Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Az a jó, ha szemcsés, így áll a legközelebb a forráshoz, azaz a filmszalaghoz. Digitálisan el lehet tüntetni, de ez legtöbbször szörnyű eredményekkel jár – példa.

Ez a DNR. :D Digital Nois Reduction. Sokan utálják mint a bűnt, mert elveszi a film "valódiságát" Én momentán szeretem, mert szeretem a tiszta képet. Persze ne vigyék túlzásba.

 

Bomarr. Már a véleményedet is élmény olvasni! :yeah::clap:

 

Várom írásodat az EP V és VI -ról is!

Detto! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy öröm olvasni Bomarr pozitív véleményét, különösen az Ep2 és Ep3 vonatkozásában, mert nálam továbbra is ezek a favoritok. :) És az még nagyobb öröm, hogy végre a végtermék minőségéről van szó, és nem részletekről. No persze, az ominózus Noooo még hátravan, de ilyen előzmények mellett van rá esély, hogy mégha nem is fog tetszeni maradéktalanul, de elfogadható változtatásnak minősül, főleg időben közel álló megtekintések esetén. :)

Hogy az Ep4 nem bír az a színvonal lenni, mint az előzmények, az nem csoda, de jó, ha tudtak javítani rajta. :) Én ezt a filmet sorrendtől függetlenül imádom, mert olyan, mint az első szerelem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó, ha szemcsés, így áll a legközelebb a forráshoz, azaz a filmszalaghoz. Digitálisan el lehet tüntetni, de ez legtöbbször szörnyű eredményekkel jár – példa.

Néha (tényleg csak néha, 1-1 snitten) ilyeneket lehet megfigyelni az EpI képén is. Erre írtam azt hogy vízfestékes a hatás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hogy fogod összedugni az öreg tv-del? :D A Scart ide már nem elég és nincs is a BD lejátszókon. ;) Szerintem először tv-re gyűjts, aztán lemezre. :)

A monitoromban keresendő a probléma megoldásának kulcsa. :) Azon van HDMI bemenet, és arra lesz rákötve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a monitort a 100+-os tévére?

Nem az nem lesz beiktatva. Csak volt egy ötletem rá, de a videókártyámon nincs HDMI csatlakozó (a régin volt, de az sajna elfüstölt, erre meg rosszul emlékeztem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most írt az xpress, hogy pénteken várható a csomag megérkezése. :D

 

Én is megkaptam.

Továbbra is remélem, hogy lesz bónusz ajándékom! :yes:

 

Egyébként az a tervem, hogy előre felhívom a futárt és megkeresem a városban!

Nem fogom tudni kivárni míg a szokott időben dél és 1 között beesik.

 

Rossz lenne a tudat, hogy itt bolyong a városban az sw BD-m, gazdátlanul a sötétben egy furgon rakterében. :cry:

:D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem fogok utána menni, 10 körül úgy is ideér. :D

 

Végülis Cegléd nagyobb Mohácsnál, úgyhogy befogni is nehezebb lenne a célkeresztbe.

10 óra meg pont a tűréshatár. Addig talán kibírnám. De 1-ig vagy tovább? Áhh..

Ezt nem bízhatom a véletlenre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis Cegléd nagyobb Mohácsnál, úgyhogy befogni is nehezebb lenne a célkeresztbe.

10 óra meg pont a tűréshatár. Addig talán kibírnám. De 1-ig vagy tovább? Áhh..

Ezt nem bízhatom a véletlenre. :D

Nagyon kíváncsi leszek mit szólunk majd az árúhoz. :) Arra azonban majd megkérek mindenkit, hogy a konkrét kimaradt jeleneteket az adott rész topikjában beszéljük ki. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep.5

 

Film: Nagyon jó ritmus, kiegyensúlyozott színvonal az első pillanattól az utolsóig, ráadásul Vader csúcsfilmje. Teljesen mindegy, hogy éppen a meditáló kamrájában üldögél, egy tiszt nyakát töri ki vagy éppen a fia testrészeiből vesz vissza egy kicsit: ural minden jelenetet amiben feltűnik a... vigyázat nagy szavak jönnek: a filmtörténelem legjobb gonosza. Képtelen lennék dönteni, hogy ez vagy a Baljós Árnyak a jobb. Kb. egy szint. 10/10+++

 

Kép: Kb. azt tudom mondani, mint az ep.4-nél. Szép. Az Új reménynél jobban is mutat, de a prequelek és a régi trilógia között érezhető különbség van. A tűéles kontúrok nálam leginkább a fagyasztókamrás jeleneteket hozták fel. Nem mintha régen baj lett volna velük, de most az árnyak, a színek... mind-mind kényeztetés a szemnek.

