Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ez bizony elég szomorú (mármint, ha most egyszeri alkalommal vásárolható meg), mivel én most tuti nem tudom beszerezni ekkora összegért, ráadásul se tévém, se lejátszóm nincs hozzá...

Ez tényleg sok pénz egyszerre, főleg ilyesmire, amitől a havi kiadások ugyanúgy megmaradnak. Elvileg örök darab, de persze ki tudja, 10 év múlva milyen formátum után fog az ember éppen ácsingózni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, mivel se lejátszóm, se alkalmas TV-m, a felsorolt extrák meg őszintén szólva, nem igazán hoztak izgalomba, így szerintem én is a kétrészletes verziónál maradok. Persze, ha akkor lesz még az extra verzió, akkor azt veszem meg, de őszintén szólva, én nekem csak a hat film kell, örülni fogok, ha azok meg lesznek majd egyszer eredeti BR-n. Merthogy szeptemberben csak letöltve lesz BRripben az is fix, és valószínűleg így is marad még egy darabig. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On

 

"Azért ne legyél már bunkó! Ha rád sütik, hogy nagyképű pesti k*csög vagy, Te örülnél neki?"

 

Mivel Ecser mellett lakom, nyugodtan rámsüthetik...de ezt te is tudhatnád már.

 

Frenki: Nem vagy a barátom. Ugye most könny szökött a szemedbe, mert én tuti egy hétig nem fogok aludni. Nem mellesleg az a Rigyik szólt hozzám, nem pedig én hozzá. Véleményezte a hozzászólásomat, mintha neki írtam volna. Magára vette...de ez egyéni szoc kérdés. Erre írtam, hogy a hozzászólása engem tökkkkéletesen hidegen hagy, mivel ÉN nem neki írtam. Ezt egyszerüsítettem le, hogy sem Ő, sem pedig a tirpákok nem érdekelnek. Az reagáljon a hozzászólásaimra, akinek szól...ne pedig az akinek viszket. - és erre ne válaszoljatok, mert nem akarok offolni!

 

Off (natessék már offoltam is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akinek nincs rendszere hozzá, annak kár megvenni ezt a BD-t.

 

De kénytelen sajnos, ha igaz, hogy ennyi jön Magyarországra a teljesből. Mert ha kb 1 év múlva vesz valaki lejátszót akkor meg már film nem lesz. Most én is úgy vagyok vele, hogy majd szerzek hozzá lejátszót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért nehéz döntés. Ha nem veszem meg most, sanszos, hogy tényleg elfogy - engem pedig az extrák is érdekelnének (főleg ha lesz hozzájuk magyar felirat). Ha megveszem, valószínű, hogy sokáig megnézni se tudom majd, mire pedig beszerzek egy lejátszót lehet hogy kapható lesz újabb verzió, esetleg ugyanez jóval olcsóbban. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, h most éppen ki tudnám fizetni (asztal aljára kopp-kopp...) de ki tudja, h szeptemberben mi lesz velem, nem kell-e akkor másra a pénz. Ha meg nem csinálok előrendelést, akkor tuti, h elfog fogyni, mert most senkinek semmi rossz szava nem lehet, szinkron van rajtuk, az extrák feliratosak, és a limitált példányszámú marketing szöveg is bőven nyom a latba. Ha meg el fog fogyni, akkor félek, h nem lesz meg nekem a STAR WARS blu-ray-en (pedig mikor meg lett vásárolva a TV és a lejátszó az volt az első gondolatom, h milyen lesz ezen az SW HD-ben) mert a trilógiás dobozok ocsmányok és soha nem venném meg, a saga-s meg meseszép. És amikor 1999-ben a TPM-t meg vettem VHS-en és a trilógiás VHS doboz mellé tettem, már akkor az volt a nagy álmom, h milyen jó lenne, ha egyszer majd mind a 6 film egységesen egy dobozban lehetne a polcomon...

