Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A falcon-jelenetben a Bd-n is fehér a kard pár snittben, nem?

Fehér, de az a filmtechnológia oka, nem azért, mert valahogy sikerült tömörítés közben zöldre színezni, vagy a középső fehér részt kivenni. Ezek a DVD változat hibái voltak, és a BD-n nem maradtak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fehér, de az a filmtechnológia oka, nem azért, mert valahogy sikerült tömörítés közben zöldre színezni, vagy a középső fehér részt kivenni. Ezek a DVD változat hibái voltak, és a BD-n nem maradtak benne.

De máig nem értem, hogy miért nem kékítették meg? Abban a pár képkockában olyan csúnya.

R2 elé digitális szikla kellett, ez meg a mai napig rosszul néz ki.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szorult beléjük némi hagyománytisztelet. Mégis csak a legelső fénykard-trükk. Mondjuk John Knoll anno elárulta nekünk az sw.hu-n, hogy a fénykardokkal amúgy is meggyűlt a bajuk az ep4-5-6 felújításakor, mert a pengéken nincsenek referenciapontok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szorult beléjük némi hagyománytisztelet. Mégis csak a legelső fénykard-trükk.

Ezt úgy kell érteni, hogy az ep4-ben változott a technika munka közben?

És az első kardaktiválás és Kenobi "lekezelő mozdulata" később/máshogy lett megoldva trükktechnikailag?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, úgy értem, hogy az ep4-ben voltak először fénykardtrükkök, és nem akarták lecserélni őket. Sehol sincs kicserélve a penge, csak a kópia kitisztítása és digitális renoválása szebbé tette őket. (Megjegyzem, ez érvényes az ep5-6-ra is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem vagyok benne biztos, hogy ez idevaló, de úgy éreztem ezt érdemes megosztani, és ha nem ide, hát hova máshova?

 

A Netflix rangsorolta a Star Wars filmeket az alapján, hogy melyiket hányszor kölcsönözték ki DVD-n. Na vajon melyikek vannak a toppon? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Pontosítások.

 

Öt lemezes díszdobozos kiadvány lesz, egy bónusz lemezzel. The Phantom Menace, Attack of the Clones, Revenge of the Sith és a The Force Awakens 3D -ben lesz a csomagban. A megjelenés karácsony környékén várható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szívesen beszerezném ezt a kiadványt! Gondolom magyar vonatkozásban ne is reménykedjek. Vagy van esetleg erről valami infótok, srácok?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Disney a jelenlegi formájukban nem akar 3D-síteni. Jelenleg, finoman szólva is felemásan néz kia az OT. Tele új, azóta elavult (1997-es) CGI-al. Szerintem a Disney nagy felújítást tervez és azután 3D-síti az OT-t. Persze 2020-ig a Fox-nál vannak az audióvizuális jogok, lehet hogy Ő nem akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hülye kérdés, de az OT-t semmilyen jelenlegi technikával nem lehet 3D-sé tenni vagy miért nincs benne?

Lehetni lehetne, de értelme nincs. Ezek régi filmek, távolról sem 3D-re készültek, és sok jelenete még 2D-ben is "látványtalan". Bár szerintem az ep1-2-3-at sem volt értelme 3D-síteni (az ep1-et láttam, ahhoz semmit nem adott), de mivel azok sokkal látványosabbak, így még működhetnek így.

Az biztos, hogy én kihagyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetni lehetne, de értelme nincs. Ezek régi filmek, távolról sem 3D-re készültek, és sok jelenete még 2D-ben is "látványtalan". Bár szerintem az ep1-2-3-at sem volt értelme 3D-síteni (az ep1-et láttam, ahhoz semmit nem adott), de mivel azok sokkal látványosabbak, így még működhetnek így.

Az biztos, hogy én kihagyom.

 

Csak így meg olyan foghíjas a kiadvány, így nem nagyon jön be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szívesen beszerezném ezt a kiadványt! Gondolom magyar vonatkozásban ne is reménykedjek. Vagy van esetleg erről valami infótok, srácok?

Nem sok esélyt látok rá, hogy megjelenjen. Bár ki tudja? A PT kiadásai milyen jogi státuszban állnak jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a régi trilógiánál egy csomó effektnek eleve sosem volt tere mert csak 2D-s festmények. Ott gyakorlatilag egy rakás effektet újra kéne alkotni, kérdés hogy ez milyen fogadtatásra lelne.

Engem anno a Baljós Árnyak 3D nem igazán győzött meg. Sokszor mintha a szereplők lapok lettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.