 

Hang: Na itt viszont -persze elvárhatóan- köröket ver az ep.4-re. Minden szépen, tisztán szól, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

 

Változtatások: Igazából szinte semmi. Apróbb simítások. Ez persze azt jelenti, hogy a kardok is nagyrészt úgy mutatnak ahogy régen. Pár snitt erejéig Vader újra rózsaszín fénykardot kap (mielőtt Luke beletaknyol a fagyasztóba). Mondjuk ezek régen se tudtak igazán kizökkenteni. Most se tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep.5

 

Film: Nagyon jó ritmus, kiegyensúlyozott színvonal az első pillanattól az utolsóig, ráadásul Vader csúcsfilmje. Teljesen mindegy, hogy éppen a meditáló kamrájában üldögél, egy tiszt nyakát töri ki vagy éppen a fia testrészeiből vesz vissza egy kicsit: ural minden jelenetet amiben feltűnik a... vigyázat nagy szavak jönnek: a filmtörténelem legjobb gonosza. Képtelen lennék dönteni, hogy ez vagy a Baljós Árnyak a jobb. Kb. egy szint. 10/10+++

 

Kép: Kb. azt tudom mondani, mint az ep.4-nél. Szép. Az Új reménynél jobban is mutat, de a prequelek és a régi trilógia között érezhető különbség van. A tűéles kontúrok nálam leginkább a fagyasztókamrás jeleneteket hozták fel. Nem mintha régen baj lett volna velük, de most az árnyak, a színek... mind-mind kényeztetés a szemnek.

 

Hang: Na itt viszont -persze elvárhatóan- köröket ver az ep.4-re. Minden szépen, tisztán szól, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

 

Változtatások: Igazából szinte semmi. Apróbb simítások. Ez persze azt jelenti, hogy a kardok is nagyrészt úgy mutatnak ahogy régen. Pár snitt erejéig Vader újra rózsaszín fénykardot kap (mielőtt Luke beletaknyol a fagyasztóba). Mondjuk ezek régen se tudtak igazán kizökkenteni. Most se tették.

 

Állítólag a kardok 90% -ban vörösek, a régebbi színeket viszont bent hagyták. Ezek 1980 óta ilyenek, nem rég csekkoltam a VHS-t. :D De azért a képminőség remélem a DVD-t itt is felülmúlja. :D Egyébként ma olvastam olyan kritikát, ami az első három résznek három csillagot adott, míg a 4-5-6 -nak ötöt. :D Na most már nagyon kíváncsi vagyok az EPVI -ra, régi nagy kedvencedre. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a kardok 90% -ban vörösek, a régebbi színeket viszont bent hagyták. Ezek 1980 óta ilyenek, nem rég csekkoltam a VHS-t. :D De azért a képminőség remélem a DVD-t itt is felülmúlja. :D Egyébként ma olvastam olyan kritikát, ami az első három résznek három csillagot adott, míg a 4-5-6 -nak ötöt. :D Na most már nagyon kíváncsi vagyok az EPVI -ra, régi nagy kedvencedre. :D

Persze, egyértelműen jobb a DVD-nél :) A csillagok gondolom a filmekre is vonatkoztak nem? Mert ha valaki nem vak és nem süket akkor látja hogy a prequelek sokkal jobban néznek ki, hacsak nem utálja őket annyira, hogy még egy kis kásás képet is beképzel magának filmnézés közben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, egyértelműen jobb a DVD-nél :) A csillagok gondolom a filmekre is vonatkoztak nem? Mert ha valaki nem vak és nem süket akkor látja hogy a prequelek sokkal jobban néznek ki, hacsak nem utálja őket annyira, hogy még egy kis kásás képet is beképzel magának filmnézés közben :D

Pedig a képminőségre írta. :) Vagy legalább is úgy tűnik.

