Ugrás a kommentre

1x09 - Cloak of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na ja... Meg ha gondolnának ilyesmikre, igencsak megnehezítenék a filmesek dolgát a feszültségkeltés terén. Meg persze a Mary-Sue effectust (hibátlan szuperkarakter) is jobb elkerülni... :oops:

Szerintem is ezért volt jó így. Ahsoka amúgy is elég erős padawan létére, és az csak jó ha nem tud mindent megoldani azonnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú az a Yodás megjegyzés tényleg ütött! Én anélkül is izgulok, hogy tudom ki menekülhet meg. Vannak más karakterek is akik okozhatnak meglepetést. Argyus ugyebár. :oops:

Argyus, nem az az áruló??? Mert ő már nem sok meglepetést okozhat, mivel hulla...

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Argyus, nem az az áruló??? Mert ő már nem sok meglepetést okozhat, mivel hulla...

Épp azért okozott meglepetést mert áruló volt. Talán félre érthető volt, de én csak erre a részre gondoltam. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy igazán remek rész volt! Mivel egy csomó dolgot már leírtatok róla, csak egy-két apróságot emelnék ki, melyek nekem kimondottan fontosak voltak:

1. Végre hoppon marad a Köztársaság... Elnézést a kárörvendésért, de rájuk fért. :oops:

2. Végre láthatjuk Darth Sidioust (erős EP5 hologram-utalással, ami a kameraállást illeti). Meg kell mondjam, csuklyában sokkal "szebb", mint anélkül.

3. Végre nem beszélnek a droidok! El sem tudom mondani, mennyire örülök ennek. A szuper harci droidok végre ismét fenyegetőek, félelmetesek, mert némán menetelnek és gyilkolnak. Semmi droidpoén.

4. Ahogy a köztársasági hajó bedokkol a Venator hangárába... egyszerre EP1, EP3, EP4-hangulat, a sorozat hangulata mellett. Remek pillanat.

5. Gunray: nagyon szórakoztató látni a folyamatos köpönyegforgatását. :)

 

Néhány dolog, ami nem tetszett:

1. Árgyélus kapitány haja. Büntet, amikor leveszi a sisakját. Katasztrófa, ahogy kinéz, nem csodálom, hogy Assajj kinyírta, és azt sem, hogy hátulról.

2. Ez a szenátusi őrség dolog sem tetszik. Mármint, hogy mit kerestek ezek a CW-filmben is Palpatine irodájában az ajtó mellett? Az EP2-ben és az EP3-ban is vörös ruhás testőrök védték, nem értem ezt az EP1 stílusú kék páncélos osztagot... Ezt az árulást talán máshogy kellett volna megoldani.

 

Összességében nem üti ki a helyéről a kedvenc 2. epizódomat, de ott van a legjobbak között. Remélem, ezt a tendenciát fogja folytatni a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Ez a szenátusi őrség dolog sem tetszik. Mármint, hogy mit kerestek ezek a CW-filmben is Palpatine irodájában az ajtó mellett? Az EP2-ben és az EP3-ban is vörös ruhás testőrök védték, nem értem ezt az EP1 stílusú kék páncélos osztagot... Ezt az árulást talán máshogy kellett volna megoldani.

Erre talán az lehet a magyarázat, hogy a szenátusi őrség megmaradt ugyan, Palpatine ezek mellett egy személyi testőrséget is felállított, amik ugye a jól ismert vörös gárdisták. Gunray a Köztársaság foglya (nem is akármilyen, hisz az egyik vezető személyiség), így evidensnek látszik, hogy a szenátusi őrség is beszálljon a fogoly kíséretébe. Argyus haja pedig tényleg extravagáns. :oops:)) Valahol örül az ember, hogy olyan véget ért amilyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Gunray karakteréhez még annyit tennék hozzá, hogy az egész viselkedése nagyon gáz. A méltóságnak még a szikrája sincs meg benne. Ő a szeparatisták egyik legfőbb vezetője és ilyen senkiházian és gyáván viselkedni....elfogadhatatlan. Vajon mire gondolhatott Gree amikor a szánalmas szövegeit hallgatta?

Ellenben szöget ütött a fejembe Gunray ama megjegyzése, hogy ő csak egy báb. Ha ezt valóban tudta, akkor vele kapcsolatban egy sor fontos kérdés felmerül.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a bábos szöveg kamu volt. Azért mondta, hogy ne törődjenek vele.

Lehet....bár nem győztél meg. :oops: Az is új szín volt, hogy képesek lettek volna megölni Gunray-t, csak hogy ne beszéljen. Bár Argyus azt mondja a helytartónak, hogy élve kell kimentenie őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány dolog, ami nem tetszett:

1. Árgyélus kapitány haja. Büntet, amikor leveszi a sisakját. Katasztrófa, ahogy kinéz, nem csodálom, hogy Assajj kinyírta, és azt sem, hogy hátulról.

