Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Örülök, hogy bejött végül is. :) Pedig még az is felmerült, hogy nem vesszük meg. :.lol: Egyébként amit írtál az EPII -es álomról az teljesen igaz. Mondhatni szenzációs lett így! Én is csak két részt láttam ma, pedig a ROTS -t még meg akartam nézni, de sajnos valamivel elrontottam a gyomrom, szóval nem vagyok jól. :sick: Holnap folytatom. :)

 

Igen emlékszem, h volt ilyen is, bár utólag nem is értem. :D Én dupla epizódos bontásban szándékozom nézni, ezért nem lesz már EpIII. Sőt az Ep3 után a 4. valami fantasztikus lesz hangulatilag.

 

És jobbulást kívánok holnapra!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozisban rendesen elcs***erintették, mert külön két külön színész szinkronizálta Sidious-t és Palpatine-t. (előbbit Melis Gábor, utóbbit Grúber Hugó)

 

Elvileg felvették Gruberrel és Melissel is, aztán odakint úgy döntöttek, hogy inkább Melist rakják be... ki tudja, miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodinho(és mások): Soha ne vegyetek LG-t. Rossz tapasztalatok vannak vele. Panasonic lejátszó már csak 25000 ft. Az ezerszer jobb ,vagy esetleg Samsung. Lg-t kerülni. A lemezeket 100 % hogy nem tette tönkre, tele van mindenfajta védelemmel. Fizikailag kizárt hogy bármely lejátszó lemezt tegyen tönkre. Mivel lézer olvas így megkarcolni sem tudja. Ne aggódj, de soha ne felejtsd el hogy olcsó húsnak híg a leve. Csak a legjobbakat érdemes megvenni mindenből.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodinho(és mások): Soha ne vegyetek LG-t. Rossz tapasztalatok vannak vele. Panasonic lejátszó már csak 25000 ft. Az ezerszer jobb ,vagy esetleg Samsung. Lg-t kerülni. A lemezeket 100 % hogy nem tette tönkre, tele van mindenfajta védelemmel. Fizikailag kizárt hogy bármely lejátszó lemezt tegyen tönkre. Mivel lézer olvas így megkarcolni sem tudja. Ne aggódj, de soha ne felejtsd el hogy olcsó húsnak híg a leve. Csak a legjobbakat érdemes megvenni mindenből.

Nekem LG dvd lejátszóm van, és jól szuperál. Most is megy. 5 éves. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem LG dvd lejátszóm van, és jól szuperál. Most is megy. 5 éves. :)

 

 

 

Szerencséd van. Amikor anno a Mistralban melóztam, tömegével hozták vissza az LG dvd-íróka(számítógépbe való). Aki biztosra akar menni az Panasonicot vesz. Vagy ha autóról beszélnénk akkor BMW, Mercedes Audi. Persze lehet Suzukival is közlekedni, de a minőség nem mindegy. De beszélhetünk ruhákról is. Roberto Cavalli öltöny vagy kinai.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie-vel értek egyet.

 

LG-t messzire kerülni. Az én véleményem; soha semmilyen körülmények között.

Faternak LG- a házimozija.

Ott tartok, hogy már nem kap kölcsön filmet.

Merthogy igenis, képes fizikailag bántani a lemezt.

Egyszer fordult elő! De mivel?! A Jedi visszatér eredeti dvd-vel.

A sztory szerint alig akarta vinni, ugrált akadt stb.

Az EREDETI!

Nekem visszaadva nem hajszálkarc volt rajta, hanem koncentrikus csiszitolt homálykarc.

A speeder chase-nél onnantól akadt és a következő jelenetre ugrott minden lejátszón.

Újravettem miatta az ezüst-dobozt!

 

Kapott a fater tőlem eredeti U2 koncert dvd-t karácsonyra.

Nem viszi rendesen csak 5 vagy hat számig. Ilyet?! Alig lehet elhinni.

Lekalózkodtam neki, kiírtam; az jó.

 

Gyűlölöm az LG-t, számomra nem márka, Star wars-t és főleg a BD-t, 5 mternél nem vinnék közelebb LG-hez.

 

Ha valaki kisarkított gyűlöletbeszédnek érzi a hsz-emet, bocs! Ez egy magánvélemény. És a sokk off-ért is bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csak morzsák jutottak eddig, csak a podrace az Ep1-ből, plusz az Ep5 első fele, de mindkét minta szépséges volt. :) Az utóbbit alig tudtuk abbahagyni a gyerekekkel, dehát nem otthon voltunk, meg késő is volt már (fránya futár csak este negyed 8-kor ért ide a csomaggal, úgy látszik Pesten nagy volt a kereslet), így muszáj volt. Majd valamikor folyt. köv. . :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EPIV. Kicsit féltem tőle milyen lesz, és bár az elején voltak néhol szemcsésebb képek, ez nem volt túl zavaró, mert a részletgazdagság és hang bőven kompenzálta ezt. Mindent összevetve gyönyörű képe volt a filmnek, ráadásul a színek is visszatértek abba a formába amiket régebben láthattunk. Jól állt a filmnek ez a kicsit tompább, szürkébb tónus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EpIII-IV-V nézésen túl vagyok. A VI.holnapra marad.

