Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Igen, csak itt nem annyira vált egyértelmüen az előnyére. Nekem Dagobah-nál nagyon fura volt hogy ennyire kifakult. De lehet, hogy csak szokni kell.

Nekem se volt bajom vele, de sokan meg ezért nyafogtak. :) Tudod...kék Hoth meg hasonlók. :P Asszem megnézem a ROTJ -t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak itt nem annyira vált egyértelmüen az előnyére. Nekem Dagobah-nál nagyon fura volt hogy ennyire kifakult. De lehet, hogy csak szokni kell.

Ez pl. nekem is feltűnt, és a sógornőm mondta, hogy anno ilyen volt a moziban is, és az milyen jó volt. Ő persze nem nagyon látta azóta, nekem viszont már egyáltalán nem is rémlett, milyen volt a mozis verzió. Valószinűleg egyébként ez volt a koncepció is, vissza az eredetihez a színvilágban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ROTJ -ot holnapra toltam, mert kicsit lefáradtam. Ma már az lett volna a negyedik film. :) De amit eddig láttam belőle az jó volt. A dug nagyon jó ötlet és működik is, ráadásul tök hangulatos. A képe a legszebbnek tűnik a 4-5-6 közül, bár ezzel még várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem nagyon érdekesek lesznek a Klasszikus trilógia kimaradt jelenetei, de 1-2 kiemelten kívül nem igazán jók.

Viszont az előzmény trilógiás (hiába félkész) jelenetek azok annyira jók :peace:

Nem hittem volna, hogy ezek lesznek az érdekesebbek, izgalmasabbak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak az előtrilógia jeleneteit néztem meg, de újra megbizonyosodott számomra hogy Lucas vágónak a legjobb. A legtöbb jelenet vagy felesleges, vagy baromi rossz ötlet.

 

A lényeg a lényeg, így tökéletesek a filmet ahogy vannak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem az ep2-t és megnéztem az ep3-at. Az ep4-5-6-ot már keddre/szerdára tolom, mert egyrészt, még vár rám egy TCW 4x01-02 (tegnap ugyan már láttam őket, de a dobozhangú, picike laptopomon és a sorompó nyitogatása közben nem igazán sikerált élveznem), meg kicsit az extra anyagra is rá akarok még pillantani.

 

Az ep2 és ep3 képe vitathatatlanul tesztanyag, de ezekkel már DVD-n sem volt semmi baj. Igaz, az ep4-5-6-é akkor lekörözte, de szerintem most fog igazán kitűnni, hogy a többivel ellentétben ez a kettő digitális kamerával lett rögzítve. Természetesen ez azt is jelenti, hogy e két film DVD és BR verziói között nincs olyan nagy különbség, mint az ep1 két verziója között. Ez persze semmiféleképpen sem negatív értelemben írtam, egyszerűen azt jelenti, hogy ez a két film már DVD-n is k*rva jól festett. Ennek ellenére - ahogy korábban az ep1-ben is - ezeknél is észre lehetett venni sok új apróságot, amik eddig fel sem tűntek. Kedvencem lett az a jelenet, mikor a Kaminon Obi-Wan szemléje közben rápillanthatunk a sisakosztó automatára. Van egy klón páros, akik közül az egyik már indulna, míg a másik még szöszöl a sisakkal. A haverja erre megfordul és türelmetlenül odaint neki. Fantasztikus, hogy bár animált karakterek, ennyi élet van bennük. Nem csoda, hogy anno nem jöttem rá, hogy ezek csak CG figurák.

Hang tekintetében mindkettő remek, de itt az ep3-at kell igazán megemlíteni, mivel azzal DVD-n némi gond volt. Amikor a magyar hangsáv jobban szól, mint az angol, az gáz, márpedig a többi filmmel ellentétben (kivétel az ep4-nél, de arról majd később) az ep3-nál ez sajnos így volt. Ezúttal azonban nincs gond, nagyon erélyes a film hangja, igazi üvegrezgető.