2. Ez a szenátusi őrség dolog sem tetszik. Mármint, hogy mit kerestek ezek a CW-filmben is Palpatine irodájában az ajtó mellett? Az EP2-ben és az EP3-ban is vörös ruhás testőrök védték, nem értem ezt az EP1 stílusú kék páncélos osztagot... Ezt az árulást talán máshogy kellett volna megoldani.

Pont ugyanezen okok miatt nem tetszett pont ugyanez a két dolog :oops:

 

Erre talán az lehet a magyarázat, hogy a szenátusi őrség megmaradt ugyan, Palpatine ezek mellett egy személyi testőrséget is felállított, amik ugye a jól ismert vörös gárdisták. Gunray a Köztársaság foglya (nem is akármilyen, hisz az egyik vezető személyiség), így evidensnek látszik, hogy a szenátusi őrség is beszálljon a fogoly kíséretébe.

Bár a vörös őrség tényleg Palpatine magántestőrsége, ez egy dologra nem magyarázat. A TCW pilotban Palapatine irodájában mégis mit keresett a vörösök helyén két ilyen figura, mikor már az ep2-ben sem voltak kékek ott? Sőt, az ep3-ban még a Szenátusba is vörösök kísérték.

 

Ellenben szöget ütött a fejembe Gunray ama megjegyzése, hogy ő csak egy báb. Ha ezt valóban tudta, akkor vele kapcsolatban egy sor fontos kérdés felmerül.

Lehet tudja, de neki tökéletesen megfelel a báb szerep. Egyrészt, tetszeleghet a vezető szerepében, mint a nagy Nute Gunray, aki elsőként csatlakozott Dooku gróf mozgalmához, övé a legnagyobb haderő, bla-bla-bla. Plusz valószínűleg abban a hitben él, hogy Sidious méltó jutalomba részesíti. Szóval, azt hiheti, hogy fizetett báb, és kvázi semmittevésért hírnevet és sok-sok kreditet kap :)

 

Az is új szín volt, hogy képesek lettek volna megölni Gunray-t, csak hogy ne beszéljen. Bár Argyus azt mondja a helytartónak, hogy élve kell kimentenie őt.

Szerintem akkor nyírták volna ki, ha Árgyélus nem jár sikerrel. Ebből is látszik, hogy Sidious számára ezek a muppetok mindig is totálisan föláldozhatóak voltak és csak azért mentette ki mindig (ep1 után a bíróságról), mert Gunray az egyik legjobb báb volt. Szegény kis kukac, ha tudná, milyen sors vár rá... nos, jó kérdés, félelmében mit csinálna. Mocskos kis dög ez a Gunray. Szvsz kijelenthetjük, hogy az SW Saga legundorítóbb férge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért jobban örülnék annak, ha Gunray nem csak úgy tekintene magára mint egy bábra, és legalább lenne benne egy kis gerinc. Ez a rész nagyon lerombolja azt a kis jót is amit elképzeltem róla korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényos magányomban fél zacskó karamella társaságában ismét megnéztem ezt a részt.

Egy dolog foglalkoztat igazán!

Árgyélus, aki szerintem olyan piperkőc féle lehet, minden reggel belövi a séróját két doboz zselé segítségével..............?

 

Én nem féltem Gunrayt, meg van a magához való esze. Mottója a pénz beszél kutya ugat.

Tudja, hogy egy báb, de egy fontos báb. Élvezi a látszólagos hatalmát kis saktáblája fölött. Sidioust próbálja mimelni bizonyos megmozdulásaiban, de egy szemernyi tartás nincs benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok zselére lehetett szüksége. :oops: Egyébként rájöttetek már mire vonatkozik az epizód címe? Nekem még nem sikerült rájönnöm. :)

Lehet arra, hogy innentől kezdve a széria sötétté válik. Ki tudja, lehet Argyélus csak az első áruló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor nyírták volna ki, ha Árgyélus nem jár sikerrel. Ebből is látszik, hogy Sidious számára ezek a muppetok mindig is totálisan föláldozhatóak voltak és csak azért mentette ki mindig (ep1 után a bíróságról), mert Gunray az egyik legjobb báb volt.

 

Vagy inkább azért, mert túl sokat tudott...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként rájöttetek már mire vonatkozik az epizód címe? Nekem még nem sikerült rájönnöm. :para:

Nekem ezzel kapcsolatban mindig az jön ki, hogy nem szó szerint kell értelmezni. A sötétség köpenye. A köpeny, ami leplez. A sötétség leple. A sötét oldal egyik ismérve az árulás. Argyus pedig elkövette az első komolyabb, nyílt árulást a köztársasági erők részéről. (Mármint, amit látunk is.)

