Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, mert többektől olvastam azt mint Bomarr -tól, hogy az EPI -ben az effektek belesimulnak a filmbe. Többen féltek, hogy a nagy felbontás miatt majd kilóg a lóláb, de ilyenről szó sincs. A podrace referencia anyag lesz! Nagyon lelkesek akik már látták. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen eddig semmit, de vki ügyesen megmutatta nekem, szóval tisztában vagyok már a változtatásokkal. Ki is beszéltem ma reggel egy haverommal, aki vaskalapos "77"es, és arra jutottunk, hogy számomra olyan aprók a változtatások, hogy miért ne, számára pedig ha ilyen aprók, akkor meg miért? Én úgy vagyok vele, hogy Yoda EP1ben jobb így. Obi üvöltése sosem tetszett, és most sem lett jobb. Artunak végre igazi búvóhelye van, ewokok pislogása sosem tűnne felsenkinek, Vader ordítása emberibbé teszi kicsit a jelenetet, szóval én nem bánom. Főleg, hogy én is így vagyok a képregényemmel. Ha tudok, mindig javítok rajta kicsit, akkor is ha más azt nem látja hibának. Tehát én így állok hozzá. Akinek nem tetszik az nézze a régieket és kész. Az extrákat a film megnézése nélkül is el lehet érni. :) SZámomra így is élvezhető lesz a film, és csak ez számít. Elég vaskalapos hozzáállás, hogy ugyanaz legyen mint amibe gyerekként beleszerettünk (én 97ben, mások 77ben). Az idő megy, a technika fejlődik. Hát dióhéjban ennyi, de mint ma rájöttem erről fölösleges is vitatkozni mert egyik úgysem tudja meggyőzni a másikat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen eddig semmit, de vki ügyesen megmutatta nekem, szóval tisztában vagyok már a változtatásokkal. Ki is beszéltem ma reggel egy haverommal, aki vaskalapos "77"es, és arra jutottunk, hogy számomra olyan aprók a változtatások, hogy miért ne, számára pedig ha ilyen aprók, akkor meg miért? Én úgy vagyok vele, hogy Yoda EP1ben jobb így. Obi üvöltése sosem tetszett, és most sem lett jobb. Artunak végre igazi búvóhelye van, ewokok pislogása sosem tűnne felsenkinek, Vader ordítása emberibbé teszi kicsit a jelenetet, szóval én nem bánom. Főleg, hogy én is így vagyok a képregényemmel. Ha tudok, mindig javítok rajta kicsit, akkor is ha más azt nem látja hibának. Tehát én így állok hozzá. Akinek nem tetszik az nézze a régieket és kész. Az extrákat a film megnézése nélkül is el lehet érni. :) SZámomra így is élvezhető lesz a film, és csak ez számít. Elég vaskalapos hozzáállás, hogy ugyanaz legyen mint amibe gyerekként beleszerettünk (én 97ben, mások 77ben). Az idő megy, a technika fejlődik. Hát dióhéjban ennyi, de mint ma rájöttem erről fölösleges is vitatkozni mert egyik úgysem tudja meggyőzni a másikat. :)

Ez így igaz. Az SW immár hat rész, és Lucas ezt tartja szem előtt amikor belenyúl. Van akinek ez nem tetszik. De ahogy mondod, még mindig nézheti a régieket, hisz elérhetőek DVD-n. Az nonszensz, hogy BD kiadást akarnak az OOT -ból!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de attól, hogy valakinek nem tetszenek a változtatások, még lehet, hogy szeretné kihasználni a tévéje maximumát, amit a DVD-vel ugye nem tud. Ezért tartom valamilyen szempontból kicseszésnek a rajongókkal a változtatásokat, hiszen akinek nem tetszik, az most szívhatja rendesen a fogát. A BD-nek a legjobb a képe, de te se szívesen néznéd meg úgy a sagát, hogy egy két jelenet jobb a DVD-ben.

