Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Csakhogy ma teljesen más a helyzet. Anno párezer forintért meg lehetett venni a dvd-t, a lejátszó sem volt drága. Viszont az óriási különbség az az, hogy ma nem elég a lejátszó meg a filmek(ami jóval drágább mint anno a dvd), hanem brutál drágán kell venni hozzá egy tv-t is. Ez így együtt kb 200-250000 ft. Az átlagfizetéshez képest ez nagyon drága. Így sokan kényszerből töltik le. Én nem fogom ahogy írtam.

 

Persze így van, tényleg nem ugyanaz, sok mindenkinek nincs még HDTV-je és lejátszója. Töltsék, a szememben nem lesznek kisebb rajongók, meg nem is szeretem az ilyen versenyeket, és el is buknék rajtuk. Csak annyit kértem, h ne a megjelenés előtt 1 héttel legyen ITT megbeszélve a letöltés. Igaza van Bomarrnak, túl is tárgyaltuk ezt. Písz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy tömörített rip-et hadd nézzenek már meg. :) Szerintem nincs ebben semmi rossz főleg annak fényében, hogy az eredetit megnézők valószínűleg még nagyobb élményben részesülnek majd. Letöltési linket pedig nem is raktak be ide, de ki is törölném ha ellenkező eset lenne. Bár az is szerencsésebb megoldás, ha a letöltés megbeszélése privát formában működne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem tömöritett rip-ről van szó. Én pl. mikor megveszem majd az eredetit pont ugyanazt fogom látni mint most a letöltöttel, mivel ennél nagyobbat a TV-m nem tud megjeleniteni (HD-Ready-s). Ahhoz méretben is nagyon nagy TV kéne hogy kijöjjön az 1080p.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem tömöritett rip-ről van szó. Én pl. mikor megveszem majd az eredetit pont ugyanazt fogom látni mint most a letöltöttel, mivel ennél nagyobbat a TV-m nem tud megjeleniteni (HD-Ready-s). Ahhoz méretben is nagyon nagy TV kéne hogy kijöjjön az 1080p.

Full-HD TV-n full HD -ben tudod nézni. :) Ez nem méretfüggő. Mondjuk 100 centi alatt nincs is Full-HD plazma megjelenítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Full-HD TV-n full HD -ben tudod nézni. :) Ez nem méretfüggő. Mondjuk 100 centi alatt nincs is Full-HD plazma megjelenítő.

Unokatesóknál a 110 centis Full HD TV-n néztem már rengeteg HD-Ready és Full Hd filmet. Tesztelésképp volt hogy beletekergettünk mindkét verzióba ugyanazon filmnél. Szinte semmi különbség nincs ekkora méretben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Unokatesóknál a 110 centis Full HD TV-n néztem már rengeteg HD-Ready és Full Hd filmet. Tesztelésképp volt hogy beletekergettünk mindkét verzióba ugyanazon filmnél. Szinte semmi különbség nincs ekkora méretben.

Erről már szerintem beszéltünk a múltkor. Szerintem nincs olyan, hogy HD-Ready film. A Full-HD van tömörítve. Sose adtak még ki 720p -s filmet gyárilag, ha jól tudom.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem tömöritett rip-ről van szó. Én pl. mikor megveszem majd az eredetit pont ugyanazt fogom látni mint most a letöltöttel, mivel ennél nagyobbat a TV-m nem tud megjeleniteni (HD-Ready-s). Ahhoz méretben is nagyon nagy TV kéne hogy kijöjjön az 1080p.

Jó, de te megveszed, így gyakorlatilag csak elővásárlást csinálsz azzal, hogy hamarabb nézed meg őket egy héttel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már szerintem beszéltünk a múltkor. Szerintem nincs olyan, hogy HD-Ready film. A Full-HD van tömörítve. Sose adtak még ki 720p -s filmet gyárilag, ha jól tudom.

Mi példánk: ők csak pár filmet vesznek meg és letöltve már nem minden film férhető hozzá tömöritetlen formában. Van hogy csak 720p-s akad (ami aztán esetleg később akad 1080p-ben is, vagy annyira jó hogy megveszik és van összevetési lehetőség).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi példánk: ők csak pár filmet vesznek meg és letöltve már nem minden film férhető hozzá tömöritetlen formában. Van hogy csak 720p-s akad (ami aztán esetleg később akad 1080p-ben is, vagy annyira jó hogy megveszik és van összevetési lehetőség).

