Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 hour ago , SaintJust said:

Sziasztok!

 

Mióta a Disney-éra filmjei újra feltolták a SW fanságomat olvaslak titeket. Jó olvasni olyan fanok hozzászólásait, akik nem a folyamatos fikázás és régen minden jobb volt, disney tönkretette a gyerekkorom stb. skálán mozognak, és hozzám hasonlóan minden éra filmjeit egyformán szeretik.

 

Eddig nem regeltem hozzátok, viszont most a második quasi karantén alatt megjött a kedvem, hogy a mozgóképes tartalom mellett olvasva is fogyasszak esetleg Star Warsot. Tudnátok esetleg ajánlani pár olyan könyvet, amit különösebb háttértudás (csak a mozgóképes formátumot fogyasztottam eddig) nélkül is élvezhető. Ez a kánon/eu vonal volt, ami igazán összezavart, mikor könyveket kerestem volna magamnak.

 

Köszi szépen :)

Melyik érákat kedveled a leginkább? Klónháborúk, post-Endor...? Illetve mely témák érdekelnek pontosan? Jedik, Sith-ek, klónok, fejvadászok, csempészek...? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:


Akkor ezek szerint ezzel még nem találkoztál..

deWKlzK.jpg

Szép. Én 1500 és 3000 között találkozok ezzel a kötettel. Sok sikert neki.

7 órával ezelőtt, SaintJust írta:

Sziasztok!

 

Mióta a Disney-éra filmjei újra feltolták a SW fanságomat olvaslak titeket. Jó olvasni olyan fanok hozzászólásait, akik nem a folyamatos fikázás és régen minden jobb volt, disney tönkretette a gyerekkorom stb. skálán mozognak, és hozzám hasonlóan minden éra filmjeit egyformán szeretik.

 

Eddig nem regeltem hozzátok, viszont most a második quasi karantén alatt megjött a kedvem, hogy a mozgóképes tartalom mellett olvasva is fogyasszak esetleg Star Warsot. Tudnátok esetleg ajánlani pár olyan könyvet, amit különösebb háttértudás (csak a mozgóképes formátumot fogyasztottam eddig) nélkül is élvezhető. Ez a kánon/eu vonal volt, ami igazán összezavart, mikor könyveket kerestem volna magamnak.

 

Köszi szépen :)

Szia! Ilyenkor az első kérdésem az, hogy mit szeretsz a Star Wars-ból jobban? Erőhasználók? Azon belül Jedik, Sithek? Vagy nem Erőhasználók? Fejvadászok? Csempészek? Van-e kedvenc Star Wars korszakod? (előzmény-trilógia, folytatás-trilógia, klasszikus-trilógia) Van-e kedvenc Star Wars filmed, sorozatod? Esetleg kedvenc szereplő? Általában ezek szoktam megkérdezni először. Már rég túlhaladott az, hogy a legnépszerűbb címeket ajánlja az ember, mert tapasztalataim szerint nem garantált, hogy a legnépszerűbbek mindig elnyerik az olvasó tetszését.

A Legendák könyvek. A 70-es évek vége és 2014. első féléve között Amerikában megjelent regények. Régen ezt hívták Expanded Universe-nek, vagyis röviden EU-nak. Ezeket már nem veszik figyelembe. Maximim ihletforrások, át szoktak emelni belőlük elemeket. Vannak itt is nagyon jó darabok.

Kánon. Ezek azok a könyvek, melyek elméletileg egyenrangúak a filmekkel és sorozatokkal - legalábbis a hivatalos marketing szöveg szerint. De ne lepődj meg, ha kánon könyveket olvasva ellentmondásokba fogsz botlani. Ezek között is vannak nagyon jó darabok.

