Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Hát ezt végül is csak az AVP3 bejelentése óta tudjuk, mert már akkor közölte a Sony, hogy az AVP3 után fog csak megjelenni a Colonial Marines, méghozzá jóval azután (valószínű 2010 ősz-tél... vagy soha, ahogy az RPG).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:Akasztják a hóhért.Most téged cinkeltek. :)

 

Én igazából az átláthatatlanság megelőzése miatt javaslom a vinyó több particíóra való osztását.Nekem vannak külön letöltés, game , filmek és egyébb nevü particióim.Ha betelik mondjuk a filmek, akkor töltök le mondjuk a game-re is(attól függ mennyi hely van), de úgy hogy csinálok egy filmek mappát és abba.Nagyon szép rendet tudok így tartani a gépemen.3 ms alatt bármit megtalálok (pedig írdatlan mennyiségü dolog van rajta), mert logikusan van a merevlemezen minden.

Azomkívül a C-re azért sem mentek szinte semmit mert ha Windowst kell telepíteni akkor nem kell elmentenem semmit hanem mehet rá a format.

Ajánlatos lementeni az e-mail kliens címjegyzékét, és a böngészőből a kedvenceket.Aztán telepítés után meg vissza.Én már évek óta nem írtam címjegyzéket(csak ha új e-mail címet kaptam).

Én is programozónak tanultam és a tanár mesélte hogy elmentek egy haverjával, hogy elvállanak egy programírást.Beléptek az irodába ,körbenéztek majd azt mondta a tanár az ottani főnöknek, hogy nem vállalják.Mennek ki a haverja mondja, hogy megörültél?Mire a tanár:"láttad a reset gombot?Retkes volt, ami azt jelenti, hogy egy ideges tipusú ember használja a gépet aki állandóan nyomkodja.Namost ha nyitva vannak file-ok és úgy nyomkodja akkkor adatok vesznek el."

 

Egy haverom meg ilyen területen is dolgozik, néha mesél dolgokat felhasználókról és komolyan néha nem hiszem el amit mond mert olyan elképesztő amit művelnek.

Jövő héten megyek majd routert beállítani mert nem tölt le a torrentkliens.Mondjuk életemben nem telepítettem routert, de le van írva az elvet is ismerem, úgyhogy megyek.

 

Vannak aztán a legrosszabbak.Aki arra sem hajlandó, hogy utánanézzen valaminek.Van netje, de inkább megvárja amíg hétfő beérek, holott adtam az embernek 3 olyan weboldal címet ahol ezeknek utánanézhet.Mondjuk ez az ember csinált olyat is, hogy egy leírás alapján nem tudta megoldani egy program magyarítását.Oda volt írva, hogy másold ezt ide azt meg amoda.és nem.Nekem kellett megcsinálni.

Na mindegy, azért szoktam bosszankodni mert én sem úgy tanultam meg, hogy ültem otthon a gép elött aztán majd lesz valami, hanem magamtól nézegettem utána, próbálgattam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem apám ilyen. Ugyanannyi ideje használja a számítógépet, mint én, de máig képtelen nem, hogy magyarosítani egy játékot, de még beopciózni sem. Ma is, miközben dolgoztam, tucatszor kellett átmennem a húgom szobájába, hogy beállítsam neki a játékot, meg magyarosítsam. Kicsit (nagyon) idegesítő tud lenni. De legalább installálni már megtanult, legalábbis amíg nem ütközik iso-ba. Viszont arról tényleg sikerült leszoktatnom, hogy önhatalmúlag matasson a Win-be. Gyerekkoromban rengetegszer elcseszte az op rendszert, én meg javíthattam meg. Na, én így tanultam meg a gépekkel bánni :) Mondjuk amióta már ez a szakmám is, szót fogad, de néha még mindig előjön belőle a Valyon, és olyankor csak jobban akarja tudni nálam (azok a szép eszmecserék, mikor mindkettőnkből előjön a Valyon :) ).