Nem jött még le az EPIII? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IMÁDOM AZ EPIV-ET!!!!!!!!! GYÖNYÖRŰ!!!!!

 

Sosem hittem volna, hogy végig tudom nézni úgy a filmet, hogy 3PO ütött-kopott arany borítását bámulom tátott szájjal:)))

Micsoda???? Te is átálltál a sötét oldalra? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem jött még le az EPIII? :D

De-de... sőt már délután meg is néztem :D

 

Film: Tökéletes. Legjobb SW film. Nem pontozok, mert nem akarom a 10 utáni plusz jelekkel széthúzni a fórumot :)

 

Kép: Pont azt hozza, amit vár tőle az ember. A legjobb kamerákkal rögzitett filmtől természetesen leesik az áll és a stáblistáig a földön is marad. Csak kiváncsiságból betettem utána a DVD-t. Nagyon durva, hogy milyen csúnya utána. Az biztos, hogy aki megveszi a Blu-rayt az a DVD után már nem nagyon fog nyúlkálni többet.

 

Hang: Nem tudom csak én tapasztaltam-e, de nekem az ep.3 DVD-nél a hangnak nem igazán volt ereje. Oké, hogy fel lehet tekerni a hangot, de azért valahogy nem volt az igazi. Na itt erre nem volt panasz. Az űrcsatát szerintem a kettővel arrébbi szomszéd is hallgatta.

 

Egy újitást szúrtam ki: amikor Obi-Wan seregei megérkeznek Utapaun, akkor hallani ahogy a klónok különféle parancsokat osztogatnak. Korábban csak némán leereszkedtek a drótjaikon és lőttek. Jópofa változtatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De-de... sőt már délután meg is néztem :D

 

Film: Tökéletes. Legjobb SW film. Nem pontozok, mert nem akarom a 10 utáni plusz jelekkel széthúzni a fórumot :)

 

Kép: Pont azt hozza, amit vár tőle az ember. A legjobb kamerákkal rögzitett filmtől természetesen leesik az áll és a stáblistáig a földön is marad. Csak kiváncsiságból betettem utána a DVD-t. Nagyon durva, hogy milyen csúnya utána. Az biztos, hogy aki megveszi a Blu-rayt az a DVD után már nem nagyon fog nyúlkálni többet.

 

Hang: Nem tudom csak én tapasztaltam-e, de nekem az ep.3 DVD-nél a hangnak nem igazán volt ereje. Oké, hogy fel lehet tekerni a hangot, de azért valahogy nem volt az igazi. Na itt erre nem volt panasz. Az űrcsatát szerintem a kettővel arrébbi szomszéd is hallgatta.

 

Egy újitást szúrtam ki: amikor Obi-Wan seregei megérkeznek Utapaun, akkor hallani ahogy a klónok különféle parancsokat osztogatnak. Korábban csak némán leereszkedtek a drótjaikon és lőttek. Jópofa változtatás.

Bravó! :D A hang dolgában igazad van. Az EPIII DVD hangja nem elég "öblös", értsd a mélynek sok helyen híján van. Én ezt mindig a szinkronok rovására írtam, hogy azoknak kellet a hely. :) Egyértelműen az EPI -nek volt a legjobb hangja a DVD közül. Ez most örvendetes módon változik. :yeah:

 

Az EPIII DVD képe állati jó a TV -men. Ezt ha így alázza a BD akkor.... :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Unokatesóknál a 110 centis Full HD TV-n néztem már rengeteg HD-Ready és Full Hd filmet. Tesztelésképp volt hogy beletekergettünk mindkét verzióba ugyanazon filmnél. Szinte semmi különbség nincs ekkora méretben.

A méret és a felbontás a nézési távolságtól is függ. Bizonyos távolságból tényleg nem lehet különbséget tenni HD és Full HD felbontás között.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont van egy változtatás amit nem tudok hova tenni és más forumon nem is emlitették: a Yoda-Dooku harc végén egy picit más lett a vágás.

Eredeti jelenet: miután Yoda ledobja Obi-Wanék mögé a vascsöveket, Dooku már indul is, Padméék lövöldöznek utána, majd miután vége az eksönnek Anakin feleszmél, Yoda borusan néz maga elé.

Új vágás: Yoda ledobja Obi-Wanék mögé a vascsövet, Anakin feleszmél, Yoda borusan néz maga elé. Dooku csak ezután indul.

