Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

22 minutes ago, Darth Cupsy said:

ennyi lehetséges variáció után ha valaki nem találja meg a magának megfelelőt, akkor nem is akarja olyan nagyon elolvasni azt a könyvet, ami ahogy már írtam feljebb nem baj csak akkor nem is kéne (és már bocs, de ezt más szóval nem tudom jobban kifejezni) sipárogni azon, hogy jajj nem tudom elolvasni ezt vagy azt a könyvet.

Bármennyire is szeretném elolvasni A Birodalom árnyait, nem adnék érte 15.000 Ft-ot, mert azon az áron a legrosszabb esetben is rendelek 4 vadonatúj regényt, kiszállítással együtt. 

Tekintettel erre a "szörnyű" szituációra, mint már írtam is, kikölcsönözném egy könyvtárból - no de elérhető ez a regény bármelyik könyvtárban is? 

A pdf-fel meg az a bajom, hogy én nem tudok monitorról/képernyőről olvasni. Egyszerűen nem megy, meg nem is szeretek. Végső esetben az lehet a megoldás, amit írtam, hogy legfeljebb kinyomtatom - már ha egyáltalán fellelem valahol pdf-ben.

 

Egyébként meg abszolút megértem, ha valaki nem szeret monitorról/képernyőről olvasni. Nute Gunray is írta korábban, hogy ő sem szeret. Nem az igazi, és rontja is az olvasás élményét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Bármennyire is szeretném elolvasni A Birodalom árnyait, nem adnék érte 15.000 Ft-ot, mert azon az áron a legrosszabb esetben is rendelek 4 vadonatúj regényt, kiszállítással együtt. 

Ebben van valami. Amúgy hol írnak 15 -öt?

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Tekintettel erre a "szörnyű" szituációra, mint már írtam is, kikölcsönözném egy könyvtárból - no de elérhető ez a regény bármelyik könyvtárban is? 

Keress könyvtárakat a környékeden. Talán valahol lesz egy példány. :)

16 perccel korábban, caseyjones írta:

A pdf-fel meg az a bajom, hogy én nem tudok monitorról/képernyőről olvasni. Egyszerűen nem megy, meg nem is szeretek. Végső esetben az lehet a megoldás, amit írtam, hogy legfeljebb kinyomtatom - már ha egyáltalán fellelem valahol pdf-ben.

Ugye tudod, hogy nem csak PC meg Laptop van a világon? :D Ma már van okostelefon, sőt tablet is, mindkettőn lehet olvasni. Én tavaly például úgy olvastam el újra a Harry Pottert, hogy telóra letöltöttem mind a 7 részt és munkába menet/jövet + az egyetemre utazás/kajálás közben nyugodtan lehet olvasni. Most is olvasom az Olimposz hőseit. A Percy Jackson széria után gondoltam most kicsit visszaengedek a könyvvásárlásból és pdf formában elolvasom a folytatást. Aztán ha majd eljutok oda, megveszem ezeket is könyv formában a HP -vel együtt. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 minutes ago, Bence1997 said:

Ugye tudod, hogy nem csak PC meg Laptop van a világon? :D Ma már van okostelefon, sőt tablet is, mindkettőn lehet olvasni. 

Én a monitor/képernyő alatt értettem a PC-t, a laptopot, a tabletet, a telefont meg minden egyéb elektronikus kütyüt. ;)Okostelefonról meg tabletről ugyanúgy képtelen vagyok regényt olvasni. Mivel én ezeket másokra szoktam használni (közösségi oldalak, chatelés, rövidebb hírek olvasása, videónézés), azok a dolgok teljesen elvonják a figyelmem a hosszan tartó olvasásról. Tehát ha mondjuk már 10 perce olvasnám a regényt, eszembe jutna, hogy fel kéne ugrani Face-re, megnézni a kedvenc csapataim új meccseinek összefoglalóit a YT-on, stb. :D Na, ilyen "veszély" egy rendes könyv olvasásánál nem fenyegetne. 

 

Quote

Keress könyvtárakat a környékeden. Talán valahol lesz egy példány.

Nagyon ritka példány. Nehezen tudnám elképzelni, hogy bármelyik könyvtárban is elérhető lenne. A környékemen meg aztán pláne.

Quote

Amúgy hol írnak 15 -öt?

Ez csak egy hozzávetőleges ár, nagyjából ennyiért szokták árulni a "feketepiacon". Jelenleg sehonnan sem szerezhető be, kivéve a Vateráról - ott egy példány van belőle jelenleg, lehet rá licitálni, és legutóbb 12.500 Ft-nál tartott a licit - és még van hátra kb. 10 nap az aukció végéig; nem kizárt, hogy akár 20.000 Ft-ért fog elkelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, Darth Cupsy said:

Ez megint az a kérdés csak pepitában, amit már régebben az idővel kapcsolatban is írtam, adott egy könyv, el kell dönteni, hogy mennyire akarjuk elolvasni, mit és mennyit vagyunk képesek érte "feláldozni" időt, pénzt, konfort zónát, a makulátlan erkölcsünket amivel nem töltünk le semmit még véletlenül se, stb. Lehet, hogy a könyv elolvasásának vágya eltörpül amellett amire a mindenható Erő képes amit hajlandóak vagyunk "feláldozni" érte, ezzel nincs is baj, viszont korántsem kellene már-már eposzokba illő akadálynak leírni, egy könyv elolvasását.

