Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Tudod mi ez? Az EPV végén hallható zene kicsit átalakítva. Szóval ez egy az egyben SW zene. Szokatlan? Elhiszem hisz 30 éve a FOX fanfár van. Itt vannak az új idők. :) Érdekes, hogy a New Hope előtt viszont megmaradt a régi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a New Hope előtt viszont megmaradt a régi.

Igen mert a forgalmazási jogok ennél az egy filmnél még mindig a Fox-nál vannak. Ami számomra meglepő, hogy a többinél egyáltalán nincs Disney logó a film előtt. Valszeg az ep.7 előtt se lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MARVEL filmek előtt sincs Disney logo, pedig az ő tulajdonukban van, ugyebár :)

Pont ezt akartam beírni, de tanult kollégám megelőzött. Már a múltkor is írtam, hogy szerintem nem lesz Disney felirat egyik új Star Wars film előtt, pont az MCU filmek miatt. De ugye a Starship Troopers, a Szikla, a J. I. Jane, az Arachnofóbia és a többi ilyen film előtt sem jelenik meg a kastély, amit a Disney tulajdonában lévő stúdiók hoztak össze.. :) Itt az lesz a fura, hogy egyből a Lucasfilmmel nyitunk, de ez se egyedi eset annyira, hiszen ott volt a The Clone Wars, az sem a Fox logóval nyitott már. Szerintem annyira az sem volt szokatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit olyan ez a logo alatti sw muzsika, mintha a Lucasfilm ezentúl csak a sw-al lenne egyenlő. Semmi Indiana Jones, semmi Howard a kacsa, semmi THX 1138. Én egy kicsit sajnálom az ILM-es srácokat, hogy a hátra levő életüket csak a sw csinálással fogják tölteni. Legfeljebb vígasztalódhatnak egy kis Marvellel, vagy Karib tenger kalózaival. Szerintem ez frusztráló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó se volt róla, hogy ne lenne többé Indiana Jones -sőt épp az ellenkezőjéről vannak hírek- se arról, hogy állandóan ez a zene szól majd a logó alatt. A Disney logó alatt gyakran aszerint változik a zene hogy milyen az adott film hangulata. Az ILM pedig egy teljesen különálló cég. Ha csak a Lucasfilm megbizásaival foglalkoznának, akkor az utóbbi 20 évben csak a prequelekkel, az Indy 4-el meg a Red Tails-el foglalkoztak volna. Az ILM a világ legnagyobb effektcége. Jelenleg ők csinálják többek közt a Jurassic World, a Tomorrowland, az új Hitman, a Caprioval készülő The Revenant és a jövőre érkező Warcraft film effektjeit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit olyan ez a logo alatti sw muzsika, mintha a Lucasfilm ezentúl csak a sw-al lenne egyenlő. Semmi Indiana Jones, semmi Howard a kacsa, semmi THX 1138. Én egy kicsit sajnálom az ILM-es srácokat, hogy a hátra levő életüket csak a sw csinálással fogják tölteni. Legfeljebb vígasztalódhatnak egy kis Marvellel, vagy Karib tenger kalózaival. Szerintem ez frusztráló.

Hát, igen, frusztráló, ha valaki a képzeletére hagyatkozik, alaptalan dolgokat továbbgondolva. Mert hát hogyan sikerült ezt leszűrni? Mert abból, hogy a Star Wars zene szólal meg egy Star Wars film előtti Lucasfilm logó alatt távolról sem következik az, hogy innentől kezdve a Lucasfilm csak Star Wars filmeket csinálna, na nem mintha amúgy olyan mocskosul elfoglalt banda lenne, mert ugye a hat Star Wars filmen kívül igazán érdemi filmjük csak az Indiana Jones. Aminek történetesen már tervezési fázisban van az új epizódja, valószínűleg Chris Pratt-tel a főszerepben. Szóval már csak eme tény miatt is elég csekély a valószínűsége annak, hogy a Lucasfilm leragad a Star Warsnál, noha az sem lenne túl nagy szám, tekintve, hogy a filmográfiájuk igencsak szegényes. Az Indy és az SW-n kívül nagyjából semmit nem tudnak felmutatni. Oké, van még néhány jó kis filmjük, de semmi olyan, ami folytatás után kiáltana, hatalmas nagy közönségsikert aratott, vagy ami miatt sírva kéne fakadni, ha csak Star Warsszal foglalkoznának. De még így is poén ilyen végkövetkeztetésre jutni azután, hogy idén jött ki a Strange Magic című animációs filmjük.

Az ILM-es kijelentésnek meg annyi alapja van, mint kijelenteni azt, hogy a Weta csak Gyűrűk ura filmeken dolgozik, mert Peter Jackson cége.