 

Esetemben ez nem áll fenn, de megértem azokat is, akik így vélekednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de attól, hogy valakinek nem tetszenek a változtatások, még lehet, hogy szeretné kihasználni a tévéje maximumát, amit a DVD-vel ugye nem tud. Ezért tartom valamilyen szempontból kicseszésnek a rajongókkal a változtatásokat, hiszen akinek nem tetszik, az most szívhatja rendesen a fogát. A BD-nek a legjobb a képe, de te se szívesen néznéd meg úgy a sagát, hogy egy két jelenet jobb a DVD-ben.

 

Esetemben ez nem áll fenn, de megértem azokat is, akik így vélekednek.

Az, hogy mi jobb relatív. Egy hasonlattal tudok élni. A sajtburgert szeretem, de csak addig eszem amíg ízlik... Egyébként nem korrelálnak a kívánságok a lehetőségekkel. Egy olyan "eredeti" trilógiát akarnak látni, ami BD-n egyszerűen nem nézne ki jól. Bele kellene nyúlni, meg ugye a fénykardok se tetszenek, etc. De ezen változtatásokkal már nem az eredeti trilógiát kapnánk. Szerintem ez a 22-es csapdája.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs BRem, de amúgy sem érteném ezt a "muszáj megvenni mert ez a legjobb minőség" dolgot. Én ha kell csak VHSen nézem a filmeket, és úgy is tetszeni fog. Mert már sz-r minőségben is imádtam, és így is imádni fogom tökéletesben, újításokkal. A TVt meg haszálja ki más filmmel. Egy kőtől, vagy pisolgástól ez még mindig az a SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de egy rajongó nyilván a SW-t szeretné a lehető legjobb formátumban élvezni. Csak ha közben kulcsjeleneteket változtatnak meg, az akár zavaró lehet. Szerintem abszolút érthető ez a tábor is. Nem mindenki ugyanannyira rugalmas, toleráns, befogadó a kedvenc filmjeivel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Oké ez te vagy. Valaki meg a kedvenc Saga-ját szeretné a legjobb minőségben nézni. Nem ördögtől való gondolat.

 

Változtatások: van ami tetszik van, ami nem. Ep.1-es Yoda csere remek. Ep.2-es új hangeffekt Anakin rémálmánál remek. Ep.6-os Noo-t nem szeretem. Szerintem sületlenség volt bele tenni és remélem a következő release-nél már kiveszik. Apropó: megvolt az ep.2 Blu-ray is nagy TV-n.

 

Film: A Klónok támadása kapcsán mindig is ambivalens érzéseim voltak. Egyrészt tele van remek részekkel. Ha a kedvenc SW jeleneteimet össze kéne szedni igen sok ep.2-es rész kerülne a listámra: aréna-harc, coruscant-i üldözés (+bár), Jango - Obi-Wan csörték, Kamino, sőt maga a szerelmi szál, ami pont olyan amilyennek lennie kell. Anakin sose csajozott, Padménak sose udvaroltak igazán... bájosak. A film 95 százalékát imádom. Viszont ez az egyetlen SW film ahol az effektek néhány pillanatra kizökkentenek. A kérdéses topicban már kifejtettem. Nekem a geonosis-i csata néhány snittet leszámítva nem él. De a filmet ilyen felbontásban látni óriási élmény volt. Hogy pár perc erejéig nem annyira húzott be a film, hát istenem. A droid-gyárat viszont talán most élveztem igazán először. A Baljós Árnyakkal ellentétben ez nem volt tökéletes filmélmény, de baromi jó volt. 10/9

 

Kép: Mint az a kikerült anyagokból sejthető volt: igazi csodát csak a Baljós Árnyakkal műveltek. De nem kell megijedni: az ep.2 is hozza azt, amit a formátumtól elvár az ember fia. Nem annyira tökéletes a kép, de majdnem tökéletes. Tegye fel a kezét aki eddig látta, hogy amikor Shmi meghal és hátracsuklik a feje akkor kigördül a szeméből egy könnycsepp. Aki feltette annak gratulálok, aki nem annak jó hír: a Blu-rayen már ő is látni fogja. Nem csak a részletgazdag jelenetek, de még Padmé is szebb lett az új transzferen.