Ha érdekelnek a Legendák is és majd a jövőben könyveket szeretnél venni, akkor most technikai okok miatt érdemes lenne beszerezned annyit, amennyit tudsz. Még 2021. végéig tudja a kiadó ezeket árusítani. A kánon könyveket később is árusítják majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam (ha már szóba kerültek a borítók), hogy idén a Szukits ugye újra megjelentette A vadászó árnyékot és Az álmok bolygóját. Utóbbinál a régi kiadás borítója maradt, előbbinél azonban egy teljesen új borítót alkalmaztak. Mi lehetett ennek az oka? Szerintem az új borító nem túl tetszetős, a régi viszont zseniális volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a bővített, második kiadást (amit az EP1 3D-mozi idejére adtak ki az USA-ban)  jelentette meg a Szukits. Ez Amerikában is ezzel a borítóval jött ki és tartalmazott két Luceno-novellát. Az első kiadás borítója szerintem is szebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Üdv nálunk! Szimpatikus bemutatkozás. :) Vannak itt szakértők, pl. @Darth Revan9 is, szerintem ők tudnak majd ajánlani neked műveket. A kérdés, hogy Legends-t akarsz olvasni vagy olyan könyveket amik hivatalosan is kapcsolódnak a filmekhez? Azaz kánon művek? 

 

 

Azt hiszem első körben inkább a kánon műveket próbálnám meg, aztán majd elválik mennyire gyerebe nekem ez az egész olvasós Star Wars. Elég sokat olvasok, de sw-vel szemben azért pöppet szkeptikus vagyok, mennyire jön át maga a feeling.

 

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Melyik érákat kedveled a leginkább? Klónháborúk, post-Endor...? Illetve mely témák érdekelnek pontosan? Jedik, Sith-ek, klónok, fejvadászok, csempészek...? 

 

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szép. Én 1500 és 3000 között találkozok ezzel a kötettel. Sok sikert neki.

Szia! Ilyenkor az első kérdésem az, hogy mit szeretsz a Star Wars-ból jobban? Erőhasználók? Azon belül Jedik, Sithek? Vagy nem Erőhasználók? Fejvadászok? Csempészek? Van-e kedvenc Star Wars korszakod? (előzmény-trilógia, folytatás-trilógia, klasszikus-trilógia) Van-e kedvenc Star Wars filmed, sorozatod? Esetleg kedvenc szereplő? Általában ezek szoktam megkérdezni először. Már rég túlhaladott az, hogy a legnépszerűbb címeket ajánlja az ember, mert tapasztalataim szerint nem garantált, hogy a legnépszerűbbek mindig elnyerik az olvasó tetszését.

A Legendák könyvek. A 70-es évek vége és 2014. első féléve között Amerikában megjelent regények. Régen ezt hívták Expanded Universe-nek, vagyis röviden EU-nak. Ezeket már nem veszik figyelembe. Maximim ihletforrások, át szoktak emelni belőlük elemeket. Vannak itt is nagyon jó darabok.

Kánon. Ezek azok a könyvek, melyek elméletileg egyenrangúak a filmekkel és sorozatokkal - legalábbis a hivatalos marketing szöveg szerint. De ne lepődj meg, ha kánon könyveket olvasva ellentmondásokba fogsz botlani. Ezek között is vannak nagyon jó darabok.

Ha érdekelnek a Legendák is és majd a jövőben könyveket szeretnél venni, akkor most technikai okok miatt érdemes lenne beszerezned annyit, amennyit tudsz. Még 2021. végéig tudja a kiadó ezeket árusítani. A kánon könyveket később is árusítják majd.

Köszönöm a részletes választ :) 

 

A star warsban az űrutazás, űrcsaták, amik igazán megfognak, meg persze gyerekként anno az erőhasználat és a fénykard volt a nagy favorit. A kedvencem talán az eredeti  trilógia, de mindhármat imádom, nehéz a választás. Az elmúlt pár évben pörgettem ki a clone warst, és azt is imádtam, de a sorozatok közül a Rebels volt, ami  a legnagyobb hatással volt rám, igen megszerettem a szereplőket . Remek volt látni azt, hogy hogyan épül fel a lázadás, nekem rengeteget adott hozzá jó értelemben az eredeti 3 filmhez, pont mint a Rogue one, ami a disney éra filmjei közül a kedvencem. Nem tudom, hogyan lenne érdemes kezdeni vagy van-e közöttük sorrendiség, de örülnék olyan könyvajánlásoknak, amik valamilyen szinten kapcsolódnak a fősodorhoz.

