Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Frenkie!

 

Ahogy Dzséjt is írja, az Amazonon több eladó is jelen van. Van az Amazon, mint bolt, de teret enged másoknak is - jutalékért... Ha a terméknél az ár alatt az szerepel, hogy sold by amazon (spanyolul Vendido y enviado por Amazon) akkor az eladó maga az áruház - ekkor jó esélyed van, hogy válaszolnak rá, akár angolul is.

 

Ugyanakkor nem értem, miért ragaszkodsz a spanyolhoz. Én szívesen hozok neked Ausztriából, kb 80 euro + a posta hozzád. Tudom, azt írják, hogy megváltoztatták a lemezek tartalmát (amit nehezen tartok hihetőnek), de legrosszabb esetben kibontatom a Müllerben a dobozt és belenézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie!

 

Ahogy Dzséjt is írja, az Amazonon több eladó is jelen van. Van az Amazon, mint bolt, de teret enged másoknak is - jutalékért... Ha a terméknél az ár alatt az szerepel, hogy sold by amazon (spanyolul Vendido y enviado por Amazon) akkor az eladó maga az áruház - ekkor jó esélyed van, hogy válaszolnak rá, akár angolul is.

 

Ugyanakkor nem értem, miért ragaszkodsz a spanyolhoz. Én szívesen hozok neked Ausztriából, kb 80 euro + a posta hozzád. Tudom, azt írják, hogy megváltoztatták a lemezek tartalmát (amit nehezen tartok hihetőnek), de legrosszabb esetben kibontatom a Müllerben a dobozt és belenézek.

 

Hát én eddig azt hittem úgyis olvastam hogy az Amazon a világ első netes boltja és a legnagyobb is, és emlékszem először könyveket árultak(jó naggyá nőtte ki magát azóta). Arról soha nem hallottam hogy másoknak is engednek árulni. Legalább ezt is megtudtam.

 

Ragaszkodna a halál a spanyolhoz ha nem csak ezen lenne magyar felirat. Sajnos az xpresszen már nincs a magyar változat de ha lenne akkor se nagyon érdekelne, mert szinte féláron megkapom ugyanazt külföldről csak a doboz nyelve más. Sajnos amikor az xpressz akciózott(ha jól rémlik 27000 ft-ért adta a 9 lemezest ami nagyon baráti volt) egy vasam sem volt erre. Most van pénzem csak kiadvány nincs.

Megmondom őszintén kezdek már belefáradni. Megvásárolnám, de csak szívok vele. Lsd spanyol nyelvü alkalmazott aki nem ért angolul és ugye nem lehet a spanyol amazon nyelvét sem angolra váltani(ez így 2014-ben röhej, hisz az angol a világnyelv). Illetve problémaként merül még fel hogy hiába van odaírva nem biztos hogy van magyar felirat. Így meg nem rendelem.

Itt tartunk most. Ezek szerint a német változaton is van magyar felirat? Írok neked privit ezügyben, ne untassuk a többieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt komolyan nem hiszem el. Megérkezett a válasz spanyolul. Lefordítottam a Google-val. Azt írta a manus hogy nem érti a nyelvet amelyen írtam és kasztilliai spanyol nyelvet használva írjak neki. Azért az röhej hogy nem tud egy helpdeskes angolul.

 

Rosszul írtad angolul...de ezt nem bántásból írom!

 

"Is this release included in hungarian subtitles?" - köbö ezt írtad: Ez a kiadvány ami magyar szövegekben tartalmazott? (Mintha arra akarnál rákérdezni, hogy magyar szövegben tartalmazott valami specifikus dolgot (amit keresel), de nem írtad, hogy mi az a specifikus dolog.)

 

Ezekből válassz!

 

- With all due respect I would like to know if this release contains any Hungarian language (subtitle or audio).

- Does it have Hungarian audio track?

- Could you please inform me on what type of audio tracks lay on the discs? I am Hungarian, so I am trying to find a specific release with Hungarian contents.

