Ugrás a kommentre

1x11 - Dooku Captured


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nah, megnéztem az epizódot, és eléggé vegyes véleményeim vannak róla.

Egy biztos, a Jesse Yeh epizódok nem lesznek a kedvenceim, az egyszer biztos. Bár nem árt helyi értéken kezelni az epizódot, mert a múltkor is leszóltam a Downfall Of A Droidot, ami a Duel Of The Droidsal együtt nézve egész jó résszé nőtte ki magát az én szememben.

 

Tetszett az epizód elején a bölcsesség. Szokatlanul hosszú volt. :D

Aztán az epizód eleji összefoglalóban pedig örültem, hogy a filmből vágtak össze jeleneteket, mert én a filmet eddig még csak a színtelen, mozis verzióban láttam, és az "Anakin Vs. Dooku" párbaj így színesben nagyon jól néz ki. :

Kicsit furcsálltam, hogy Obi-Wan megy el kimenteni Anakint. Pedig a Sithek Bosszújában, és persze az előzményeiben folyton azt hangoztatják, hogy Anakin milyen sokszor mentette meg mestere életét. Érdekes, és félig-meddig vicces is volt, ahogy Obi-Wan a két Niktoval bánt a másik cellában, hogy képes volt őket visszazárni. :D

Mikor beléptek Dookuhoz, feltűnt, hogy Dooku arcszőrzete valahogy kidolgozottabb textúrákat kapott volna. A csúszdás jelenet jó volt, csak kicsit furcsálltam hogy mi volt az a csúszda? Szellőző, vagy mi? Mikor pedig menekült, ugyan az arcára az volt írva, hogy teljesen higgadt, valahogy mégis érezhető volt rajta, hogy nyugtalan.

Csodálom ebben a sorozatban, hogy már a tizenegyedik résznél tartunk, és még mindig igyekeznek minnél több újdonsággal előállni (Ennek ebben az epizódban volt egy pár hátulütője is, erről majd lentebb), főleg a bolygók terén. A Vanqor szürkés, kopár sziklavidékei eszméletlenül jók voltak. Sőt, jóformán a többi karakter is mintha színtelenebb lett volna ezen a bolygón. :D

Amikor bementek a barlangba, és világítottak a fénykardjaikkal (Ami nagyon jó ötlet volt...) ott a zene egyszerűen zseniális. És tetszett Dooku gonosz mosolya is, miután Anakinra omlasztotta a fél barlangot. Bár azt továbbra sem értem, hogy a fénykardját miért vitte magával.

Tetszett Obi-Wan kardjának akadozó működése is, továbbá az is, ahogy Anakin megdobta egy kis kővel, hogy nyomatékot adjon a mondatának. :P

Jah, a Gundark... Legalább már tudom mi az. Mert a Klónok Támadása óta nem tudtam mi az a Gundark. Nem vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek, meg különösebben nem is érdekelt. Sok mindenre számítottam, de nem egy hatlábú óriás mókusra. Nekem az előző rész szörnyharca jobban bejött. Ahogy Gor egy Alien módjára vicsorog... De ebbe most nem megyek bele. Eleinte örültem, hogy ismét hanyagolják egy kicsit Ahsokát, amikor kimentette őket mégis örültem, hogy feltűnt. Azt pedig már csak hab a tortán, amikor Obi-Wan azt mondta, hogy "Ááá, nem... ezt túlságosan is élvezem..."

Hondo Ohnaka karaktere telitalálat! Igazi kalózkapitány. Pikk Mukmuk is nagyon jópofa volt. :D Bár, számomra egy kicsit fura volt a színe, de illett hozzá. Jópofa volt, ahogy a kis féreg ragaszkodott Anakin fénykardjához, és ahogy ott mászkált Dooku vállán. (Egyébként zárójelben megkérdezném, hogy ezek a dögök intelligensek? Vagy csak egyszerű állatkák?)

Hondo karakterében továbbá az volt a legjobb, ahogy Dookuval beszélt. Érezhető volt az ellenszenve a tehetősebb emberekkel szemben.

Ami viszont teljesen sz*r volt a részben, az az űrkalózok zászlóshajója volt. Ennél fantáziátlanabb hajót én még nem láttam a Star Warsban. Szerintem Takeuchi éppen beteget jelenthetett, és nélküle tervezték meg ezt a hajót. Mi lesz a következő? Twi'lek lázadók F-16os vadászgépekben?

Jah, már azt hiszem említettem korábban, de Weequayeket választani az űrkalózok szerepére telitalálat. Bár itt ott megfordult néhány Nikto is.

