Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A klónok támadása

 

 

Na ezt is érdemes volt megnézni. :D A kép kristálytiszta, gyönyörű szín, részletgazdagság jellemzi. A hang se különb, bár a DVD-s effektek végig visszaköszöntek. A szinkron pedig tisztán hallható volt, újfent értetlenség afölött, hogy miért nem kapta meg a DVD verzió.

Érdekes, hogy újra sikerült pár eddig nem látott képadatot fellelnem. :D Van új a nap alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentebb írtam, hogy HD-s hangsávban megfelelő erősítő hiányában nem tudom tesztelni. ;) És ahogy hallgattam a kiadott core halkabb mint a "sima" DD hangsáv. De ami késik nem múlik, egy-két év meg egy jó menő állás után el fog szabadulni a pokol a szomszédok felé. :evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de Te mondtad, hogy a TRUE HD már sima erősítőn is dinamikusabb mint a sima DTS. :)

Szinkronnal nézte, az pedig csak sima Dolby Digital. ;)

 

Ja, hülye vagyok. Ezt kéretik nem figyelembe venni. :)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeizmikus töltetnél, ha a megfelelő hangerőre tekerünk, akkor végre azt hallhatjuk, amit 2002-ben a moziban. Emlékszem még a DVD-kiadásnál, hogy kicsit csalódtam is, hogy nem olyan erőteljes a hangzása a jelenetnek. Most a DTS-HD-nál az a jellegzetes hang brutálisan végigmegy a szobán.icon32.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha én ilyesmit vennék ide a panelba 3 perc alatt jönne a rendőrség. :D

Leborotválod a felső szinteket. :lol:

Amúgy vehetsz nyugodtan ilyet, csak legfeljebb nem bömbölteted. Egy profi hangtechnika alacsonyabb hangerőn is kitűnő hangzást nyújt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-ek bosszúja

 

 

Most látszik igazán ahogy végignéztem ezt is, hogy a DVD transzferrel remek munkát végeztek. Oks, élesebb volt a kép és a színek is kissé túlhúzottak, de a tisztaság ugyanaz volt szinte mint a DVD-n. :) A magyar hang se volt dinamikusabb vagy részletesebb. :)

Szerintem az igazán érdekesebb része a saga nagyfelbontás nézésnek csak most következik. :D Most fog igazán érvényesülni az, hogy mit is tudnak elérni az igazán régi filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb különbség a DVD és a BR között egyértelműen az ep1-4-5-6 esetén van, az ep2-3 már DVD-n is nagyon jól nézett ki (mi az hogy!). De én még az ep4-5-6-ra sem mondanám, hogy van akkora különbség a két transzfer között, mint az ep1 esetén, mivel azoknál is remek munkát végeztek anno a tisztítással. Az ep1-nél viszont a minőségi diferencia hatalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy Új remény

 

 

Picit csalódás. Se szó, se beszéd, a kép transzfere mutatós, de valahogy azok az effektek.... :S Nagyon jó munkát végzet Adywan az a helyzet. Ha egyben nézzem a hat részt akkor ez most nagyon szemet szúr nekem. A Falconon a fénykard megint hol ilyen, hol olyan. A sugárvetők lövedékei se az igaziak az előzőek fényében.....Szóval kicsit csalódott vagyok. A hang se döngölt a földbe. Nincs nagy különbség a DVD-s verzióhoz képest.

Maga a film azonban remek hangulatilag. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavág

 

No ez már rendben volt minden téren......ámbátor.......a szinkront valahogy elég furcsán keverték a térhangzáshoz, mert mikor beszéltek, minden elhalkult, amikor meg nuku szöveg ment, akkor meg majd szétszakadt a szoba. :D

Érdekes, hogy a Vader-Uralkodó párbeszédet újravették, illetve itt már hallatszik Vader lélegeztetőjének a hangja is. :) Amivel nem teljesen voltam kibékülve, azok a fénykardok. Nem voltak sajnos egységesek. Amúgy a transzfer szép volt, tiszta, világos, talán az árnyalatot egy-két helyen meghagyták túlerőltetve.

 

Maga a film megint nyújtott egy-két apró többletet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a Vader-Uralkodó párbeszédet újravették

Hát nem ártott, mivel a szöveg alaposan megváltozott, így se fordítás, se időzítés terén nem passzolt volna. :) Mondjuk kicsit gáz, hogy a film közepén Vader hangja megváltozik, de hát sajnos ez ellen csak úgy lehetett volna tenni, ha az egész filmet (vagy legalábbis Vader szövegeit) újraszinkronizálják. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudja valaki mikor jár le a kiadási joga a magyarországi bd-nek? Nem szeretnék hoppon maradni hogy amikor megvenném már nem kapható.

Szerintem lesz még belőle bőven. Tele vannak a polcok vele. Amúgy állítólag a Westendben már Sony BD játékos mellé adják a hat filmet ajándékként. 30.000 jó magyar forintért.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Az 2-3. rész BD verziója egy az egyben a DVD-n lévő verzió, vagy tartalmaz újítást?

 

Egyébként a 6. rész végén egész jól oldották meg a szinkronosok Vader "Nooo!"-ját, bár az 5. részben nem értem, mi szükség volt a Vader-Palpatine jelenet újraszinkronizálásának. A szöveg tartalma ugyanaz maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartalmaz újítást.

 

 

Egyébként a 6. rész végén egész jól oldották meg a szinkronosok Vader "Nooo!"-ját, bár az 5. részben nem értem, mi szükség volt a Vader-Palpatine jelenet újraszinkronizálásának. A szöveg tartalma ugyanaz maradt.

Őőőő... Ja, a tartalma ugyanaz, a szöveg más. Apró, de nem elhanyagolható különbség. És ugye alap, hogy nem a tartalom, hanem a szöveg alapján szinkronizálnak. Akkor jön össze a szájmozgásra illeszthető szinkron... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.