 

Ha limitált példányszámú akkor az azt jelenti, h mediamarkt meg ilyesmi helyeken nem is lehet beszerezni? Ha az Xpress-en elfogy akkor ennyi volt??? (bocsi ha ez hülye kérdés)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az xpressen meg lehet azt csinálni, hogy félreteteted beérkezés után (vagyis megrendeled most, aztán félre teszik, mikor megjön). Legalább egy hónapig. Utána meg - ha ügyes vagy - újra félre lehet tetetni újabb egy hónapra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten láttam a TESCOban 25 ezerért BluRay lejátszót...valami nevesincs cucc, de a lemezt csak viszi. Attól meg nem kell félni, hogy ez a kiadvány így limitált, úgy korlátozott egyszer csak elfogy. Ez kérem szépen marketing. Ez a kiadvány az életben nem fog elfogyni, még a régi SW DVD-ket is pakolgatja kifele a Media Markt néhanapján.

 

A limitált szót arra találták ki, hogy az emberek megrémüljenek...jajIstenen minyá efogfogyni jajmilesz...semmi nem lesz. Örökké meg tudod majd rendelni a netről.

 

Nem mellesleg többet ér az ember egy sima mezei PCbe építhető BR lejátszóval. A legtöbb videokártya rendelkezik HDMI kimenettel, onnantól nem egy nagy cucc összekötni a TV-vel. Nem mellesleg hardveraprón 20 ezerért már LG BR írót tudsz vásárolni. És annak sem kell berezelni, akinek nincs 40 ezer forintja...szépen letölti az MKW H264 ripet azt csókolom.

 

De a legjobb kombo a multimédia lejátszó. Veszel egy ASUS Oplay minit 20 ezer forintért, rákötöd a TVre SCART vagy HDMI porton keresztül és nyomatot a warezolt MKW filmeket ezerrel.

Kipróbáltam én is, mert a tesómnak azt veszek ma ajándékba, hát még egy hagyományos CRT televízión is döbbenetes a képe az MKW filmeknek. És mindez sima scarton.

 

Persze aki a luxust hajtja, annak nagy képernyős plazmája van, komplett és minőségi BR asztali lejátszóval, hozzá egy THX minősítésű hangrendszerrel. Nyilván ez a minőség netovábbja, de ez alatt is van a létezésnek foka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagy képernyős TV-m van meg BD lejátszóm és nem a luxust hajtom, hanem a pénztárcámhoz képest a legjobb minőségre törekszem. Attól mert neked nem ilyen van, még nem kell beszólni. Vagy talán irigykedsz? Gyűjtsél és vegyél magadnak. Ja vagy neked a PC is jó? Rendben van. De nem magyarázd meg, hogy az mekkora királyság, mert sose lesz olyan szép és jó mint egy erre épített rendszer. A PC nem erre való, egyszerűen másra találták ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, ha már költök valamire, akkor a minőségre. Egyszerű munkásember vagyok, de azért össze tudom gyűjteni a jóra a pénzt. És ha már összegyűjtöttem, hadd ne valami olyanra dobjam ki, ami egyrészt, nem nyújtja a maximumot, másrészt, esélyes, hogy fél éven belül bekrepál és felzabál minden lemezt, amit beleteszek. Igen, a keservesen megszerzett pénzemért cserében igényes dolgokat akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagy képernyős TV-m van meg BD lejátszóm és nem a luxust hajtom, hanem a pénztárcámhoz képest a legjobb minőségre törekszem. Attól mert neked nem ilyen van, még nem kell beszólni. Vagy talán irigykedsz? Gyűjtsél és vegyél magadnak. Ja vagy neked a PC is jó? Rendben van. De nem magyarázd meg, hogy az mekkora királyság, mert sose lesz olyan szép és jó mint egy erre épített rendszer. A PC nem erre való, egyszerűen másra találták ki.

 

Ezt miért írtad, nem értem? Nem is szóltam be...a luxus szerintem a highend technika, ami egy nagyképernyős plazma, egy minőségi asztali BR ami megfelelően dekódolja a DTS hangsávoka és hozzá egy THX minősítésü hangfal. Miért szólnék be és miért lennék irigy...nem értem.

