Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Az ep2-ben Anakin maszturbálós jelenetéhez hozzácsapták Shmi hangját, és újravágták a Yoda vs Dooku párbaj lezárását. Az ep3-ban a klónok kiabálnak Utapau lerohanásakor (más nem ugrik be).

 

Most komolyan le akarsz állni vitázni olyannal, aki jóval többször látta az ominózus jelenetet? A tartalma ja, az ugyanaz, mert mindkét változatban Luke-ról beszélnek, de a szinkron - ismétlem - nem tartalom, hanem szöveg (és ajakmozgás) alapján készül, ami távolról sem ugyanaz, legfeljebb ha süket vagy, mert akkor mindkét esetben csak tátogás... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más a szöveg abban a jelentben. Érdemes összevetni az SE -vel. A jelentése is átalakult ezáltal.

szerintem már 2004-ben újra kellett volna szinkronizálni és ugy kiadni dvdre.Akkor még Kránitz Lajos élt. Azt sem értem Revickinek miért ilyen öreg a hangja mikor más filmekben nem ilyen öreg, SEben sokkal jobban játszik. Meg szerintem Vader hangját teljesen újra kellett volna venni Hollósi Frigyessel is még az ep3 végén is. Ha már sajnos Kránitz meg halt. Na meg Berzsenyi az ep5ben Boba Fettnek. Esetleg Versényi vel újra venni Yodát az ep5-6ban.Na akkor nem lenne semmi kifogásom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Végre! Ma az én gyűjteményembe is bekerült a 9 lemezes csomag. Egyelőre még csak az ismerkedés fázisában tartok, de már egyértelmű, hogy az elkövetkezendő napok miről is fognak szólni :D Egyelőre még csak a IV. részbe (ha már az a legrégebbi), a III-ba (ha már annak a legszebb a képe), és pár extrába néztem bele. Egyelőre maximális az elégedettség :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a 9 lemezes verziót mindenféle képpen meg kell venni, mert a 9. lemez extrái magyarok, az extrák között van egy rakás kihagyott jelenet (de nem az összes). Aztán meg 2020-ig a foxnál vannak a jogok, ki tudja mi lesz a 6 résszel addig. Lehet hogy lesz még 2 d-s kiadás, de az extrák bizonytalanok hozzá, mivel azok alapját képező anyagok meg a Disney-nél vannak. 3d-s kiadások inkább valószínűek, azokat meg a fox extra nélkül szokta kiadni 10000 Ft-ért darabját (lásd Avatar 3d) A 6 film képe rendkívül szép lett. A prequell-é természetes, hogy az, de a klasszikus trilógia filmjei referencia minőségüre lettek felújítva, elképesztő. Ebből kifolyólag a kézzel festett hátterek nagyon kirívóak, látszanak az ecsetnyomok, majd meglátod. De hihetelen élmény a 6 film Blu ray-n, szebb mint a moziban volt. Nagyon szép napok várnak rád, jó kalandozást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Ez nem kicsit túlzás azért. :) Nagyon szép lett a felújítása az EPI -nek, de a II de főleg a III alázza rendesen.

Azzal a frázissal élve, amivel egy bölcs ember egyszer lepattintotta az érvelésem, hogy miért van vágásilag elcseszve a film, amit a közfelháborodás elkerülése végett nem neveznék címén: én ilyet nem vettem észre. :cool:

Viccet félretéve, én nem érzem a te szavaiddal élve, hogy sokkal rosszabb lenne csak azért, mert azt szalagra rögzítették. Az ep5-6-nál vettem eddig észre szemcsésedést, az ep4-ben is vannak olyan dolgok, amik a digitális tisztogatás után előmásztak (már ott voltak a DVD-n is, de BR-en sokkal jobban láthatóak), de még ezt sem kategorizálnám sokkal rosszabbnak, sőt, harminc-negyven éves filmekhez képest baromira jól festenek. Mondjuk nálam ilyen régi filmek kategóriában az Alien a best, ott sehol egy szemcse, pedig 79-es film, és távolról sem digitális anyag. De az ep1-nél sem láttam eddig semmiféle kritikus dolgot, semmi olyasmit, ami miatt az ep2-3 alázná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal a frázissal élve, amivel egy bölcs ember egyszer lepattintotta az érvelésem, hogy miért van vágásilag elcseszve a film, amit a közfelháborodás elkerülése végett nem neveznék címén: én ilyet nem vettem észre. :cool:

Viccet félretéve, én nem érzem a te szavaiddal élve, hogy sokkal rosszabb lenne csak azért, mert azt szalagra rögzítették. Az ep5-6-nál vettem eddig észre szemcsésedést, az ep4-ben is vannak olyan dolgok, amik a digitális tisztogatás után előmásztak (már ott voltak a DVD-n is, de BR-en sokkal jobban láthatóak), de még ezt sem kategorizálnám sokkal rosszabbnak, sőt, harminc-negyven éves filmekhez képest baromira jól festenek. Mondjuk nálam ilyen régi filmek kategóriában az Alien a best, ott sehol egy szemcse, pedig 79-es film, és távolról sem digitális anyag. De az ep1-nél sem láttam eddig semmiféle kritikus dolgot, semmi olyasmit, ami miatt az ep2-3 alázná.

 

Ezzel csak egyet tudok érteni! Annyival egészíteném ki, hogy az OT kópiáit Lucas 97-ig hanyagolta, nem volt megőrzés, nem volt állagmegóvás, egy pincében pihentek a tekercsek, a kosz a kópia felületére kövült, rendkívül rossz állapotban voltak a negatívok, annyira rossz állapotban, hogy a filmes szakembereket is megdöbbentette a hanyag tárolás. Ugye a kópiákat olyan speciális termekben szokták őrizni, ahol a pára és a hőmérséklet folyamatosan ellenőrizve van, na az OT esetében ilyenről szó nem volt. Az oxidáció minden anyag legnagyobb ellensége, hát még a pára. Ha így nézzük, az OT megmentése több lett mint sikeres, csoda, hogy BluRay-re tudták dolgozni ebben a minőségben. Az Aliens esetében meg ha jól emlékszem maga az anyag indult bomlásnak, mert Cameron olyan minőségű anyagra forgatott, ami nem álltak ki az idő próbáját. Szóval egészen érdekes és kalandos története van kedvenc filmjeink utóéletének, sajnos sok esetben az a bizonyos hanyagság komoly sebet ejt rajongásunk tárgyán. Mindent összevetve az SAGA BluRay kiadása nem lett rossz, az EPI transfere is a DNR-től eltekintve megfelelő lett.

 

Érdekeségként fűzném hozzá, hogy az USA Nemzeti Filmarchívuma őriz egy kópiát az EPIV-ből. A többi részből nem, de az Új Remény egy másolatát a 90-es években konzerválták, mint történeti hagyatékot. Ebben az időben Lucas még a restaurálás és állapotmegőrzés legnagyobb védelmezője volt, a kongresszusi beszédében maga jelentette ki, hogy a filmeket tilos módosítani, azokat változatlanul kell az utókorra hagyományozni. További érdekesség, hogy 77-ben még nem volt videó, így készültek 70 mm-es, 35 mm-es, 8 mm-es másolatok a filmből. Ezeket többnyire gazdagabb emberek, gyüjtők (kisebb mozisok) szerezték meg, ma pedig háborítatlanul őrzik az eredeti színbeállításokat, amiből mi már semmit nem ismerhettünk meg, ezért is írtam, hogy talán a 97SE őrizte meg leginkább az eredeti színmélységet, hiszen ott nem használtak képjavító algoritmusokat. Sajnos a BluRay kiadás ezt már nem kerülhette el, így ott is jelentősen torzultak a színek, de közel sem annyira, mint a 2004-es DVD kiadáson. A félreértések elkerülése végett írom, hogy a Lowry ügyesen tisztította meg a kópiákat, ott egyéb problémák merültek fel és abban az időben a Disney rajzfilmeket is felújító cég (elfelejtettem a nevét), is bejelentkezett, hogy kémiai úton dolgoznák fel az OT-t a 2004-es DVD-re, végül Lucas döntött a Lowry mellett, egyes "rosszindulatú" pletykák miatt az ár volt a döntő tényező és maga az időfaktor. Akkor Lowry 1000 db G5-ös Mac készülékkel és 1 hónapnyi renderidővel tisztította meg a kópiákat. Javára írom, hogy amikor a félkész terméket átadta, Lowry jelezte Lucasnak, hogy a színkorrekcióval még nincsenek készen. Sajnos az idő nagy úr, a 2004-es DVD pedig túlszaturáltan került kiadásra. Nem volt jó a Lowrynak, hogy nem dolgozhattak még egy pár hónapot, ezért a szeptemberi megjelenést év végére akarták tolni, hogy manuálisan állíthassák be a színeket. Nem kapták meg a lehetőséget és a rajongók támadásai miatt később teregették ki a szennyest, mindent Lucasra és az időfaktorra fogva. Többek között ezért maradt rózsaszín Vader kardja, mert a program így értelmezte, és mert elmaradt a manuális felülvizsgálat és utólagos finomhangolás.