 

Routert beállítani nem nehéz, amelyiket telepíteni kell, az értelemszerűen adja magát, de van olyan is, amit csak beállítani kell, az meg még egyszerűbb. Szerintem seperc alatt megcsinálod. Csak majd arra vigyázz, hogy legyen nyitva egy port a torrentnek, mert különben passzív módban marad a user uraság (sőt, lehet már eleve ez a baj, mert passzív csak passzívra tud csatlakozni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk amióta már ez a szakmám is, szót fogad, de néha még mindig előjön belőle a Valyon, és olyankor csak jobban akarja tudni nálam (azok a szép eszmecserék, mikor mindkettőnkből előjön a Valyon :) ).

Ez kb. olyan lehet, mikor anyámmal nekiállunk vitázni :P Makacs vén szamár, én ugyanaz fiatalban, aztán ütköztetjük a véleményeket :)

 

Frenkie, nálam is logikusan van minden a gépen, csak nem ennyi partíció, hanem a D-n mappákban filmek, sorozatok, SW, doksik, zenék, stb. Gyorsan megvan minden, kivéve a könyvek mappát, mert abba volt, hogy giga nagyságó cuccot szedtem le, és nem néztem át még, mi van benne :) E-mail klienst nem használok (nem sok értelme van, mert nincs nagy forgalmam, azt sem otthon intézem nagyrészt), de már volt, hogy elmentettük a kedvenceket, és utána csak be kellett másolni a helyére. Kár, hogy attól még a többi kisebb progit újra telepíteni kell, én ettől kapok mindig agybajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kb. olyan lehet, mikor anyámmal nekiállunk vitázni :) Makacs vén szamár, én ugyanaz fiatalban, aztán ütköztetjük a véleményeket :P

Igen, kb ilyen, megspékelve néhány szaftos szitokszólánccal :)

 

Kár, hogy attól még a többi kisebb progit újra telepíteni kell, én ettől kapok mindig agybajt.

Ilyenkor szoktam örülni, hogy ez a szakmám, mert nekem már nem kell ilyennel foglalkoznom. Újra telepítés esetén nálam minden megy fel egyben (Win+programok), ami kell. A visszahúzó lemezek csodája :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok, még mindig nincs új gépem. Ezek a....ki sem mondom....összekeverték a videókártyát. Az itt lévő üzlet 4830-ast kapott a központtól, miközben ugye 4850-es volt felírva, sőt, azt is számlázták le nekik. Van egy olyan sejtésem, hogy most marha nagy seftelések mennek, tekintve, hogy már-már ingyé dobálják ezeket a kifutó modelleket. Kiváncsi vagyok, hogy sikerül e összekaparniuk egyet valahonnan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kb ilyen, megspékelve néhány szaftos szitokszólánccal :)

 

 

Ilyenkor szoktam örülni, hogy ez a szakmám, mert nekem már nem kell ilyennel foglalkoznom. Újra telepítés esetén nálam minden megy fel egyben (Win+programok), ami kell. A visszahúzó lemezek csodája :)

Olyan is gyakran előfordul :D

 

Hmm... nagyon nehéz lenne leírni, hogy működik ez a visszahúzó lemez-dolog? Vagy nagyobb számteches tudást igényel? Egyébként majd mondom legközelebb öcsémnek, hogy nekünk sem ártana :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint nem egyszerű. Külön progi kell hozzá, amivel megcsinálhatod a bootlemezt (és a programot már eleve bootolva lehet csak elindítani, nem winből fut), amiről visszahúzhatod a gépet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Induláskor kezd el buzgón nyomogatni azt a gombot, amelyik előhozza a Setupot (köznyelven biost, általában a DEL szokott az lenni, de akár az F5 is lehet, vagy más, induláskor kiírja). Ha bejön a setup, állítsd be, hogy bootolást a DVD meghajtóról csinálja (First Boot, ilyesmit keress, vagy BOOT OPTION, vagy ADVENCED OPTION, vagy ilyesmi helyen lesz, sajna ezt is alaplapja válogatja, mint a megnevezését). Beállítod elsőnek a DVD-t, másodiknak a vinyót, aztán mentés->kilépés. Restartkor pedig azt mondja, hogy, hogy DVD-ről való bootoláshoz nyomjon meg egy gombot, nyomjál meg egy gombot. Aztán máris bootol a lemezről, indulhat a win telepítés.

