Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Megérkezett hozzám is a teljes steelbox br sorozat, plusz a TFA br. Ma meg is néztem a TPM-et. Valami fantasztikusan néz ki a film, a hangok meg überbrutálok. Eddig csak letöltve volt meg fhd-ben, de azok nem néztek ki ilyen jól!

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok hozzá, és főleg az jó, hogy ennyire bejönnek. :)

 

 

Ne is mond! Az új Yoda pedig fenomenális. A mimikáját nagyon jól leanimálták. :)

Viszont van egy furcsaság. Minden rész 12-es, kivéve a ROTS-ot. Az korhatár nélküli. Elnézték a nyomdában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

https://play.google.com/store/movies/details/Star_Wars_The_Digital_Six_Film_Collection?id=qf3jJ63dv58

 

60 forintért megvehető a 6 film digitális verziója HD-ben!!! Ezek után google playről HD-ben tudjátok lejátszani online, vagy letölteni a filmeket, ha esetleg valaki laptopról, vagy telefonról szeretné nézni!

Megnéztem, a legújabb, Blu-rayes verzióról van szó (Darth Vader Nooo-zik a ledobás előtt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Néhány napja néztem először az Új Remény Blu-ray változatát. Alapvetően szépen néz ki, de Obi-wannak az új üvöltése borzalmas a buckalakós jelenetben, az R2 előtti kövek is furák, és most már úgy érzem a Mos Eisley bevezető jelenetet is túltolták a mindenhol ugráló patkányokkal. :(

 

Ebből a részből a 2007-es DVD-s verzió egyértelműen jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A patkányokhoz, pontosabban az egész Mos Eisley jelenethez a 2004-es(!) DVD óta hozzá sem nyúltak, úgyhogy itt inkább az emlékeid viccelnek meg. A BD-n két jelentős változás van, ami szerintem nem ad vagy vesz el a filmből. A kövek, ami mondjuk kijavította azt a logikai bakit, hogy R2-t nem veszik észre a buckalakók (ezek alapján mégis hozzáadott :) ), meg Ben üvöltése, ami ugyanolyan béna, mint az előző két változatban. Illetve Han és Greedo már szinte teljesen egyszerre lő (Han ráadásul kétszer is belelő Greedóba, biztos ami hótziher :D ). Ezen kívül csak színkorrekciók vannak a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A betett plusz sziklával az a baj hogy látszik hogy effekt másrészt egyik pillanatban egy nagyobb ott van R2 előtt ami aztán mikor kigurul hirtelen eltűnik. Azt ki lehetett magyarázni, hogy az árnyékban nem veszik észre de az hogy a sziklák ide-oda kószálnak vagy hogy R2 arrébb dobott egyet off-screen már aligha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep4-ben (meg az 5-6-ban) azért elég sok mindenen látszik, hogy effekt, és más is megbolondul a vágás miatt, úgyhogy én ezen azért túl tudok lépni. Nem az év trükkje, az biztos, de ez nem zavar, pláne, hogy szerintem kimagyarázhatatlan az, hogy R2-t nem veszik észre, pláne csak árnyékban, amikor a droid fején több dolog is világít.

Nehezebben bocsátom meg az ep2 végének elcseszését a kritikán aluli hangvágással. Meg Hayden suta megjelenését se tudta máig megszokni, pedig az tetszik, hogy Hayden játssza Anakint. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A patkányokhoz, pontosabban az egész Mos Eisley jelenethez a 2004-es(!) DVD óta hozzá sem nyúltak, úgyhogy itt inkább az emlékeid viccelnek meg. A BD-n két jelentős változás van, ami szerintem nem ad vagy vesz el a filmből. A kövek, ami mondjuk kijavította azt a logikai bakit, hogy R2-t nem veszik észre a buckalakók (ezek alapján mégis hozzáadott :) ), meg Ben üvöltése, ami ugyanolyan béna, mint az előző két változatban. Illetve Han és Greedo már szinte teljesen egyszerre lő (Han ráadásul kétszer is belelő Greedóba, biztos ami hótziher :D ). Ezen kívül csak színkorrekciók vannak a filmben.

Most viccelsz velem? :D Hát ezt nem hiszem el. Pedig meg voltam győződve, hogy eddig nem voltak patkányok. :)

 

Az előző Boga vijjogós üvöltés szerintem sokkal jobb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most viccelsz velem? :D Hát ezt nem hiszem el. Pedig meg voltam győződve, hogy eddig nem voltak patkányok. :)

Akkor most padlót fogsz: patkányok csak az eredeti változatban nem voltak, 1997 óta viszont ott dorbézolnak.

 

1977

sw27.jpg

 

1997

sw28.jpg

 

2004

sw5.jpg

 

Bár sajnos alig látszódnak, de azért kivehető, hogy valójában a DVD változatra a patik száma még csökkent is, viszont a BD-n ehhez a jelenethez már nem nyúltak hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most padlót fogsz: patkányok csak az eredeti változatban nem voltak, 1997 óta viszont ott dorbézolnak.

Bár sajnos alig látszódnak, de azért kivehető, hogy valójában a DVD változatra a patik száma még csökkent is, viszont a BD-n ehhez a jelenethez már nem nyúltak hozzá. :)

Köszi! Hát akkor lehet az a baj, hogy most már jobban látom őket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem illet, a Blu-ray-es verziókat nem veszem figyelembe, hiába szép, ha komolyan megkérdőjelezhető módosítások történtek (akár Obi üvöltése, akár Vader "noo", de valóban, az EP2 végén a vágás is katasztrófa).

 

A szívem csücske továbbra is az 1997-es SE, de már a DVD verziót is megszerettem (pedig Shaw lecserélését sokáig nem néztem jó szemmel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehezebben bocsátom meg az ep2 végének elcseszését a kritikán aluli hangvágással. Meg Hayden suta megjelenését se tudta máig megszokni, pedig az tetszik, hogy Hayden játssza Anakint. :(

Most újranéztem a végét az EpII-s Blu-ray verziónak, de nekem nem esett le. Mire gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már hallottam én is itt párszor a fórumon, hogy milyen borzalmas az ep2 végén a hangvágás, de sosem értettem miről van szó, soha semmi olyat nem vettem észre, ami kizökkentene a filmből

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én most egymás után lejátszottam a két verziót. Annyi különbséget vettem észre, hogy a Blu-rayre néhány hanggal lentebb transzponálták a Love Theme-t, bár a korábbi RO-s zenés topikban folytatott csevejünk után nem hinném, hogy Dzséjt ezt szúrta ki. :D

 

Vagy a kérdéses jelenet nem is az utolsó, hanem az Anakin, Obi-wan fekvésének a megvariálása, és az ebből fakadó fura háttérzene? Jah, az valóban gáz.

 

Ez az a jelenet, csak az összehasonlítás miatt a zenei háttér nem hallatszik jól:

http://www.youtube.com/watch?v=Bd2eiN7X3Es

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.