 

szerk.: A Lowry újította fel a Hófehérke és a hét törpe rajzfilmet, ha megtalálom, hogy ki dolgozott a Disneynek 2004-ben, majd leírom, a lényeg, hogy ők voltak a Lowry riválisai és kémiai úton akarták az OT-t DVD-re dolgozni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan nem értik, hogy egyes emberek (köztük én is), miért lovagolnak feleslegesen az ilyen apróságokon (kék Hoth, rózsaszín kardok stb.) Természetesen a SAGA egy lélegző organizmus és mindig a legfrissebb változat a kanonizált, akkurátus letéteményese a SAGA-nak. Az egyik felem ezzel maximálisan meg tud barátkozni. Énemnek ezt a részét sosem zavarják a felújítások, ezért mindegyik javítást vagy változtatást igyekszem pozitívan szemlélni. (Ebben persze a Dzséjt által korábban is említett EPII vége párbaj vágása NAGYON NEM tartozik bele.)

Van azonban egy másik felem és ez a felem közösséget vállal az úgynevezett OT fanokkal. Ez a meghatározás nem feltétlenül jelenti azt, hogy a rajongók ezen csoportja gyűlölettel tekint az újabb részekre, de jelenti azt, hogy az OT sérthetetlensége bizonyos mértékig megmaradjon. Az a helyzet ugyanis, hogy Lucas a sok változtatással, az egységesítésre tett (többé - kevésbé sikeres) kísérletével a rajongók egy részét megfosztotta az eredeti élménytől. Persze sokan, akik a SAGA-t egységként értelmezik, nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy valaki örömét leli a régi vetített effektekben, vagy a kifakult, fehér Hoth bolygóban. Az emberek egy része viszont örömét leli az antikvitásban és szeretné úgy átélni az OT-t, ahogy és amilyen élményt a moziban kínált nekik a film 30 éve. Személy szerint azt gondolom, hogy az eredeti alkotást meg kell őrizni, hogy a közös tudatunk ne torzuljon és Lucas a sok változtatással azt érte el, hogy pletykahegyek, mítoszok és homályos foltok keletkeztek ott, ahol korábban minden rendben volt. Nem a változtatások ellen vagyok, hanem azon tény mellett, hogy ha nincs eredeti film, akkor nincs viszonyítási alap és a végén, ha hagyjuk eltorzulni a dolgokat, hagyjuk, hogy Mustafar egyszer vörösből átmenjen pirosba, majd pirosból rózsaszínbe, mert éppen valakinek úgy tetszik, azzal bűnt követünk el. Lehet majd kihozni egy ilyen verziót is, ha éppen valakinek arra lesz ingerenciája, de az eredeti művet a lehető legjobb minőségben kell konzerválni és a rajongók számára elérhetővé tenni, hogy a közös rajongói tudatunk alapját mindig az eredetihez leginkább hű elképzelés adja.

