokat is, amelyekre időközben rákerült a felirat. A Szukits honlapjáról próbáltam tájékozódni, de kicsit elbizonytalanodtam, mert úgy rémlik, a Kóbor Lovag vagy az Áramlatok pl. megjelent azóta így, viszont most mégis az eredeti, felirat nélküli borítóval szerepelnek. Ha jól emlékszem, a Kenobi volt az első 2015 elején, ami feliratosan jelent meg, és onnantól minden új könyvre rákerült. Ezeket sikerült beazonosítanom, amelyek több borítóval is elérhetőek (voltak): Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia-trilógia, Kirajzás, A túlélők keresése, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr.

Hú, hát ez össze-vissza van náluk is. Áramlatok, Hullámtörés, Kóbor lovag, Tomboló Erő II. Gazfickók, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, A túlélők keresése, a Kirajzás, Darth Bane könyvek (?), az első, régi Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia trilógia. Most így elsőre ezek jutottak eszembe, amik Legendák csíkkal és nélküle is kijöttek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 09. 18. - 15:52, Darth Revan9 írta:

Hú, hát ez össze-vissza van náluk is. Áramlatok, Hullámtörés, Kóbor lovag, Tomboló Erő II. Gazfickók, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, A túlélők keresése, a Kirajzás, Darth Bane könyvek (?), az első, régi Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia trilógia. Most így elsőre ezek jutottak eszembe, amik Legendák csíkkal és nélküle is kijöttek.

 

Köszi szépen! Próbáltam még azóta nyomozni, de nem jutottam előrébb, a kiadó pedig nem reagált a megkeresésemre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Nemzetközileg történt hosszabbítás nagyon sok piacon, 2022. június 30-ig. Illetve inkább csak határidő kitolás volt, illetve a régi borítós kiadások jogai járnak le szinte mindenhol az USA-n kívül. És úgy hallottam, hogy több, nyugati piac is már egyeztet az új borítós kiadásokról - Essential Legends Collection. Reméljük, hogy a magyar piacra is érvényesek lesznek ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.