Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Az ep4 éppen azért maradt meg örökre a Foxnál, mert gyártók is voltak. Szerintem amúgy nem fognak a Fox logók eltűnni, hiszen például az Iron Man1-2-ről sem tűnt el a későbbi kiadásoknál a Paramount logója, vagy a The Incredible Hulknál az Universalé pedig az is Disney. Plusz, 2020-ig még így is, úgy is a Foxnál vannak a forgalmazási jogok, szóval szerintem már csak ezért sem tűnik el a filmekről az a bazi nagy 20-as. :)

Szerintem a két cég kötött valamilyen kölcsönösen előnyös megegyezést, ami mostantól érvényes. A Disney ha máshol nem, az MCU filmeknél ebben már járatos lehet, hiszen ott is tető alá hoztak egy Phase I kiadást BD-n, pedig csak a The Avengers az ő filmjük.

 

Amúgy, arra sem számítok momentán, hogy az új filmek előtt lesz Disney logó, csak a Lucasfilmé. Az MCU filmeknél is csak a Marvel logó van jelen, a Disney kastély sehol sem jelenik meg.

 

ááá csak most esett le így, már az új trilógia filmjei nem a jól ismert indulóval (Fox) fognak kezdődni :( kár nekem azok már össze nőttek az SW filmekkel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, arra sem számítok momentán, hogy az új filmek előtt lesz Disney logó, csak a Lucasfilmé. Az MCU filmeknél is csak a Marvel logó van jelen, a Disney kastély sehol sem jelenik meg.

 

Nagyon helyes! Én örülök nekik, hogy a Marvel filmeknél saját stúdió logó jön be és kívánom, hogy ez így legyen a Star Wars esetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát....ha tényleg az antikra mennek rá, akkor még a Lucasfilm logo -nak is a réginek kellene lennie.

Erre kevés esélyt látok. Ugye már 97ben új logókat kaptak a régiek? Biztos az új is ilyen lesz. Bár már prequel is változtatott a fox logón. Nekem amúgy tetszik, ha egyedi egy logó. Bár itt csak annyi, hogy nem forog úgy a kamera a fox körül, de akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne kevés esély? A régi filmeknél a régi logó van. A 97 -es az SE volt. Az első THX felújított kiadás a '95 -ös. Lehet, hogy abban is már az új volt de nem emlékszem. Majd meglátjuk.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PZoEtwel2UM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne kevés esély? A régi filmeknél a régi logó van. A 97 -es az SE volt. Az első THX felújított kiadás a '95 -ös. Lehet, hogy abban is már az új volt de nem emlékszem. Majd meglátjuk.

Huh, bocs én a régi zöld Lucasfilm logóról el is feledkeztem. Az embléma-szerűre gondoltam, mert abból is van két féle. pl.: a Willow-ban.

De biztos az lesz ami 97-től van. A saga bd-n is az van, így gondolom az "utolsó kéz" jogán az lesz az újakban is az egység kedvéért.

l1.JPGl2.JPGl3.JPG

Örömhír!

Nekem nem! :angry:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem! :angry:;)

 

Aztán ugyan miért nem örömhír, hogy 4K-s szkennelést kapott az OT? Végre lesz egy normális nyersanyag, aminek a színe is megfelelő lesz....talán. De most erre minden esély megvan, mert sokat változtak az igények, de nem kezdek róla litániát írni. A Disney az archív anyagok felújítását máshogyan kezeli, mint Lucas tette.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán ugyan miért nem örömhír, hogy 4K-s szkennelést kapott az OT? Végre lesz egy normális nyersanyag, aminek a színe is megfelelő lesz....talán. De most erre minden esély megvan, mert sokat változtak az igények, de nem kezdek róla litániát írni. A Disney az archív anyagok felújítását máshogyan kezeli, mint Lucas tette.

Ja? Csak gondoltam emlékszel még, mit össze fanyalogtam a torkunkon lenyomott felbontásnövelésen, meg az állandó formátumváltási/gyűjteménylecserélési kényszeren..hát eddig tartott.. 3 évvel a 200ezres beruházásom után megint spórolhatok új rendszerre a star wars miatt? Csak ennyi a "bánatom".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elégedetlen vagy a korábbi kiadás felbontásával? Mert ha nem akkor nem látom hol a probléma. Egyelőre egyébként az új SE verziónak semmiféle új kiadásáról nincs szó.