 

Ezért nagyon fontos feljegyezni, dokumentálni és nyomon követni, hogy a Star Wars egyes kiadásai az évek során milyen átalakulásokon mentek keresztül és ezért várják sokan nagy bizakodással az Unaltered OT BluRay megjelenését és ezért török én is pálcát a felesleges DNR technika, a túlszaturált 2004-es DVD vagy éppen Vader rózsaszín kardja felett. Mert szeretem a SAGA-t és mert a szívemen viselem a sorsát.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se látom hol kék a Hoth. :? Az estét már megbeszéltük, az a természetes színárnyalat olyankor. Valószínűleg régen is így volt csak kifakult vagy nem látszott annyira. Szóval az a jó szín, a fehér a hamis és rossz. Ezt nem én találtam ki, hanem ez a valóság. Meg kell nézni egy természetfilmet az északi sarkról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se látom hol kék a Hoth. :? Az estét már megbeszéltük, az a természetes színárnyalat olyankor. Valószínűleg régen is így volt csak kifakult vagy nem látszott annyira. Szóval az a jó szín, a fehér a hamis és rossz. Ezt nem én találtam ki, hanem ez a valóság. Meg kell nézni egy természetfilmet az északi sarkról.

 

Természetesen szó nincs arról, hogy a kópia kifakult, és az is igaz, hogy a hó mindig az eget tükrözi vissza. Norwégiában vették fel a Birodalom Visszavág hothi jeleneteit, ha a forgatási képeket nézzük, ott nagyon ködös az idő, amikor a forgatás zajlott, akkor éppen hóviharral nézett szembe a stáb, alig lehetett látni valamit. Finse volt a település, hófehér ködbe és hóba burkolózott. Sem most, sem korábban nem volt kék Finse, hanem pontosan olyan volt, amilyennek lennie kell a természeti viszonyok függvényében.

 

Finse

 

Nem azt mondom, hogy Hoth fehér volt, hanem, hogy nem volt rajta kék szűrő, tehát a hó fehér volt, az ég pedig kék volt az eredeti negatívon. Magyarán szólva egyensúlyba voltak a színek, hiszen az analóg kamera azért híresen jól fényképezi be a valóságot és kék hó ugye nem létezik. Az is igaz, hogy kapott szűrőt némely jelenet (!), az is igaz, hogy sok helyen egészen kékes volt az árnyalat...de nem úgy, ahogy a 2004-es DVD-n prezentálták nekünk és még a BluRay sem az igazi ebben a tekintetben.

 

Néhány forgatási kép:

 

tumblr_lxlqnw28yM1qckdz8-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

wampa4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

tumblr_l5fs7jKDrn1qzelhwo1_500_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

99804c09-5981-4cc9-9023-2cab5a681239_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

images1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

e_8848_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Igyekszem készíteni egy összehasonlítás, no meg tartogatok valami igazán durvát a SAGA BluRay Hoth transzferrel kapcsolatban....csak fel kell túrnom az archívumot.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az "Előkészületek" topikban már taglaltam, miként kínozták meg szeretett eposzunkat és a sok kiadással miként torzították el a valóságot. Sajnos a hordozó médium kapacitásának növekedésével ellentétes arányban változott olykor a felvétel minősége és ez talán a hothi jelenetekben kulminálódott leginkább. A 2004-es DVD, melyet a Lowry készített, szaturációban mindent vitt, ott aztán a színskála valósággal kiégette az ember szemét, annyira helytelen lett némely jelenet színbeállítása. Van egy beprogramozott színpaletta, ami felületesen helyrehozza a filmeket, de azt utólag mindig korrigálni kell. Mivel ez Lowry esetében az idő miatt elmaradt, így lett (illetve maradt) az EPIV-ben Luke (Anakin) kardja zöld, a program színpalettája egyszerűen eltorzította, rosszul kezelte a digitális negatívot. Ezt nem ember készítette, ez a program helytelen színkezelése miatt alakult így 2004-ben:

 

falconsaber2004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Azt is tudjuk, hogy a Lowry HD transfert készített, amit DVD-re butítottak 2004-ben, de később, a SAGA TV-s debütálásakor HD adásban már a Lowry HD transferét csodálhattuk meg, amin égbekiáltó elb@...kal találkozunk. Ennek az egyik legdurvább példája ugyancsak az egyik hothi jelenetben lelhető fel és sajnos a SAGA BR is megörökölte, így szinte bizonyos, hogy nem készült új transfer (hazugságukkal ellentétben), hanem végre Lucasék befejezték a színkorrekciót a Lowry HD transferen, mert a SAGA BR valóban színhelyesebb lett (de nem minden jelenetben sajnos).

 

 

Tehát akkor a hogyan tegyük tönkre azt, amivel korábban nem volt probléma iskolapéldája:

(Ennél a jelenetnél speciel valóban kékes a Hoth, de vannak jelenetek, ahol nem....későbbi összeállítás.)

 

Laser Disc (GOUT) - itt még minden szép és jó, csak ma már ez a transzfer kevéske.

LD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

2006 DVD (Laser Disc transfer) - ugyanaz a forrás mint az előbb, csak ez hivatalos, még itt is minden faszányos.

2006_DVD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

97SE DVD (német transfer....köszi Tibur!) - 97SE, példaértékű, sajnos a minősége csak DVD.

97SE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Lowry 2004DVD HD transferje (de a DVD is ilyen) KÖSZÖNJÜK WAZZEG!!!!!

Lowry_HD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

SAGA BR - same shit!

BluRay_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Mit is látunk pontosan? Nos, amikor a Lowry rányomta a képjavító algoritmust a digitális transferre, az hibának vélte a valójában fontos képi információt, kiszedte a részleteket, hogy ne legyen szemcse és ezzel elmosta a képet balról jobbra egy pár centis sávban!!!! Amit meghagyott, az a program szerint hasznos információ, amit törölt, az meg számunkra lett volna hasznos információ, így a film ezen jelenetébe bekúszott egy homályos sáv.....ez egyúttal annak a bizonyossága is, hogy a SAGA BR nem kapott új transfert, hanem a Lowry transferét pofozták helyre színtartományilag, de mivel ezt a jelenetet érintetlenül hagyták, így kaptunk egy bizonyosságot, hogy a SAGA BR valójában a Lowry transfere. :(

 

Csodáljuk meg egyben is, hogyan fejlődött vissza a jelenet és maszatolódott meg, hála a képjavító algoritmusnak. Egyébként poénos végignézni, hogy a szín össze - vissza változik, hol bekékül, hol kivilágosodik...nagy katyvasz lett az egész. A LaserDisc őrzi úgy ahogy az eredeti színt, a Lowry transfer jobb oldalán meg ott a kék szűrő, de a laser disc még homogén fehér.

hiba_a_k_pen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatva a visszafejlődés művészetét, Luke szelleme mindenkinek megvan ugye? Ha nem találod, csak vedd elő a SAGA BR-t! :cool:

Owen bácsi Lukeot hajkurássza, aki elment Artut megkeresni, de valójában jediszellem lett belőle, egyszerre van két helyen, a robotot is keresi, ugyanakkor szellemként kísért Owen bácsi farmján is.

 

Laser Disc (GOUT) - itt még minden rendben!

LaserDisc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

97SE DVD - itt már Luke megtalálta az utat a halhatatlanságba, pedig még nem is jedi!