Változtatások tekintetében azt hiszem, ezt a két filmet érte a legkevesebb (talán még az ep5 ilyen). Az ep3-nál annyit vettem észre, hogy a klónok az Utapau lerohanásakor kiabálnak, utasításokat osztogatnak. Ez tetszik. Az ep2-t viszont nem véletlen hagytam másodiknak, mert az ebben eszközölt változtatás nálam felülmúlta a "noooo" első hallású pillanatát. Az, hogy ilyen amatőr módon vágták újra a fénykardpárbaj lezáró pillanatait, gyalázat! A jelenetek sorrendje is gáz, hiszen így Dooku még ott dekkol, amikor Yoda már vígan ráugorhatna a hajó hátuljára és kivághatná onnan. De nem ez az igazi baj, hanem az, ahogy a zene össze-vissza ugrál. Hát az sértette a fülemet, hogy finoman fogalmazzak. JÉÉÉÉZUS! Eleve nem értem, minek kellett ezt harmadszor is megbolygatni, de legalább akkor a zenét ne b*zerálták volna így össze. Sajnos ez csúnyán kizökkentett, pedig nem kell mondanom, hogy az a jelenetsor nekem a személyes kedvencem az egész SAGA-ból. A "nooo"-val ellentétben, ami valószínűleg már cseppet sem fog zavarni, mire odaérek, max szokatlan lesz, ezt nem hiszem, hogy valaha is megszokom. :(:para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EPVI. Igen kiváló volt. :D Hogy úgy mondjam... Fantasztikus a látvány, a néhány homályosabb snitt ellenére is. Nem tudom ezek miből erednek, de olyan mintha az operatőr nem találta volna a fókuszt. Na mindegy, ezen nem akadok fenn, főleg mert Jabba minden apró vonása látszódott, a nyáladzásáról nem is beszélve. :D A film vége pedig ahogy Bomarr is írta frenetikus volt. Ehhez nagyon ért Lucas. Valahogy mindig úgy tudja összerakni a filmjeit, hogy az pont akkorát üssön, hogy a végén az embernek úgy kelljen összekaparnia magát a padlóról. Az EPVI ennek iskolapéldája.

Az új dolgokról. Jabba bejárata tök jó lett, pedig azt hittem nem fog működni. Az a két nagy robbanás nyom külön plusz pont. :) Aztán ott van a dug, ami akkora hangulati elem mint a ház. Legalább ennyire tetszett Han új kiolvasztása! Nem is a régi effektel volt bajom, mert az ok volt, hanem ami aztán jött. A vágás után láttuk ahogy Han kiesik egy műanyag kellékből...gáz! Most azonban sokkal hihetőbb lett, mert fénysugarak tarkítják még az utolsó snittben is, plusz a helye ahol volt vörösen izzik. Remek! No és a Noooo. :D Lucas eddigi változtatásai mind a SAGA egységesítését szolgálták. Ez is olyan toldás, és ami lényeg, hogy szerintem így egyben nézve k*rva jól működik! Voltak akik emlékképeket akartak berakni ezekbe a jelenetekbe, ahogy Anakinban felötlenek a régi élete foszlányai. Hát kérem nem kell! Ezeket az érzéseket pont megadja nekünk ez a Nooooo is! Ráadásul ez egy törlesztés Palpatine felé, aki pofátlanul kiröhögte hősünket az EPIII -ban, amikor az kínjában szintén ezt ordította. Szóval jó ez így. Nagyon is. Bocs' Bomarr. :D

 

Belenéztem az első extra lemezbe is, de az is egy kincsesháznak tűnik! Szóval eddig minden happy. :D

 

A végső sorrendem így alakul:

 

Kép/Hang:

 

