Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

33 minutes ago, Darth Revan9 said:

Ez attól függ, hogy a Disney-Lucasfilmnél meddig lehet folyamatosan újítani a szerződéseket. Eddig a Szukits Kiadó mindent megtett annak érdekében, hogy a lehető legtovább lehessen árulni a SW könyveket - tök mindegy, hogy kánon vagy legendák.

A Vesztegzárral mi lehetett a probléma? Mert azt 2014-ben adták ki, és nem az Aquila, Lap-ics vagy a Valhalla jóvoltából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egyébként a Legendákban mit tartasz a legjobb könyvnek a Darth Plagueis után? 

 

Jó kérdés. James Lucenót nagyon szeretem, A gonosz útvesztője és a Sötét nagyúr is ott van a kedvenceim között. Az Old Republic-éra is közel áll a szívemhez, azok mind nagyon jól sikerült könyvek, különösen az Árulás. A poszt-Endor korszakából az abszolút favoritom A Thrawn-keze duológia, abból is a második rész, A jövő látomása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okulva, hogy egyes régi darabokat már alig lehet beszerezni (A vadászó árnyékot jó ideig vadásztam, stílszerűen :D ), én minden könyvet és képregényt megveszek. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy nem tudnék No. 1-t megnevezni. Nehéz. Sőt inkább lehetetlen. De amit abszolút kiemelnék, az A Jedi-kristály, a Thrawn-trilógia, a Kenobi, A gonosz útvesztője, a Kirajzás, A túlélők keresése, A megtévesztés leple, meg a Thrawn keze-ciklus is pompás.

Kánonban meg A királynő árnyéka visz eddig mindent - igaz, onnan eddig összesen csak 6 művet olvastam, a Legendákból meg összesen 26-ot, ha jól számoltam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Kenobi is nagyon jó, de nekem Az elveszett Sith törzs is kimondottan tetszett. Aztán ott van még A vadászó árnyék és a Crispin-trilógia is. Nagyon sorrendet én sem tudok írni, de a Darth Plagueis az no.1 nálam, az nem kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elveszett Sith-törzs nálam sajnos félbemaradt. Nem szeretek úgy SW-regényt olvasni, hogy nincs benne legalább egy nagy karakter főszereplőként, akit a filmből már jól ismerünk - pl. Luke, Han, Leia, Anakin, Obi-wan, Sidious... Egyszerűen nem megy. 

Azt mondjuk hozzátenném, hogy Az elveszett Sith-törzsbe sose kezdtem volna bele, ha nem kapom meg ajándékba.

 

A vadászó árnyék lesz egyébként a következő célpontom, csak most még Tolkient olvasok. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Vesztegzárral mi lehetett a probléma? Mert azt 2014-ben adták ki, és nem az Aquila, Lap-ics vagy a Valhalla jóvoltából. 

Úgy emlékszem, arra egyedileg szerződtek még anno (asszem valaminek a kiesése miatt utólag csapták hozzá az éves/féléves könyvcsomaghoz, amit kiadni szándékoztak), szóval ezért van eleve máshogy kezelve. Hogy azóta pontosan miért nem lehet újra kiadni, azt majd Revan megmondja. :) De a Disney nem engedi, ez lesz a lényeg. :D :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy egy csomó jó regény ilyen nehezen beszerezhető. Szerintem mindannyian kiegyezhetünk abban, hogy boldogabbak lennénk, ha pl. A Birodalom árnyai, a Vesztegzár, A lázadás hajnala meg mondjuk az X-szárnyúak helyett A Jedi herceg-sorozat vagy A Jedi hatalma lenne nehezen beszerezhető. :lol::hehe::evil: Bár biztos vagyok benne, hogy vannak olyan szenvedélyes gyűjtők, akik ezekért is képesek lennének tízezreket kiadni, ha úgy alakult volna. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 11. - 19:26, Nute Gunray írta:

Én sokáig a képregényeket akartam előbb elolvasni, azért halogattam. De most már annak a rajongói fordítását nem találom (pedig úgy emlékszem, volt), így marad a könyv. De még a Szukits által kiadott Legends könyvek közül 13 db vár elolvasásra. 

 

A canon-nál is jelenleg 4, amit még nem olvastam.

Legendákból kb. 10, kánonból 3 vár olvasásra.