- Is this realese attached with Hungarian audio tracks?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul írtad angolul...de ezt nem bántásból írom!

 

"Is this release included in hungarian subtitles?" - köbö ezt írtad: Ez a kiadvány ami magyar szövegekben tartalmazott? (Mintha arra akarnál rákérdezni, hogy magyar szövegben tartalmazott valami specifikus dolgot (amit keresel), de nem írtad, hogy mi az a specifikus dolog.)

 

Ezekből válassz!

 

- With all due respect I would like to know if this release contains any Hungarian language (subtitle or audio).

- Does it have Hungarian audio track?

- Could you please inform me on what type of audio tracks lay on the discs? I am Hungarian, so I am trying to find a specific release with Hungarian contents.

- Is this realese attached with Hungarian audio tracks?

 

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megjött a kiadvány. Igazából már tegnap, de nem volt időm elmenni érte a postára csak ma. R2-nek itt is nagyon köszönöm hogy megvette nekem. Lassan 3 évvel a megjelenés után én is boldog tulajdonosa lettem a kiadványnak.

Szóval a doboza angol nyelvü(illetve a benn lévő füzetecske német). Rá volt ügyesen ragasztva egy pótboritóféleség, azon volt a német nyelvü ismertető hátul, de azt le lehetett szedni. Ez már egy jópont.

Hazaérvén beraktam a számítógép BD-meghajtójába(másfél éves a gép, ez az első BD-lemez amit beleraktam), elindítom a VLC-t ami nem nyitja meg. Kezdtem berezelni, hogy valami régiókód miatt megszívom(aztán kiderült hogy ok a régió). Ezután felraktam a bsplayert, ami szintén nem játszotta le. Ekkor már izzadtam. :D

Dehát Frenkie bácsival nem tol ki egy számítógép. Felraktam a Powerdvd-t. Na ez már lejátszotta úgy hogy megkérdezte hogy melyik régióhoz tartozom(szerintem a másik két lejátszó ezért nem játszotta le).

A menü angol nyelvü, nem is kérdez semmit egyből angolul jön be. Megint egy jó pont.

Ami a lényeg hogy van rajta magyar szinkron és felirat is. Az EP1 volt az első amit kipróbáltam és maga az úszó szöveg is magyar volt. Le a kalappal.

Kipróbáltam még az EP4-et is. Mindkettőből olyan 5 percet megnéztem.

Szóval a képminőség leírhatatlan. Én mostanság 1080p-s filmeket szedek le és nézek amiknek a képe nagyon szép. De ennek az eredeti sw-nek valami olyan szép képe van hogy csak néztem hogy atyajóúristen ez mi?

Már maga a 20th Century Fox logo is ragyog a képen. A filmek gyönyörűek, tűélesek. Igaza volt Odynak abban hogy nem mérhető a másolthoz. Azt is megértettem hogy anno miért kellett a szabadság.

Alig várom a hétvégét(sajnos addig nincs időm vele komolyabban foglalkozni), hogy megnézzek így pár részt.

 

Ezt így elsőre bővebben ha megnéztem a filmeket.

 

De annyit még hogy akinek nincs meg annak nagyon érdemes ezt a verziót megvennie. Angol menüt kap, magyar szinkront és feliratot, és angol dobozt. Ráadásul ez kapható, a magyar változat már nem és 15500 ft-al olcsóbb mint a magyar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

n. A filmek gyönyörűek, tűélesek. Igaza volt Odynak abban hogy nem mérhető a másolthoz. Azt is megértettem hogy anno miért kellett a szabadság.

Alig várom a hétvégét(sajnos addig nincs időm vele komolyabban foglalkozni), hogy megnézzek így pár részt.

 

Ezt így elsőre bővebben ha megnéztem a filmeket.

 

De annyit még hogy akinek nincs meg annak nagyon érdemes ezt a verziót megvennie. Angol menüt kap, magyar szinkront és feliratot, és angol dobozt. Ráadásul ez kapható, a magyar változat már nem és 15500 ft-al olcsóbb mint a magyar.