 

A III. epizód képe a legszebb mind közül, gyönyörű lett, a hang meg már a kötelezőt hozta. Még mindig a legjobb, legpörgősebb (lesz még ennek böjtje a folytatásban :D ) film. Érdekes volt számomra, hogy a TCW mennyi pluszt adott hozzá a jedi irtó montázshoz, mert immár nem csupán mint "díszlet jedik" halnak meg. Bár tudom, h nem szabad a TCW-t a két epizód között ledarálni.

 

Ezután jött közvetlenül, a IV. epizód. Látványban, történetben tökéletes volt az átszövés, azonban mégis annyira más hangvételű és tempójú a két film, hogy szerintem azért legalább egy fél nap szünet kellett volna számomra a két film közé. A kép szép, nincs vele semmi baj. A hang is rendben van, illetve még most is hallatszik, hogy nem készült utószinkron, de sokkal jobb mint a DVD és ennél többet ebből tényleg nem lehet kihozni. Így is Matthew Wood HATALMAS tiszteletemet érdemelte ki. És a TCW ismét óriásit adott hozzá ahhoz a jelenethez amikor Vader és Tarkin beszélgetnek Obi-Wanról és a jedikről.

Szerk: azt kihagytam, hogy az elején tényleg van némi szemcsésség, de ezzel csak film szaga van :)

 

Majd jött az V. rész, (nagyon régen élveztem már így ezt a filmet húúúúú!!) szokásos tökéletes kép és hang. A Hoth kevésbé kék, a Dagobah kevésbé zöld, DE az. És egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez bizony Lucas-i koncepció.

 

Pár apró megjegyzés:

 

- a magyar kiadó szerintem elhibázta, hogy az első 3 résznél a sárga szöveg magyar, utána pedig csak felirat van. Egyik ellen sincs kifogásom, csak akkor vagy az egyik legyen minden résznél. vagy a másik. Egységesség ugyebár...

 

- belenéztem a szinkronba a pótlásnál, még mindig nagyon dicséretes, mert nagyon igényes, minőségi, nem olyan mint a Terminator 2. És nagyon jól is szól.

 

- 5 film alatt egy drasztikus változtatás van. (CGI Yoda) A többi 1-2 másodpercre terjed ki, illetve több olyan is van, amit soha nem vettem volna észre. Szóval úgy gondolom, hogy lényegében Lucas a DVD-n 98%-ban már elérte a végleges Star Wars-t. És talán most 100%-ban. (SOHA :D )

 

- ja és szobrot Matthew Woodnak!!! :D

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg közben csak végére jutottam a Saga nézésnek :)

 

Ep.6

 

Film: Eddig mindig azt hittem, hogy a prequelek az ep.4 elejéhez adnak hozzá a legtöbbet (főleg Obi-Wan meséjénél). A mostani egybe nézésnél viszont egyértelműen az ep.6 végét dobta meg a legjobban, hogy volt mire visszaemlékezni, amikor emlegetni kezdték Anakin Skywalkert, meg az elrejtett testvéreket és persze amikor Vader megtért. Arról meg aztán tényleg nem beszélve, hogy mekkora feeling a végén újra látni a Naboo-t. Az elején a Jabbás részt újfent imádtam. Szerencsére a Blu-ray előzetes félelmeimmel ellentétben nem hozta ki a gengszterfőnök bábjellegét épp ellenkezőleg: taknya-nyála... minden látszik. Az utolsó húsz perc pedig mint mindig: a nagy betűs katarzis.

 

Kép: Talán ez a legjobb a régi trilógia közül, de már majdnem egy hete hogy a másik kettőt láttam. Szép mindenesetre, ahogy kell.

 

Hang: Tökéletes.

 

Új jelenetek: Van egy pár. Nézzük csak:

Jabba új ajtaja - Nagy TV-n szerencsére jobban mutat, mint a Youtube videón, de azért picit még csiszolhatnának rajta. Okénak mondható, bár nem éreztem szükségét.

Dug Jabba palotájában - Ilyenből jöhetett volna akár sokkal több is. Ez tényleg csak segíti az egységesítést és tényleg ízlésesen csinálták: nem lóg ki a környezetéből. Teljesen hihető, hogy most éppen jár egyet míg a többiek durmolnak.

Han Solo új kifagyasztása - Ez nem tetszik. Valszeg egyedül vagyok vele de a régi effekt nekem kifejezetten bejött, mivel fogalmam sem volt hogy hogy csinálták meg. Túlvilági volt. Erről viszont ordít, hogy számítógépes effekt.

Wicket és a fiatal ewokok pislognak - Végül is miért ne? Szerintem oké.

Fénykardok - A régi filmek közül ez az egyetlen ahol tényleg minőségi előrelépés történt ezen a téren. Talán van egy-két snitt amibe bele lehet még kötni, de minek. Szépek lettek.

