Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Csak OLED-ben gondolkodom, ami 3-400 ezernél indul. Házimozi erősítőt is kell vennem mert azon jön ki a HD minden finomsága. És akkor még nem beszéltünk az első hangfalakról. Szóval ez így zsebbenyúlós de majd apránként veszem őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Olednek még vannak gyermekbetegségei. Bár nagyon szép képe van, de nem hibátlanok a panelok. Várni kell még vele szerintem kb 2 évet. Az LCD tv-k első generációja sem volt jó(pl utánhúzás) Később viszont jók letek.

Személy szerint minimum még 3 évet várok rendszercserére. Akkor lesz 6 éves a mostani tv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megerősítést nyert a fentebbi szett kiadása is, március 31-én jön. 27 lemezes lesz.

 

tros-home-ent-hero-9-Movie-MOBILE.png

Ha egy ilyesmi jön itthon is akkor tuti beszerzem. Sajnos egyik film sincs meg lemezen, eddig nem volt min lejátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért egyszer nálunk is kiadhatnák. Érdemes lesz figyelni a régió kódra is, nehogy ne tudd lejátszani. 

Ha az Amazon exluzívat rendeled a 4K-s lemezek régió függetlenek, a BD-k B régiósak, a mi lejátszóinkon is menni fognak. Én előrendeltem, január  óta gyüjtök rá. Április végén fog ez a gyüjtemény az Amazonon megjelenni, akkor vonják le az árát, addigra meglesz az ára. Lehet hogy nagyon megszívatnak az extrákkal, mert lehet, hogy egy új sem lesz köztük, de a IV-VI rész 4K UHD HDR-ben eszméletlenül fog kinézni. Már ezek a hozzáférhető Disney+-os verziók is gyönyörűek, de nálam nem mennek  ezek a "virágbolti" verziók HDR-ben úgyhogy kénytelen vagyok megvenni az eredetit. Végül is RAJONGÓ vagyok, vagy mi:yeah:.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem nincs se okostévém - ahol 4K szokott lenni - se BD lejátszóm. De ami késik, nem múlik. Valamelyik biztos lesz, és ha lesz, akkor Ultimate SW Saga vétel lesz. :D Mert eddig csak az első rész van meg lemezen, a másodikat lemezre írtam - azóta se tudom, hogy hova lett :( - a 7 kamerás verzióval van meg 5 lemezen (igen, jól olvastátok, 5 lemezen :lol:) a TLJ meg digitális verzióban, eredeti nyelven. De jó lesz egy komplett szettre beruházni... mondjuk ahhoz még kellő money is kelleni fog. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyelőre luxusnak tűnik a 4K verzió, mivel se tévé, se lejátszó nincs hozzá, és az ára is elrettentő. :( Főleg úgy, hogy minden eddigi film megvan BD-n, az ep9 is meglesz, és azokhoz elég lenne csak egy jó tévét venni, hogy BD szinten igazán élvezhessük, ami sokkal kevesebb költség - és a mostani 11 éves tévénkhez képest úgyis óriási különbség lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Úgy tűnik nem csak 4K-ban jön majd a SAGA!

 

20200219-saga4k-sm.jpg

Hát ez már így önmagában jóval szerényebb kiadás lenne... VISZONT így már szinte nem is kérdés, hogy a BD-n is az új verzió lesz, így szerintem jöhet a nagy doboz.

Bár azon is gondolkoztam, hogy nem most rögtön veszem meg, 1 év múlva már sokkal olcsóbb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha lesz (vadonat újan). ;) 

Egyetértek. Nem véletlen, hogy csak elővétlben van és exkluzív. Ez nem az a hagyományos "ráöntöm a piacra", aztán vesznek amennyit vesznek, majd leértékeljük. Eleve az a hozzáállás, hogy az OT részeket gyakorlatilag és kizárólag csak ebben a gyüjteményben lehet megvenni, külön, külön nem, valamint megvetetik az emberrel azokat a sima Blu Ray kiadásokat is amiket már egyszer megvettünk (vélhetően ugyanazokkal az extrákkal), az heves ellenérzéseket vált ki bennem. Engem gyakorlatilag csak a 4k-s verziók érdekelnének. De ha meg azt nézzük, hogy az a 2 db 4K-s kiadás (Solo, TLJ), kb 10000 Ft ba fájt külön-külön, Akkor 9 db 4K-s filmért nemsok a 80-90000 FT. Pont árában van. Ha minden rész külön megvehető lenne, akkor nem lehetne kiadni egy ilyen gyűjteményt, mert akkor mindenki szemezgetne.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudom melyik forrásból rakták rá a filmeket a BD-re. Mert ha abból amiből a 4K-t készítették akkor az más, mint amit kaptunk korábban, így akkor a díszdoboz duplán megéri.

Az Ep I-III 1080p-ről felkonvertált 4K, de HDR10. a IV-IX viszont filmszalagról szkennelt valódi 4k HDR10. A TLJ pedig külön öröm lesz a szemnek, mert egy a HDR 10-nél fejlettebb színtérrel (Dolby Vision) fogják kiadni, illetve már korábban is ezzel adták ki. A sima BD-k szerintem a régiek, legalábbis ettől tartok (film, bónusz tartalom ugyanaz). Majd referálok, ha megjött a kicsike.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, A pécsi írta:

Az Ep I-III 1080p-ről felkonvertált 4K, de HDR10.

