Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ebből semmit se lehet levonni. :S

:pfff: Egy DVD forrásból másolt screen cap -et aláz egy fényképezővel készült kép. Szerintem ez mindent elmond. Szerintem itt új transfer lesz. Szakértő létedre láthatnád a különbséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szakértő énem azt látja, hogy a kijelző túlvilágított, túlzóan erős színezettet tartalmaz. Mintha csak egy rosszul beállított LCD tv-t nézne az ember. Sorry. Majd a trailer talán igazságosabb lesz.

Igen, a Yavin túlszínezett. A DVD-n. Na de hátha jön majd az igazi trailer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ún. mozis szinkronok lesznek a BD-ken, olyan értelemben, hogy a régi trilógia esetében az 1997-es, az újakhoz, meg csak egyféle van ugyebár.

Ez persze a hozzáértők számára felvet még kérdést, merthogy a kép forrás a dvd-lesz és az például tartalmaz új jeleneteket, amikhez tuti, hogy nincs szinkron, pl.: a bővített fogatverseny, és az uralkodó új beszélgetése a Vader-rel az V.-ben.

Egyelőre nincs infó arról, hogy utószinkron lesz-e az ilyen jeleneteken, de szerintem az. Persze ez még tovább göngyölődik, mert ugye ki fog beugrani Vader-nek Kránitz Lajos helyett? Hollósi Frigyes? Talán nem cseszik el nagyon.

De őszintén szólva már akkor is elégedett leszek, ha a dvd-hez képest helyreraknak olyan súlyos bakikat, hogy Luke kardja az ep 4-ben párszor egyszerűen ZÖLD, és Vaderé az ep 5-ben sajna nem mindig tökéletesen piros, párszor olyan bugyiszínű. És ez nem nagy "kaland", tekintve, hogy ezek már voltak jók is és 2004-re a dvd-re cseszték el.

 

De vígasztalódjunk a sw.com-ra flkerült "deleted scenes"-kedvcsinálóval:

http://www.starwars.com/video/view/001267.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banyek, a kivágott jelenetek gigajók lesznek...nincsenek restaurálva, vagy vannak, de nem teszik fel a BR-re.

(Ennek mondjuk ellent mond Luke zöld fénykardja, mert az egyértelműen új effekt.)

 

A kedvencem a Wampa...azt mondták korábban, hogy komplett felvételek nem készültek a Wampáról, csak a színészekről. Ezzel szemben....csodálatos....illetve csodálatosan gagyi a báb Wampa. Megértem, hogy kikerült, de az archivum számára az értéke felbecsülhetetlen. Hanék lövöldözése az endori bázion pedig, szavakkal leírhatatlan. Nagy kár, hogy kiszedték.

 

Amit pedig Ody belinkelt, szerintem arról kár vitázni. Valami mobillal készült fénykép. Annyi látszi, hogy nem olyan gagyi túlszaturált a színe mint a belinkelt DVD képnek és ez bizakodásra ad okot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Amit pedig Ody belinkelt, szerintem arról kár vitázni. Valami mobillal készült fénykép. Annyi látszi, hogy nem olyan gagyi túlszaturált a színe mint a belinkelt DVD képnek és ez bizakodásra ad okot.

 

Persze, nincs is ezzel semmi gond!

Még jó hogy bizakodhatunk, hisz sw bd-ről beszélünk szinkronnal.

Szerintem tuti lesz az anyag!

Remélem a Baljós árnyakat kosz-szemcsmentesítík és ahol kell ott új (fénykard)effekteket alkalmaznak.

A kimaradt jelenetek (sajnos) úgy néz ki, hogy csak extra-ként lesznek jelen, pedig szívesen láttam volna a filmbe fűzve Yoda Dagobah-ra érkezését,

Luke távcsöves jelenetét, és első beszélgetését Biggs-el, valamint fénykardösszerakós jelenetét a VI-elejéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kimaradt jelenetek (sajnos) úgy néz ki, hogy csak extra-ként lesznek jelen, pedig szívesen láttam volna a filmbe fűzve Yoda Dagobah-ra érkezését,

Luke távcsöves jelenetét, és első beszélgetését Biggs-el, valamint fénykardösszerakós jelenetét a VI-elejéről.