EPI 4.7/5.0

EPII 5.0/5.0

EPIII 5.0+/5.0+

EPIV 4.4/5.0

EPV 4.0/5.0

EPVI 4.3/4.7

 

SAGA BD:

Kép: 4.6/5.0

Hang: 5.0/5.0

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, minden szavaddal egyetértek (egyet kivéve, a Birodalom képére egy picit többet adnék :) )

 

A Jedi-ben én is észleltem a homályos képeket, azt hittem, hogy a szememmel van valami. Az új dolgok apróságok, de jók. Kivéve a Nooo-t ami viszont, nagyon jó. Az a Darth Vader akit valaki még 8 éves korában látott a csillagrombolón vonulni, és azt hitte, h ő a megtestesült gonosz, az talán nem mond ilyet, de az az Anakin, akinek az életét végig néztem 6 filmen, előtte is csinált ilyet egy párszor, és ez bőven ő. És vannak emlékképek, de az mindenkinek a fejébe kell, h legyen. (nekem volt :) ) És nem is lenne túl Star Wars-os.

 

Nem újdonság ugyan, de Vader temetésénél már hihetetlen sok gondolat, és emlék kavargott bennem, de ami a legjobban működött és hihetetlen plusz volt a saga nézésnél, az a fiatal Anakin szelleme. Az ott nekem pont tökéletes.

 

Isteni volt egyben megnézni 3 nap alatt a saga-t!!

 

Az extrákat nézegetem már, minden kivágott jelenet egy igazi kincs, amire minden rajongó vágyott (ezt biztos, h felmérték valahogy). Dokumentumfilmek, extrák még vannak hátra, az easter egg-en már túl vagyok. Sajnálom, viszont, h prequel dokuk nincsenek. Jó lenne ha már többé nem lenne változtatás a filmeken, mert ezt úgy tekintem, h A STAR WARS gyűjteményem, nekem már ez lenne a tökéletes kiadás. De ha bármit is változtatnak, akkor kénytelen leszek újra megvenni. :D

 

Ja, és azt elfelejtettem írni, h Obi-Wan üvöltése nálam hihetetlen jól működött, kellően félelmetes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, minden szavaddal egyetértek (egyet kivéve, a Birodalom képére egy picit többet adnék :) )

 

A Jedi-ben én is észleltem a homályos képeket, azt hittem, hogy a szememmel van valami. Az új dolgok apróságok, de jók. Kivéve a Nooo-t ami viszont, nagyon jó. Az a Darth Vader akit valaki még 8 éves korában látott a csillagrombolón vonulni, és azt hitte, h ő a megtestesült gonosz, az talán nem mond ilyet, de az az Anakin, akinek az életét végig néztem 6 filmen, előtte is csinált ilyet egy párszor, és ez bőven ő. És vannak emlékképek, de az mindenkinek a fejébe kell, h legyen. (nekem volt :) ) És nem is lenne túl Star Wars-os.

 

Nem újdonság ugyan, de Vader temetésénél már hihetetlen sok gondolat, és emlék kavargott bennem, de ami a legjobban működött és hihetetlen plusz volt a saga nézésnél, az a fiatal Anakin szelleme. Az ott nekem pont tökéletes.

 

Isteni volt egyben megnézni 3 nap alatt a saga-t!!

 

Az extrákat nézegetem már, minden kivágott jelenet egy igazi kincs, amire minden rajongó vágyott (ezt biztos, h felmérték valahogy). Dokumentumfilmek, extrák még vannak hátra, az easter egg-en már túl vagyok. Sajnálom, viszont, h prequel dokuk nincsenek. Jó lenne ha már többé nem lenne változtatás a filmeken, mert ezt úgy tekintem, h A STAR WARS gyűjteményem, nekem már ez lenne a tökéletes kiadás. De ha bármit is változtatnak, akkor kénytelen leszek újra megvenni. :D

 

Ja, és azt elfelejtettem írni, h Obi-Wan üvöltése nálam hihetetlen jól működött, kellően félelmetes volt.