Az EPI lehetne sima is, viszont az EPII digitális kamerával lett felvéve ami nem is full HD felbontású volt. :( Nem tudom ebből hogy lehet jó 4K-t csinálni. Amúgy mi az a HDR?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 19. - 19:04, Ody Mandrell írta:

Vajon Mark Hamill milyen levelet írt?

 

Ilyet:

 

What an extraordinary journey it’s been. Back in 1976, when Carrie, Harrison, and I were testing for our roles in what was then called “The Adventures of Luke as taken from The Journal of the Whills Saga: The Star Wars”, there’s no way we could have known what an incredibly rich and imaginative set of adventures this obscure little space movie would launch, inspiring eight more chapters to tell the entire Skywalker story. For some of you, that journey began with us over 40 years ago, inviting Star Wars into your lives from the seats of just a few dozen theaters in its first days of release. For others, may have joined us somewhere along the way, from the harrowing saga of young Anakin’s descent to the dark side in the prequel trilogy or the introduction of an entirely new generation of heroes in the sequel trilogy.

 

As Carrie once said, Star Wars is about family, and that is what we have all become - one giant community who shares the common experience of these stories and the fundamental values they instil in us. Whether you’re a relative newcomer to the Star Wars galaxy or a long time U.P.F. (ultra passionate fan), am deeply thankful for your continued enthusiasm and dedication to George’s faraway galaxy, which will continue to grow with new storytellers building an even bigger galaxy filled with heroes, villains, action, romance, and, of course, the Force.

 

May the Force be with you… always.

 

Mark Hamill

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, A pécsi írta:

... valamint megvetetik az emberrel azokat a sima Blu Ray kiadásokat is amiket már egyszer megvettünk (vélhetően ugyanazokkal az extrákkal), az heves ellenérzéseket vált ki bennem. Engem gyakorlatilag csak a 4k-s verziók érdekelnének. 

Ugyanezt érzem én is. Csak a 4K érdekelne. Ráadásul a benne lévő BD lemezek mindenképp feleslegesek. Ha már megvannak azért. ha még nincsenek azért. Mert ha megvetted ezt a kiadványt, nyilván azért mert 4K-s rendszered van és emiatt csak a 4K-s lemezeket fogod nézni és soha nem fogod a 2-szer kisebb felbontású BD-ket. Feleslegesen megvetetnek veled 6 lemezt. Ez olyan mint a BD kiadványokban a DVD.

 

Ody: A HDR

https://www.panasonic.com/hu/consumer/sikkepernys-tv-learn/4k-tv/mi-az-a-hdr-es-miert-van-ra-szuksegem.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nagyon jó ez a technológia! Látom OLED-be nincs is 50 colos (Panasonic). :( 

Igen kb 2 éve szinte mindegyik 4K tv-ben van HDR, sőt a videójátékokba is berakják és ha ilyen tv-d van akkor elképesztő a látvány. Több szabvány is van a legelterjedtebb a HDR10.

Itt van egy nagyon jó írás róla. Hosszú, de érdemes elolvasni, főleg ha tervezel venni 4K tv-t. A 4K és a HDR nagyon összefügg.

 

https://www.monitorinfo.hu/a-kijelzok-es-a-nagy-dinamikatartomany-hdr/

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ugyanezt érzem én is. Csak a 4K érdekelne. Ráadásul a benne lévő BD lemezek mindenképp feleslegesek. Ha már megvannak azért. ha még nincsenek azért. Mert ha megvetted ezt a kiadványt, nyilván azért mert 4K-s rendszered van és emiatt csak a 4K-s lemezeket fogod nézni és soha nem fogod a 2-szer kisebb felbontású BD-ket. Feleslegesen megvetetnek veled 6 lemezt. Ez olyan mint a BD kiadványokban a DVD.

 

 

Az a baj, hogy hogy ott figyelnek a polcon a régi videótékás Guild kiadású, a 1995-ös THX-es, a 1997-es SE-es   VHS-ek, I-III és IV-VI díszdobozos DVD-k és BD-k valamint a VII-VIII BD-k. Az OT még LaserDisc-en is megvan. Ezeknek mind örültem a maga idejében, de már csak porfogók. Vajon a 4K-s verziók mikor  avulnak el. Már Japánban ott van a 8K. Az új konzolok már 8K redy-k lesznek. Sosem lesz ennek vége.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az EPI lehetne sima is, viszont az EPII digitális kamerával lett felvéve ami nem is full HD felbontású volt. :( Nem tudom ebből hogy lehet jó 4K-t csinálni. Amúgy mi az a HDR?

Állítólag nem is a HD kamerákkal felvett díszletek között játszódó élőszereplős részekkel van a baj, hanem a számítógépes effektekkel, amik csak 1080p-s felbontásban vannak renderelve. A stúdiók még mindíg ilyen gépparkkal  renderelik az effekteket, mert a 4K-s renderelés írgalmatlan költségekkel járna. Nem is állnak készen rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2020. 02. 19. - 18:37, Ody Mandrell írta:

Felső sor extrák, középső sor BD alsó sor UHD. Egyébként @Brodie nem mondasz hülyeséget... Már csak az a kérdés, hogy a filmek melyik változata van a BD-n.

Most már erre is tudjuk a választ.

Hogy még véletlenül se legyen értelme megvásárolnom a Skywalker Saga-t BD-n... :angry:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.