Ugrás a kommentre

1x11 - Dooku Captured


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon tetszett ez az epizód! Igazi üdítő, laza, pergő cselekmény, nagyszerű párbeszédek, jó poénok, és néhány remek párhuzam jellemzi. Nekem mindig nagyon bejön, ha Anakin és Obi-wan együtt indulnak küldetésbe, mert ott mindig van egy-két jó beszólás, és utalás a filmekből megismert jelenetekre, és itt számos ilyen volt (a börtönlokk-feeling Dooku hajóján, Ani fénykardjának elvesztése, ráadásul kétszer is, Dooku "kikötése", épp mint Obié a Geonozison, meg az egész kalóztanya nekem Cantina érzést hozott, a bolygó színvilága pedig Geonozist jutatta eszembe... és még lehet, hogy valamit kihagytam :D). Ahsoka megjelenése is nagyon feldobta a történetet - én szeretem, ha benne van egy-egy epizódban, mert olyan jó kis karakter: harcias, szókimondó, talpraesett, és olyan bájos. :lol:

Nagyon tetszett a kalóztanya zenéje is. És lehet, hogy lesz még a történetben csavar - Dookut tényleg nagyon könnyen elkapták Sith lord létére. :D

Nagyon várom a folytatást!

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: A legjobb párhuzam szerintem az, amikor Anakin le akarja vágni Obi-want a cellában. Fordított esetben történik az EpIII-ban, ott Obi-wan öli meg kis híján Skywalkert.

Igaz, ezt kihagytam, pedig az egyik legjobb. De mentségemre szóljon, hogy késő volt, és nagyon sürgettek. :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy több van a történet mögött, mint ami látszik. ;) Pedig, ha a tényeket nézzük, nem egyértelmű a helyzet:

egyrészt furcsa, hogy Dookut ilyen könnyen elfogják (pedig a kalózokra is görgethetett volna pár sziklát :)), másrészt viszont, amint látjuk az öreget kifüggesztve lógni, nehéz elhinni, hogy ilyen megalázó helyzetbe önként helyezte volna magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: A legjobb párhuzam szerintem az, amikor Anakin le akarja vágni Obi-want a cellában. Fordított esetben történik az EpIII-ban, ott Obi-wan öli meg kis híján Skywalkert.

 

Igaz, ezt kihagytam, pedig az egyik legjobb. De mentségemre szóljon, hogy késő volt, és nagyon sürgettek. :P;)

 

Itt feszül az ellentmondás. :) Persze biztos keverte Donát, ettől még nem dől össze a világ. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy több van a történet mögött, mint ami látszik. :)

Pedig nincs több mögötte. ;) Eleinte én is azt hittem. :) Egyébként ki az a h*lye kalóz vezér, aki elfog egy sith-et és két Jedi-t? Megunta az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nem is ez a lényeg, hanem amit Anakin mond: "Ahh, it's you..." Ugyanezt mondta az Ep3-ban Obi-wan is.
Ez már akkor leesett nekem amikor legelőször láttam azt a jelenetet. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a következő rész előzetes leírásából ez derül ki, hogy itt minden az aminek létszik, nincs semmi kavarás. Dooku ilyen pancser. ;)

 

Most jelezném hogy elértünk a spoiler bolygóra kapitány :)

De Dooku egyszerűen nem lehet ekkora lúzer hogy minden az legyen aminek látszik, ilyen NINCS :)

(Amúgy egy kis kétkezes villámlás elméletileg kiütötte volna azokat a hülyéket akik rögtön tudtak volna lőni, utána Dooku meg meg tudott volna simán lépni)

Legközelebb Sidious fog ottragadni az Énkicsipónim bolygón?

 

"Akkor viszont ezentúl már tényleg nincs mit Griveous szemére hánynia. "

Elképzelem Grievoust az incidens után... Erre az alkalomra külön felrak egy mosolyt a maszkjára :P

"Your room is empty for improvments" (Tessék érteni a room kettős jelentésére alapozott szóviccemet XD )

Szerkesztve: - atiat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Amúgy egy kis kétkezes villámlás elméletileg kiütötte volna azokat a hülyéket akik rögtön tudtak volna lőni, utána Dooku meg meg tudott volna simán lépni)

Szerintem Dooku akart villámozni, mert emelte a kezeit. A kalózok viszont körbe vették, így valaki biztos eltalálta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dooku akart villámozni, mert emelte a kezeit. A kalózok viszont körbe vették, így valaki biztos eltalálta volna.