Nem hiába mondták, hogy egyben nézve majd működnek ezek a dolgok. :) Az, hogy az ember hall róla, vagy feltesznek a youtube-re egy kiragadott részletet az nem mérvadó. Amúgy is magával sodorja az embert ekkor már a gyűlölet hullám. Sokszor nem is tudják mi a gond, de mert mások is utálják, ezért ők is beállnak a sorba. Szerintem a prequel utálat is a net szülötte. Amit Vaderről írtál azzal maximálisan egyetértek. Lehet csinálni előzményeket és folytatásokat filmekhez, de azt úgy elkészíteni, hogy az ember érzelmeire is nagymértékben hasson, ez a nagy dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a netet nem hibáztatnám. Az SE utálat például nagyon massziv volt net nélkül is. Lucas pedig tényleg hajlamos a sületlen változtatásokra: eltünő feltünő szikla, rosszul megvágott ep.2 finálé, hol jó hol nem jó kardok... Lucas nemcsak tud de hajlamos is hibázni. Én remélem hogy ezekhez az isteni filmekhez mostmár tényleg egyre kevesebbet fog hozzányúlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a netet nem hibáztatnám. Az SE utálat például nagyon massziv volt net nélkül is. Lucas pedig tényleg hajlamos a sületlen változtatásokra: eltünő feltünő szikla, rosszul megvágott ep.2 finálé, hol jó hol nem jó kardok... Lucas nemcsak tud de hajlamos is hibázni. Én remélem hogy ezekhez az isteni filmekhez mostmár tényleg egyre kevesebbet fog hozzányúlni.

A kardokkal még nem volt bajod a múltkor. ;) Főleg mert mindig ilyenek voltak. Maximum a felbontás javulásával más is észrevette ezeket a dolgokat. A többit is meg lehet magyarázni ugyanúgy. A sziklást is, mert R2 épp azon a felén van amit nem látunk a hátsó kamera állásból. ;) Igaz, hogy megvoltunk enélkül is, de engem marhára nem tud érdekelni. :) A lényeg, hogy a filmekben gyökeres változást sose eszközölt Lucas, azok lényege 1983 óta ugyanaz.

 

EDIT: Ja és az SE utálat. Nem tudom, az én környezetemben senki se utálta, sőt. Ez a masszív utálat a net elterjedésével vált uralkodóvá és érezhetővé.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy teljesen és abszolúte felesleges újravágást, ami elszúrt egy teljesen jól működő jelenetet, nehéz megmagyarázni. Még nekem is, pedig én megmagyarázom a megmagyarázhatatlant is. :D Azért egy dolog, hogy érintetlen a lényege a történetnek, egy másik, hogy van, ami nem működik. Egy filmnek azért nem mindene a története (bár lényeges és legfontosabb része), de azért a jeleneteknek működniük is kell. Lentebb valaki Lucast vágónak titulálta a legjobbnak, szerintem viszont három jelenetet pont a vágással szúrt el igazán (az ep3-ban a sokszor említett kettőt, meg most ezt). Nem mondom, hogy borzalmas vágó, de ebbe komolyan nem értem, mi a frászért kellett ilyen pocsék módon belenyúlnia. Nincs még egy olyan momentuma a hat filmnek, ami így, két kézzel megragadott volna, és a földhöz vágott, majd még meg is tiport, mint ez a fénykardpárbajt lezáró jelenet. Imádtam, és Lucas most eltörte a játékomat. :( Na jó, nem tragédia, ennyi hiba belefér, és Lucas továbbra is egy példakép a számomra a történetmesélésben, de azért én is remélem, hogy már csak akkor nyúl bele, amikor ezt a jelenetet helyrerakja. Ezt leszámítva 2004 óta tökéletes mind a hat film, most pedig már túl van azon... leszámítva azt a jelenetet... :evil:

 

A sziklát meg szerintem be lehet tudni egyszerű bakinak. Van belőle pár a filmekben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén 3x megnéztem már (illetve eddig 2x, de most is nézem :D ) az előzmény trilógiát és másodjára magyarul kezdtem el nézni, rég láttam már így, de azt kell mondjam nagyon bejött magyarul 5.1-ben, igazán jók a hangok.