És ezzel mintegy el is vágták volna a torkát a filmeknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bitang jók a kivágott jelenetek. Az igazi meglepetés az lenne, ha egyszer egy full-verziót adnának ki. Igazán megérdemelnénk végre. Már annak idején az SE-verziónál is azt hittem, hogy sokkal több deleted scene fog a filmekben lenni, de ez elmaradt. Sok jelenetre dramaturgiai szempontból is szükség lenne. De szedjük össze azt, hogy milyen kivágott jeleneteket ismerünk. Aki nem szereti a SPOILEREKET ne olvassa tovább :-)))

Star Wars IV - A New Hope

- Luke távcsöves jelenete - szerintem mindenképpen bele kéne tenni, még akkor is, ha lassulna az SW 4 tempója. Elvégre, mivel ismerjük már az SW 1-3-at is, hamarabb tudnánk találkozni az új reménnyel, akinek az eredeti verzióban a teljes neve csak mintegy 70 perc után hangzik el. Ezt a "várakozást" megspórolhatjuk, majd Luke és Biggs első találkozásával.

- Luke Ancorhead-be megy a terepsiklóval, majdnem elüt egy öregasszony - a jelenet tipikus Lucas-os, száguldás, táj és járműjelenet, némi humorral (Hát igen, már az akkori forgatáskor is benne új egy Jar-Jar)

- Luke és Biggs első találkozása - az SE kiadásakor e jelenet kihagyása a legfájóbb pont, hiszen a Yavini csata előtti jelenetben Biggs találkozik hősünkkel, ám akik nem ismerik a hátteret, azoknak furcsa volt ez a jelenet. Dramaturgiailag fontos, kihagyhatatlan.

- Luke és Biggs beszélgetése a lázadásról - az előbbiek alapján szintén fontos jelentsor, ugyanakkor árnyaltabbá teszi a karaktereket. Kihagyhatatlan.

- Mos Eisley Cantina - ez egy bővebb kocsmajelenet, a youtube-on igen rossz minőségben meg is található (persze a fentiek is). A jelenetben láthatjuk például, hogy Solo egy szajhával csókolózik, néhány gagyi lény stb. A moziban bemutatott jelenet pörgősebb, nagyon jól megvágott. A bővített cantina-jelenet tényleg nyögvenyelős, talál egyedül a Solo és a szajha rész az érdekes. Ez a pár másodperc azonban Han Solo karakterét árnyalná. Lucas "ifjúságvédelmi szempontjai" miatt ez sosem kerülne bele egy esetleges végleges verzióba, mert hogynézne ki szerinte az, hogy valaki Qrvázik, majd megszerzi a hercegnőt. (Megjegyzem azért: Han first shoot)

- Vadernek jelentést tesz egy birodalomi tiszt - dramaturgiailag nem fontos, de azért jópofa jelenet, mert így láthatjuk, hogy a Birodalom nem tétlenkedik, s keresik a robotokat. Ugyanakkor így képbe helyeznének minket, hogy a Halálcsillagon tudnak a Mos Eisley-i akcióról, aminek blokkádjából kitört az Ezeréves Sólyom, ahogy arra a filmben maradt későbi jelenetben említést is tesznek. E jelenet érdekessége, hogy az SW Holiday Speciel-ben szerepel, átszinkronizálva

- Mos Eisley-i látképek - ezek dramaturgiailag nem fontosak, sok helyen tényleg gagyik a bábuk

- Ben Kenobi hosszabb útja az energiaszabályozóhoz a HCS-n - nem fontosak, de ezt már jó lett volna látni.

- HCS-n Luke, Solo és a többiek birodalmi tisztekkel találkoznak, de csak elsétálnak egymás mellett - ez egy vicces jelenet lett volna, megidézve a Leghosszabb nap hasonló jelenetét, csak ott természetesen mindez amerikai és német katonákkal történt. A jelenet nem fontos, de amikor hőseink végre az Ezeréves Sólyom hangárja fölé érnek, látható, hogy Soló még a távolba réved az előtérben. Ami benne maradt a filmben, ennek a kivágott résznek a folytatása volt.

- Állítólag a HCS-ostrománál Luke kétszer repül rá hőkivezető nyílásra, mert egyszer elhibázta (a könyvben így vol). Ez a jelenet szerintem annyira nem lett volna fontos, talán jobb is, hogy kimaradt.

 

Star Wars V - The Empire Strikes Back

 

- a regény szerint a kutaszdroidot megtámadja egy Wampa - dramaturgiailag az ismert változathoz nem kellett volna, de ne feledjük, a végleges változatból a legtöbb Wampa-jelenet kimaradt

- egyes jelenetek hosszabban mutatják, hogy Han, miután Luke-ot megtalálta a Hoth-on, sátrat épít és próbálja megjavítani a rádióját, hogy segítséget hívjon - a jelenet nem fontos, de jó kis Solo-s beszólással ér véget: "Ha nem javítom meg a rádiót, Jabba nyugodtan rám eresztheti a fejvadászokat!" Nem lett volna rossz látni.