97SEDVD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

2004DVD - Lowry meghagyta nekünk amit az SE elkefélt. (Ráadásul túlszaturált)

LowryDVD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

SAGA BR - megtörtént a kanonizáció! :clap: (Ráadásul túlszaturált)

BR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezeket a képeket csak a színhelyesség miatt szúrom be, hogy lássátok, mennyire torzultak a színek a Lowry és a SAGA BR esetében. A 97SE áll hozzá a legközelebb, pedig az egy fanmade transfer. Nézzétek meg, hogy a fehér fal a Lowry 2004 és a SAGA BR esetébe miként lett rószaszín, miközben a LaserDisc és a 97SE esetében még fehér volt, a homokról pedig ne is beszéljünk.

swtunis11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kép a werkfilmből!

p001_1_05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Többedszerre is meg kell jegyeznem, hogy a SAGA BR egy nagyszerű kiadvány lett, jelenleg az elérhető legjobb minőség, de több mint 30 év és megszámlálhatatlan technikai kontárkodás után a színképe már nagyon eltér az eredeti negatívoktól és ha csak azzal lenne probléma. Érdemes ellenpéldáként felhozni Dzséjt és jómagam egyik legkedvesebb horror - scifi eposzának a DVD - BR kiadványait. Az Alien SAGA is megért számtalan kiadványt és talán az utolsó BR kiadás (mely a Prometheust még nem tartalmazta) jelenti az ultimate editiont, egyúttal abban található a legtöbb változtatás és ha sorra veszük a kiadványokat, sem találkozunk ennyi kilengéssel és torzulással, mint a saga esetében. Évek óta keresem a választ, hogy ennek mi lehet az oka, mi okozhatja, hogy a Star Wars esetében még nem született legalább közepesen homogén kiadvány, miközben az Alien esetében már igen. A két mű azonos korú, a részek közötti időbeni eltérés is nagyjából megegyezik...mégis, a saga kiadványain nem csökken, hanem nő a technikai gikszerek száma. Pedig nem olyan bonyolult dolog ez, hiszen csak pár rajongóval kéne végignézetni a kópiát, akik a film nézése közben jegyzetelnének és felhívnák a kiadványon dolgozó szakemberek fiygelmét, hogy legyenek szívesek Luke szellemképét törölni a 3,14ba Owen bácsi farmjáról és ezt még a végtelenségig lehetne ragozni. Miért nincs kooperáció és miért kell nekünk rajongóknak azzal szembesülnünk, hogy a Star Wars kiadványok szerkesztését folyamatosan f@szkalapokra bízzák? Elnézést kérek, de ez az igazság. Erőt fektettek bele, hogy Wickett az ewoks pislogjon, nagyszerű...de közben Luke szellemképe változatlanul ott virít. Mennyi lett volna ezt az apróságot javítani, 10 perc? Mennyi lett volna átnézni a 2004-es DVD-t, ahol Luke zöld karja szinte tökönszúrja az embert? Ezeket a technikai problémákat nem lehet másként értékelni, mint hanyaság, amatőr nemtörődöm hozzáállás.

 