Jaja, az Erővillám csak előrefelé hat, a háta mögött állók jól lelőtték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen irányba volt számára Vader, miközben a bázisdzsámpinghoz szállította, és Palpi meg a villámait szórta minden irányba? ;)

Ha jól láttam a filmben, a háta mögött. Azaz lehet azokat a villámokat hátrafelé is szórni, még ha nem is könnyű. (Nem, szerintem nem véletlen találat volt. Palpi az utolsó métereken már kifejezetten őt támadta, csak kissé nehezen ment neki a dolog, de azért sikerült.)

Más kérdés, hogy erre Dooku valószínűleg nem képes. Tehát én azt mondom, hogy Dooku nem azért nem kezdett el szikrázni, mert nem lett volna lehetséges mindenkit kiütni pár másodpercre, hanem azért mert Ő nem elég erős ehhez. Neki nem sikerült volna, vagy legalábbis nagyon rizikós volt számára a dolog, így inkább más utat választott.

 

(Persze ez az egész nem szentírás, csak én így gondolom. :) Nem kizárt, hogy tévedek. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku szituja a kalózokkal teljesen más. Körbe van véve, és szerintem nincs az a sith lovag aki a tucatnyi körben álló kalózt levillámozta volna úgy, hogy azok lőni se tudjanak. (Megjegyzem az EPVI -ban Palpi minden mindegy alapon nyomta a dolgot, így ő is kapott a saját adagjából rendesen.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen irányba volt számára Vader, miközben a bázisdzsámpinghoz szállította, és Palpi meg a villámait szórta minden irányba? ;)

Alatta, kissé mellette, semmi képpen sem körülötte :)

 

Ody jól leírta, mire gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem Dave Filoni kommentárját az epizóddal kapcsolatban, és végül is igaza van. Sith nagyúr ide vagy oda, majdnem ötvenen körbevették. Még ha nála lett volna a fénykardja is, akkor is kábé kinyírt volna harmincat, de tuti, hogy lelőtték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem Dave Filoni kommentárját az epizóddal kapcsolatban, és végül is igaza van. Sith nagyúr ide vagy oda, majdnem ötvenen körbevették. Még ha nála lett volna a fénykardja is, akkor is kábé kinyírt volna harmincat, de tuti, hogy lelőtték volna.

Eleve hiba volt odamennie. Nem hiszem el, hogy nem ismerte fel, hogy ezek kalózok. Mit várt vajon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve hiba volt odamennie. Nem hiszem el, hogy nem ismerte fel, hogy ezek kalózok. Mit várt vajon?

Szerintem úgy gondolta, hogy a pénzével úgyis képes lesz manipulálni őket. De a kalózok kicsit nagyobbat akarnak harapni. Eleve már az egymillió is durva (ha azt vesszük, hogy az ep4-ben Luke már a tízezeret is sokallta, amiből állítása szerint hajót is lehet venni, és Qui-Gon ugyanennyiből tudta volna állni egy ritka hiperhajtómű típus magját). Aztán valószínűleg a Jediket is ezért akarták elfogni, sőt, lenne rá egy fogadásom, hogy a kiküldött képviselőket is túszul ejtenék. De tuti erre a kapzsiságra fognak rácseszni végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész rendben volt ez a rész. Eleve azért szántam rá magam nehezen, mert maga az ötlet, hogy Dookut elkapja pár szerencsétlen, elég nagy marhaságnak tűnt... és szó se róla: tényleg az (főleg hogy úgy veszik el az övéről a kardot, hogy ő ezt nem veszi észre.... LOL), de a maradék egész jól kárpótolt. A bolygók/űrhajók kinézete, a barlang a poénokkal és szörnyekkel... még Buja Féreg piros inkarnációja is bejött. Kellemes rész volt, még ha történetében nem is különösebben combos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.