- a kutaszdroid erőtérrel védekezik a hóviharral szemben - nem volt létfontosságú

- Luke a baktában - a jelenetben a medikus robot részletesen ecseteli Luke állapotát, Han és Leia beszélgetése hangzik el. Szerintem maradhat.

- Luke arcáról leveszik a kötést, Leia megcsókolja - dramaturgiailag zavart okozna a jelenet, mert Leia ismert csókja (Maga nem tudja, hogyan kell bánni a nőkkel) kisebbet ütött volna. Jó is, hogy ez kimaradt.

- A Wampa-támadás - személy szerint sajnálom, hogy ez a jelenet is az olló áldozata lett. A neten megjelent pillanatképekből látható miért is: a Wampa igen gagyi lett. De könyörgöm, pont ezt a hibát lehetne orvosolni a CGI-technikával. (UI: szerintem az SE Wampája jól sikerült). Bár az eredeti moziváltozatból alapján elmondhatjuk, hogy nem hiányzik ez a jelenetsor, de később van egy hivatkozás erre. A terem, amibe bezárják a szörnyeket, sárga táblával van ellátva. A Hoth-i menekülés során Han megáll, ránéz e táblára, majd tovább rohan. Hát azért nem lépett be, mert a kapun túl Wampák voltak. Talán ezekben a jelenetekben játszik Treat Williams is a Hair-ből?

- C3PO letépi a figyelmezetető táblát a Wampák hangárjáról, majd oda berontanak a birodalmiak - jó lenne ezt is látni, egyes trailer-ekben a táblaletépés kiszúrható

- Veers tábornok halála - egy kamikáze akció keretében a Birodalom legsikeresebb tábornoka - hisz megnyeri a Hoth-i csatát - életét veszti ez a derék katona. A jelenet két dolog miatt is fontos: a csata után Luke és pilótatársai viszonylag "békés" körülmények között távoznak a jégbolygóról, másrészt beazonísothatóvá válik az a Hobbie, akit Luke emleget, de nem tudjuk, ki az. (Egyébként az, aki megkérdezi Leiától: két vadászhajó és birodalmi csillagromboló ellen?)

- Luke Dagobah-i próbája lézergömbök ellen - a jelenet nem fontos, a regénybe is szerepel, de talán így hosszabbnak, s nem olyan gyorstalpalónak láthatnánk Luke Jedi-kiképzését, másrészt néhány Yoda-féle bölcsességet is hallhatnánk. Kár érte.

- Állítólag van egy nagyobb lövöldözás Cloud City-ben, s itt EGY NAGY SPOILER KEZDŐDIK meghal Lando titkára is SPOILER VÉGE. Érdekes lett volna látni.

 

Egyelőre elfáradtam a gépelésbe, így most befejezem egy kicsit. Ha érdekel titeket mi maradt ki, folytatom a Jedi visszatérrel. Ha nektek is van infótok, kérem osszátok meg. Majd megpróbálok a fenti jelenetekről képeket is szerezni. Az Erő legyen veletek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerben (kivágott jelenetek), látható egy kalmár (mint Ackbar). Ő ha jól rémlik, egy B szárnyút vezet....ergo...rákárül a lemezekre minden idők leghíresebb kivágása (az egyik leghíresebb), amikor is 2-3 B szárnyú vadászgép rákétákkal rárlő egy rombolóra a Jedi Visszatér űrcsatájában.

 

Ralph Mcquarrie jelenettel kapcsolatos látványterve.

ralph mcquarrie.jpg

calamari.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kiegészíteném, vagy inkább helyretenném a dolgokat.

 

Veers halála:

 

Miután Veers jelenti a hologramm Vadernek, hogy elérte a főreaktort...majd látjuk a lépegető ablakából a reaktor pusztulását, az egyik pilóta kiállt fel egy közeledő sikló láttán és....

v1.jpg

v2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezzel mintegy el is vágták volna a torkát a filmeknek. :)

 

Akkor eszerint, te már a 97-es és 2004-es bővítéseket is szentségtörésnek tartók közé tartozol?

Pedig az "ultima manus-elve" szerint el kell fogadnunk, hogy a legfrissebb mindent felülíróan az eredeti helyébe lép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyelőre elfáradtam a gépelésbe, így most befejezem egy kicsit. Ha érdekel titeket mi maradt ki, folytatom a Jedi visszatérrel.

 

Neked meg köszi, és folytasd nyugodtan, ha kérhetlek, számomra is mondtál újat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.