 

Meg láttam , hogy a filmek is fellelhetők regény formában, ezekről mi a véleményetek, érdemes őket elolvasni, adnak hozzá az élményhez?

 

 

 

 

Szerkesztve: - SaintJust
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@SaintJust! Revan ajánlóját a kánon könyves topikban találhatod. :)

 

 

Köszönöm, láttam! Egy könyvet meg is vettem aztán attól függően hogy haladok, jöhet a többi. 

Szerkesztve: - SaintJust
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves: Darth Maul - A vadászó árnyék

 

Csudajó regény volt! Remekül szórakoztam rajta, viszonylag hamar ki is végeztem. Szinte minden egyes mondatát élveztem, nem laposodott el sehol a sztorti. Jó volt újra elmerülni a Baljós árnyak érájában.

A történet nagyon jól érthető és követhető volt. Bár a sűrű nézőpontváltást nem tartottam jónak. A leírások is szuperek voltak, Reaves nagyon jól fogalmaz. Főként Darth Maul gondolatainak részletezése tetszett. Tök jó volt megismerni a gondolkodásmódját, a fejében járó dolgokat. Nem is csak az a gyilkológép, akinek mutatja magát, mert tiszteletben tartja ellenfelét, és elismeri magában, ha valakivel kapcsolatban tévedett vagy valakit alábecsült. Ugyanakkor teljesen érzelemmentes: nem tud vidám vagy szomorú lenni, csak a düh vezérli.

Lorn Pavan karakterét bírtam, zseniális párost alkottak a droidjával, I-5-tel. Nem is tudtam, hogy ő Jax Pavan édesapja. Jaxszel különben még nem találkoztam egy műben sem, annyit tudok róla, hogy a Coruscant Nights-könyvek fő alakja. Lehet, hogy ezek után elolvasom azokat a regényeket is. :) Darsha karaktere viszont totál semmilyen volt, de ez nem vett el sokat a regény élvezhetőségéből. 

Ha már említettem Jax Pavan kapcsán Coruscantot: Maul gondolatainak leírásán túl Reaves leginkább a coruscanti mindennapok, valamint az ottani alvilág ábrázálosában jeleskedett. Nagyon jó volt az ő leírásai által elkalandozni a városbolygóra.

A taozin viszont érdekes volt... Azt hittem, csak a yuuzhan vongok azok, akik mentesíteni tudják magukat az Erő alól. Az meg megint csak furcsán hatott, hogy Lorn a taozin bőrének (vagy a nyálának?) egy darabját használta fel arra, hogy feltűnés nélkül közelebb férkőzhessen Maulhoz... Nekem ez elég mítoszromboló volt. Az ysalamirik nem voltak számomra ennyire mítoszrombolóak.

A vége egyszerűen zseniális volt. Isteni jelenet volt, amikor Lorn átadta a holokront Palpatine-nak, mit sem sejtve, hogy ő a Sith Nagyúr. :palpatine: Az is fenomenális volt, hogy milyen jól kapcsolódik a vége a Baljós árnyakhoz. Nagyon örültem, hogy Obi-wan és Qui-gon is feltűnt. :) 

Összességében remekül szórakoztam, nagyon élveztem. Szerintem a Baljós árnyak kedvelőinek ez ugyanolyan kötelező, mint A megtévesztés leple.

 

10/9,5

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, erre utaltam én is, amikor azt írtam, hogy nem csak az a gyilkológép, akinek kiadja magát. :) 

Jó lenne, ha a jövőben minél több regény jelenne meg a TPM érájából, én különösen kedvelem ezt az érát. És a Han-Leia-Luke triót elengedni örökre, mert a Legendákban annyit foglalkoztak már velük, hogy ihaj-csuhaj! Most már kezdek besokallni belőlük, pedig én csípem nagyon az OT-t. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Iqvi írta:

A kánonban amúgy, negyed ennyi hangsúlyt fektetnek rájuk mint a legendákban. 