Ha valaki tényleg el akar olvasni egy könyvet megvannak rá a lehetőségei, mindenkinek más ki melyikkel tud, hajlandó élni. Fel lett itt is sorolva jó pár:

könyv vétel - nem jó, mert drága,

könyvtár - nem jó, mert nem a tiéd,

ebook - nem jó, mert nem olvasol ebookot

ennyi lehetséges variáció után ha valaki nem találja meg a magának megfelelőt, akkor nem is akarja olyan nagyon elolvasni azt a könyvet, ami ahogy már írtam feljebb nem baj csak akkor nem is kéne (és már bocs, de ezt más szóval nem tudom jobban kifejezni) sipárogni azon, hogy jajj nem tudom elolvasni ezt vagy azt a könyvet.

Csakhogy itt most egy bizonyos A Birodalom árnyai című regényről beszélünk, amely:

 

- sehol sem kapható, ha meg igen, brutális összegért, és bocsi, de én annyit egy könyvért ki nem adok, bármennyire is el akarom olvasni (biztos vagyok benne, hogy te is így vagy vele),

- ritkaságából adódóan biztos vagyok benne, hogy lehetetlen fellelni egy könyvtárban is, de ha bárki tud ilyen könyvtárról az országban, ossza meg velem,

- próbáltam keresni pdf-ben a neten, de eddig nem jártam szerencsével, de ha te vagy bárki tudtok olyan helyet az internet valamelyik bugyrában, ahol fellelhető, akkor ti nyertetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. Ki nem adnék 15.000-et egy könyvért, még ha hétszámjegyű keresetem lenne, akkor se. Egy könyvért ennyit kiadni...

És az a durva, hogy ez még semmi: A Jedi növendék legritkább darabját 35-50.000 Ft közötti áron szokták hirdetni, ha előkerül valahol, és van olyan szenvedélyes gyűjtő, aki ki is ad érte ennyit. :facepalm::pill:

Az egyik Han Solo-trilógia utolsó darabját azt hiszem, 25.000 Ft körül szokták hirdetni. Brutális. 

 

Én egyébként nem azon lepődöm meg, hogy valaki ennyiért hirdeti, hanem hogy vannak, akik meg is veszik, ráadásul elég hamar. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben rátaláltam a Libra könyvesboltra online, ahol A Birodalom árnyai meg A Maul: Vesztegzár is elérhető 2050 Ft-ért, angol nyelven. :yeah:Igaz, pillanatnyilag nem rendelhető. 

 

Egyébként ajánlom figyelmetekbe ezt az üzletet, a The New Jedi Order pár részét is megtaláltam rajta viszonylag jó áron, illetve további SW-regényeket is találhattok angol nyelven. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

ritkaságából adódóan biztos vagyok benne, hogy lehetetlen fellelni egy könyvtárban is, de ha bárki tud ilyen könyvtárról az országban, ossza meg velem

Háta az elvileg a ritkaságba menő, beszerezhetetlen könyved egy olyan csóró vidéki könyvtárban is fellelhető, mint a Békés Megyei Könyvtár. Innentől már nem fogadok el további sírás rívást :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Nabopolasszar said:

 egy olyan csóró vidéki könyvtárban is fellelhető, mint a Békés Megyei Könyvtár

Békés megye nekem messze van. :lol: 

De amúgy már be tudom szerezni angolul, illetve B-tervnek ott van a pdf az ncore-ról, de előbbi verziót preferálnám inkább. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, reaper said:

Könyvtárközi kölcsönzés? :D

Hosszadalmas folyamat lenne, mire elintézném, már rég sikerülne letöltenem vagy megvennem angolul. Angol 2-3000 Ft, nem kell nagyon a pénztárcámba nyúlnom. 

Nem ragaszkodom amúgy annyira a magyar kiadáshoz, csak eddig abban a tudatban éltem, hogy idegennyelvű könyveket nehezebb beszerezni, és drágább is, de mint kiderült, annyira azért nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , caseyjones írta:

Hosszadalmas folyamat lenne, mire elintézném, már rég sikerülne letöltenem vagy megvennem angolul. Angol 2-3000 Ft, nem kell nagyon a pénztárcámba nyúlnom. 

Nem ragaszkodom amúgy annyira a magyar kiadáshoz, csak eddig abban a tudatban éltem, hogy idegennyelvű könyveket nehezebb beszerezni, és drágább is, de mint kiderült, annyira azért nem. 

 

Valóban meglepően jó áron lehet angol/amerikai kiadásokat venni, mielőtt a Szukits  beindult, akkor is simán az akkori átlagár alatt tudtam beszerezni angol nyelvű könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, reaper said:

 

Valóban meglepően jó áron lehet angol/amerikai kiadásokat venni, mielőtt a Szukits  beindult, akkor is simán az akkori átlagár alatt tudtam beszerezni angol nyelvű könyveket.