Annyi logika van benne esetleg, hogy Anakin a vascső leesésétől tér magához, viszont nem egészen világos igy hogy Yoda miért nem támadja be Dookut és mit szemlélödik maga elé miközben Dooku csak ezután indul. Fura. Meg lehet szokni, de nem értem.

Ez nem az eredeti mozis vágás? (De jó lenne, ha meglenne a mozis ep2...) Mert ugye ezt a jelenetet a mozis verzióhoz képest újravágták a digitális verzióra (ami aztán DVD-re is került). Mintha eredetileg így nézett volna ki. Értelme ugyan nem sok volt a vázolt okok miatt, de a zenére jobban kijött a jelenetek ritmusa.

 

Hang: Nem tudom csak én tapasztaltam-e, de nekem az ep.3 DVD-nél a hangnak nem igazán volt ereje.

Enyhén szólva erőtlen volt az ep3 angol hangja. Még magyarul is erélyesebben szólt. De jó hallani, hogy BR-en jobban hallani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"I finished watching all six films today. It's awesome being able to finally view them in HD. None of the changes bothered me at all to be honest.

 

Wicket blinking was a little weird, but it was subtle enough it wasn't too distracting. I'll easily get used to it. I didnt really notice any other Ewoks blinking, which was kinda strange.

 

The new CG Yoda in Episode I is far better than the puppet, a very welcome change.

 

The whole thing with Vader's "no" and Obi-Wan's new dragon call has been really overblown. With the full surround sound mix playing, they didn't bug me at all. These changes should in no way sway anyone from getting the set, they still feel like the same movies. They look and especially sound awesome.

 

My new favorite Blu-ray set."

 

:cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes olvasni a a külföldi véleményeket a kiadvánnyal kapcsolatban. Az angoloknál már van aki megkapta, így jönnek a vélemények, amik 95 % -ban nagyon pozitívak, a képminőséget dicsérik, de főleg a hangot, ami állításuk szerint teljesen új dimenziókat kapott. Vannak azonban akik a fejükbe vették, hogy ez a kiadvány csak rossz lehet, és ahol csak lehetőségük van rá, vitába szállnak a pozitív véleményekkel. A képminőséget nem találják kiemelkedőnek, a TPM -et az egyik srác (aki a haverjánál nézett bele a filmbe LOL) 2/5 -ösnek értékelte. Nekem úgy tűnik, hogy igazolást keresnek maguknak a tekintetben, hogy jól tették, hogy lemondták a rendelést. Ezért inkább lehúzzák. De ha ettől érzik jól magukat, hajrá. :) Persze én se tapasztaltam még meg a kiadvány minőségét, de azért jobban hiszek Bomarr -nak, pedig neki se tetszik a Noooo. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes olvasni a a külföldi véleményeket a kiadvánnyal kapcsolatban. Az angoloknál már van aki megkapta, így jönnek a vélemények, amik 95 % -ban nagyon pozitívak, a képminőséget dicsérik, de főleg a hangot, ami állításuk szerint teljesen új dimenziókat kapott. Vannak azonban akik a fejükbe vették, hogy ez a kiadvány csak rossz lehet, és ahol csak lehetőségük van rá, vitába szállnak a pozitív véleményekkel. A képminőséget nem találják kiemelkedőnek, a TPM -et az egyik srác (aki a haverjánál nézett bele a filmbe LOL) 2/5 -ösnek értékelte. Nekem úgy tűnik, hogy igazolást keresnek maguknak a tekintetben, hogy jól tették, hogy lemondták a rendelést. Ezért inkább lehúzzák. De ha ettől érzik jól magukat, hajrá. :) Persze én se tapasztaltam még meg a kiadvány minőségét, de azért jobban hiszek Bomarr -nak, pedig neki se tetszik a Noooo. :)

 

Az elmúlt 1-2 hétben leszoktam a külföldi fórumokról. Kiégető már azt a sok "követeljük az eredeti változatlan szent át" sz*rságot olvasni, kb. minden 3. hozzászólásban.