Talán azért mert kifulladt a téma? 2013-ban a Crucible-nél amúgy is úgy tervezték, hogy ez lenne az utolsó poszt-Endoros Luke-Leia-Han regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Talán azért mert kifulladt a téma? 2013-ban a Crucible-nél amúgy is úgy tervezték, hogy ez lenne az utolsó poszt-Endoros Luke-Leia-Han regény.

Nem tudom a legendák ilyen terű irányvonalát mennyi értelme lenne összevetni a kánon irányvonalával, mert az nagyon más. De mindenesetre mindhármójukról lehetne történeteket írni a kánonban is, de értelmes mennyiségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudom a legendák ilyen terű irányvonalát mennyi értelme lenne összevetni a kánon irányvonalával, mert az nagyon más. De mindenesetre mindhármójukról lehetne történeteket írni a kánonban is, de értelmes mennyiségben.

Érdemes összevetni. Akik aktívan vásároltak, vagy olvastak SW regényeket már jó ideje - akár a 90-es évektől, akár a 2000-es évektől -, azok jó része most is ezt teszi. Szerintem a SW regényolvasói körben azok vannak jelen többségben, akik vegyesen olvastak, olvasnak ilyen könyveket mind a kánon,  mind a Legendák érában. Ezen kör tagjai nagyon sok Luke-Leia-Han sztorival találkoztuk. Jó részük olvasta a The New Jedi Ordertől a Crucible-ig tartó könyveket is. Itt olyan sok Luke, Leia és Han sztori van, hogy már sokaknak elegük lehetett belőlük. Ha ezeket mind sorozatban bemutatnák, akkor epizódszámilag még a TCW-t is le tudnák körözni. Ezt érzékelték már a 2010-es évek elején is a könyves részlegnél a Lucasfilmnél. A Crucible után már nem igazán akartak sok olyan sztorit, mely Luke-ékra fókuszál. Úgy tűnik, hogy a kánonban is tartják ehhez magukat.

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ezeknek létezéséről nem is tudtam. Mely könyvek ezek? 

I-5 története a Medstrban folytatódik.

https://moly.hu/sorozatok/star-wars-medstar

 

Ez radikálisan más lett, mint A vadászó árnyék. Inkább háborús dráma lett, melynek központi kérdései: a szerelem megragadása, a háború kifordítja az embereket magukból, valamint az a gondolat, hogy a legnehezebb körülmények között is érdemes megmaradni a pozitív értékeknél. Csata és összecsapás nagyon kevés van benne. De én nagyon élveztem.

A következő felvonás a Coruscanti éjszakák sorozat. Itt Reaves ötvözi A Vadászó árnyékot és a Medstart abból a szempontból, hogy megvan benne a karakterdráma, de a krimi, thriller és kaland vonal is. Nálam ez a sorozat most a kedvenc a hosszú szériák közül. Kiütötte a Darth Bane-t és a Republic Commando-t is a nyeregből.

https://moly.hu/sorozatok/star-wars-coruscanti-ejszakak

 

A Medstar kötetekről a véleményem:

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-steve-perry-medstar-i-harcteri-sebeszek/en-es-a-konyv/darth-revan

 

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-steve-perry-medstar-ii-jedi-gyogyito/en-es-a-konyv/darth-revan

 

A Coruscanti éjszakákról a véleményem:

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-a-jedik-alkonya/en-es-a-konyv/darth-revan

 

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-az-arnyak-utcaja/en-es-a-konyv/darth-revan

 

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-az-ero-mintazatai/en-es-a-konyv/darth-revan

 

https://moly.hu/konyvek/michael-reaves-maya-kaathryn-bohnhoff-az-utolso-lovag/en-es-a-konyv/darth-revan

 

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy elolvasom majd a Medstar-duológiát, mert csípem a 2003-as Clone Warst és az ahhoz kapcsolódó műveket. Bár a CW-könyvekkel kapcsolatban eddig felemásan állok: A Cestus-csapda jó volt (10/8), a Windu-regény egyenesen zseniális (10/10), de a Yoda-regény elég közepes (10/5), a Jedi-próba meg elég gyenge (10/4). 