 

Olvasva az elmúlt napok hozzászólásait, felmerült bennem, hogy talán külön biztosítást kellene kötnöm a könyvespolcomra :hehe: Még úgy is, hogy az említett nagyon ritka könyvek közül 2-3 db nincs meg. A többi viszont igen. Kár, hogy annak idején nem vettem meg a hiányzókat :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Plaqueis  nekem is nagyon tetszett, simán lehetne kánonizálni. Jól bemutatta Palpatine-t is milyen álnok volt már fiatalkorában is.

 

Ami még nagyon bejött az a Darth Bane trilógia. Etalonnak is tartom az sw könyvek terén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Vesztegzárral mi lehetett a probléma? Mert azt 2014-ben adták ki, és nem az Aquila, Lap-ics vagy a Valhalla jóvoltából. 

A Vesztegzár helyett egy Dark Horse-os Darth Vader jelent volna meg, de sajnos 2012 és 2013 folyamán a TOR képregények nem fogytak jól (érdekesség, hogy a TOR regények kimagasló eredményeket értek el, jobban fogytak, mint a többi érában játszódó regény többsége), ezért lecserélték a jogait a Vesztegzár regényre. E miatt másfajta jogi kondíciók vonatkoztak erre, és nem tudták kiharcolni a hosszabbítást ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Frenkie said:

A Darth Plaqueis  nekem is nagyon tetszett, simán lehetne kánonizálni.

Nem lenne korrekt dolog a többi Legends-műre nézve, erről már volt is szó pár hónapja a fórumon. Pl. joggal szólalhatna fel Steve Perry, Drew Karpyshyn, Timothy Zahn vagy bárki más, hogy milyen alapon lett a Darth Plagueis a Canon része, az ő műveik meg nem. 

Másrészt született már annyi Canon-alkotás, hogy biztos vagyok benne, hogy van legalább egy, amelyik ellentmond neki.

7 hours ago, Darth Revan9 said:

E miatt másfajta jogi kondíciók vonatkoztak erre, és nem tudták kiharcolni a hosszabbítást ennél.

És nincs rá esély, hogy más kiadó megkaparintsa a jogot? Pl. a Kolibri. Vagy bárki más. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolibri csak gyerekkönyveket ad ki.

 

Frenkie sem azt írta, hogy egy az egyben legyen canon a könyv, ilyet nyilván nem lehet csinálni (lásd Veruna esete már nem tartható), de a főbb aspektusokat szépen vissza lehetne vezetni. Egyébként a Disney-t nem érdekli, hogy egyes írók mit szólnának. Gyanítom egyébként semmit nem szólnának. Zahn is örömmel vett részt egy új Thrawn-figura megalkotásában. Luceno is írt két könyvet az új canon-ban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 minutes ago, Nute Gunray said:

Egyébként a Disney-t nem érdekli, hogy egyes írók mit szólnának. Gyanítom egyébként semmit nem szólnának. Zahn is örömmel vett részt egy új Thrawn-figura megalkotásában. Luceno is írt két könyvet az új canon-ban. 

Csakhogy én nem egészen ezt írtam, mert nyilván eddig is vettek át dolgokat a Legendákból, mint az általad említett Thrawn figurája. Arra céloztam, hogy ha egy az egyben átvennék a Kánonba a könyvet, az bizony nem lenne korrekt dolog, és biztosan szemet szúrna más íróknak, akik ugyancsak írtak már életükben Legends-könyvet. 

 

28 minutes ago, Nute Gunray said:

Frenkie sem azt írta, hogy egy az egyben legyen canon a könyv,

Nekem egyértelműen ez jött le belőle, de majd jön és ő részletezi, mire gondolt pontosan. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Másrészt született már annyi Canon-alkotás, hogy biztos vagyok benne, hogy van legalább egy, amelyik ellentmond neki.

Szerintem a Darth Bane trilógiának még ma sem mond ellent semmi az új kánon szerint. Sőt, eddig nagyon is egybevágnak bizonyos dolgok. Ugyanúgy Bane irtotta ki a Sötét Testvériséget, majd alkotta meg a Kettő Szabályát, ugyanazon indokokkal. Ugyanúgy volt egy Darth Zannah nevű tanítványa, aki végzett vele az Ambrián. Bár már régebben olvastam, a részletek tekintetében sem jut eszembe semmi ellentmondás. Egyébként szerintem is nyugodtan lehetne kanonizálni ezt a három könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez maximum te szerinted nem valósulhat meg. Ha a Disney rábólint, akkor minden megvalósulhat. Mondjuk szerintem nem fog, de nem azért, mert ez a többi Legends-könyvvel "kiszúrás" lenne. Elhiheted, hogy egy olyan kaliberű cég, mint a Disney, magasról tenne rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem lenne korrekt dolog a többi Legends-műre nézve, erről már volt is szó pár hónapja a fórumon. Pl. joggal szólalhatna fel Steve Perry, Drew Karpyshyn, Timothy Zahn vagy bárki más, hogy milyen alapon lett a Darth Plagueis a Canon része, az ő műveik meg nem. 