 

Hang: Nincs olyan rendszerem, ami az ilyen meg olyan DTS-ek közötti különbséget kitudná hozni, de príma volt igy is.

 

Extrák: Anakin rémálma alatt Shmi segélykiáltása nagyon jó. Egy eddig picit kínos jelenetet (mit csinálsz a paplan alatt Anakin?), ügyesen turboztak fel. Viszont van egy változtatás amit nem tudok hova tenni és más forumon nem is emlitették: a Yoda-Dooku harc végén egy picit más lett a vágás.

Eredeti jelenet: miután Yoda ledobja Obi-Wanék mögé a vascsöveket, Dooku már indul is, Padméék lövöldöznek utána, majd miután vége az eksönnek Anakin feleszmél, Yoda borusan néz maga elé.

Új vágás: Yoda ledobja Obi-Wanék mögé a vascsövet, Anakin feleszmél, Yoda borusan néz maga elé. Dooku csak ezután indul.

Annyi logika van benne esetleg, hogy Anakin a vascső leesésétől tér magához, viszont nem egészen világos igy hogy Yoda miért nem támadja be Dookut és mit szemlélödik maga elé miközben Dooku csak ezután indul. Fura. Meg lehet szokni, de nem értem.

 

Kedvenc filmem az ep.3 már csorog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de egy rajongó nyilván a SW-t szeretné a lehető legjobb formátumban élvezni. Csak ha közben kulcsjeleneteket változtatnak meg, az akár zavaró lehet. Szerintem abszolút érthető ez a tábor is. Nem mindenki ugyanannyira rugalmas, toleráns, befogadó a kedvenc filmjeivel kapcsolatban.

Persze ez így van, de akkor mi a megoldás? Biztos nem az amit ezek a rajongók művelnek internet szerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, persze hogy én vagyok, azért írtam le a véleményem. :D De Lucas is érthető, akinek ezek a filmek a gyermekei, és még jobbá szeretné tenni, még akkor is, ha az másoknak nem tetszik, és ezt teljesen megértem. Nem hinném, hogy volt ekkora felháborodás a 97es verziónál. Ezt mind csak az internet, blogok és forumok hozták el, mert ha csak úgy megkapnád és megnéznéd, lehet nem lennél ennyire felháborodva, talán még tetszene is. Én próbáltam ezt az utat választani, de nem jött össze. De azért remélem még nézhetőek így is a filmek. :P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Észleltél zöldes tónust a film alatt?

Nem érzékeltem. Azt láttam, hogy egyes jeleneteknek más lett picit talán a szinösszeállitása, de ez az előnyükre vált. Apropó: a kaminoiak brutál jól néznek ki a közeli snitteken. Nagyon ki vannak dolgozva.

 

kudar: akkor te ki maradtál a "Han Solo lőtt először mizériából" (amit én egyébként sose értettem)? Már '97-ben is ment a picsogás. Csak internet hiján ez kevesebb emberhez jutott el. Lucas természetesen ott változtat ahol akar a filmeken. A nézőknek pedig mint fogyasztóknak erről joguk van véleményt formálni. Lucas nem a saját asztalfiókjának meg nem a saját házimozijának gyártott le egy verziót hanem a nagyvilágnak, amit borsos áron árulnak. Nyuljon bele, de erről természetesen mindenkinek lesz egy véleménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kép: Mint az a kikerült anyagokból sejthető volt: igazi csodát csak a Baljós Árnyakkal műveltek. De nem kell megijedni: az ep.2 is hozza azt, amit a formátumtól elvár az ember fia. Nem annyira tökéletes a kép, de majdnem tökéletes. Tegye fel a kezét aki eddig látta, hogy amikor Shmi meghal és hátracsuklik a feje akkor kigördül a szeméből egy könnycsepp. Aki feltette annak gratulálok, aki nem annak jó hír: a Blu-rayen már ő is látni fogja. Nem csak a részletgazdag jelenetek, de még Padmé is szebb lett az új transzferen.