 

Nekem házi mozi projektorom van, ráadásul ledes, hozzá egy külön erősítő és rendes hangfalszett. Csak az álványok 50 ezer forintba kerültek, a projektor messze 100 ezer felett volt, számold hozzá az erősítőt és a hangfalakat is....szóval nem értem miért lennék irigy! A monitorom pedig egy PVA paneles studió monitor 150 ezer volt....duplán nem értem miért lennék bárkire is irigy. Fogd vissza magad Ody, mert senkire nem vagyok irigy soha!!!! Nem értem az erőszakos kirohanásodat. És örülök, ha valakinek jó rendszere van, miért irigykednék bárkire is? Tényleg nem értelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor szerintem előrendelek ha végül is szeptemberig vissza lehet mondani. Van itt amúgy valaki aki előrendelt a Saga dobozra?

Én még pénteken megrendeltem. Szerencsére ez nem kötelez semmire, bármikor le lehet mondani.

 

Ezt miért írtad, nem értem? Nem is szóltam be...

Akkor félreértettelek, mert nekem úgy tűnt. De térjünk vissza a kiadásra. Remélem minél hamarabb jön egy igazi trailer róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vissza a jövőbe trilógia is limitált, mégis lehet kapni :)

No comment :roll:

Szóval nem megijedni, lesz az még.

Az xpressen meg lehet azt csinálni, hogy félreteteted beérkezés után (vagyis megrendeled most, aztán félre teszik, mikor megjön). Legalább egy hónapig. Utána meg - ha ügyes vagy - újra félre lehet tetetni újabb egy hónapra.

Nem mindig lehet ezt megcsinálni, mert a limitáltaknál, ha 2 hétig nem veszed át akkor törlik a félretevésedet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mellesleg többet ér az ember egy sima mezei PCbe építhető BR lejátszóval. A legtöbb videokártya rendelkezik HDMI kimenettel, onnantól nem egy nagy cucc összekötni a TV-vel. Nem mellesleg hardveraprón 20 ezerért már LG BR írót tudsz vásárolni. És annak sem kell berezelni, akinek nincs 40 ezer forintja...szépen letölti az MKW H264 ripet azt csókolom.

Szerintem is. Nekem is PC-ben van BD olvasó, az van összekötve a 37" LG Tv-mmel és nagyon jól néz ki. Külön lejátszót nem veszek, mert hangfalaim úgy sincsenek hozzá, anno is volt DVD lejátszóm és nem volt 2.0-ás kimenete, ha meg 5.1-es dugó egyikébe raktam, valamikor nem volt hang, aztán cserélgethettem a vezetékeket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Nekem is PC-ben van BD olvasó, az van összekötve a 37" LG Tv-mmel és nagyon jól néz ki. Külön lejátszót nem veszek, mert hangfalaim úgy sincsenek hozzá, anno is volt DVD lejátszóm és nem volt 2.0-ás kimenete, ha meg 5.1-es dugó egyikébe raktam, valamikor nem volt hang, aztán cserélgethettem a vezetékeket.

 

Én is HTPC-t használtam egy HD Ready 50Hz-es Panasonic TV-n egy ideig. Szép volt - jó volt minden, amíg nem váltottam egy Full HD-s 100Hz-es masinára... és innentől kezdve már nem volt olyan jó móka. Hiába próbáltam a HTPC-ről, egy laptopról vagy épp a gyengének nem mondható (Core i7 860-as CPU-val szerelt) asztali gépemről lejátszani a 100Hz-es tévén bármit is, a kép nem volt folyamatos, időközönként mintha megszakadt volna a folyamatosság, ami igencsak zavaró volt. Nagyon apró, laikusoknak szinte észrevehetetlen akadásokról volt szó, de mivel én láttam az akadásokat borzasztóan zavart. Mintha a PC és a 100Hz-es tévé nem komálná egymást. (pedig két 100Hz-es készülékkel is próbáltam ... de mindkettőnél jelentkezett ez a dolog) aztán a prohardver.hu fórumain is érdeklődtem... és másnak is volt 100Hz-es Full HD tévé + PC kombóval ilyen gondja. Aztán lecseréltem a HTPC-t egy asztali Blu-Ray lejátszóra, ami 100%-ban megoldotta ezt a problémát. Igazából sajnáltam, mert szerettem a HTPC-met, de meg kellett hoznom ezt a döntést. Azóta minden kiváló. :)

 

A limitáltsághoz. Én is remélem, hogy lesz még a Saga kiadványból később is, mert sajnos hacsak másképpen nem alakulnak (pozitívabban) a dolgaim, akkor szeptemberben nem fogom tudni megvenni... ezért sem rendeltem még elő.... bár mivel az előrendelés lemondható később, ha a dolgok valóban nem úgy alakulnak, hogy az optimális lenne... akkor max lemondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akinek nincs rendszere hozzá, annak kár megvenni ezt a BD-t.