 

Szerk.: lemaradt, ha mindez már el lett játszva, és úgy kapod ezt, akkor légy van a levesben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is próbáltam, de semmi.

Minden esetre felhívtam a srácot az üzletbe és mondta, hogy ha 32 bitest rakok fel akkor vegyem ki az egyik memóriát, valszeg ez lehet a gond. Sajnos semelyik Vista nem akart települni :S

Most pihentetem a gépet, oszt később még próbálkozok. Kösz azért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor légy a levesben. Ezek lehetnek a legyek:

- Hibás, sérült bootfile(ok), de mivel még nincs op. rendszer telepítve, ez nem valószínű

- A boot disk és/vagy egyéb hardware csatlakozása helytelen, hibás vagy nincs csatlakoztatva, ergo nézd meg a madzagokat, hátha nincs valahol rendesen csatlakoztatva.

- A bootolást végző eszköz és/vagy egyéb hardware helytelen BIOS/CMOS beállítása, nos, ennek helyreállításához már szaki kellhet.

- A boot disk és/vagy egyéb hardware hibája, vagyis vagy rossz a diszk, de abból ezek szerint kettő van, vagy a vinyód sz*r. És amilyen kálváriád volt a videjó kártyáddal, ez utóbbin nem lepődnék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MŰKŐŐŐŐŐDIK!!! MŰKŐŐŐŐDIK!!!! :)

 

 

Noh, a vinyó volt a rossz. Az üzletben a srác alaposan megizzadt vele.

Most már csak néhány beállítás, programfelrakás van hátra. Egyenlőre örülök ha megy a gép és net is elindult. Ámen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem is ment a gépe, de már elrontotta a winchestert benne. Szép kis jövő elé nézhet az a szerencsétlen számítógép :)

:)

Alapból volt rossz. A telepítő fel se ismerte.

 

Most annyi a gondom, hogy homályosak a betűk....igen, fent van a vidikártya drivere, sőt a frissítést is leszedtem a megfelelő oprendszerhez. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:Örülök, hogy sikerült.A Terminator:Salvationt próbáld ki, elég jó, majd írok róla bővebben.

Crysis meg kötelező.

Hogy osztottad fel a vinyót?

A játékok még odébb vannak :) Előbb progikat teszek fel. A betük még nem az igaziak.

Vinyó négy felé lett darabolva. Két ötven gigásra ( egyik az oprendszernek, másikra meg mennek a progik), a harmadik száz gigás, erre jönnek a játékok, a maradék meg filmeknek, doksiknak, képeknek, anyámkínjának :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékok még odébb vannak :) Előbb progikat teszek fel. A betük még nem az igaziak.

Vinyó négy felé lett darabolva. Két ötven gigásra ( egyik az oprendszernek, másikra meg mennek a progik), a harmadik száz gigás, erre jönnek a játékok, a maradék meg filmeknek, doksiknak, képeknek, anyámkínjának :)

 

Tökéletes.A játék meg az első ember.Office ráér holnap is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a torrentleszedő kliensem sincs fent ember :)

Te mit tökölsz ennyit? Már rég futnia kéne a torrent kliensnek ezerrel, zúznod kéne a Crysissal, miközben a háttérben telepíted a GTA 4-et és a TS-ti. :) Áááá... látszik hogy elavult T-600-as vagy :P

Végül melyik Hastala Vistát tetted fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.