Lehet, hogy ezt is ezentúl magyarul fogom nézni? :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sziklát meg szerintem be lehet tudni egyszerű bakinak. Van belőle pár a filmekben. :)

Azt a sziklát R2 simán oda/vissza mozgathatta. Láttuk a TCW -ben mire képes; egy vékony kis karral egész hajó darabokat huzigált pl. a Death Trap -ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, tudom, hogy ez ma nem igazán népszerű, de hidd el... akárki akármit mond, Magyarországon nem szégyen és nem is ciki magyarul (a saját anyanyelvünkön) néznünk filmeket és sorozatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a sziklát R2 simán oda/vissza mozgathatta. Láttuk a TCW -ben mire képes; egy vékony kis karral egész hajó darabokat huzigált pl. a Death Trap -ben.

Mert R2 az a fajta aki nem hogy ott hagyja kint a barátait meghalni, de még gyorsan magára is húzza a bejáratot. :D Egyszerű hiba szerintem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a sziklát R2 simán oda/vissza mozgathatta. Láttuk a TCW -ben mire képes; egy vékony kis karral egész hajó darabokat huzigált pl. a Death Trap -ben.

Nem tudom, még nem láttam a jelenetet. De ha egyszerű baki, szerintem akkor sem fog eljönni most hirtelen a világvége, különösen, hogy mire odaérünk, már egy hasra eső rohamosztagoson is túl vagyunk. :) Nem kell azért mindent megmagyarázni a filmen belül, a bakik nem nagy tragédiák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert R2 az a fajta aki nem hogy ott hagyja kint a barátait meghalni, de még gyorsan magára is húzza a bejáratot. :D Egyszerű hiba szerintem.

Hiba? Tehát beleraktak egy hibát? :D Lehet, de R2 eddig se rohant Luke -ot megmenteni, hanem ott bujdosott az üregben. Szikla nélkül is. Gondolom azért rakták oda, mert csak a vakegér nem vette észre, hogy ott van. Ellenben elnézést, ha a buckalakók vakegerek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a lejátszó-problémám meg van oldva, vettem egy Panasonicot, minden szempontból jobb tényleg, mint az LG. Köszi a tanácsokat.

 

A filmekbe még csak belenéztem, és azt kell, hogy mondjam, gyönyörűek. Az a részletesség ami a képkockákon átjön, újra úgy szegezett oda a képernyőhöz már most, mint amikor először néztem a filmeket.:) Coruscant körül repkedő úrhajók, az bolygó millió világító ablaka, a járművek, a szinte megszámolható tagú tömegek a háttérben, él és lélegzik az egész. Nagyon tetszik.

A változtatások nagy részét megnéztem, bejöttek (az "új" Ep2-s vágással én sem tudok megbarátkozni, eléggé felborította a jelenet harmóniáját...).

A prequelek kimaradt jelenetein is túl vagyok, egy részük érdekes volt nagyon, másik részük nem, de minden esetben azt gondoltam, hogy jobb, hogy kivágták / nem (így) tették a filmekbe. Érdekes, hogy animatics szinten micsoda akciófilmet akartak eredetileg a ROTS-ból. :D Nagyon túlzás lett volna azért, ha minden úgy valósítanak meg, ahogy eredetileg képzelték, örülök, hogy nem így lett.

Ami számomra negatívum, az az, hogy a kiadvány lapozható része egy műanyag ragasztócsíkkal van megoldva, már kezd is szétesni, pedig nem sokat lapozgattam még. Ennél azért igényesebbek lehettek volna, akik kitalálták.

