Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A 97-es volt a legjobb ez egyértelmű. Már ami a színeket és a minőséget illeti. Amennyiben erről van szó akkor örülök. Csak kicsit furák ezek a képek. Ezek nem, hogy nem 4K-s felbontásúak, hanem még a sima HD-t se érik el. Szerintem a készítő lehet a ludas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A 97-es volt a legjobb ez egyértelmű. Már ami a színeket és a minőséget illeti. Amennyiben erről van szó akkor örülök. Csak kicsit furák ezek a képek. Ezek nem, hogy nem 4K-s felbontásúak, hanem még a sima HD-t se érik el. Szerintem a készítő lehet a ludas. 

Egyetértek, én sem esek hasra tőle, de szintén a készítőre és magára a streamre gyanakszom.

Az is logikus lenne, hogy Lucas ismételten azt küldte volna moziba, amit már korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a 2011-es BD-kiadás szebb, tisztább képü mint a 97-es. Ha berakod egymás után a BD-t és a DVD-t látni a különbséget. De volt szerencsém belenézni pár hete a Last Jedi hivatalos Ultra HD(4K) váltizatába egy 4K-s tv-n. Na attól lehidaltam. Ahhoz képest a BD majdnem vhs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BD kiadás mondjuk mintha túl kékes lenne a SE-hez képest. A SE meg a THX-es verzióhoz sötétebb.

Lehet csak az utóárnyalásból (vagy hogy hívják szaknyelven) vettek visza. Pl. az MCU filmek legtöbbjénél nem alkalmaznak utólagos színezést.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kint van az EPI-III. Róluk nincs infó? Főleg a II-III 4k-ra leszek kíváncsi mert ezeket kisebb felbontásban vették fel. 

Annyit olvastam, hogy picit szebbek, mint a BD volt, de ugyanaz a master.

Az ep1 továbbra is DNR-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta megnéztem egy youtube-os kritikát a Disney +-os 4K változat minőségéről, így lettek pontozva:

 

ep1 - Hang: 8,3 Kép: 7,2

ep2 - Hang: 8,0 Kép: 7,0

ep3 - Hang: 8,6 Kép: 7,5

ep4 - Hang: 7,9 Kép: 8,2

ep5 - Hang: 8,0 Kép: 8,4

ep6 - Hang: 8,5 Kép: 7,8

ep7 - Hang: 8,6 Kép: 7,9

RO -  Hang: 7,8 Kép: 8,8

 

A Lucas-éra filmjei esetében a hangról ódákat zengtek. Azt persze a DVD óta tudjuk, hogy az ep4-nél olyan hangot nem fognak kihozni, mint egy új filmnél, így ezek közül az kapta a legkevesebb pontot, de még így sincs oka szégyenkezésre.

A klasszikus trilógiának a képminősége nagyon meg lett dicsérve, szebben néz ki, mint az előzmény trilógia. De ebben semmi meglepetést nem találok, mivel egy 35 mm-es kópiából szebb anyagot lehet kihozni, mint egy (17 évvel ezelőtti) digitális kamerával rögzített anyagból. Lucas annak idején sem a minőség miatt választotta a digitális kamerát, hanem pénz és idő spórolás céljából. A gyorsan fejlődő technika miatt is tudhatjuk ma már, hogy ez nem volt jó döntés, de azért egy 7/10-es sem számít rossznak. Az ep3-nál már picit korszerűbb kamerát használtak, ha jól tudom, így a képminőség is szebb. Az ep1-nél továbbra is jelen van a BD óta tapasztalt DNR, sajnos.

 

A Rogue One-t meg mindig is tudtuk, hogy gyönyörűen néz ki és az operatőre dolgozott a mandalori 1. évadján. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Brodie írta:

ep1 - Hang: 8,3 Kép: 7,2

ep2 - Hang: 8,0 Kép: 7,0

ep3 - Hang: 8,6 Kép: 7,5

ep4 - Hang: 7,9 Kép: 8,2

ep5 - Hang: 8,0 Kép: 8,4

ep6 - Hang: 8,5 Kép: 7,8

ep7 - Hang: 8,6 Kép: 7,9

RO -  Hang: 7,8 Kép: 8,8

Mondom mi érdekel nagyon ezek láttán ... mikor lesz ezekből rip? És hol az EPVIII? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Mondom mi érdekel nagyon ezek láttán ... mikor lesz ezekből rip? És hol az EPVIII? :)

Én sem értem még, hogy miért nincs rip. :hmm:

Bár szerintem én már megvárom a BD megjelenést, korábbi pletykák szerint jövőre fogják kiadni.

Az ep8 és a Solo jelenleg még a Netflixen nézhető meg, a Disney +-os megjelenésük 2019.12.26 és 2020.07.09.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Összehasonlító videók a képminőségről.

Biztos, hogy ez sem tökéletes, de még sosem volt ennyire gyönyörű a klasszikus trilógia.

Mindig olvastam, hogy mennyire túl szaturált a BD, és volt ahol nekem is feltűnt, de így már nagyon szembetűnő.

 

ep4:

 

ep5:

 

ep6:

 

 

És hogy mi változott erre a kiadásra a filmeken?