És egy érdekesség: a Howard, a kacsa egy képregény adaptáció, ugyanis a figura a Marvel-képregényekben szerepel és már láthattad is a Guardians of the Galaxy végén. Bár ha van isten, akkor a Lucasfilm sem fog soha gondolkodni annak a sz*rnak a folytatásában - bár erős a gyanúm, hogy a megfilmesítési jogok vagy húsz éve nincsenek náluk -, és a kis cameo megjelenésen túl a Marvel sem fogja erőltetni a karaktert. Szóval az a poén, hogy az ILM és a Lucasfilm hét évvel azelőtt csinált Marvel képregényfilmet, minthogy egyáltalán megalapult a Marvel Studios, és huszonhárom évvel azelőtt, hogy a Disney rátette a kezét a Marvel Entertainmentre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra gondoltam, hogy ha egy cég a kreativitásáról volt híres, meg úgy ahogy a változatos kihívások miatt még örömmel is dolgoztak ott az emberek, mindez vélhetően megváltozott. Szerintem a Disney Lucasfilmben tett alapos tisztogatása, megtette a hatását. Egyébként az Öreg Disney is rabszolgaként tekintett az animátoraira, miért lenne ez most máskép. Persze ez kapitalizmus, nem meglepő. Szoval azt akarom mondani, hogy mivel mindent kigyomlált ami, és aki nem profitábilis, szerint két brand-as cég lesz, max két aláfestő zenével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra gondoltam, hogy ha egy cég a kreativitásáról volt híres, meg úgy ahogy a változatos kihívások miatt még örömmel is dolgoztak ott az emberek, mindez vélhetően megváltozott. Szerintem a Disney Lucasfilmben tett alapos tisztogatása, megtette a hatását. Egyébként az Öreg Disney is rabszolgaként tekintett az animátoraira, miért lenne ez most máskép. Persze ez kapitalizmus, nem meglepő. Szoval azt akarom mondani, hogy mivel mindent kigyomlált ami, és aki nem profitábilis, szerint két brand-as cég lesz, max két aláfestő zenével.

Csak az a baj ezzel az egész elmélettel, hogy megalapozatlan, csak idealizált elképzelésekre és tömény utálatra épül. Már eleve erősen vitáznék azzal, hogy a Lucasfilm kreatív társaság lenne, vagy változatos kihívásaik miatt lehetett ott jó dolgozni, mivel fennállásának tetemes része alatt Star Warsokat és Indiana Jonesokat gyártott. Szóval ilyen téren már rég kétcímes stúdió. Csak tekintsük kicsit át, hogy az elmúlt húsz évben milyen címekkel foglalkozott: 1995-1999 - abszolúte SEMMI! Illetve, Star Wars ep4-6 SE elkészítése, ep1 előkészítése, ja meg egy Indiana Jones sorozat forgatása. 1999 - Star Wars Episode I: The Phantom Menace. 2002 - Star Wars Episode II: Attack of the Clones. 2005 - Star Wars Episode III: Revenge of the Sith. 2008 - Indiana Jones and Kingdom of the Crystal Skull és Star Wars: The Clone Wars. 2012 - Red Tails. 2015 - Strange Magic és Star Wars Episode VII: The Force Awekens. Hát nem tudom, te hogy vagy vele, de ha 1995-től 2015-ig elkészült nyolc filmből csak kettő nem Star Wars és Indiana Jones, akkor ott a változatosság már hibádzik - pláne, ha még hozzávesszük a 2008-1014 között futós Star Wars: The Clone Warst, a 2003-2005 között futott Star Wars: Clone Warst, és a most startolt Star Wars: Rebelst. :) És ugye abban azért megegyezhetünk, hogy ennek a húsz évnek a tetemes részében köze nem volt a Disney-nek a Lucasfilmhez. Szóval, miféle kreativitást és változatosságot nyom el a Disney? Azt, ami húsz éve nincs is jelen? Sokat elmond a Lucasfilmféle változatosságról, hogy az utolsó két nem franchise-filmje között (1994: Gyilkosság egyenes adásban és 2012: Red Tails) 18 év telt el. Milyen változás az, amit a Disney gyomlálása hozott? Hogy ugyanazzal fognak foglalkozni, amivel már húsz éve foglalkoznak? Hűűűű...

Az meg nettó hülyeség, hogy még mindig ugyanaz lenne a módi a Disney-nél, mint az öreg idején. Prekoncepciós elképzelések alapján talán, de a realitás talaján maradva ez elképzelhetetlen. Épp csak 49-szer fordult meg az öreg halála óta (ami ugye elég jótékony számolás, hiszen már 1945-ben sem volt az elnöke a cégnek, 1960-ban pedig az igazgatótanácsból is kiszállt) a világ, alakult át a pincétől a padlásig a Disney Company és fennállásának 92 éve alatt vagy százszorosára nőtt, nem egy olyan ágat is növesztve, ami még sci-fiben sem létezett az öreg Walt idejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon egyszerű: ha valamit kitalál az ember a fejében érdemes utána olvasni hogy tényleg úgy van-e. Ha az ember a saját kitalálmányait tényként fogadja el abból sok jó nem sül ki.

