Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Srácok én ezt lehet, hogy megrendelem! Valami eszement jól néz ki! :o 

Még én sem mondtam le róla. Az tart vissza, hogy nincs 4K lejátszóm és luxus lenne a sima BD-ért ennyit kiadnom, ráadásul úgy, hogy azokon még magyar specifikáció sincs.

De az egyik oka annak, hogy ep9-et nem rendeltem még elő az, hogy igazából ezt szeretném a polcomon.

 

Tudod mióta várok erre a kiadásra? Mióta a gyönyörű 1997-es Special Edition VHS díszdoboz mellé feltettem a polcra külön az ep1 VHS-t. :)

A 6 részes BD európai kiadása azért nem tetszett, mert a kontinensünkön nem a szép lapozgatós doboz jött ki, hanem a szigszalagos változat... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit lehűtöm a kedélyeket a díszdobozos Skywalker saga tekintetében. Én is megrendeltem, de visszamondtam. Itt megtekinthető az extra lemezek tartalma. Íme: https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=324239&page=305 Nos azt eddig is tudtuk, hogy a kilenc epizód sima Blu ray változata az semmiben sem különbözik a 2011-es, nálunk is kiadott SAGA gyújtemény , valamint a VII-VIII részek hazai kiadásaitól.

De az extráknál volt még remény. Nos nincs. Én vettem a fáradságot és összevetettem a SAGA blu ray-en, valamint az I-III és a OT DVD kiadásában lévő extrákat. Nos   a Skywalker saga esetében filmenként vannak az extrák összegyüjtve epizódonként 1-1 lemez. Az epizódokhoz tartozó extrák kb. 90 %-ban totálisan megegyeznek a korábban hazánkban kiadott DVD (I-VI) és Blu ray (SAGA+VII-VIII) kiadványokon találhatókkal. Sőt. Azt tapasztaltam , hogy a SAGA blu ray-ek esetében még több extra is van. A SAGA blu ray gyüjtemény 9. lemezén lévők (korabeli making of.... filmek magyar felirattal, a rózsafesztiválos doku, valamint a saga hatása a popkultúrára doku egyáltalán nincs is a Skywalker saga extrái között.  Ennek a gyűjteménynek a nagy értéke viszont a külleme, valamint a 4k UHD HDR. Az OT eszméletlenül néz ki (még csak ezeknél tartok) HDR-ben, akárki, akármit mond.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Épp azt írták, hogy a BD filmek nem ugyanolyan tónusúak mint a 2011-es kiadáson, más szűrőt használtak.

Ezt nem tudom ellenőrizni. A fenti webhelyen írt kommentek irnak mindenfélét. Sokan a D+-os verziót vélik felfedezni a lemezeken. Egy biztos a 4K-s lemezek Fox logóval (!!!!!!) indulnak. Szerintem a 2011-es masztert és mesterlemezt használták, legfeljebb digitálisan nyúlhattak bele. De ezt csak az én elméletem. Az extra tartalomba belefektetett energiát (illetve annak hiányát) látva én nem gondolnám, hogy ez a kiadás nagyon érdekelte volna a Disney / Lucasfilmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 10. - 17:46, Ody Mandrell írta:

Srácok én ezt lehet, hogy megrendelem! Valami eszement jól néz ki! :o 

 

Nagyon szép kiadvány, az embernek fáj a szíve érte! Különösen szívhez szóló a "Collector's Edition" felirat. :)

 

Azonban mégsem valószínű, hogy megveszem, az alábbiak miatt:

- mindegyik Saga film megvan BD-n a TROS kivételével, nincs szükségem újabb példányokra

- nagyon sokba kerül még gyenge font árfolyam mellett is :(

 

A teljes Saga csomagot 4K-s verzióban érdemes lenne megvenni ilyen csomagban, azt esetleg megfontolnám a későbbiekben, ha lenne hasonlóan szép díszdobozos verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, A pécsi írta:

Ezt nem tudom ellenőrizni. A fenti webhelyen írt kommentek irnak mindenfélét. Sokan a D+-os verziót vélik felfedezni a lemezeken. Egy biztos a 4K-s lemezek Fox logóval (!!!!!!) indulnak. Szerintem a 2011-es masztert és mesterlemezt használták, legfeljebb digitálisan nyúlhattak bele. De ezt csak az én elméletem. Az extra tartalomba belefektetett energiát (illetve annak hiányát) látva én nem gondolnám, hogy ez a kiadás nagyon érdekelte volna a Disney / Lucasfilmet.

A"Disney+-os verzió van a Skywalker Saga díszdobozban a BD lemezeken is. Vagyis az a fajta változat, amit Lucas a 3D-s vetítéshez készített. Jobb minőségű, mint a 2011-es BD kiadás volt.

 

Azonban a 9 lemezes BD díszdobozos kiadás a korábbi (2011-es változatot tartalmazza). 

Kezdem én is úgy gondolni, hogy magyar specifikáció, új extrák és 4K lejátszó nélkül ez nekem most kimarad. De Vaderrel ellentétben, bennem van vivódás.

Amit biztos, hogy megveszek külföldről: ep9 BD, Mandalorian S1 BD. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

A"Disney+-os verzió van a Skywalker Saga díszdobozban a BD lemezeken is. Vagyis az a fajta változat, amit Lucas a 3D-s vetítéshez készített. Jobb minőségű, mint a 2011-es BD kiadás volt.

Épp ez a lényeg, hogy a 4K diszdobizos kiadás megérné. A 2011-es verziónál sokszor hallottam, hogy túl tolták a kék szűrőt. Ez akkor egy új kiadás ami BD szinten is tud újat nyújtani. 

 

A sima BD doboz nálam még gondolati szinten se merült fel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp ez a lényeg, hogy a 4K diszdobizos kiadás megérné. A 2011-es verziónál sokszor hallottam, hogy túl tolták a kék szűrőt. Ez akkor egy új kiadás ami BD szinten is tud újat nyújtani. 

 

A sima BD doboz nálam még gondolati szinten se merült fel. 

Viszont ha megveszed ezt a 4K-s kiadványt akkor úgyis a 4K változatokat nézed majd. Azaz teljesen mindegy milyenek benne a BD-változatok. Én ezt lehúzásnak érzem. Teljesen feleslegesek bele a BD verziók. A Saga BD-ben sem voltak DVD-k.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mikor lesz 4k-s rendszerem? Évek múlva. Ki tudja akkor kapható lesz-e és mennyiért. Addig a BD is kapóra jön. Egyesével is meg lehet venni a 4k kiadásokat de azok majdnem annyiba kerülnek mint dobozban. Ráadásul európában nem is kaphatók úgy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

A 4K-s Saga kiadást majd külön megveszem, ha lesz rá lehetőség. Az úgyis olcsóbb lesz.

Én is erre jutottam egy félórával ezelőtt. És úgy látom, hogy egyesével is árulják a filmeket (4K+BD), ez lesz majd az én kiadásom szerintem valamikor. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

De mikor lesz 4k-s rendszerem? Évek múlva. Ki tudja akkor kapható lesz-e és mennyiért. Addig a BD is kapóra jön. Egyesével is meg lehet venni a 4k kiadásokat de azok majdnem annyiba kerülnek mint dobozban. Ráadásul európában nem is kaphatók úgy. 

Nem rád gondoltam elsősorban hanem aki megveszi és van 4K rendszere. Márpedig aki ezt megveszi annak tuti van és az nem fog már utána BD-t nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Brodie írta:

Én is erre jutottam egy félórával ezelőtt. És úgy látom, hogy egyesével is árulják a filmeket (4K+BD), ez lesz majd az én kiadásom szerintem valamikor. :) 

Egyesével a filmek (I-VI) 61 ezer forintba kerülnek. :) 

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem rád gondoltam elsősorban hanem aki megveszi és van 4K rendszere. Márpedig aki ezt megveszi annak tuti van és az nem fog már utána BD-t nézni.