Most már tényleg magam akarom megtapasztalni a végeredményt. :) Az biztos, hogy olyan kiadvány sohasem lesz, amivel mindenki elégedett lenne. De ezen a ponton már azt gondolom, vagy vegyük meg és fogadjuk el azt és úgy, amit kapunk, vagy ne vegyük meg és fogjuk be a szánkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep.4

 

Film: Itt-ott kissé megkopott, de nagyon szórakoztató klasszikus, a végén a filmtörténelem legjobb és legizgalmasabb űrcsatájával. 10/9

 

Kép: Szép. Ha egymás mellé teszek egy ep.3-as és egy ep.4-es képet akkor persze jól látható különbség van, de jó munkát végeztek. Csak egy-két jelenet van, ahol gyengélkedik a transzfer. Sikerült is rám ijeszteniük, mert az egyik ilyen az elején van: a Tantive IV-en picit szemcsés a háttér (ami mondjuk csak akkor jön ki ha közel ül az ember a TV-hez), ami ugye azért feltűnő mert ugyanez az űrhajóbelső az ep.3-ban is feltűnik és ott tényleg hófehér és kristálytisztán látszik minden. Na gondoltam, ha ez ilyen lesz végig akkor azért az egy picit csalódás. De nem. Hozza azt amit egy Blu-raytől elvár az ember. Az űrcsata pedig NAGGGYON jól mutat!

 

Hang: Nyilván nehéz ügy, mert az ep.4-el rengeteget kell bűvészkedni. Látszik, hogy igyekeztek. Egyértelműen jobb mint a DVD változaté, de még lenne mit csiszolni rajta.

 

Plusz jelenetek: Álmomban nem gondoltam, de az új Obi-Wan üvöltés működött. Amiért jobb: ez tényleg ijesztő hang. Lehet azért mert rendesen felvolt tekerve a hang, de ettől én is iszkolnék. A többi csak egy lény hang volt. Ott azt lehetett sejteni hogy nem a hangtól hanem magától a mögé képzelt lénytől ijedtek meg. Csak mondjuk gyanakodhattak volna hogyha egy barna csuhás fazon Krayt sárkány hangot ad attól még valszeg nem Krayt sárkány... vagy szegény Krayt sárkány nagyon összement és kár tojni tőle. Így meg mint valami túlvilági jelenés. Jó ez.

A szikla viszont nem jó. Szerencsére apróságról van szó, de nálam nem működött: néhol úgy látszik mintha R2 ki se tudna jönni a szikláktól annyira rajta van, aztán mikor R2 "válla fölött" mutatja a kamera iszonyat nagy hely látszik előtte majd mikor kijön egy óriási tátongó lyuk van mögötte. Az nem rossz ötlet hogy R2-t jobban elbújtassák, de erre még rágyúrhattak volna.

Kardok: a végén jók. Már a DVD-n is okék voltak. A Falconon viszont nem szép, amit a HD csak még jobban kiemel. Még ott se az igazi ahol belenyultak. A szin oké, de a penge picit vándorol a markolaton.

 

Mindenesetre itt is összemérhetetlenül több dolog van a pozitiv serpenyőben mint a negativban. Ha meglesz a Blu-ray ep.4 akkor a DVD-t én már hanyagolni fogom. A szebb kép és hang nagyon sokat hozzáad az élményhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szívom a fogam. Bár a jövő héten remélhetőleg meg fogom tudni venni a BR lemezeket (már ha tizenötödikén fizet a banda), de nagyon valószínű, hogy a lejátszóra még várnom kell egy-két hetet. Ááááááá :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szívom a fogam. Bár a jövő héten remélhetőleg meg fogom tudni venni a BR lemezeket (már ha tizenötödikén fizet a banda), de nagyon valószínű, hogy a lejátszóra még várnom kell egy-két hetet. Ááááááá :cry:

 

 

Miért, tv-d van? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, tv-d van? :D

Nekem nincs, de a családnak van. :D Azért annyira nem vagyok maximialista, hogy amíg nincs pörfikt tévém, addig ne nézzem meg. Vár a kukim karácsonyig. :cool: Akkor majd lesz új tévé, de azért addig a lejátszót kihasználom (vagy a monitoromon, vagy a 100+ centis öreg tévén).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs, de a családnak van. :D Azért annyira nem vagyok maximialista, hogy amíg nincs pörfikt tévém, addig ne nézzem meg. Vár a kukim karácsonyig. :cool: Akkor majd lesz új tévé, de azért addig a lejátszót kihasználom (vagy a monitoromon, vagy a 100+ centis öreg tévén).

 

 

Az akkor tök jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hogy fogod összedugni az öreg tv-del? :D A Scart ide már nem elég és nincs is a BD lejátszókon. ;) Szerintem először tv-re gyűjts, aztán lemezre. :)

 

Ez nekem is eszembe jutott. A régi tv-ken monitorokon nincs hdmi csati, bár lehet hogy átalakítóval gondolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.