 

Ó én maximálisan elégedett vagyok mindennel. De ha a star wars-ról van szó, akkor szőrszálhasogató sznob fanatikussá válok és sok pénzt vagyok képes költeni.

A saga BD megvásárlásának ötlete magával hozta egy új TV és egy új házimozi rendszer megvásárlását is.

Szóval tudom, hogy ez még messze van egy új kiadvány polcrahelyezésétől, de nem hittem volna hogy gyenge 3 év és újabb bogár lesz a fülemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért neked nincs meg eredetiben a sw saga bd?

És ki tudnád jelenteni, hogy nem fogsz költeni a köbetkező verziójára?

De, megvan, de egyrészt, nem vettem hozzá több száz ezres rendszert, másrészt, a HD monitoromon már kiütköztek a DVD minőségének "hibái", plusz, a BD-n voltak változtatások, amiket a) szükségesnek tartottam a DVD után, b) érdekeltek © sajnos olyanok is, amik miatt Lucast agyonütném - ep2).

Ennél fogva elég biztos vagyok benne, hogy nem fogok költeni egy újabb verzióra mindaddig, amíg nem lesz a birtokomban egy olyan rendszer, amin már bántja a szemem a BD minősége, vagy, ki nem találnak egy olyan lejátszót, ami nem boldogul a BD-vel. Előbbi igencsak valószínűtlen, mert ezek már olyan felbontások, amiket az emberi szem még egészségesen is alig érzékel, hát még egy olyan rossz szem, mint az enyém - ahhoz már tényleg brutális televízió kell, amilyen nekem sohasem lesz. Utóbbi meg nem hiszem, hogy a következő évtizedben bekövetkezne, főleg, mert a digitális letöltés irányába haladunk, így valószínűbb, hogy a lejátszók inkább kimennek a divatból. Ami még vásárlásra sarkalhatna, ha újabb változások lennének a filmeken, ez viszont majdnem biztos, hogy kizárt. Esetleg még, ha helyreraknák a BD-s ep2 szörnyen elb*szott két jelenetét és kivennék a nooozást az ep6-ból, akkor megvenném ezt a két epizódot újra. A korábbi változatok meg nem fognak vásárlásra ingerelni, mert csak porfogók lennének, meg amúgy is megvannak már. Az SE VHS-en, a 2004-es változat DVD-n, az eredeti meg letöltve. Egyiket sem nézem, csupán érdekességnek el lettek tárolva, de hogy nem költök emiatt BD-re, az fix.

Szóval, ki merem jelenteni, hogy ha csak a fenti dolgok nem következnek be, pusztán azért, mert most 4K-s lesz a felbontás, ráadásul még csak nem is a BD-s változat, hanem az eredeti változat jön ki csak az ep4-5-6-ból, egy fillért nem költök rá. De még a nagyobb felbontás kedvéért akkor sem venném meg, ha a BD-s Saga kiadás jönne ki 4K-ban. A legközelebbi verzió, amit valószínűleg majd megveszek, az az ep1-9 kiadás lesz, de azt hiszem, az nem mostanában jön el. És pláne nem vennék kiadásonként 200 ezres rendszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Pildi! ;)

 

Szerintetek egy olyan verzióra lesz valaha kilátás, ahol te döntheted el, hogy az adott jeleneteket melyik verzió szerint lehetne megnézni? Pl. Lenne egy lista a jelentős változáson átesett jelenetekkel (Han lő előbb, Vader noooo, Hayden szellem stb.) az ember meg kiválaszthatná mindnél, hogy melyik verziót szeretné ott látni. A kép és hangminőséget persze mindegyik választásnál felhoznàk BD szintre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Pildi! ;)

 

Szerintetek egy olyan verzióra lesz valaha kilátás, ahol te döntheted el, hogy az adott jeleneteket melyik verzió szerint lehetne megnézni? Pl. Lenne egy lista a jelentős változáson átesett jelenetekkel (Han lő előbb, Vader noooo, Hayden szellem stb.) az ember meg kiválaszthatná mindnél, hogy melyik verziót szeretné ott látni. A kép és hangminőséget persze mindegyik választásnál felhoznàk BD szintre. :)

 