Másrészt született már annyi Canon-alkotás, hogy biztos vagyok benne, hogy van legalább egy, amelyik ellentmond neki.

És nincs rá esély, hogy más kiadó megkaparintsa a jogot? Pl. a Kolibri. Vagy bárki más. 

Szerintem ez marhaság. Eddig is emeltek át dolgokat a Legendákból, köztük a Plagueis regényből is. Nyilván egy az egyben szinte semmit nem vesznek át. Ars Veruna uralkodása is átjött, még akkor is, ha Johston nem vette figyelembe és 11-4D is átjött a Tarkinba.

Maul: Vesztegzár. Nem látom rá esélyt, hogy más átvegye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 minutes ago, Nute Gunray said:

Ez maximum te szerinted nem valósulhat meg. Ha a Disney rábólint, akkor minden megvalósulhat. Mondjuk szerintem nem fog, de nem azért, mert ez a többi Legends-könyvvel "kiszúrás" lenne. Elhiheted, hogy egy olyan kaliberű cég, mint a Disney, magasról tenne rá.

Súlyos tévedés, hogy maximum én gondolom így, helytartó.

Én is ugyanígy vélekedtem eleinte, aztán Cupsy felvilágosított pár hónapja, hogy nem véletlenül nyilvánítottak minden 2012 vagy 2013 előtt megjelent művet Legendáknak. Szerinted korrekt lenne, ha úgy döntöttek volna vagy most úgy döntenek, hogy a Darth Plagueis regényt átveszik, vagy bármi mást? Milyen alapon meg miért pont azt? Ez kb. burkolt üzenet lenne vagy lett volna a többi mű írójának, hogy az ő alkotásaik rosszak. 

Ez a vagy mindent vagy semmit se elv a legkorrektebb. 

30 minutes ago, Darth Revan9 said:

Eddig is emeltek át dolgokat a Legendákból

Írta bárki is ennek ellenkezőjét?

 

31 minutes ago, Darth Revan9 said:

Nyilván egy az egyben szinte semmit nem vesznek át.

Erről van itt szó. 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Súlyos tévedés, hogy maximum én gondolom így, helytartó.

Mi lenne, ha ezt a személyeskedést elhagynád? Anélkül is megy a diskurzus. ;)

 

Szerintem sem fognak így dönteni soha, de ha egyszer megfontolják, akkor az, hogy egyes írókat sért-e a döntés vagy sem, huszadrangú kérdés lesz. Lásd Karen Traviss esetét, a TCW simán szétzúzott egy ongoing könyves projektet.

 

Na de ezt már megbeszéltük, nem is olyan rég. A témában én ezzel be is fejezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Nute Gunray said:

Szerintem sem fognak így dönteni soha, de ha egyszer megfontolják, akkor az, hogy egyes írókat sért-e a döntés vagy sem, huszadrangú kérdés lesz.

Nem az írók megsértésén van a hangsúly, hanem hogy alapvetően mennyire lenne korrekt egy ilyen döntés. Ez egy nyilvánvaló részrehajlás lenne a Disney felől, és szerintem ezzel nyilvánvalóan szereznének maguknak még több ellenséget a Star Wars-rajongók táborában - így is van nekik elég. 

 

1 hour ago, Nute Gunray said:

Mi lenne, ha ezt a személyeskedést elhagynád? Anélkül is megy a diskurzus. ;)

Azt te indítottad el az első mondatoddal, de ebbe inkább ne menjünk bele! 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez külön érdekes. Mert elméletileg a könyvek és képregények egyenrangúak. És a kánon könyvek alatt ezt nem csak a regényekre értettem, hanem a háttérkönyvekre is. Ha a referencia könyvekben leírtak nincsenek kőbe vésve, akkor elméletileg az összes kánon háttérkönyv anyagát felül lehet bírálni a későbbiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy A Jedi növendék sorozat angolul is ugyanolyan ritkaságnak számít? A Book Depositoryn nem igazán találni belőle részeket. A 14. részéből pedig két darabot találtam az eBay-en, az egyik 40.000 Ft, a másik meg 6.000. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.