Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

FPS-hez kontroller? Na neee... játszd szépen egér+billentyűzet kombóval, amúgy is lehetetlen lenne kontrollerrel irányítani, mert hip-hop meghalnál. Ez nem babazsúros Halo vagy Black, ahol még rá is segítenek a célzásra, nehogy mellé lőj. Itt oda lősz, amerre nagyjából áll a fegyver (mivel van fizika a játékban, ezért bőven szép szórása van az adott fegyvereknek). És mindezt villámgyorsan, mert mikor öt-hat idegen akarja letépni a fejed a földön, három másik meg az égből küldi az áldást, neked meg védened kell az evakuálókat, nos akkor egy kontrollert max feláldoznál, amikor beküldöd a monitorba :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Babazsúros Halo, haha. :lol:

Világ legjobb multija ever.

Az az AVP2 :D:P

 

Tévedsz, mert nekem a kontroller jobban áll. Sokkal gyorsabban tudok reagálni, míg a billentyűzeten gyakran begörcsölnek az ujjaim amikor valami távoli bill. felé kell nyúlni.

Hát azért megnéznék egy deatmatchet, amíg te contorllerrel nyomod, én meg bill+egérrel. Fizikai képtelenség, hogy olyan gyors és pontos légy kontrollerrel, mint bill+egérrel. Ez tény, mivel a kontroller gombái sem tesznek lehetővé olyan finom mozgást, mint egy egér.

Begörcsöl az ujjad, mert távoli billentyűért kell nyúlni? Erre tudok egy megoldást, de féltve osztom meg, mert az informatikusok legjobban őrzött titka:

Spoiler:

Opciózd be úgy a billentyűzetet, hogy jobban kézre essenek a gombok. Majdnem minden játékban megtalálható a billentyű opciója. De erről csitt :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, csúcs vagy! Nem is tudom mi lenne velem nélküled. :lol:

 

Azért csak annyit hagyj jegyezzek má' meg, hogy több éve kontrollerrel játszok XBOX-on. :D Billentyűzet képtelen visszaadni azt a fimon mozgás amit már kitapasztaltam a "gombákkal".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, csúcs vagy! Nem is tudom mi lenne velem nélküled. :roll:

 

Azért csak annyit hagyj jegyezzek má' meg, hogy több éve kontrollerrel játszok XBOX-on. :P Billentyűzet képtelen visszaadni azt a fimon mozgás amit már kitapasztaltam a "gombákkal".

Tudod, segíteni kell a vénembereket ebben az új technokrata világban :) De ez a második ok azért már jobban hangzott, mint a görcsölő ujj, ami nem ér el billentyűket. Miért nem kezdted mondjuk ezzel?

 

A vitát könnyen el lehet ám dönteni. Keresünk egy multis FPS-t, amiben van kontroller is, és miután szétlődöztelek vagy 100x, elmondhatod, hogy igazam volt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert már párszor említettem, hogy én tőzsgyökeres XBOX-os vagyok :P :P Ebből már lehetett volna akár következtetni is, hogy miért emlegetem a kontrollert. :P:roll:

 

Multizni meg nem multizok. :P Kénytelen leszel hinni nekem :)

Én meg törzsgyökeres gépes, mégis egész jól bánok már a kontrollerrel, még a gépemhez is van egy. Meg az összes konzolos haverom azt állítja, hogy FPS-t csak bill+egérrel lehet értelmesen játszani. A tapasztalataim is ezt mutatják. Szóval az, hogy mivel játszottál eddig, számomra még nem jelentette azt, hogy akkor máson már bénább vagy. Pláne azért, mert célkereszttel egy embert becélozni nem nehezebb, mint a nyíllal egy ikont. A billentyűzet meg opciózható. Szóval, ezért pislogtam kukán. Viszont, mivel megszokás kérdése, egy Crysis alatt meg is szokhatod.

 

Höhö, én csak azt hiszem, amit látok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crysis meg nem csak gyönyörű, hanem fantasztikusan jó játék is.

Ez tök jó, hogy van még valaki, aki ezt állítja. Azt hittem, faterral egyedül vagyunk ezzel. Mindenki csak panaszkodik, hogy csupán látvány, semmi több. Pedig szerintem és apám szerint is az év FPS-e volt akkortájt :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tök jó, hogy van még valaki, aki ezt állítja. Azt hittem, faterral egyedül vagyunk ezzel. Mindenki csak panaszkodik, hogy csupán látvány, semmi több. Pedig szerintem és apám szerint is az év FPS-e volt akkortájt :roll:

 

 

Szerintem is.Iszonyú hangulatos volt az észak-koreai katonák ellen harcolni.Alig várom már a második részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én még túlságosan nem tudok nyilatkozni a Crysis játékmenetéről, de eddig tuti bejövős. :)

 

Ellenben a TS csak a metrós, meg a sárga buszos jelenettel tudott eddig megfogni. Ezekkel most végeztem. Picit melegszik a gép, oszt ez ilyenkor nyáron nem túl egészséges, ezért lelőttem :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok, első kékhalálom:

 

BCP1 000032229430694D

BCP2 0000000000000002

BCP3 0000000000000000

BCP4 FFFFF80001F3C6EF

 

Sajna a kék halál szövegét nem tudtam elolvasni, mert csak egy másodpercre jött elő, oszt ki is kapcsolt a gép. A fenti üzit valami Temp könyvtárba mentette el a gép, hogy a hibáról itt található részlet. Googlen igyekeztem utánanézni, de csupán két spanyol oldalt dobot ki, spanyolul meg nem tudok. :S

Valami ötlet esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, kösz szépen de ez így sokat nem mond. Amit kiszűrtem a spanyol oldalból az driverpróblémát feltételez. Egyenlőre leszedtem az új Ati Drivert a vidikártyához.

 

 

Más.

Kijátszottam a Terminator Salvationt. Sokat nem változott a véleményem.

Negatívum: Túl lineáris, grafikuai szépséghibák, rövid.

Pozitívum: Hangulat, zene, szöveg, hangok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:Szerintem ne foglakozz vele.Legalábbis ha többször nem fordul elő.Nekem is volt, hogy játék közben újraindult a gép, de aztán elindítottam újra a játékot és nem volt vele gond.Lehet hogy egy rossz memóriacímzés az oka.A gép oldalának a melegedésével meg ne törődj, teljesen normális.

A mai gépekben annyi hőforrás van ,hogy az lenne a csoda ha hideg lenne az oldalfal.A videókártyáknak az üzemi hőmérséklete általában 60-70 fok.Ha játék után megfognád, leégetné a kezedről a bőrt.Mert ugye teljes teljesítményen játék alatt dolgozik, és ilyenkor több hőt is termel.De nem kell ahhoz játék, hogy érezd milyen meleg van a gépháznbn.Ha írsz egy dvd-t és kiveszed általában marha meleg a lemez.

Egyszóval ne törödj vele.Nyugodtan játsz akár több órát is vele.Leégni nem fog mert ha meleg a gép akkor az alaplap automatikusan leállítja a gépet.

Én tavaly nyári melegben(35 fok napokig) napi 5-6 órát játszottam, esténként, úgy hogy reggeltől ment a gép, és semmi melegedés nem volt, pedig Gyári Intel-hűtő van a procin, és nincsenek a házban plussz ventillátorok, a gép meg egy asztalban van ahol szellőzni sem tud.

Magyarán NEM kell kikapcsolni a gépet ha melegedik majd ő jelez, de nem fog.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem játék közben történt, hanem napközben mikor nem is ültem a gép előtt. Ki volt nyomva a monitor Forma 1 közben és mikor visszanyomtam a kék képernyő fogadott, aztán újraindult és néhány perccel utána újra megtörtént. Azóta megy minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tavaly nyári melegben(35 fok napokig) napi 5-6 órát játszottam, esténként, úgy hogy reggeltől ment a gép, és semmi melegedés nem volt, pedig Gyári Intel-hűtő van a procin, és nincsenek a házban plussz ventillátorok, a gép meg egy asztalban van ahol szellőzni sem tud.

Bár a mostani gépemben három ventilátor van a házon, plusz a gyári venti a pocin és a videókarin, azért még az enyém is fel tudott melegedni tavaly videórenderelés közben. Bár nem volt olyan rossz, mint 2007-ben, mikor klipkészítő versenyre gyártottam videókat napokon át, napi 12 órán át 30-40 fokos nyári melegben. Na, az a gép tojássütésre is jó volt :)

 

Viszont, szerintem az nem egészséges, ha egy vadonatúj gép csak úgy egymagában ácsorogva kékhalált hal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a mostani gépemben három ventilátor van a házon, plusz a gyári venti a pocin és a videókarin, azért még az enyém is fel tudott melegedni tavaly videórenderelés közben. Bár nem volt olyan rossz, mint 2007-ben, mikor klipkészítő versenyre gyártottam videókat napokon át, napi 12 órán át 30-40 fokos nyári melegben. Na, az a gép tojássütésre is jó volt :)

 

Viszont, szerintem az nem egészséges, ha egy vadonatúj gép csak úgy egymagában ácsorogva kékhalált hal.

 

Ha mondjuk mostantól egy hétig nem lesz nála ilyen akkor ok.Ha viszont megint lesz akkor gáz.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. Nekem nincs újra rakva a gép egy ideje, pedig minden ki lett rajta cserélve, csak a vinyó nem, és azóta csak egyszer volt kék halálom, se előtte se utána semmi. Egyszeri esetben előfordulhat, ha többször, akkor el kell kezdeni gondolkodni, hogy mi lehet a bibi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én három és fél éves gépemen még sose volt (nem mintha hiányozna), a vinyó pedig öcsémtől örökölt használt, de még megy rendesen. Remélem, még így is lesz egy darabig, bár már gondolkodtam azon, hogy újat kéne bele venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.