 

Itt a cikk

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ilyen az mikor valaki nem tudja objektiven nézni pl a képminőséget. Nem szereti az új filmeket, nem bírja a CGI-t, bezzeg a régi filmek milyen jól mutatnak ahhoz képest hogy hogy néztek ki mondjuk VHS-en vagy DVD-n. Majd meglátjátok. A prequel filmek lemásznak a TV képernyőről. A Baljós Árnyak olyan mintha ott ülnél végig a szereplőkkel. Semmi szemcsézés, amit azért ott van az ep.4-5-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ilyen az mikor valaki nem tudja objektiven nézni pl a képminőséget. Nem szereti az új filmeket, nem bírja a CGI-t, bezzeg a régi filmek milyen jól mutatnak ahhoz képest hogy hogy néztek ki mondjuk VHS-en vagy DVD-n. Majd meglátjátok. A prequel filmek lemásznak a TV képernyőről. A Baljós Árnyak olyan mintha ott ülnél végig a szereplőkkel. Semmi szemcsézés, amit azért ott van az ep.4-5-ben.

Így látatlanban én se tudom elképzelni, hogy ennyivel jobb lenne a képminősége a régebben készült filmeknek. Bár nem is ez a baj, hanem hogy három csillag a prequel képminőségére? Én ha az EPIII DVD-t nézem már annak 4 csillagot adnék a BD-k versenyében. :D

 

Egyébként az Avatarban is van bőven szemcsés kép, főleg az elején. Szerintem ennyi kell is egy filmbe.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 csillag a Prequelre, EGYÉRTELMŰ prequel utálat van a háttérben, ami rányomta a bélyegét a képminőség értékelésére is, ergo "rohadtul" nem objektív a cikk. (de mindegy :P )

 

Bomarr... köszi az 'értékelést', mint a korábbiakat, ezt is jó volt olvasni.

TE jobb vagy, mint egy előzetes, komolyan, nyomod fel bennem azt a bizonyosat (persze jó értelemben) mivel én ugye még nem láttam, és már rágom a körmöm, de nagyon! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda... valszeg mát ott látta, hogy hiába ölt éveket a saját Birodalom visszavág verziójába mivel jobb a képe, mindenki ezt fogja nézni és kezdhet mindent előlről... én is ideges lennék... :P

Ezt írta:

 

"I just stuck in ESB and the first thing i noticed is some horrible motion smearing. This is really noticeable during the crawl where the crawl actually seems to drag the stars into streaks as it recedes . This was a problem with the 2004 transfer although hardly noticeable on the DVDs but it looks terrible in 1080p" :D

 

Ez a fickó már rég elvesztette az SW lényegét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most írt az xpress, hogy pénteken várható a csomag megérkezése. :D

Nekem is. :D Sosem kértem postán, mindig elmentem a boltba a csomagokért, de most az egyszer kivételt teszek, nem a szállítási költség elengedése miatt, mert azt eddig nem is tudtam, hanem mert egy ilyen érték érkezzen meg rendesen. :) Bár sajnos nem én fogom átvenni, de mindent nem lehet...

 

 

Ep.5

 

Film: Nagyon jó ritmus, kiegyensúlyozott színvonal az első pillanattól az utolsóig, ráadásul Vader csúcsfilmje.

10/10+++

Nekem az ilyen írások hozzák meg a kedvemet, de nagyon az egész BD-vásárláshoz. Komolyan, kár volt előtte a sok negatív véleményről tudni, bőven elég lett volna, ha csak mi magunk megbeszéljük itt a dolgokat. :)

 

 

Ezt írta:

 

"I just stuck in ESB and the first thing i noticed is some horrible motion smearing. This is really noticeable during the crawl where the crawl actually seems to drag the stars into streaks as it recedes . This was a problem with the 2004 transfer although hardly noticeable on the DVDs but it looks terrible in 1080p" :D

 

Ez a fickó már rég elvesztette az SW lényegét.

Engem eddig sem érdekelt, amit csinált, amióta láttuk teljes terjedelmében, hogy mit művelt az Ep4-gyel, ezután sem fog.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.