A Coruscant Nights-sorozat is érdekel. Bár egyelőre eléggé el vagyok havazva könyveket illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sziasztok! 

A Vesztegzár iránt szeretnék érdeklődni. Olvastam itt (igaz, hogy egy júniusi válaszban), hogy ennek a könyvnek az ára 15 000 Ft körül van. Én rákerestem, és csak egy eladó példányt találtam, de az 55 000 Ft-ba került, annyit pedig nem szeretnék rászánni. A kérdésem az lenne, hogy még mindig elérhető-e 15 000 Ft-ért (vagy esetleg kicsit többért), és ha igen, akkor hol érdemes keresnem? Érdekel a története, és mindenképpen magyar nyelven szeretném megvenni, mert a gyűjteményem többi darabja is magyarul van. Előre is köszi a válaszokat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 minutes ago, Atti0626 said:

Sziasztok! 

A Vesztegzár iránt szeretnék érdeklődni. Olvastam itt (igaz, hogy egy júniusi válaszban), hogy ennek a könyvnek az ára 15 000 Ft körül van. Én rákerestem, és csak egy eladó példányt találtam, de az 55 000 Ft-ba került, annyit pedig nem szeretnék rászánni. A kérdésem az lenne, hogy még mindig elérhető-e 15 000 Ft-ért (vagy esetleg kicsit többért), és ha igen, akkor hol érdemes keresnem? Érdekel a története, és mindenképpen magyar nyelven szeretném megvenni, mert a gyűjteményem többi darabja is magyarul van. Előre is köszi a válaszokat!

Sajnos ezt a regényt sehol sem tudod beszerezni. Nagyon keveset nyomtattak belőle, így mára igazi ritkaságnak minősül. Olykor-olykor felbukkan Vaterán, Facebookon, Jófogáson stb. horribilis összegekért. 8-9000 Ft alatt ne nagyon számíts rá, hogy hozzájutsz.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Dave Wolverton: Jedi-növendék 1: Az ébredő Erő

Hatalmas nosztalgia élmény volt ezt a könyvet újra olvasni. Még annak idején, 1999-ben kaptam a 12. születésnapomra édesanyámtól. Korábban, még 1999 nyarán olvastam a Baljós árnyak regényváltozatát. A filmet sajnos csak 2000 tavaszán tudtam megnézni. Az első Jedi-növendék könyv már első olvasáskor is szenzációs volt és bekerült a kedvenceim közét. Azóta a teljes sorozatot többször is elolvastam, legutoljára legalább 10 éve. Valószínű, hogy az idő megszépítette az emlékeket. Most, hogy megint újraolvastam, megint nagyszerű élmény volt

Qui-gon és Obi-van párosát mindig is kedveltem. Már gyerekkoromban szerettem volna többet olvasni a kalandjaikról. A Jedi-növendék ezt az igényt kielégítette. Kár, hogy csak kilenc kötet jelent meg a sorozatból. Kiemelkedő lett az ifjúsági könyvek közül. Ha jól láttam a molyon, akkor még a kánon ifjúsági könyveinél is jobb értékeléseket kapott egy kicsivel.

Obi-van fiatalkorába visz el bennünket Dave Wolverton. Az ifjú Kenobi még a Jedi Templom tanulója és arra vár, hogy padavanná fogadják.