Az ILM-nél nem volt semmiféle tisztogatás. Ez egyike azon Lucas cégeknek, ami baromi nyereségesen működött, ráadásul a Disney-nek korábban nem volt trükkcége, tehát nincs belső konkurencia. Igen kapitalizmus van, tehát ha az ember szerez valamit ami termeli a pénzt akkor azt nem megszünteti, hanem hagyja működni, esetleg fejleszti (már pedig itt pont ez történt; csak tavaly tavasszal 70 új embert vettek fel). Az ILM most is legalább olyan nagyágyú mint a Disney előtt volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A főoldali cikkel kapcsolatban: csak én érzem úy, hogy nem igazán passzolnak a karakterek az új steelbookok borítóira? Maul és Yoda még oké, de Vader inkább EP V-ös címlap nálam, ráadásul hol vannak a jedik? Tiszat Sötét Oldal minden (mínusz Yoda)... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda nem Jedi tán? :D Nekem csak a rohamosztagos a fura. Végig fő karakterek, kivéve az ep5-nél. Inkább oda kellett volna Yoda, az ep2-re meg mondjuk Jango vagy Obi-Wan. A másik, ami fura, hogy Palpatine miért kék? Nem kap levegőt? Ha hologram lenne, érteném, de nem az. A Vaderes doboz viszont nagy baba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, ami fura, hogy Palpatine miért kék? Nem kap levegőt? Ha hologram lenne, érteném, de nem az. A .

 

 

:D Leigázta Pandorát is és bekékült...

 

Én a hármasra inkább tenném Palpit, az ötösre Vadert, a hatosra egyértelműen Luke-ot. A négyesen még gondolkodom... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, ami fura, hogy Palpatine miért kék? Nem kap levegőt?

 

Szerintem a kép készítésének pillanatában inkább az ifjú Skywalker az, akinek gondjai vannak - többek között - a légzéssel, ugyanis (szerintem) az Uralkodó éppen villámokkal szórja a tanítványa kölkét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából egyetértek a lentiekkel.

Láthatólag kerülni akarták az emberi arcokat. Kivéve -és mégsem kivéve ;) - Palpit!

"Badass-ebbek a ikonikus pofák egy sima Obi-wan arcnál, így a borítón." -gondolom ez a vezérelv.

Olyannyira, hogy valóban gonosz majdnem mind a 6.

Ha koncepció látszatát akarták volna kelteni, akkor Yoda helyett egy KLÓN lenne a II. rész borítóján!

Nagyszerű párhuzam lett volna a V. mellé, hisz mint mozgalmat, lehet, hogy jobban reprezentálja egy rohamoszi a birodalmat, mint Vader.

 

Amúgy nagyon szépek. És amúgy nagyon undorító marketingfogás. Akiknél persze hiánypótlásként is felfogható azoknak kapóra jöhet.

De nem erre gondoltak: hanem a fanatikusokra, akik mágnesként vonzzák majd a magukhoz a fémdobozt, a kiadó meg mágnesként húzza ki a zsebükből a ..nem a fémpénzt! ...

 

Ami még nem tetszik, hogy miért nevezik ezt továbbra is "complete" saga-nak??

2011-ben érthető volt, de most már nem az!

Ha újdonságot nem is tartalmaz, -jó ez már inkább 'hálisten' kategória- de most elég lett volna a star wars "SAGA" a borítóra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem erre gondoltak: hanem a fanatikusokra, akik mágnesként vonzzák majd a magukhoz a fémdobozt, a kiadó meg mágnesként húzza ki a zsebükből a ..nem a fémpénzt! ...

 

Ami még nem tetszik, hogy miért nevezik ezt továbbra is "complete" saga-nak??

 

Azért nevezik Complete Saganak, mert ez egy ilyen üzlet. Nem újdonság, hogy ilyen néven kerül kiadásra egy még futó sorozat. De felfoghatod Lucas komplett sagájának vagy Palpatine komplett sagájának is. :) Az pedig, hogy újra kiadják, szerintem azért annyira nem bűn. Egyrészt, sokan valószínűleg nem vették meg az első kiadást, ami már nem kapható. Másrészt, senki mögött sincs csőre töltött puska és egy zord arc, aki azt meghúzná, ha nem venné meg. Mivel nekem van egy gyönyörű, egybecsomagolt BD kiadásom, nyilván nem veszem meg ezt csak a fémdoboz miatt, amik bár tényleg szépek, de nekem eléggé feleslegesek. Ha valaki csak emiatt újra megvásárolja, hát istenem, az ő pénze, saját akaratából veri el, az ő dolga. Nem kell sajnálni emiatt.

 

Jók ezek az új kiadások csak az a bajom, hogy nem lesz DVD verzió.

 

Nekem meg az az igazán nagy bajom vele, hogy nem adják ki VHS-en. Az lenne az igazi, visszafelé haladni a korban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés. Tekitnve, hogy emlékeim szerint a FOX gesztust gyakorolt azáltal, hogy eladta/hozzájárult(?) az EPIV kiadási jogát/jogához, szerintem ott lesz a filmek előtt a logójuk.

 

Ilyenkor amúgy nem az számít, hogy amikor készült a film, akkor melyik stúdió állt mögötte?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.