Korábban panaszkodtatok, hogy hogy vehették el tőle a fénykardjait úgy, hogy nem vette észre. Ody, ne omoljon benned össze egy világ, mert Sith Nagyúr ide vagy oda, Dooku sem csalhatatlan. Márpedig egy kellően ügyes zsebtolvaj, mint az a kis féreg könnyedén elvehették tőle anélkül, hogy észrevegye.

Hondo tárgyalása Palpatine-al talán az epizód legjobb jelenete. Amikor először néztem meg az epizódot, nekem fel sem tűnt, hogy Dooku eltakarta volna az arcát, másodszorra már nekem is feltűnt, és szerintem is azért takarta el magát, hogy ne lássa így a mestere.

A cellás jelenettől tartottam egy kicsit, de hihetetlen, hogy Dooku még így is milyen természetesen viselkedett, és bár szorult helyzetben volt, méltóságából még így sem veszített sokat. Bár lehet hogy csak én látom így.

Az utolsó jelenet pedig maga a tökély. Ahogyan ökörködnek az űrkalózok a háttérben. Nem zavartatják magukat. A háttérzene szerintem is erősen hajazott az arab zenére, de szerintem illett oda. Obi-Wan és Anakin pohárcseréje is rendben volt. Egyedül az epizód lezárásával akadtak gondjaim még. Olyan hirtelen lett vége.

 

Összességében. Számomra kicsit túlzsúfolt epizód volt, amelyekben voltak jó ötletek, amiket sokkal ügyesebben ki lehetett volna használni, és voltak benne olyan elképesztően idegesítő megoldások, mint a repülő csészealj. A Cloak Of Darkness és a Lair Of Grievous után ez az epizód egyértelműen csalódás. Pláne úgy, hogy ennyit várt rá az ember. (Anno a Downfall Of A Droidra is két hetet kellett várni, és nem igazán érte meg.) De mint mondtam, ez valószínűleg csak a The Gungan Generalall együtt lesz értékelhető. Nah, ennyi volt... Megint elszabadultam, és rengeteget írtam, remélem nem gond. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog neked mi a véleményed a szituról? Szerinted is van valami a háttérben?
Az érdekes lenne ha Grivi vagy Palpi állna a háttérben de én azzal is beérném ha a kalózok maguktól kapták volna el lovagékat és nem valaki másnak a terve lenne ez a váltságdíjasdi. Sok minden belefér még a kövi két részbe.

Spoiler:

Az is lehet hogy Dookesz valahogy kidumálja magát a kalózoknál és ő veszi rá őket arra hogy Obiékat kínozzák. Egy ilyen ravaszkodást megjátszhatna ha már hagyta meglopni magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes lenne ha Grivi vagy Palpi állna a háttérben de én azzal is beérném ha a kalózok maguktól kapták volna el lovagékat és nem valaki másnak a terve lenne ez a váltságdíjasdi. Sok minden belefér még a kövi két részbe.

Tényleg sok minden belefér még. Szerintem ez az első olyan rész, ami után teljesen nyílt, hogy mi fog történni. Ez pedig nagyon bejön nekem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, de tévedtek. Nem három részes lesz, mert a 13. rész, a Jedi Crash már teljesen más történet, ha jól tudom. Ráadásul az is két részes.

 

Hát, jah... Mondom, voltak benne jó ötletek. De az az UFO nagyon nem jött be... Még most se... Pedig már vagy háromszor megnéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az az UFO nagyon nem jött be... Még most se... Pedig már vagy háromszor megnéztem.

Nem kell félni. :D Az Orion-8 kinézetű kalózhajó után lesz itt még Enterprice is. :D (Főleg, ha eszükbe jut, hogy az már volt valamelyik filmben is. Legalábbis néhányan ráfogták egy nagyon is hasonló foltra - távolabbi hajóra - hogy az az Enterprise.)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk érdekes volt. Minek akarták megmérgezni őket azelőtt, hogy megkapták volna a fűszert? Nem sok értelmét látom.

Lehet, hogy minél nagyobb pénzt akartak szakítani. Anakinért és Obi-vanért is külön váltságdíjat követeltek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben a részben mindenhol konspirációt sejtek. :D Például furcsa volt az a két kalóz Dooku börtönében. Aztán az is érdekes, hogy Palpatine miért pont Jar Jar -t küldi oda? Mintha nem is akarna igazán segíteni rajtuk...