 

(Tudom, hogy erőltetett, de jobb nem jut eszembe, és a nyílt árulást nagyon fontos eseménynek tartom a Jedik bukása során.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg, mivel az "árgyélus" szó alighanem az "arkangyalát" szidó káromlásnak amolyan enyhítése (legalábbis ezt feltételezik egyes nyelvészek).

Ez érdekes, most hallom először.

 

OFF

Nekem az Árgyélus királyfi és Tündér Ilona c. magyar népmese jutott a névről eszembe, ami nem egészen ezen az értelmezésen alapul, hiszen ott Árgyélus a legkisebb királyfi mint abszolút pozitív hős kategóriájába tartozik. Egyáltalán nem áruló. :para:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezzel kapcsolatban mindig az jön ki, hogy nem szó szerint kell értelmezni. A sötétség köpenye. A köpeny, ami leplez. A sötétség leple. A sötét oldal egyik ismérve az árulás. Argyus pedig elkövette az első komolyabb, nyílt árulást a köztársasági erők részéről. (Mármint, amit látunk is.)

Ez tetszik, Gyoka, nekem is hasonló gondolataim támadtak erről a címről. Csak annyit tudnék még hozzátenni, hogy ha a leplet némi szabadsággal köpönyegnek fordítjuk, a köpönyeghez hozzákapcsolható a köpönyegforgatás is, ami a kétszinűség, vagy ha akarjuk, az árulás szinonímája.

Viszont ez csak magyarul működő fogalomkapcsolás, az angolban a Cloak-hoz nem találtam ilyen szókapcsolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezzel kapcsolatban mindig az jön ki, hogy nem szó szerint kell értelmezni. A sötétség köpenye. A köpeny, ami leplez. A sötétség leple. A sötét oldal egyik ismérve az árulás. Argyus pedig elkövette az első komolyabb, nyílt árulást a köztársasági erők részéről. (Mármint, amit látunk is.)

 

(Tudom, hogy erőltetett, de jobb nem jut eszembe, és a nyílt árulást nagyon fontos eseménynek tartom a Jedik bukása során.)

Pedig jó ez Gyoka! Ez a momentum annyira fontos volt, hogy Yoda külön kiemeli az epizód végén. Lehet, hogy igazad lesz. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik, Gyoka, nekem is hasonló gondolataim támadtak erről a címről. Csak annyit tudnék még hozzátenni, hogy ha a leplet némi szabadsággal köpönyegnek fordítjuk, a köpönyeghez hozzákapcsolható a köpönyegforgatás is, ami a kétszinűség, vagy ha akarjuk, az árulás szinonímája.

Viszont ez csak magyarul működő fogalomkapcsolás, az angolban a Cloak-hoz nem találtam ilyen szókapcsolatot.

A cloak-hoz valóban nincs, de a coat-hoz (white coat = munkaköpeny) már van: turn-coat = köpönyegforgató. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray már az EP 1 elején is egy gyáva tetű volt, amikor Qui-Gon már kezdett kört kivágni az ajtóból remegett, hogy most mi lesz. Engem nem lep meg az ebben részben tanúsított viselkedése. Mindazonáltal sajnálom azért amilyen véget ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló epizód volt! Végre egy kiegyensúlyozott darab. Látszik, hogy eldöntötték, hogy ezt most komolyabbra veszik és egyetlen pillanatra se tértek le erről a vágányról. A droidok olyan jók voltak, mint még egyetlen más epizódban se: mentek és gyilkoltak, ahogy az elvárható tőlük. Most igazi fenyegetést jelentettek, pláne, hogy elég tisztességesen gyilkolták a klónokat a jedik feltünéséig.

 

Assaj is kiváló volt: amit elakart érni azt elérte és ezzel végre megszerezte azt a presztizst, ami mind neki mind az egész Szeparatista mozgalomnak már nagyon kellett, hogy végre komolyan vehessük őket. Argylus árulása is tetszett - én mondjuk annyira nem éreztem szimbolikusnak a tettét, inkább annak volt egy jó példája, hogy a háborúban semmi sem fekete-fehér... nyerészkedők mindenhol és minden oldalon akadnak. Sajnáltam, hogy meghalt, mert elkéne a sorozatnak több visszatérő gonosz.

 

A fénykardpárbaj nagyon szinvonalas volt - valóban, talán a legjobb a sorozatban látottak közül. Talán egyedül Gunray sunyisága lett túlzásba vive: ahogy az arcát is elkarikirozták, ugy karikirozták el a személyiségét is. Ami végülis nem baj, de a filmekben lévő Gunrayt érdekesebbnek találtam.

De összességében, emelem a kalapom. A Rising és a Shadow után ez a harmadik legjobb rész nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.