Hamarosan jön az Unaltered BR és azt ismét megváltóként várjuk, és ott tényleg nem lesz egyéb dolguk az editáláskor, mint az eredeti negatívot remasterelni és mindennemű javítás nélkül rátenni a BR korongokra. Látszólag egyszerű feladat, de bizonyos vagyok benne, hogy a gikszerek újabb generációjával fogunk megismerkedni. Az a feladatunk, hogy a LucasFilm (Disney) arcába vágjuk, hogy elég az értelmetlen feljavításokból és végre hozzáértő kezek dolgozzanak az újabb BR kiadványokon....mert nekünk rajongóknak véges a pénztárcánk, véges a türelmünk és tele a zrityókánk. (Megjegyzem, a TCW BR kiadványok tényleg példaértékűek lettek és egy pici odafigyeléssel a SAGA BR is maga lehetett volna a tökély.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép és jó, és van is benne valami, de én speciel magasról tojok arra, hogy Luke egytized másodpercig látszódik valahol (amit eddig sosem szúrtam ki, ellenben Ben Kenobi osztódását a Falconon), vagy a homok nem halványbarna, hanem sötétbarna, stb. Ezek olyan dolgok, amik a filmeken megesik. Az Aliensben is van egy jelenet, ahol csodásan látható, hogy Hickset nem Michael Bhien játssza, a sportcipős alienről meg ne is beszéljünk. :) És ilyen téren mondhatnánk, hogy annál a filmnél a kékes-zöld színvilág egy nagy elbatyás, mert így sok szín határozottan nem úgy fest, ahogy annak kéne. Szóval szerintem ezek a rohadtul lényegtelen dolgok a BR-en semmit nem számítanak. Az olyan hibák, mint a zöld kard, vagy az összeakadás, vagy a totálisan elszúrt CG Jabba az SE-ben, vagy az Oscar szobor szintén abból az epizódból, azok igen. De pont ezeket hál' istennek már javították. Az, hogy a fehér sötétebb lett, vagy a barna nem barna, hanem barna, laza szőrözés. Ha csak elém tennéd a képet mindenféle magyarázat nélkül, visszakérdeznék, mi a bajod ezzel. Így viszont csak azt tudom kérdezni: és akkor mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép és jó, és van is benne valami, de én speciel magasról tojok arra, hogy Luke egytized másodpercig látszódik valahol (amit eddig sosem szúrtam ki, ellenben Ben Kenobi osztódását a Falconon), vagy a homok nem halványbarna, hanem sötétbarna, stb. Ezek olyan dolgok, amik a filmeken megesik. Az Aliensben is van egy jelenet, ahol csodásan látható, hogy Hickset nem Michael Bhien játssza, a sportcipős alienről meg ne is beszéljünk. :) És ilyen téren mondhatnánk, hogy annál a filmnél a kékes-zöld színvilág egy nagy elbatyás, mert így sok szín határozottan nem úgy fest, ahogy annak kéne. Szóval szerintem ezek a rohadtul lényegtelen dolgok a BR-en semmit nem számítanak. Az olyan hibák, mint a zöld kard, vagy az összeakadás, vagy a totálisan elszúrt CG Jabba az SE-ben, vagy az Oscar szobor szintén abból az epizódból, azok igen. De pont ezeket hál' istennek már javították. Az, hogy a fehér sötétebb lett, vagy a barna nem barna, hanem barna, laza szőrözés. Ha csak elém tennéd a képet mindenféle magyarázat nélkül, visszakérdeznék, mi a bajod ezzel. Így viszont csak azt tudom kérdezni: és akkor mi van?

Ezzel maximálisan egyetértenék, ha a hibák nem utólag kerültek volna a filmbe. Itt azonban egyértelmű hanyagságról van szó, így ellent kell mondanom. Ha a korábbi verzió nem tartalmazza a hibákat, de az újabb már igen, az alig megbocsájtható a szememben. Ami jó, azt ne rontsuk el. A lentiek csak érdekesség, nem feltétlenül változtatnak a SAGA BluRay megítélésén, de segítenek megérteni, hogy az editálás folyamata sokszor kapkodás és bizony a rajongói igények elő sem kerülnek. Ami dühítő, hogy 10 -ből 10 rajongó akár itt a fórumon is ingyen végignézte volna a digitális kópiát és véleményezte volna a minőségét az editálásnak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak 10-ből 10 rajongó itt a felén sem akadt volna fel annak, amiket te leírtál, mert elkerüli a figyelmét, nem érdekli, azt sem tudja, hogy ott van vagy mert annak a tíz rajongónak tíz különböző igénye van. Éppen ezért a rajongók igénye lehetőség szerint sohase legyen elsődleges, ha valamit meg akarsz csinálni. Ami meg kapkodás és hanyagság kívülről nézve, az lehet, hogy a határidő szorítása, a befektetés elégtelensége, az egyéb munkák levegőben lógása és a többi tényező egyvelegének eredménye. Főleg a határidő az, ami keresztül tudja húzni az ember számításait. Mert ha a visszanézéskor észreveszik, hogy a kard valamitől beződült, nem biztos, hogy van már idő újra szétbontani a filmet, elkészíteni a kék kardot, újrarenderelni az egészet, hozzáírni a számlához stb, minden, ami ezzel jár. Persze ez csak egy kurta példa, de a lényeget tükrözi.