Nem tudom lesz-e ilyen valaha, de elég jó ötlet lenne szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen szerintem nem lesz. Elég bonyolult lenne összehozni, ráadásul a mezei júzerek lehet, meg is feküdnének tőle. Mondjuk "hasonló" megoldás létezik, az Alien Quadrilogy kiadásán (DVD-n és BD-n egyaránt) nem a filmek két változata van fenn teljes hosszúságában, hanem a bővített változatoknak csak a kiegészített jeleneti tették fel, a moziváltozatokat pedig az illesztési pontoknál "megnyesték", így attól függ, melyik változatot választod, úgy pakolja sorrendbe a jeleneteket. Viszont ezt a lejátszó dönti el, nem a felhasználó. Mivel a Star Warsnál azért nem egy esetben nem csak bővítés történt, hanem komplett jelenetek lettek lecserélve hang vagy látvány szintjén, ezért elég szőrözős lenne összehozni egy ilyen manuális videolegózást.

Azt viszont el tudnám képzelni, hogy egy hordozóra feldobják az összes változatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, megvan, de egyrészt, nem vettem hozzá több száz ezres rendszert, másrészt, a HD monitoromon már kiütköztek a DVD minőségének "hibái", plusz, a BD-n voltak változtatások, amiket a) szükségesnek tartottam a DVD után, b) érdekeltek © sajnos olyanok is, amik miatt Lucast agyonütném - ep2).

Ennél fogva elég biztos vagyok benne, hogy nem fogok költeni egy újabb verzióra mindaddig, amíg nem lesz a birtokomban egy olyan rendszer, amin már bántja a szemem a BD minősége, vagy, ki nem találnak egy olyan lejátszót, ami nem boldogul a BD-vel. Előbbi igencsak valószínűtlen, mert ezek már olyan felbontások, amiket az emberi szem még egészségesen is alig érzékel, hát még egy olyan rossz szem, mint az enyém - ahhoz már tényleg brutális televízió kell, amilyen nekem sohasem lesz. Utóbbi meg nem hiszem, hogy a következő évtizedben bekövetkezne, főleg, mert a digitális letöltés irányába haladunk, így valószínűbb, hogy a lejátszók inkább kimennek a divatból. Ami még vásárlásra sarkalhatna, ha újabb változások lennének a filmeken, ez viszont majdnem biztos, hogy kizárt. Esetleg még, ha helyreraknák a BD-s ep2 szörnyen elb*szott két jelenetét és kivennék a nooozást az ep6-ból, akkor megvenném ezt a két epizódot újra. A korábbi változatok meg nem fognak vásárlásra ingerelni, mert csak porfogók lennének, meg amúgy is megvannak már. Az SE VHS-en, a 2004-es változat DVD-n, az eredeti meg letöltve. Egyiket sem nézem, csupán érdekességnek el lettek tárolva, de hogy nem költök emiatt BD-re, az fix.

Szóval, ki merem jelenteni, hogy ha csak a fenti dolgok nem következnek be, pusztán azért, mert most 4K-s lesz a felbontás, ráadásul még csak nem is a BD-s változat, hanem az eredeti változat jön ki csak az ep4-5-6-ból, egy fillért nem költök rá. De még a nagyobb felbontás kedvéért akkor sem venném meg, ha a BD-s Saga kiadás jönne ki 4K-ban. A legközelebbi verzió, amit valószínűleg majd megveszek, az az ep1-9 kiadás lesz, de azt hiszem, az nem mostanában jön el. És pláne nem vennék kiadásonként 200 ezres rendszert.

eddig 2 köröm volt. 2002-ben egy normál de szélesképernyős tv és egy 5.1 es házimozi, plusz az ep 1-2 eredeti lemezen. Szóval a star wars dvd-k miatt köszöntött be a dvd korszak nálam. És bár az addig felhalmozott nem kis dvd gyűjteményem miatt távol tartottam magam a hd-tól meg a bd-től végul a saga bd miatt rászántam magam egy fullhd tvre, meg egy bd lejátszóra. Szóval magamtól is félve jegyzem meg, hogy remélem nem bolondulok be a következő nagyszabású sw megjelenéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Pildi! ;)

 

Szerintetek egy olyan verzióra lesz valaha kilátás, ahol te döntheted el, hogy az adott jeleneteket melyik verzió szerint lehetne megnézni? Pl. Lenne egy lista a jelentős változáson átesett jelenetekkel (Han lő előbb, Vader noooo, Hayden szellem stb.) az ember meg kiválaszthatná mindnél, hogy melyik verziót szeretné ott látni. A kép és hangminőséget persze mindegyik választásnál felhoznàk BD szintre. :)