Amúgy mitől van, hogy sokszor tűéles, de néha grízes a kép (legtöbbször az Ep5-ben)? Elég zavaró.

OFF

Úgy látszik amúgy, hogy átok ül rajtam, észrevettem, hogy az Ep4-es lemezem közepétől sugár irányban egy kb 1 cmes repedés indul a lemez széle felé... Bele sem mertem még tenni a lejátszóba. Marhára örülök, szerintem viszem vissza holnap az egészet. :S

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak most néztem meg az ep1-et.

Azt tudni kell, hogy én már lassan két éve nem néztem a Saga-ból semmit. Amióta tavaly Lucas bejelentette a BR-megjelenést, azóta igyekeztem rákészülni, és ellenállni a kísértésnek, bízva a minél nagyobb hatásban.

 

Film: hihetetlen jó tempója van. Olyan érzést kelt, mint amilyen állapotban épp a Köztársaság is van - észrevétlenül sodródik bele a sötétségbe. A Galaxis egészét tekintve apró területeken gyors események zajlanak. Ez nagyon jól átjön. Nem akar nagyot markolni, letaglózni. Ez kétségtelen, hogy egy ep6 után 99-ben visszalépésnek tűnhetett. De ez egy intelligens történet, ahol szépen fel van építve minden. A szememben semmit nem csökkent a 12 év alatt ez rész.

Kép: nekem a retinámba égett az ep1 dvd. Ezek után elképesztő milyen nagyot változott a minősége. Minden elismerésem a felújítóknak. Lazán felveszi a versenyt napjaink minőségi BR-filmjeivel képileg is.

Hang: bizony az ep1 dvd hangja a tesztelések egyik királya volt anno. De a DTS-HD Master olyan dinamikába emelte, amely úgy gondolom megint ott lesz a tesztelések között. Képileg nem, de hangilag ráver pl. az Avatarra. A csúcsjeleneteknek (is) plusz "súlyt" adott. Maul-Obi1 párbajánál a pörgések alatt akusztikus gyönyörben részesít minket a hangsáv.

Összegzés: az ep1 BR-en olyan minőségbe emelkedett, amely lazán ott van a legjobb kiadványok között.

 

A teszthez (és természetesen a továbbiakhoz is) Full HD-s projektor és HD-s erősítő állt a rendelkezésre. Pontozni majd a legvégén fogok, úgy majd jobban látom egymáshoz képest is a minőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a film legelején, amikor látjuk a blokádot, azt hittem belenyúltak a filmbe, mivel több Kereskedelmi hajó látható. Gondolom az előzetesen beharangozott képméretjavításnak köszönhető ez, hogy többet látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még kiemelnék a hangból: természetesen a fogatverseny ultrabrutális. Ami nekem nagy kedvencem volt mindig is, amikor Maul közelít a Tatooine felé. Űrhajójának hangja a dvd-n fenyegető volt, most egyenesen vérfagyasztó.:yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még kiemelnék a hangból: természetesen a fogatverseny ultrabrutális. Ami nekem nagy kedvencem volt mindig is, amikor Maul közelít a Tatooine felé. Űrhajójának hangja a dvd-n fenyegető volt, most egyenesen vérfagyasztó.:yes:

Bele van keverve egy sikító hang, ami azzá teszi. Szuper. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit érdekel vagy mondjuk hozzám hasonlóan csóró és még egy ideig nem fog hozzájutni az eredeti BD-hez, itt egy link a szkennelt "Guide to the Galaxy" mini book-hoz:

 

 

 

 

;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a prequel extra lemez első részének tartalmát. Eddig nagyon kellemes meglepetés! Sok anyag van itt, és jó látni, hogy még mindig vannak rejtett titkok a forgatásról amiket fel lehet fedezni. A menü gyönyörű szép, nekem jobban tetszik mint a DVD -é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.