Mindenki azt veszi amivel boldog lesz és kielégíti. :) Egy biztos: arra várni, hogy ebben a pöcegödörben is megjelenik, felesleges. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azután, hogy arányaiban mi magyarok folyamatosan messze többet költöttünk az SW mozijegyekre mint bárki a környéken én azt mondom a Disney elmehet a sunyiba. Az hogy nem éri meg itthon kiadni egyszerüen egy veretes hazugság. Az utóbbi időben többek közt ilyen filmek jöttek ki itthon Blu-rayen:

-Lidérces mesék éjszakája

-Jetikölyök

-Múlt karácsony

-Zombieland 2

 

Hogy van az hogy ezeket megéri kiadni de egy SW-t nem? Az, hogy nem tudnak találni egy normális kiadót és valami román cég szórakozása miatt leálltak az vicc a köbön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Bd-n sem fog nemhogy 4K-ban. Azt azért nem gondoltam volna 10 éve hogy ide jut a magyar bd-kiadás.

Én egy éve sem gondoltam volna. :( És annyira sz*r ránézni a polcra. Az MCU-t már benyeltem, hogy foghíjas, de azt látni, hogy az SW sem egységes... :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Lehet más topikban volt már szó róla, de időközben megjelentek az SW filmek külön is 4K-ban. Én úgy voltam vele hogy ez nekem már igy oké. Darabja most 20 font. Nem sokkal olcsóbb igy mint a nagy kiadásnál, de igy már kevésbé érzem lehúzásnak mivel nem kell megvennem azokat a filmeket 4K-ban amik már megvannak. Úgyhogy megrendeltem az összes SW filmet ami nem volt meg ultra hd-ben, beleértve a Rogue One-t is. A design mindegyiknél nagyon hasonló. Fekete keret, közepén pedig egy olyan kép, amihez hasonlót a Disney+ felületén is használnak. Az ep.3-nál ez igy néz ki:

81Day%2BTWm3L._AC_SL1500_.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött az első pakk a 4K filmekből. Egyelőre a Jedi visszatérbe néztem bele. Csak pár jelenetbe beletekertem. Nem sokat olvasgattam ezekről a 4K-s release-ekről, úgyhogy nem tudtam hogy pontosan mekkora fejlődést várjak. Az ep.8-nál például látszik hogy a 4K részletgazdagabb meg szebb de azért a különbség nem egetrengető.

Na kérem az ep.6-nál a különbség brutális. Annyira más a képélesség (ráadásul mintha a szinekkel is variáltak volna valamit) hogy először nem is tudtam eldönteni, hogy én emlékszem rosszul, vagy ez most tényleg mérföldekkel jobb mint ami a Blu-rayen volt. Úgyhogy gyorsan tettem is be a régi Blu-rayt és kiderült hogy nem a memóriámmal van a baj. A sima Blu-rayes kiadás szinte kásásnak tűnik a 4K-hoz képest. A legjobb hogy néhány jelenetnek még a hangulata is erősebb lett: ahogy Palpatine ül a trónusán szinte látszik ahogy megcsillan a szemében valami hidegrázó fény. Minden túlzás nélkül mondom: Palpatine még sose tűnt ennyire gonosznak és ijesztőnek. De Jabba is fantasztikus. Egyáltalán nem tűnik gumiszerűnek. Pedig féltem hogy a túlzott élesség még egyértelműbbé teszi, hogy mű az egész. De a színárnyalatok olyan szépen lettek kezelve hogy minden még valósabbnak tűnik.

Egyelőre le vagyok taglózva. Így minden fontot megértek ezek a filmek. Majd a napokban irok a többiről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.