Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Belenéztem az új Blu-ray kiadásba ami nem 4K és a régi Blu-rayhez képest itt javulást látok ha a képminőségről van szó, viszont annyi a probléma hogy a 4K után már mindegyik kicsit csalódást keltő. Persze az is kérdés ki mekkora és milyen felbontású TV-n nézi. Nekem a TV-men már  a régi Blu-ray hátrányai nagyon kiütköznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Érdekes dolgot tapasztaltam ma. Bementem a Media Markt-ba és mit látok? A Disney fimek közül a 2019-es Aladdin, Dumbó, Az oroszlánkirály, Toy Story 4, Jégvarázs 2 ott van az újdonságok között.  A hirdetés szerint december 2-án jelentek meg. Forgalmazóként a ProVideo van feltüntetve a csomagolásokon. Ezek szerint nem várt fordulat állt be a Disney-ProVideo ügyben? Ezek után számíthatunk a Skywalker kora magyar szinkronos DVD-s megjelenésére is majd? Egyébként kerestem a Skywalker korát is, de nem találtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm.... Ezt találtam.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpN-cCNw8KxmX_Yl-pQIJ7SMyvO2S5UWVf3X7SlqF1vcip6Q/viewform

 

Persze a Star Wars nem jön, mert ahogy elnéztem a Disney filmjeit csak DVD-n adják ki...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Érdekes dolgot tapasztaltam ma. Bementem a Media Markt-ba és mit látok? A Disney fimek közül a 2019-es Aladdin, Dumbó, Az oroszlánkirály, Toy Story 4, Jégvarázs 2 ott van az újdonságok között.  A hirdetés szerint december 2-án jelentek meg. Forgalmazóként a ProVideo van feltüntetve a csomagolásokon. Ezek szerint nem várt fordulat állt be a Disney-ProVideo ügyben? Ezek után számíthatunk a Skywalker kora magyar szinkronos DVD-s megjelenésére is majd? Egyébként kerestem a Skywalker korát is, de nem találtam.

Disney fronton csupán annyi történt, hogy a már régóta legyártott filmeket mégis engedélyezték kiadni. Ezek konkrétan amiket Ody is linkelt: Aladdin, Az oroszlánkirály, Jégvarázs 2, Toy Story 4. Ezekre még rákerült a magyar szinkron. Kb. 1 évig porosodtak a PV raktárában, mert nem volt engedély az árusításukra. Most ősszel valamiért mégis engedélyezték. Viszont semmiféle Disney tartalom nem jöhet BD-n vagy akár DVD-n továbbra sem, tehát az újdonságokra nem fogunk rákerülni. Sajna még mindig fennáll ez a lehetetlen helyzet. Én ezek alapján nem mernék reménykedni egy magyar Skywalker kora lemezben, de persze soha ne mondd, hogy soha!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

A múlthéten volt szerencsém megkapni Bomarr barátomtól a 4K-s SAGA kiadásokban lévő BD lemezeket. Korábban már olvastam róluk, hogy kicsit másabbak mint a 2011-es kiadás, ami főleg a képek színskálájában mutatkozik meg, így kíváncsian ültem le a filmek elé. 

Nos az infók pontosak voltak, alaposan belenyúltak a színskálába! A sok rajongó által reklamált, túlszaturált színkavalkád eltűnt, és ismét a visszafogott színvilág lett a jellemző. Nekem nem volt bajom a kicsit erőteljesebb színekkel sem, de ez a letisztultabb megjelenés valóban jobban áll a filmnek. Viszont ami a lényeg, hogy ennek a BD kiadásnak a képminősége sokkal jobb, mint a korábbi kiadásoké! Ez a PT-nél még annyira nem is szembetűnő, ellenben az OT filmjei valami csodásak így! A 4/5/6 -ban sok helyen volt grízes a kép, és nagyon látszottak a dobozok némely effekt körül. Hatalmas meglepetésemre ezek teljesen eltűntek! :o Nem tudom mibe nyúltak még bele a színkorrekció mellett, de csodásan néznek ki a filmek. Külön ki kell emelni a Jedi Visszatért, mely BD változatánál elég hullámzó volt a képminőség: grízes és homályos képek sokszor becsúsztak, nem volt konzisztens a minőség. Ellenben itt! Gyönyörű végig, szinte csak tátottam a szám az egész film alatt.