Aki végzett már határidős, szerteágazó, sok energiát felemésztő munkát, az tudja, hogy sok esetben nincs idő javítani, hibázni viszont mindenki hibázik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képeket mozgófilmmel nehezen lehet összehasonlítani szerintem. Mint említettem én már láttam olyan természetfilmet, ahol az alkonyatban kékes színű volt a havas táj.

 

hiba_a_k_pen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jó kis összeállítás. A BD képe a legszebb és legfehérebb az összes közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képeket mozgófilmmel nehezen lehet összehasonlítani szerintem. Mint említettem én már láttam olyan természetfilmet, ahol az alkonyatban kékes színű volt a havas táj.

 

Jó kis összeállítás. A BD képe a legszebb és legfehérebb az összes közül.

 

Konkrétan a képi információ egy része hiányzik a jelenetből Ody! Itt a BluRay az élesség kritériumának éppen nem tesz eleget. :) De igen, fehérebb és ez jó. ;)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan a képi információ egy része hiányzik a jelenetből Ody! :) De igen, fehérebb és ez jó. ;)

Képi információ alatt a grízre gondolsz? :D Mert az tényleg nincs ott és ez jó. Mást különbséget nem látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően mindkét oldallal egyetértek. Valahogy mindig ott van egy kellemetlen szájíz az újabb megjelenések után. Kéne már egy olyan kiadvány, ahol a kép is és főleg a hang is odaver a mai filmeknek. Ugyanis a lehetőség bőven benne van a Saga-ban. Ha egy Oblivion lezúzós hanggal tud rendelkezni, akkor egy Saga-nak is azzal kéne.

Ugyanakkor elég egységes lett minőségileg a BR-re az egész. Legalábbis a DVD-s megjelenés után mindenképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW BD (és könyörgöm, nem BR!!!!!) hangja messze a legjobb, ami eddig elérhető, sőt, a IV-V-VI hangja is meglepően jól fel lett turbózva. Azok még így is elég üresek, de vélhetően az eredeti nyersanyagból ezt lehetett kihozni... Akkor lenne igazán szép és tökéletes, ha rögzítenének hozzá új effekteket, újrakevernék az egészet, gyakorlatilag újraszinkronizálnák az egész mozit (effekt szempontjából)

 

Sosem értettem, a SW filmek miért is voltak mindig halkabbak, miért szóltak rosszabbul, mint kortársaik... Már DVD-n is így volt, de így van BD-n is: nos, szerintem a titok nyitja maga a THX szabvány. A lemezen rajt van minden, megfelelő minőségben, csak megfelelő cucc kell hozzá, hogy ezt elő tudd csalogatni.

 

Konkrétan: mióta THX-es erősítőm van és megtaláltam rajta a THX Optimum hangerősséget (ami a maximum 80%-a!!!!), azóta máshogy szól a film..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintem már 2004-ben újra kellett volna szinkronizálni és ugy kiadni dvdre.Akkor még Kránitz Lajos élt. Azt sem értem Revickinek miért ilyen öreg a hangja mikor más filmekben nem ilyen öreg, SEben sokkal jobban játszik. Meg szerintem Vader hangját teljesen újra kellett volna venni Hollósi Frigyessel is még az ep3 végén is. Ha már sajnos Kránitz meg halt. Na meg Berzsenyi az ep5ben Boba Fettnek. Esetleg Versényi vel újra venni Yodát az ep5-6ban.Na akkor nem lenne semmi kifogásom

 

Egyetértek, hogy a Birodalmat már DVD-n ki kellett volna egészíti Kránitz-cal. A BD-verzión az új szinkron szövege nagyon más és bár Hollósi nagyon jó abban a pár mondatban, de Reviczki már kevésbé. Én Yodá-t hagynám a klasszikusban Szuhaynak. Szerintem ő volt a legjobb hangja az öreg Jedinek. Azon gondolkodtatok már, hogyha új szinkront kapnának a filmek, kik lennének az új hangok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.