 

Jelen. :) Én eddig is láttam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzékeltem. Azt láttam, hogy egyes jeleneteknek más lett picit talán a szinösszeállitása, de ez az előnyükre vált. Apropó: a kaminoiak brutál jól néznek ki a közeli snitteken. Nagyon ki vannak dolgozva.

Az egész Kamino cuccos remek lehet így. Egyébként képeken láttam ezt a zöldes árnyalatot, de már Te vagy a második akinek ez nem tűnt fel. Szuper. Az EPIII jön? :D Valaki azt írta, hogy hasonló minőség mint az Avatar. De biztos túlzott. :) Szóval az eddigi verdikt az, hogy megéri a vételt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kiváncsi vagyok az ep.3-ra mert azt vették fel a legprofibb kamerákkal és már a DVD-n is egy álom volt. Egyébként az eddigiek alapján abszolute megéri: hiába nem Baljós Árnyak szintű az ep.2 képe: ilyen szépnek még akkor se lehetett látni és a képe igy is ver egy csomó jónak mondott Blu-ray kiadványt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kiváncsi vagyok az ep.3-ra mert azt vették fel a legprofibb kamerákkal és már a DVD-n is egy álom volt. Egyébként az eddigiek alapján abszolute megéri: hiába nem Baljós Árnyak szintű az ep.2 képe: ilyen szépnek még akkor se lehetett látni és a képe igy is ver egy csomó jónak mondott Blu-ray kiadványt.

A 4-5-6 -ot megnézed majd így? Legalábbis az EPIV -be belenézhetnél a nagy TV-n, hogy milyen minőség. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan mutat az ep.4 :)

Talán jobban érdekel az mint az EPI-II-III. az utóbikról tudtam, hogy mesés lesz, de az igazi vízválasztó a 4-5-6. Ha azok is hozzák a szintet, akkor végleg elszáll minden kételyem. :) Egyébként nem várok olyan képi minőséget mint az első háromtól, de azért legyen sokkal jobb mint a DVD.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti honnan szedtétek le?

Én tegnap este óta töltöm... azóta nagy nehezen (mert többször megállt, ledobott) lejött 4 db rar fájl a 11-ből, most pedig nem enged fel az oldalra, ahonnan töltöttem az alábbi üzenetet kiírva:

 

"Hey there!

 

It appears that you've exceeded the maximum number of posts you can view, but wait, there's a simple solution. To unlock the forum and continue viewing messages, all you need to do is sign up for a free account. The entire process takes just a few minutes so create your account now and view as many threads as you like!

 

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti honnan szedtétek le?

Én tegnap este óta töltöm... azóta nagy nehezen (mert többször megállt, ledobott) lejött 4 db rar fájl a 11-ből, most pedig nem enged fel az oldalra, ahonnan töltöttem az alábbi üzenetet kiírva:

 

"Hey there!

 

It appears that you've exceeded the maximum number of posts you can view, but wait, there's a simple solution. To unlock the forum and continue viewing messages, all you need to do is sign up for a free account. The entire process takes just a few minutes so create your account now and view as many threads as you like!

 

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message."

Én is erről az oldalról szedem. Ahogy a szöveg is irja: regisztrálni kell ahhoz, hogy többször látogathasd az oldalt. Nem kerül semmibe és tényleg csak pár perc.

Nekem egyébként akadás nélkül jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erről az oldalról szedem. Ahogy a szöveg is irja: regisztrálni kell ahhoz, hogy többször látogathasd az oldalt. Nem kerül semmibe és tényleg csak pár perc.

Nekem egyébként akadás nélkül jönnek.

Köszi a tippet, így már oké. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, h mindig az szív, aki megveszi. Például a cam-os "barátaink" miatt büntet minket warner a moziknál. Ráadásul a kalóz változat, előtt nincs "ne lopj" videó, meg trailerek... Én 40-et adok érte (1 hét múlva) más meg már "megunta"... Nem az itt jelenlévő emberekről beszélek, hanem a sok okostojásról, akiket Lucas nem nyúz meg vagy mi...