Spoiler

[spoiler] Ez sajnos nem következik be azonnal. Utasítják, hogy csatlakozzon a Mezőgazdasági Testülethez, miután összebalhézott egy másik tanítvánnyal. A Bandomirra küldik. Qui-gon is erre a bolygóra tart, mert el kell simítania egy ellenétet két bányász társaság között. Az út során Qui-gon és Obi-van állandó összetűzésbe kerülnek a huttokkal, majd kalózokkal. végül egy ismeretlen bolygó próbálják védeni az arkónaiakat. Obi-van bizonyítani akar. Még benne van a tizenkétévesekre jellemző gyermek, aki keresi a helyét a világban, türelmetlen. Obi-van többször is leckét kap abból, hogy meg kell tanulnia, mi a türelem, ezek a részek nagyon jók voltak. Barátságot köt Si Treembával, az arkónaival. aki igazi csupaszív karakter. Qui-gon itt még más. Xanatos kudarca ott lebeg a szeme előtt, nem meri tanítványául fogadni Obi-vant. A fiú viszont nagyot nő a szemében és bizonyít neki. Ez egyébként végig kíséri a sorozatot. Szép lassan magyarázatot is kapunk a későbbi kötetekben arra, hogy Anakinnál már miért állt hozzá másképp. Akkorra már Obi-van pozitív példája lebeg a szeme előtt és nem Xanatos. Meg aztán bő 12 évvel vagyunk a Baljós árnyak előtt, egy ember ennyi idő alatt sokat változhat. Szóval, én nem látok semmi ellentmondást az itteni Qui-gon és a Baljós árnyak Qui-gonja között. Példának tudnám említeni a kánonból Luke Skywalkert. (A Jedi visszatér és Az utolsó Jedik) [/spoiler]

 

Abszolút élveztem az újraolvasást, újra gyereknek érezhettem magam. Rövid kis regény, de nagyszerű. Ötös. Nem hiszem, hogy valaha kikerülne a kedvenceim közül.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jude Watson: Jedi növendék 2: Sötét vetélytárs

Folytatódik a Jedi-növendék sorozat. Qui-gon és Obi-van ezúttal a Bandomir bolygón néznek szembe a kapzsi és telhetetlen Újvilág Társasággal és színre lép Qui-gon egykori tanítványa Xanatos is. Qui-gon egy kicsivel több szerepet és jelenetet kap az előző részhez képest, de Obi-van is jelentős jelenetekkel hozzájárul a cselekményhez. Ahhoz képest, hogy egy ifjúsági regény, van egy-két keményebb dolog benne. Rabszolgaság, kényszermunka, telhetetlen vállalati hatalmi játszma és egy polgárháború története a múltból. Persze nem lett annyira durva, mint egy normál felnőtt regény, de nem is az az óvodás szint. A Sötét vetélytárs, ahogy a Jedi-növendék könyvek többsége is köröket ver a többi ifjúsági SW darabra.

Spoiler

[spoiler] Qui-gon még bizonytalan abban, hogy tanítványául fogadja Obi-vant. Korábbi tanítványa, Xanatos elárulta őt, nem vette észre, hogy mennyire terjed benne a sötétség. Xanatos visszatér és igyekszik meggyőzni a Szülőbolygó Bányatársaságot, valamit Bandomir vezetőit, hogy ő jót akar. Persze ármánykodik és cselt sző a háttérben. Obi-van a Mezőgazdasági Testületnél próbál fényt deríteni a dolgokra. Bizonyítani akar Qui-gonnak, Xanatos majdnem elbizonytalanítja. Obi-van fogságba esik és egy mélytengeri bányatelepre hurcolják, ahol barátságot köt Guerrával. Qui-gon rájön, hogy a múltat le kell zárnia és a jövőre kell fókuszálnia. A múlt: Xanatos, a jövő: Obi-van. Kiszabadítja az ifjú Kenobit, majd együtt küzdenek meg Xanatosszal a bányában. Xanatos elmenekül. Obi-van kész feláldozni az életét, hogy megmentse a mesterét és a bandomiriakat. Bebizonyítja, hogy igazi Jedi. Az a rész nagyon tetszett. Qui-gon és Obi-van együtt oldják meg a helyzetet, majd Qui-gon tanítványául fogadja a fiút. [/spoiler]

Elejétől a végéig nagyon élveztem. Gyorsan pörög a cselekmény, de úgy éreztem, hogy a legfontosabb dolgokra így is jut idő. Egy könnyed kis ifjúsági kalandregény, pár komolyabb dologgal meghintve. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.