 

 

Ugyanitt videók a filmek (szinte) összes változtatásáról a BD kiadásig: (számomra baromi érdekesek, voltak benne újdonságok, de van egy olyan, ep2-es, amit szerintem rajtam kívül senki nem vett észre, legalábbis még sehol nem olvastam, és sajnos itt sem szerepel)

 

ep4:

 

ep5:

 

ep6:

 

Előzmény trilógia:

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Brodie írta:

van egy olyan, ep2-es, amit szerintem rajtam kívül senki nem vett észre, legalábbis még sehol nem olvastam, és sajnos itt sem szerepel

És továbbra is megtartod magadnak, hogy te légy eme nagy titok egyetlen tudója, vagy esetleg megosztod velünk is, szerény érdeklődőkkel? :P :) 

Amúgy tányleg érdekesek ezek a videók, számomra is volt néhány újdonság (a mohát az ep3-ban nem szúrtam ki, se az eltűnt siklót, se a bónusz hidat). És így mozgásban a 4K-s változatok is egész tetszetősek. Nem rohannék miattuk a boltba, de, ha egyszer lesz 4K-s tévém és megfelelő lejátszóm, azért valószínűleg beruházok rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

És továbbra is megtartod magadnak, hogy te légy eme nagy titok egyetlen tudója, vagy esetleg megosztod velünk is, szerény érdeklődőkkel? :P :) 

Amúgy tányleg érdekesek ezek a videók, számomra is volt néhány újdonság (a mohát az ep3-ban nem szúrtam ki, se az eltűnt siklót, se a bónusz hidat). És így mozgásban a 4K-s változatok is egész tetszetősek. Nem rohannék miattuk a boltba, de, ha egyszer lesz 4K-s tévém és megfelelő lejátszóm, azért valószínűleg beruházok rájuk.

Pontosan ezek voltak az újdonságok nekem is. Illetve az eredeti trilógiánál a mono mix, meg az ep5-nél olvastam korábban, hogy a vége ki lett bővítve, de soha nem láttam az első változatot.

Hát nem egy nagy dolog és nehéz is ellenőrizni: :)

Csak egy vágási hiba volt, a mozi változatban amikor Anakin és Padmé elbúcsúznak Obi-Wanéktól és elindulnak a Naboora, szegény R2 először a lépcsőn/rámpán(?)  bukdácsol, a következő képkockán pedig már gurult mögöttük.

De ez már a DVD-re/VHS-re ki lett javítva.

Persze ez nem azt jelenti, hogy megvolt régen kamerás változatban is a film. :D

 

Idézet

Ezekből sajnos nem derül ki, hogy a dobozokat sikerült-e eltüntetni végre. Amúgy @Brodie az EPV-ös összehasonlítást kétszer tetted be.  

Ha jól értettem, akkor nem minden esetben.

Upsz, bocsi, mindjárt javítom. :hehe:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Brodie írta:

Csak egy vágási hiba volt, a mozi változatban amikor Anakin és Padmé elbúcsúznak Obi-Wanéktól és elindulnak a Naboora, szegény R2 először a lépcsőn/rámpán(?)  bukdácsol, a következő képkockán pedig már gurult mögöttük.

De ez már a DVD-re/VHS-re ki lett javítva.

Persze ez nem azt jelenti, hogy megvolt régen kamerás változatban is a film. :D

Vaó!

És persze nem is nézted rongyosra azt a meg sem lévő kamerás változatot, hogy ezt kiszúrd. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vaó!

És persze nem is nézted rongyosra azt a meg sem lévő kamerás változatot, hogy ezt kiszúrd. :D 

Persze, hogy nem. :D

Amúgy ez volt az első film amire többször is elmentem moziban. De kellett az a kamerás is, hogy ezt észrevegyem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jól hangzik? :) 

 

"All right, we’ll have more to report tomorrow on The Bits, but I wanted to jump in here quickly this evening with word from retail sources that Disney will release Star Wars: The Skywalker Saga as a 9-film, 27-disc 4K Ultra HD/Blu-ray box set on 3/31/2020."

 

https://thedigitalbits.com/columns/my-two-cents/121719-2000

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Felső sor extrák, középső sor BD alsó sor UHD. Egyébként @Brodie nem mondasz hülyeséget... Már csak az a kérdés, hogy a filmek melyik változata van a BD-n.

 

6393929_sa.jpg;maxHeight=1000;maxWidth=1

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nagyon drága az átállás. Nekem szinte mindent ki kellene cserélnem, ami alsó hangon is egy millió....

Nincs annyi. Egy jó 4K-s tv(Sony, Panasonic) akcióban 250 000-280000 ft(A Sony tavalyi csúcs tv-jét nemrég akciózta a MM 270 000 ft-ért). Ezek 55 coll-osak, ezalatt nem érdemes venni 4K tv-t.

Ez a Panasonic 4K BD-lejátszó 54 000 ft.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_panasonic-dp-ub-150-eg-k-4k-uhd-blu-ray-lejátszó-1283814.html

 

Ez durván 350 000 ft. Nyilván ez sem kevés. Viszont el tudod adni a régi tv-det, abból is visszajön valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.