Ez a minőségi ugrás valószínűleg azért van, mert a 4K renderelés lett "visszabutítva" BD verzióra ami még így is fantasztikusan néz ki! Aki teheti mindenképpen ruházzon be erre a kiadásra, nagyon megéri. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Pildi írta:

Kölcsönbe engem is érdekel :)

Legközelebb elviszem.

 

12 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Köszi, de saját kellene, viszont nem sürgős, majd meggondolom, hogy valamikor megveszem mindenestől. 

Ha megveszed mindenestől annak csak akkor van értelme, he van 4k rendszered. A BD akkor már felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

A házimozi topikban már ejtettem szót a 4K átalakulásról, ma ennek újabb lépcsőfokaként nem technikai felszerelés, hanem maga a lényeg, a Star Wars SAGA 4K gyűjtői kiadása érkezett meg!

 

Régóta szemezek már ezzel a kiadvánnyal, de az eléggé borsosnak mondható ára mindig elriasztott. Amíg nem volt olyan rendszerem amin élvezhetném, nem lett volna értelme megvenni. Szóval úgy voltam vele ráér. Eddig! Lényegében az egész fejlesztés fő mozgatórugója a Star Wars, így nem is volt kérdéses a beszerzése. Ráadásul az árban kompromisszumot is sikerült kötnöm, mert nem az angol kiadást vettem meg, amire még vám is megy, hanem a németet. Ez még a maga nemében kuriózum is, hisz nem hinném, hogy sok embernek van meg idehaza ebben a formában a kiadvány. Már a képeken is tetszett a dizájn, de persze élőben minden más, így örömmel konstatáltam, hogy egy fantasztikus darabbal gazdagodott a gyűjteményem. Nem tudom majd hogy lehet innen továbblépni a 8K kiadásra. :D 

 

Pár kép a teljesség igénye nélkül.

 

4.jpg

A Halálcsillag kicsit elcsúszott, de sebaj! Tarkin biztos megbocsájtja. Ettől még nem fogok a kardomba dőlni, mint ahogy a 12-es korhatár karikától se. :D 

 

3.jpg

Széthúzva olyan, mint amikor a régi mozikban kinyílt a függöny. Aki elég idős az tudja miről beszélek. :) Hangulatos megoldás. 

 

2.jpg

A fő kiadvány nagyon igényes, fémhatást áraszt.

 

5.jpg

Minden résznek van egy oldala, ahol illusztrációként az adott epizódhoz készült látványtervekből válogattak. Bal oldalt van a 4K lemez, jobb oldalt a sima BD.

A kiadvány hátsó részében találhatók az extra lemezek. Nem tudom mennyi új anyag lesz ezeken, de beszámolok róluk ha felfedezek valami eddig nem látott doksit. 

 

1.jpg

Mark Hamil előszava. Nagyon tetszik, hogy egységben kezeli a SAGA-t, és mindegyik korszakról említést tesz.

Így is kell ezt csinálni, ha a SAGA kiadásáról van szó! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Valóban remek! Eddig úgy tűnik minden részhez van három új werkfilm!

Mondanám, hogy irigykedek, de az az igazság, hogy a legjobb helyre került a gyűjtői kiadás! Senkit sem ismerek sem itt sem máshol, aki jobban egységben tekintene a Sagára, mint Te és aki annyiszor nézné meg az epizódokat, ahányszor Te, és most már a technológiai feltétel is adott hozzá, hogy teljes szépségében élvezd a filmeket! Gratulálok a szerzeményhez! :clap:;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Donát! Az biztos, hogy a korongok nem fognak a polcon porosodni. :D Egyébként a PT-OT hatost elég régen láttam már egyben, de ez most új lökést ad azoknak is. 

 

Amit tudok, hogy innen Bomarrnak vannak meg a 4K kiadások, de nem ez a doboz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.