Te például honnan szerezted be őket? Ez a Libra könyvesbolt nagyon jónak tűnik, illetve pár hete ajánlották itt a topicban a Book Depositoryt, ott is elérhető rengeteg SW könyv jó áron, ráadásul ingyenes a szállítás. 

Most néztem meg, A Birodalom árnyai ott is elérhető remek áron! :yeah:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Nute Gunray said:

A Book Depository jó, én onnan rendelek külföldről könyveket. Nemrég például két Star Wars referenciakönyvet (mindkettő Legends-éra), meg is jöttek időben, sértetlenül.

Szoktak adni tracking numbert? Illetve visszakapom a könyv árát, amennyiben a drágalátos Magyar Posta jóvoltából sose érkezik meg a könyv?

Próbáltam ezekkel kapcsolatban infókat találni az oldaluk "Help" részlegén, de nem találtam kielégítő választ. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején nagyon el akartam olvasni A Birodalom árnyait, de valami 15.000 alatt sosem találtam. A Somogyi Könyvtárban szerencsére bent volt. Kikölcsönöztem és elolvastam. Kétszer is. Annak idején heppem volt, hogy minden SW-t elolvasok legalább 2-szer, de azóta annyira megszaporodott a mennyiség, hogy már elmaradásban is vagyok. A Birodalom árnyai elég  jó volt de annyira azért nem , hogy 15.000 meg 20.000 Forintokat adjak érte.

A Crispin-féle Han Solo trilógiát is elolvasnám szívesen, de baromira drága, és nincs bent könyvtárban. Erről már le is tettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crispin féle trilógia is hátha fellelhető valahol online.

Egyébként érdekes, hogy ezekből a könyvekből ilyen kevés példányt adtak ki magyarul. Az újabban kiadottak közül tudtommal csak a Vesztegzár beszerezhetetlen, nem tudom, mi lehet ennek az oka. 

De igazán A Birodalom árnyai, az X-szárnyúak vagy a Crispin-féle trilógia kapcsán se értem, miért lett belőlük olyan kevés nyomtatva. Arra nem lehet fogni, hogy régi könyvek, mert sokkal régebbi SW-köteteket is lehet kapni manapság, mert annyi van belőlük, ráadásul egy gyorséttermi kaja áráért hozzá lehet jutni (pl. Erőpróba, a Daley-féle trilógia, Különbéke, az OT regényváltozatai...) 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aquila által kiadott SW könyvek, amelyeket csak nagyon nehezen lehet beszerezni. A Crispin-trilógia első két kötete még egész barátságos áron beszerezhető, én pl. tavaly 3000-ért vettem meg darabonként a Szellemlovasnál. A harmadik rész az már más tészta, 25 ezer alatt nem kapod meg, ha egyáltalán felbukkan a piacon (évente talán egyszer, de már ez is egyre ritkább). 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 minutes ago, Nute Gunray said:

A harmadik rész az már más tészta, 25 ezer alatt nem kapod meg, ha egyáltalán felbukkan a piacon (évente talán egyszer, de már ez is egyre ritkább). 

Gondolom a trilógia mindhárom része az Aquila gondozásában jelent meg. Érdekes akkor, hogy az első két része kevésbé ritka és még baráti áron kapható, a harmadik meg olyan ritka, hogy 20K fölötti az értéke. 

Most nézem, hogy a teljes trilógia elérhető az ncore-on. :) 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némileg OFF: elkezdtem letölteni a Vesztegzárt meg A Birodalom árnyait, de rögtön hibaüzenetet írt ki, de nem adja meg az okát. qBittorentem van. Eddig még sose volt ilyen jellegű problémám. Férőhely bőven van a gépemen, szóval az nem lehet gond. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A Crispin-féle Han Solo trilógiát is elolvasnám szívesen, de baromira drága, és nincs bent könyvtárban. Erről már le is tettem.

Mondjuk vicces, hogy a fent említett könyvek mind megvannak a Békés megyei könyvtárban :D

Ezután egy rossz szavam sem lesz róla, az tuti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, ha az Asztalra, nem pedig a C meghajtóra mentem a könyveket, semmi baj nem történik. Közben megvizsgáltam az előbbi kalamajkát, "I/O probléma", azt írja. De nem tudok mit kezdeni vele. Na mindegy, le van töltve, az a lényeg. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Crispin féle trilógia is hátha fellelhető valahol online.

Fixen fel :) 

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Érdekes, ha az Asztalra, nem pedig a C meghajtóra mentem a könyveket, semmi baj nem történik. Közben megvizsgáltam az előbbi kalamajkát, "I/O probléma", azt írja. De nem tudok mit kezdeni vele. Na mindegy, le van töltve, az a lényeg. :) 

Máskor is szoktál oda tölteni? Lehet írásvédett a meghajtó vagy a mappa ahova raknád a proginak meg nincs rendszergazda jogosultsága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.