 

De azért tényleg ne az legyen már itt a téma, h hol lehet letölteni. Sajnálom aki nem tudja megvenni anyagi okok miatt (nekem sem volt könnyű előteremteni) de még a vásárlók meg nem kapják, tényleg ne az legyen már a fő, h honnan lehet leszedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, h mindig az szív, aki megveszi. Például a cam-os "barátaink" miatt büntet minket warner a moziknál. Ráadásul a kalóz változat, előtt nincs "ne lopj" videó, meg trailerek... Én 40-et adok érte (1 hét múlva) más meg már "megunta"... Nem az itt jelenlévő emberekről beszélek, hanem a sok okostojásról, akiket Lucas nem nyúz meg vagy mi...

 

De azért tényleg ne az legyen már itt a téma, h hol lehet letölteni. Sajnálom aki nem tudja megvenni anyagi okok miatt (nekem sem volt könnyű előteremteni) de még a vásárlók meg nem kapják, tényleg ne az legyen már a fő, h honnan lehet leszedni.

 

 

Nyugi én nem töltöm le. Az első élményt szeretném majd átélni, de ahhoz minden kell nem "csak" a filmek. Most annyira nem is érdekel, majd jövő tavasszal, talán ha minden összejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... tényleg ne az legyen már a fő, h honnan lehet leszedni.

 

Én is kivárom már. Azért fizetek 40-et, hogy rögtön 1080p-ben toljam, gyönyörű dobozából kiszedve szinkronnal!

Végre! Mind a 6-ot egymás után.

A nejem megint megcsalással fog vádolni! :lol:

És közben megbróbálok örülni minden egyes vizuális és hangbeli újdonságnak.

5 nap múlva ilyenkor már a xpress-es rendelés státuszom: "csomagolás alatt" vagy még durvább; "a csomag úton van".

Ej, de tűkön ülök!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie, most komolyan Skytól sajnálod a letöltési helyek megosztását? Ne viccelj már! Nem a 1000x1000-es, 5.1-es hangsávú minden jóval felszerelt TV-re szeretné innen senki sem letölteni a kikerült verziót, hanem a kis nem tudom hányszor nem tudom hanyas monitorunkra, sztereó hanghatással. Szerinted mikor fogjuk annyira élvezni, mint Te? Egy hét múlva? Bár úgy lenne...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie, most komolyan Skytól sajnálod a letöltési helyek megosztását? Ne legyél már nevetséges. Nem a 1000x1000-es, 5.1-es hangsávú minden jóval felszerelt TV-re szeretné innen senki sem letölteni a kikerült verziót, hanem a kis nem tudom hányszor nem tudom hanyas monitorunkra, sztereó hanghatással. Szerinted mikor fogjuk annyira élvezni, mint Te? Egy hét múlva? Bár úgy lenne...

 

Nem sajnálom én senkitől, mint írtam, sajnálom aki nem tudja megvenni, engem itt sem fog zavarni 16-án (mert hálistennek világpremier lesz nálunk is) , sőt most is van privát üzenet. De milyen lett volna, ha 2005-ben az EpIII premier előtt 1 héttel, beszéltük volna a letöltési linkeket? Egy rajongói fórumán ennyi tisztelet a filmek iránt még szerintem nem túlzás.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sajnálom én senkitől, mint írtam, sajnálom aki nem tudja megvenni, engem itt sem fog zavarni 16-án (mert hálistennek világpremier lesz nálunk is) , sőt most is van privát üzenet. De milyen lett volna, ha 2005-ben az EpIII premier előtt 1 héttel, beszéltük volna a letöltési linkeket? Egy rajongói fórumán ennyi tisztelet a filmek iránt még szerintem nem túlzás.

 

 

Csakhogy ma teljesen más a helyzet. Anno párezer forintért meg lehetett venni a dvd-t, a lejátszó sem volt drága. Viszont az óriási különbség az az, hogy ma nem elég a lejátszó meg a filmek(ami jóval drágább mint anno a dvd), hanem brutál drágán kell venni hozzá egy tv-t is. Ez így együtt kb 200-250000 ft. Az átlagfizetéshez képest ez nagyon drága. Így sokan kényszerből töltik le. Én nem fogom ahogy írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.