én úgy látom, hogy star warsnál is az irodalmi kifejés az ún "ultima manus" az irányadó. A belepiszkálások még sosem lettek visszavonva, max még egy lapáttal tettek rájuk. Szóval a lényeg, hogy ezek a verziók felülírások és már az is csoda, hogy az eredeti verziók megértek egy kiadást..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a BD kiadáson látott filmek a végleges SW filmek. Nyilván Lucas már akkor a lelépés gondolatával foglalkozott, így a végső simításokat is megtette a művén. Persze effektek terén (kockák kiretusálása, szaggatott mozgások kisimítása) még lehet javítás, de történetileg nem fognak már belenyúlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, megvan, de egyrészt, nem vettem hozzá több száz ezres rendszert, másrészt, a HD monitoromon már kiütköztek a DVD minőségének "hibái", plusz, a BD-n voltak változtatások, amiket a) szükségesnek tartottam a DVD után, b) érdekeltek © sajnos olyanok is, amik miatt Lucast agyonütném - ep2).

Ennél fogva elég biztos vagyok benne, hogy nem fogok költeni egy újabb verzióra mindaddig, amíg nem lesz a birtokomban egy olyan rendszer, amin már bántja a szemem a BD minősége, vagy, ki nem találnak egy olyan lejátszót, ami nem boldogul a BD-vel. Előbbi igencsak valószínűtlen, mert ezek már olyan felbontások, amiket az emberi szem még egészségesen is alig érzékel, hát még egy olyan rossz szem, mint az enyém - ahhoz már tényleg brutális televízió kell, amilyen nekem sohasem lesz. Utóbbi meg nem hiszem, hogy a következő évtizedben bekövetkezne, főleg, mert a digitális letöltés irányába haladunk, így valószínűbb, hogy a lejátszók inkább kimennek a divatból. Ami még vásárlásra sarkalhatna, ha újabb változások lennének a filmeken, ez viszont majdnem biztos, hogy kizárt. Esetleg még, ha helyreraknák a BD-s ep2 szörnyen elb*szott két jelenetét és kivennék a nooozást az ep6-ból, akkor megvenném ezt a két epizódot újra. A korábbi változatok meg nem fognak vásárlásra ingerelni, mert csak porfogók lennének, meg amúgy is megvannak már. Az SE VHS-en, a 2004-es változat DVD-n, az eredeti meg letöltve. Egyiket sem nézem, csupán érdekességnek el lettek tárolva, de hogy nem költök emiatt BD-re, az fix.

Szóval, ki merem jelenteni, hogy ha csak a fenti dolgok nem következnek be, pusztán azért, mert most 4K-s lesz a felbontás, ráadásul még csak nem is a BD-s változat, hanem az eredeti változat jön ki csak az ep4-5-6-ból, egy fillért nem költök rá. De még a nagyobb felbontás kedvéért akkor sem venném meg, ha a BD-s Saga kiadás jönne ki 4K-ban. A legközelebbi verzió, amit valószínűleg majd megveszek, az az ep1-9 kiadás lesz, de azt hiszem, az nem mostanában jön el. És pláne nem vennék kiadásonként 200 ezres rendszert.

 