Ezen a véleményen vagyok én is, ezért nem lesz egyelőre SW bd-m.

 

Külön lejátszót nem veszek, mert hangfalaim úgy sincsenek hozzá, anno is volt DVD lejátszóm és nem volt 2.0-ás kimenete, ha meg 5.1-es dugó egyikébe raktam, valamikor nem volt hang, aztán cserélgethettem a vezetékeket.

Ha lennének hangfalaid erősítővel, akkor is maradhatnál a PC-nél, mivel azt össze lehet kötni az erősítővel is, és megy ki a hang a gépről a hangfalakra. Nálam így is, úgy is működik. Csak kábelezgetni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: A pc-vel összekötött tv meg sem közelití a br-lejátszó és tv képét. Főleg scarton.

 

 

Megrendeltem én is a 9 lemezest.

 

Azért PC HDMI-vel teljesen jó. Zééé sem beszélt scart csatlakozásról, ő is HDMI-t említett.

Nekem a 100Hz-es tévénél volt gondom a PC-vel HDMI-n keresztül is. Asztali Blu-Ray lejátszóval már nem volt a lenti hsz-emben vázolt probléma.

De 50Hz-es tévén ha a PC-t HDMI-vel köti össze az ember, akkor teljesen jó. 100Hz-esnél már nem, de akkor sem a képpel volt a baj.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem az xpress emailje után az előrendelést, aztán a külföldi árakat és van egy kérdésem. Már a DVD-nél sem értettem, a brutális tároló kapacitású BR-nél meg már végképp nem, hogy mi ez a kis piac miatti marháskodás a szinkron meg felirat sávokkal? Miért nem lehet egy régióba való lemezre rányomni az ottani összes hang és feliratsávot? Aztán majd a hülye vásárló kikeresi, ami neki kell, és akkor nincs ilyen gond, hogy kis piac vagyunk drága megcsinálni a szinkront. Ez miért nem működik?

 

Ez a limitált kiadás dolog egyébként tuti, mert csak az Xpressnél írják? Külföldi oldalakon nyomát sem látom, ahogy a nyelvek sincsenek feltüntetve. Biztos nicns rá remény, hogy valamelyik külföldi verzión legyen magyar szinkron, valami csoda folytán szinkron?

Lejátszó meg TV nélkül erősen meggondolom, hogy most beruházok-e rá most, de ha igen, akkor is jó eséllyel inkább a külhoni occsó verzióra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem az xpress emailje után az előrendelést, aztán a külföldi árakat és van egy kérdésem. Már a DVD-nél sem értettem, a brutális tároló kapacitású BR-nél meg már végképp nem, hogy mi ez a kis piac miatti marháskodás a szinkron meg felirat sávokkal? Miért nem lehet egy régióba való lemezre rányomni az ottani összes hang és feliratsávot? Aztán majd a hülye vásárló kikeresi, ami neki kell, és akkor nincs ilyen gond, hogy kis piac vagyunk drága megcsinálni a szinkront. Ez miért nem működik?

 

Ez a limitált kiadás dolog egyébként tuti, mert csak az Xpressnél írják? Külföldi oldalakon nyomát sem látom, ahogy a nyelvek sincsenek feltüntetve. Biztos nicns rá remény, hogy valamelyik külföldi verzión legyen magyar szinkron, valami csoda folytán szinkron?

Lejátszó meg TV nélkül erősen meggondolom, hogy most beruházok-e rá most, de ha igen, akkor is jó eséllyel inkább a külhoni occsó verzióra. :D

Csak nálunk limitált, tehát megvan mennyit hoznak be az országba. Természetesen külföldön nincs ilyen megkötés. Szerintem a nyugati kiadásokon nem lesz magyar szinkron de még magyar felirat sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.