Mennyi is volt végül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem fogom megvenni. Ezer és egy oka van. De legfőképp az: minek? :D

 

Mindenesetre rendes tőlük, hogy kedveskednek az ős rajongóknak. Szegények tele lesznek kockával és egyéb optikai hibával. A régi trilógia abban a formájában nem BD felbontásra termett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogom megvenni. Ezer és egy oka van. De legfőképp az: minek? :D

 

Mindenesetre rendes tőlük, hogy kedveskednek az ős rajongóknak. Szegények tele lesznek kockával és egyéb optikai hibával. A régi trilógia abban a formájában nem BD felbontásra termett.

Szerintem kevesebb kocka lesz benne...de a teóriámat később osztom meg, ha már kijöttek a korongok. Amúgy nagyon fasza lesz, várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem hiszem... A festményekkel mi lesz az EPVI -ban? :) Az néz ki legrosszabbul BD -n.

Az SE sem csinált velük semmit....pár helyen kicserélték azt csókolom, ráadásul pont az EPVI esetében nem nyúltak hozzá semelyik háttérhez sem. Szép lesz az....ami miatt pedig különösen várós, az a színhelyesség ugyebár.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az... Ha kapok egy ugyanolyat, sőt rosszabbat akkor minek venném meg? :) Színhelyesség? Inkább várj Adywan -ra, az ingyen van. Én nem vagyok ennyire kocka. Tuti nem veszem meg ezt, mert ez csak a marketing miatt van. Az SE a folyamatában releváns SW. Neked mint origi fan -nak viszont meg kell lenni mint érdekesség. Megértem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nosztalgiából lehet hogy megveszem. Gondolom a hazai megjelenés az esélytelen.

Biztos, hogy az. Nálunk se clone wars, se the clone wars, se droids se ewoks, sem battle of endor nincs.

Csoda, hogy a 6 film van..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nosztalgiából lehet hogy megveszem. Gondolom a hazai megjelenés az esélytelen.

Ha az eredeti magyar szinkronnal adnák ki, rögtön megvenném. Mondjuk ehhez meg kéne értenie a forgalmazónak, hogy mi "öregek" miért favorizáljuk a régi szénkront az 5.1-es Sthol Bucis 97SE ellenében.

Én azt várom, hogy egy retro kiadványt faragnak belőle. A legutóbbi BR exrák között minden szerepelt, ami a "tucatközönség" számára érdekes lehet, de most tegyenek rá olyan extrákat, amik kizárólagosan a retro életérzést tükrözik vissza. Az archívum kimeríthetetlen, lenne miből válogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk igaz az ep.4 után valszeg már igy volt. Az ep.4-nél még tuti hogy gyártók is, mert ott a Lucasfilmnek semmi pénze nem volt és majdnem mindent a Fox kellett álljon. Sőt majdnem le is állították a forgatást, csak a Fox vezetőség egyik tagja Alan Ladd Jr. kiállt Lucas mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep4 éppen azért maradt meg örökre a Foxnál, mert gyártók is voltak. Szerintem amúgy nem fognak a Fox logók eltűnni, hiszen például az Iron Man1-2-ről sem tűnt el a későbbi kiadásoknál a Paramount logója, vagy a The Incredible Hulknál az Universalé pedig az is Disney. Plusz, 2020-ig még így is, úgy is a Foxnál vannak a forgalmazási jogok, szóval szerintem már csak ezért sem tűnik el a filmekről az a bazi nagy 20-as. :)

Szerintem a két cég kötött valamilyen kölcsönösen előnyös megegyezést, ami mostantól érvényes. A Disney ha máshol nem, az MCU filmeknél ebben már járatos lehet, hiszen ott is tető alá hoztak egy Phase I kiadást BD-n, pedig csak a The Avengers az ő filmjük.

 

Amúgy, arra sem számítok momentán, hogy az új filmek előtt lesz Disney logó, csak a Lucasfilmé. Az MCU filmeknél is csak a Marvel logó van jelen, a Disney kastély sehol sem jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.