"Noooooooo" - Jó hír: egybe nézve a filmet sokkal könnyebb elfogadni, mint kiragadva. Igazából rájöttem, hogy csak az első Nooo zavar. A második akár egy-két nézés után is simán megszokható. Uram bocsá, sokadik nézés után lehet hogy az eredetinél már fura lesz a némaság. Az első Noo-t viszont sok szempontból nem érzem odavalónak. De nincs katasztrófáról szó: ahogy fentebb is írtam, az utolsó fél óra végig katarzis, ami annyira erős, hogy egy fölösleges Nooo-nak is ellenáll.

 

És így hogy a Saga végére jutottam, megint megállapítottam magamban, hogy ez az egyik legjobb történet, amit valaha elmeséltek. Jó volt újra átrágni magam rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem azon kedves fórumlakó társaimhoz szól, akik már boldog tulajdonosai a kiadványnak:

 

A kérdés:

 

Ha magyar nyelvet választotok ki a menüben és így indítjátok a filmet, a beúszó sárga szöveg TÉNYLEG magyar, ahogyan anno a moziban is volt? Úgy hallottam, hogy magyar, ha magyarra van állítva. Erősítsétek meg ezt legyetek szívesek! KÖSZI!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem azon kedves fórumlakó társaimhoz szól, akik már boldog tulajdonosai a kiadványnak:

 

A kérdés:

 

Ha magyar nyelvet választotok ki a menüben és így indítjátok a filmet, a beúszó sárga szöveg TÉNYLEG magyar, ahogyan anno a moziban is volt? Úgy hallottam, hogy magyar, ha magyarra van állítva. Erősítsétek meg ezt legyetek szívesek! KÖSZI!

 

Igen, ha már magyar feliratra állítod akkor is, magyar a sárga szöveg. De, csak az első három résznél, így meg semmi értelme. De ezt is leírtam kb. 4 bejegyzéssel lejjebb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Brodie!

 

Ne haragudj, megnéztem, valóban írtad.... lehet, hogy olykor felszínesen olvasok? :P (Nem, csak siettem, és vagy átsiklottam véletlenül felette vagy elfelejtettem... a kor ugye :P ) de köszi, hogy leírtad újra! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Brodie!

 

Ne haragudj, megnéztem, valóban írtad.... lehet, hogy olykor felszínesen olvasok? :P (Nem, csak siettem, és vagy átsiklottam véletlenül felette vagy elfelejtettem... a kor ugye :P ) de köszi, hogy leírtad újra! :)

 

Nem ilyesmiért szoktam megharagudni :)

 

Amúgy nem tartom én ezt rossz dolognak, csak nem így, na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban :ohh: Pont azt az egyet sikerült áttekernem.

Nem baj. :D

 

Közben megvolt az EPV, így a kis szünetben írok arról is. Objektíven nézve (bár még a Jedit nem láttam) talán ennek a leggyengébb a képminősége a hat rész közül. Persze ez nem azt jelenti, hogy nézhetetlen, de a többi résztől elmarad. Van szemcsés és nem túl éles kép is, és néhány doboz is látszik. Viszont 80% -ban ez is hozza azt amit egy Blu-Ray -től elvár az ember, főleg egy 31 éves film esetében. A hangról pedig továbbra is csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. A film nagyon tetszett, bár nekem sose volt a csúcs kedvenc a sorozatban. :)

 

Eddig így állnak az értékelések

 

Kép/Hang:

 

EPI 4.7/5.0

EPII 5.0/5.0

EPIII 5.0+/5.0+

EPIV 4.4/5.0

EPV 4.0/5.0

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy érdekes, h azt hittük, h az Ep1 lesz a legjobb, és én is úgy látom, h az Ep2-3 felülmúlja. És azért kiderült, h Lucasnak volt esze, h digitális kamerát használt.

Viszont az ep.1 az egyetlen, ahol nagyon komoly szinkorrekció is történt, ugyhogy nálam az a csúcs (még a néhány homályosabb snitt mellett is). Ott konkrétan szebb lett néhány effekt. Az ep.2 végi csatában ha lenne egy hasonló lehet jobban tetszene. (persze képélességben az ep.3 ver mindent)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor nem csak én hüledezek a "régi trilógia képminősége jobb" megjegyzéseken. Akik ilyeneket irnak nem tudom mit néznek. Vagy a szemcsézettség náluk a feeling része?

Igen, van aki nem szereti a túl sima képet mert az nem életteli... Na mindegy. :) Egyébként nincs eget verő különbség a filmek között, de aki azt mondja, hogy a régi filmeknek szebb a képe, az szerintem elfogult. :)

 

Viszont az ep.1 az egyetlen, ahol nagyon komoly szinkorrekció is történt,

Érdekes, mert azt vettem észre, hogy a régi részeknél is volt ilyen. Eltűnt az élénk túlszaturált színkavalkád ami a DVD-n volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, mert azt vettem észre, hogy a régi részeknél is volt ilyen. Eltűnt az élénk túlszaturált színkavalkád ami a DVD-n volt.

 

Igen, csak itt nem annyira vált egyértelmüen az előnyére. Nekem Dagobah-nál nagyon fura volt hogy ennyire kifakult. De lehet, hogy csak szokni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.