Én sem értem a hisztit. Egyrészt világos, hogy a digitális letöltés felé tolódik a világ, amivel semmi probléma nincs. Másrészt 4K-s BluRay szabvány még nincs, tehát nagyon valószínű, hogy ez a verzió már nem is lesz elérhető fizikai adathordozón, csak streamen, amivel megint csak semmi probléma nincsen. Sokadrészt pedig nem kell lecserélni a TV-t, monitort, vécéülőkét csak azért, mert jön a 4K-s felbontás. Nem akarok senkit megsérteni, de finoman szólva is nem csekély érzelmi értékeltolódás, ha valaki a 4K-ban és a TV lecserélésében látja élete maximumát. Megjegyzem, hogy nekem nincs LCD TV-m....sem kicsi, sem nagy. Minden filmet egy full HD LG monitoron nézek, azt csókolom. Pedig rólam aztán nem lehet elmondani, hogy ezen a téren igénytelen lennék, mégis úgy vagyok vele, hogy a PC - több terrányi merevlemez - HD rippek - HD monitor kombó nekem tökéletesen megfelel. Van egy nagy ledes projectorom, van erősítőm, vannak hangfalaim és egy több négyzetméternyi felület, ahol minden nap mehetne a mozizás, de sosem teszem, mert nem ad érzelmi töbletet. Aki azt gondolja, hogy a Zééének de jó, biztosan egészen más élmény projektoron nézni a filmeket, halkan megsúgom, hogy nem. Sajnos ez egy popkultúrális hozadék, hogy az emberek a tévéjük méretén, a férfiak pedig a .... hosszán akarják lemérni az élmény nagyságát. A kivetítő és a szem távolsága határozza meg, hogy az agy milyen mértékben képes beleérezni magát a filmbe. 24 colos monitort kényelmes székből nézni 1 méter távolságról tökéletes élményt kínál. A másik része a dolognak, amit Dzséjt is leírt, hogy a látás egy szubjektív érzeten alapul. A gyártók a mindenkori biológiai szem tulajdonságai alapján határozzák meg az értékeket, csak ugye minden ember szeme mást lát. Apám nem látja a különbséget a DVD - HD között. Anyukám mesziről már nem lát semmit. Fontos továbbá megjegyezni, hogy az ember az élménybe beleszokik, tehát egy akármilyen 4K-s TV is csak ideig óráig nyújt újszerűséget, ráadásul az ember mindig azt érzi maximumnak, amivel rendelkezik. A folyamatos összehasonlítgatás az elérhető aktuális maximummal okozza ezt a felesleges érzelmi igényt és erre épít a kapitalizmus. Sose elégedj meg azzal, amid van, ami vagy. Ehhez kell a mézesmadzag, mert az ember már csak olyan természeti lény, hogy ha nem látná az újat, élete végéig eléldegélne a régiviel, csak éppen ez a szemlélet a piac legnagyobb ellensége. Ezért az innováció köntösébe csomagolják a kapzsiságot, a tőkefelhalmozást és fogyasztásmaximalizálást. Az LG nem azért gyárt 4K-s vagy hajlított képernyős TV-t, mert meggyőződése, hogy az majd kitölti az új igényt, hiszen nincs is igény....az igény mesterséges. Azért gyártja, mert az aktuális termékpalettából már kihozta a maximumot. A pénzedet akarja, amihez vastagon keni a mézet a kenyérre, hogy te éhes legyél. Üdv a kapitalizmusban. Halkan jegyzem meg, hogy néhány suttyó el is hiszi, hogy neki csak 4K-val, Iphone 5-el és a legújabb BMW autóval lesz teljes az élete. Imádom nézni, amikor az emberek az Iphone 5-ért hajnalban sorba állnak és képesek olyanokat nyilatkozni, hogy ez az a töblet, ami hiányzott az életükből. Az Iphone vezetése meg persze égeti a pénzt, annyit kaszál a kreténeken, hogy sikerült bennük felkelteni az egyébként nemlétező igényt egy teljesen felesleges termék iránt.

 

Én azért várom az új kiadást, mert az OT, az eredeti negatívok....a nagybetűs Star Wars, amit megszerettem, még nem kapott tisztességes kiadást. Nekem fontos, hogy az eredeti Mona Lisát láthassam és úgy gondolom, hogy ezt az értéket kell továbbörökíteni az újabb generációkra és nem hiszek abban, hogy a művészet, vagy akármilyen művészeti alkotás csak úgy értékelhető, ha az aktuális kor igényeihez igazítják.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért várom az új kiadást, mert az OT, az eredeti negatívok....a nagybetűs Star Wars, amit megszerettem, még nem kapott tisztességes kiadást. Nekem fontos, hogy az eredeti Mona Lisát láthassam és úgy gondolom, hogy ezt az értéket kell továbbörökíteni az újabb generációkra és nem hiszek abban, hogy a művészet, vagy akármilyen művészeti alkotás csak úgy értékelhető, ha az aktuális kor igényeihez igazítják.

szó sem volt ilyenről csupán egységesítésről. Megint ezek a nagy és üres szavak. Meg kell nézni a hat részt egyben. A régi SW abban a formájában nem fér bele. Én elfogadom, hogy érdekességnek, meg Mona Lízának jó, de ennyi és nem több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.