És talán még Grievoust és Ventresst is útnak indítja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda balhé robban már ki a dutyis rész után Obiék mögött. Hatalmas. :lol:
Amikor Dookesz megérkezik a kalóztáborba Bujaféreg faterja is kirobbant egy kis csetepatét. Hogy elkezdik már egymást tépni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Buja-faterról jut eszembe: lehet hogy ő csórta el Dookesztól a kardokat. A kis fegyvermániás. :lol:

Amikor a kis görcs elszedte Anitól a fénykardot egyből Yoda zseblámpához való ragaszkodása ugrott be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Dooku -nak ezer lehetősége lett volna elszökni. Hagyta, hogy kikössék
Dörzsölt az öreg mint Joki. Ő is hagyta magát elkapni. :lol:

Dookesz valamit nagyon el akarhat kalózfalván intézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vigyázz vigyázz ma már én is kaptam a letolást mert nem szabad a köv részből leírni semmit, max spoiler gomb mögött! :lol:

 

(Áffene igazad van... Csak olyan baromi természetes nekem ez a spoiler ha egyszer képesek egy rész után berakni, őszintén szólva még magamnak se szoktam spoilerezni ezért tudok minden infot használni. :D)

 

Nah szóval jó rész volt bár Dooku ilyen szintű balsorsa szerintem is elég hihetetlen. Anakinék elég jól elvoltak, jól meg voltak csinálva a jeleneteik és Ahsoka betársulása se rontott az összképen. Ez a kalóz hajó nekem azért fura mert azoknak a kalózoknak akiket pl. az empire at war című játékban láttam elég szögletes jellegű hajóik voltak (persze lehetséges egy régi típus lecserélése a két korszak között vagy a kalóz hajók mint úgy általában nem egy sémára épülnek )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátszik, hogy ezt a részt Lucas babrálgatta. :lol:

 

Wow ezt nem is tudtam, többet kell járni a starwars.com-ra :D

Mondjuk az külön jópofa hogy a rész egyetlen "hibája" a következő részben akár a slusszpoén is lehet hiszen ki tudja mi lesz itt még Dooku terveiről. :D

Szerkesztve: - atiat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyanút erősíti Anakinnak az epizód végén elhangzott mondata is, miszerint továbbra sem érti hogy tudták ezek a részeg csürhéhez hasonló kalózok elkapni Dooku-t, amikor ez még nekik se sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kalóz hajó nekem azért fura mert azoknak a kalózoknak akiket pl. az empire at war című játékban láttam elég szögletes jellegű hajóik voltak (persze lehetséges egy régi típus lecserélése a két korszak között vagy a kalóz hajók mint úgy általában nem egy sémára épülnek )

Mivel a kalzók általában nem veszik, hanem lopják a hajóikat, vagy max nyerik, azt hiszem, nem csoda, ha Hondo Ohnaka kalózbandája más hajót használnak, mint teszem azt a Viraxoknak, a Black Sunnak, vagy a Zahn Konzorciumnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a kalzók általában nem veszik, hanem lopják a hajóikat, vagy max nyerik, azt hiszem, nem csoda, ha Hondo Ohnaka kalózbandája más hajót használnak, mint teszem azt a Viraxoknak, a Black Sunnak, vagy a Zahn Konzorciumnak.

 

Igen de ha megfigyelted itt az összes hajó ugyanarra a tányér koncepcióra alapszik (kicsik-nagyok) így akár saját tákolmány is lehet. (Vagy egy elég jól megpakolt hangárú hajót nyúlhattak le látszólag kis harccal mivel "foltozás" nem nagyon látszik rajta.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de ha megfigyelted itt az összes hajó ugyanarra a tányér koncepcióra alapszik (kicsik-nagyok) így akár saját tákolmány is lehet. (Vagy egy elég jól megpakolt hangárú hajót nyúlhattak le látszólag kis harccal mivel "foltozás" nem nagyon látszik rajta.)

Szerintem - a hajó méretéből fakadóan - így történt, lenyúltak egy nagy hajót, aminek a hangárában volt egy kis hajó. És volt azon bőven elég lövésnyom, de nem kell minden hajónak úgy kinéznie, mint a Millennium Falcon (sőt, kicsit már közhelyes is, hogy a csempészeknek/kalózoknak mindig rozoga teknő jut).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem - a hajó méretéből fakadóan - így történt, lenyúltak egy nagy hajót, aminek a hangárában volt egy kis hajó. És volt azon bőven elég lövésnyom, de nem kell minden hajónak úgy kinéznie, mint a Millennium Falcon (sőt, kicsit már közhelyes is, hogy a csempészeknek/kalózoknak mindig rozoga teknő jut).

 

Ühüm és én pont az ilyen Falconos foltozásokra gondoltam :lol: (mert a lövésnyom az előző zsákmány megszerzésének eredménye is lehet) Nah mindegy szerintem térjünk rá másra is ezt kibeszéltük amennyire lehetett...

Szerkesztve: - atiat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj h annyi beszólás, történés utal arra h ez így túl egyszerű, hogyha nem lesz vmi csavar, akkor csalódok...lehet. :lol:

Ha nem lesz semmi csavar akkor Dooku egy szót nem szólhat többé se Grievous -ra, se Ventress -re... Sőt! Még ő bujdokolhat el szégyenében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.